Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(2) 1 [2]  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Jezyki magii, starożytności i fascynujące frazy, Wpływ słów na magie... symbole/języki
BlackLilith
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Marika @ Nov 30 2007, 06:49 PM)
Smiem stwierdzic, ze to lekkie przeklamanie

Szamanizm to system filozoficzno-magiczny. Ten system towarzyszyl czlowiekowi niemal od samego poczatku gdy jeszcze prowadzil koczowniczy tryb zycia

To o czym piszesz to juz cywilizacja, ktorej czlonkowie prowadzili osiadly tryb zycia. To pewna niescislość... magia w potocznym znaczeniu tego slowa juz siega dalszych czaso niz Sumeryjska cywilizacja.

Mari- czyżbyś studiowała kulturoznawstwo, archeologię antropologiczną, albo przynajmniej etnologię? <_<
Marika
Quote Post
Unregistered

BlackLilith ty napewno tu studiujesz wiec czym ja jestem zeby sie z tak wielka persona rownać? :)

Obrzedy religijne odprawial juz czlowiek za czasow prehistorycznych kiedy nie znano pisma!! Wiec sorry to jednak jest przeklamanie cokolwiek o tym sadzisz <_<
BlackLilith
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Marika @ Dec 1 2007, 01:59 PM)
BlackLilith ty napewno tu studiujesz wiec czym ja jestem zeby sie z tak wielka persona rownać? :)

Obrzedy religijne odprawial juz czlowiek za czasow prehistorycznych kiedy nie znano pisma!! Wiec sorry to jednak jest przeklamanie cokolwiek o tym sadzisz <_<

No a poziom duchowy tych obrzędów był iście wysoki :lol: Doprawy jest nad czym medytować :rolleyes:
Marika
Quote Post
Unregistered

Faktycznie kwestionujesz system poznawczy jakim jest szamanizm. Jego elementy nawet sa w buddzymie i w magii chaosu ale niestety ty nie masz nad czym medytować bo najpierw musisz wiedziec czym jest medytacja :)
Atenae
Quote Post
Unregistered

QUOTE (BlackLilith @ Dec 1 2007, 02:11 PM)
QUOTE (Marika @ Dec 1 2007, 01:59 PM)

No a poziom duchowy tych obrzędów był iście wysoki :lol: Doprawy jest nad czym medytować :rolleyes:

Nasi przodkowie poprzez obrzędy religijne umacniali swoją wiarę oraz wzmacniali wiezi w ówczesnym społeczęństwie. Było to o tyle ważne, że wspólna wiara cementowała jedność i wzmacniała lojalność, co przecież było ważne w dobie wojen współplemiennych.
BlackLilith, nie wysmiewaj dokonań naszych pradziadów i ich roli w krzewieniu i umacnianiu jedności w grupie.
BlackLilith
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Marika @ Dec 1 2007, 02:28 PM)
Faktycznie kwestionujesz system poznawczy jakim jest szamanizm. Jego elementy nawet sa w buddzymie i w magii chaosu ale niestety ty nie masz nad czym medytować bo najpierw musisz wiedziec czym jest medytacja :)

:lol: :lol: :lol:
Zawsze se moge na googlach czytnąć co to kuźwa jest co nie?? :lol: :lol: :lol: :lol:
Marika
Quote Post
Unregistered

na google to sobie mozesz wszystko przeczytać czego tylko zapragniesz i bedzie chcialo Ci sie szukać tyle, ze samo czytanie w ezoteryce nic nie zmieni. Najwazniejsza jest praktyka
BlackLilith
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Marika @ Dec 1 2007, 02:37 PM)
na google to sobie mozesz wszystko przeczytać czego tylko zapragniesz i bedzie chcialo Ci sie szukać tyle, ze samo czytanie w ezoteryce nic nie zmieni. Najwazniejsza jest praktyka

Trzeba jeszcze wiedzieć co to takiego ta praktyka :lol: :lol: Też se musze na google czytnąć co nie kwiatuszku? :rolleyes:
Marika
Quote Post
Unregistered

W tym wypadku polece Ci slownik jezyka polskiego albo Encyklopedie PWN o ile w domu jakas posiadasz. Jesli nie masz to bedziesz musiala poszukać na google :)

3217426 to nr gg infobota... ma wbudowany slownik jezyka polskiego wiec moze Ci pomoze, a jak nie to masz problem, ktory nie jest moim problemem :]

Poza tym w google to nie wszystko jest syfem-->jesli tak uwazasz to wpadlas w skrajnosc albo masz problem w rozroznianiu prawdy od falszu :)
BlackLilith
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Marika @ Dec 1 2007, 02:48 PM)
W tym wypadku polece Ci slownik jezyka polskiego albo Encyklopedie PWN o ile w domu jakas posiadasz. Jesli nie masz to bedziesz musiala poszukać na google :)

3217426 to nr gg infobota... ma wbudowany slownik jezyka polskiego wiec moze Ci pomoze, a jak nie to masz problem, ktory nie jest moim problemem :]

