Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(3) [1] 2 3  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Medytacja, jak to zrobić
Spike_unit01
Quote Post
Unregistered

Witam zakładam ten temat aby dowiedzieć sie cZegoś o medytacji.
1. Jakie znacie sposoby medytacj (w jaki sposób osiągacie stan alfa?)
2. Jak sie medytuje z kartami tarota albo z runami?
3. Czy można medytować na leżąco?
Pozdrawiam Spike
Lunaris
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 20

ad1) W skrócie. Moje pierwsze poważne próby zaczynałam od kasetowego Kursu DU, bazującego na metodach Silvy, który pozwolił mi się nauczyć koncentracji i zliczania oddechów, będący z reguły podstawą do wyciszenia i wejścia w stan alfa. Z biegiem lat chociaż mam też inny podręcznik z podstawami po prostu eksperymentuję na własną rękę starając się dobrać własny sposób. Czasem pomocna jest muzyka relaksacyjna lub coś w stylu Hemi-Sync.

Ad2) Ja robiłam medytację z runami na dwie metody.
Pierwsza zgodnie z instruktarzem M. Piaseckiej, gdzie do każdej runy dobierało się specjalną sekwencję czynności i uzyskiwało tym samym niekiedy ciekawe efekty o jakich wspomniałam chociażby przy temacie o przyzywaniu zwierzęt.
Druga, testowana również po części na tarocie polegająca po prostu na intensywnym wpatrywaniu się w kartę, lub runiczną mandalę, odprężeniu i z zamkniętymi oczami próbie wniknięcia w ten wizerunek i ujrzenia obrazów, które wybrany symbol prezentuje. Przy runach efekt był porażający.

Ad3) Myślę, że tak. Pozwala się lepiej odprężyć i rozluźnić niektórym, chociaż są też osoby, które przy tym szybko zasypiają. Jednak osobiście testowałam metodę na siedząco i leżąco z podobnymi skutkami. Na leżąco dodatkowo można przed zaśnieciem w celu wpłynięcia na sen.
PMEmail Poster
Spike_unit01
Quote Post
Unregistered

hmmm dzięki popróbuje i zobacze co wyjdzie.
violet_rain
Quote Post
Unregistered

-------------------

Edytowany przez violet_rain Nov 13 2006, 