Poza tym w google to nie wszystko jest syfem-->jesli tak uwazasz to wpadlas w skrajnosc albo masz problem w rozroznianiu prawdy od falszu :)

No rzeczywiście mam z tym problema :blink: Loga nigdy nie była moją mocną stroną, he he he............ledwiem wogóle zaliczyła cholerę na jakieś tam 5,0, he he..... Ale na UW podobno poziom niski to tak jak bym nie zaliczyła wogóle :blink: Reasumując nie mam o niczym pojęcia, a wszystko to jeden wielki blef :blink: Blefujesz ty, to i ja se blefne pare razy kwiatuszku, he he he..... A tak wogóle, to ta cała filozośka na UW to jedna wielka ściema :lol: Nie wiem, po co u djabła ja tam polazłam????? Chyba mi się we łbie popierniczyło od tych przemądrzałych pajaców, co to se płaszcza nowego nie potrafili skołować, albo se w beczce m4 urządzili :lol: Zara jebne w kąt magisterke i wypieprzam do irlandii klopy czyścić, bo se dupe moge co najwyżej nią podetrzeć, he he he.............. Szkoda mi tylko tatuśka, bo w cholere kasy wydał na to by jego szurnięta córunia była wykształciuchem, mógł mnie kuźwa do roboty posłać, to bym nie siedziała po jakichś forach i nikomu dupy pierdolami nie zawracała, he he.....jak bym se z tyry wróciła zjebana i padła na pysk przed kompem za niedługo po jego odpaleniu :blink: Ale kuźwa macie pecha dzieciaki, bo ja jestem strasznie zblazowana, i lubie sie wszędzie wpierniczać, he he, Niestety- czy wam to pasi czy nie- bedę se tu kuźwa pisać duby smalone, bo mam taką jebaną metafizyczną potrzebę, he he...........Kocham moją mgiełeczkę, i dla niej moge se zostać nawet djabłem wcielonym <gdzie jest u djabła emotka rogatego fucking?> ] :-> na tym forum, byle nikt sie kuźwa nie ważył nawet pomyśleć o niej źle, bo będzie "a to ci peszek" :lol: kumasz simi i reszta świty? Mruczek już chyba zakumał, na jego szczęście, że ona ma coś, do czego większość z was nigdy nie dojdzie, he he........nawet w części nie pojmie :czarodziej: A tak na marginesie wszystko to syf, he he he........Syf syfu, he he he he......Syfilis mózgu :haha: Łatwiuśko go załapać i nawet sprzedać dalej, ale o "cudownym wyleczeniu" kuźwa zapomnijcie frajerzy, he he he.......jak se już niby przypadkiem załapiecie :haha: albo se dacie wżenić syfokita, głośne he he he he he he he..........
ABADDON
Quote Post
Zywa Biblioteka
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 998

QUOTE (simisti @ Feb 10 2005, 07:24 PM)
Co ty tak z tymi rytuałami ..... zastanów się czy masz
taką wiedzę na ten temat .
Do jakich ty chcesz użyć rytuałow tych języków
Wiemy wszyscy jakie to jest niebezpieczne i nie poruszamy tych
tematów na forum Mrooczlandii . ;)
Pisałam już jakie są skutki odprawienia rytuału niepoprawnie
wtedy ratuje tylko ksiądz - egzorcysta ....więc zastanów
się trochę bo wydaje mi się , że chcesz eksperymetować .

Co ty zrobisz np. z demonem .... jak nie będzie chciał odejść....
weźniesz z nim ślub? :P

No właśnie? :ph34r:
PMEmail PosterUsers WebsiteAOL
ABADDON
Quote Post
Zywa Biblioteka

QUOTE (Mrooczek262 @ Feb 10 2005, 07:44 PM)
tak, tyle że jest jeszcze taka sprawa
ze egzorcyści to zabawki
i każdy poważny zna doskonale sposoby

i choć może zabrzmieć wysoce nieetycznie - są sposoby by w razie próby wykopania z ciała zabić i ezorcystę i nosiciela [ale to już nie temat do rozmów - Caergiańska magia to nie zabawa, ale takie rzeczy trzeba umieć gdy się wykonuje jakieś naprawdę ważne zadanie]
no i są jeszcze zabawy typu skakanie po ciałach nosicieli [czyli szybkie opętywanie na chwilę i przejęcie władzy nad ciałem, tyle że w sensie masowego - czyli 2 s pan X, 5 s pan Y itp - niczym agenci w Matrixie (mimo że mało osób by w to uwierzyło, lecz to jedynie przedsmak tego co uczy magia Caergiańska <wojenna>)]

pozdrawiam
Mrooczek262

Tak, Mroczku zdarzały i zdarzaja sie takie przypadki ale to dotyczy zbyt zmeczonych słuzba egzorcystów, egzorcystów nie posiadających zgody biskupa ( czyli czyniacych coś w oderwaniu od Kościoła bez jakby Jego wsparcia - nieposłuszeństwo ), młodych nie doswiadczonych ale zarozumiałych. Zreszta każdy egzorcysta przegra w chwili gdy uzna że to jego mocą cos sie dokonuje. To Trudne zadanie wymagające nie tylko siły ducha pokory ale i żelaznego zdrowia. Egzorcysta staje sie na czas egzorcyzmów jakby zakładnikiem Diabła bądx tego co opetało egzorcyzmowana osobe. To trudne wejść w tę rolę i w pełni zaufać Bogu. Tu dzieje sie czestop to o czym pisałem gdzie indziej. Dokonuje sie brutalny atak na wolę egzorcysty na różne sposoby. Wbija sie szponami w jego jaźń tak że czuje sie autentyczny ból a zimny pot oblewa człowieka. I ta obecność straszliwa tak strasznaże człowiek o słabym sercu nie przeżyłby samej tej obecności. Wiele razy doswiadczałem takiego uczucia podczas modlitwy i potem następował huk i rumor jakby dach walił mi sie na głowe. Egzoecyzmów zwiazanych z opętaniem, wskutek uzywania magii jest w europie bardzo dużo. To jest tak nie wyobrażalna walka, że wojna jadrowa to pikuś. Nie lubie wracać do takich chwil .....

Najgorzej jak człowieka pochłonie rozpacz. Wtedy to już koniec i nikt nic nie może juz zrobić. Straszne.

Barboss
Quote Post
Doswiadczona Osoba
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 658
Grupa: Stali Użytkownicy

Egzorcyzmy kościelne opieraja sie na wykorzystaniu energii zawartej w świadomości zbiorowej...(w "wierze")...Nie trzeba byc katolikiem, aby skutecznie wypędzać duchy, demony z ciał ludzkich...Wystarczy spojżeć na szamanów voo doo, jak im to sprawnie idzie :czarodziej: Jest jedna zasada...Egzorcysta, kimkoloweik by nie był, w chwili okazania słabości, może okazać sie kolejną ofiarą opętania...
PMAOL
ABADDON
Quote Post
Zywa Biblioteka

QUOTE (Barboss @ Jan 2 2008, 03:13 PM)
Egzorcyzmy kościelne opieraja sie na wykorzystaniu energii zawartej w świadomości zbiorowej...(w "wierze")...Nie trzeba byc katolikiem, aby skutecznie wypędzać duchy, demony z ciał ludzkich...Wystarczy spojżeć na szamanów voo doo, jak im to sprawnie idzie :czarodziej: Jest jedna zasada...Egzorcysta, kimkoloweik by nie był, w chwili okazania słabości, może okazać sie kolejną ofiarą opętania...

Nie. Egzorcyzmy w Kościele nie są MAGIĄ i nie opierają sie na tym co opisujesz. Opierają się na dzialaniu Jezusa Chrustusa i Jego mocy w którego wierzą Chrześcijanie, opierają się na ufności Bogu i Prawdzie, że każdy człowiek jest stworzeniem Bożym a ci którzy są ochrzczeni zostali wszczepieni do Mistycznego Ciała Chrystusa. W końcu na woli opętanego aby ten stan zmienić aby się wyzwolić. Poza tym dzialanie zgodnie z zezwoleniem biskupa jest postawą posłuszeństwa a więc przciwną do postawy Szatana. Egzorcysta musi stanąć w Prawdzie i Pokorze przed Bogiem a to zowu są cechy przeciwne do cech Diabła. Musi być w stanie Łaski uświęcającej, a więc Duch Święty musi w nim zamieszkiwać z cała swoją mocą by móc go wspierać. Egzorcyzmy poprzedza pokuta, spowiedź i post oraz Eucharystia a więc szczyt Chrześcijaństwa gdzie uobecnia się męka, śmierć, zmartwychwstanie i zesłanie Ducha Świego. Kościół To Chrystus, wspólnota żyjących oraz wszyscy święci.Krew Chrystusa i męczenników daje siłę Egzorcyście bo w nich jest Duch Boży.

( Jesli jest to Prawosławie czy Protestantyzm - mają oni swoje wewnętrzne regulacje. )

Drogi Barboss to co opisujesz to egzorcyzmy magicze wykorzystujące wszelkie inne powiazanaia. jeśli ktoś egzorcyzmuje w imię inne niż Jezus Chrystus egzorcyzmuje magicznie. A w magicznych egzorcyzmach zawsze jest cos za coś. A jak wyegzorcyzmuje szaman coś z czego usług korzysta?

Czy wówczas może nastapić wewnetrzne skłócebnie w świecie duchów, demonów i upadłych aniołów?

Więc jeżeli chodzi o egzorcyzmy w Kościele wogóle nie powinny być tutaj omawiane bo to jest zupełnie co innego. A dla Chrześcijanina mówienie takich rzeczy o egzorcyzmach w Kościele jest tym samym jak zarzucono Chrystusowi , że moca Belzebuba władcy demonów wypędza złe duchy.

więc temat egzorcyzmów w Kościele jest tu zbędny.
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll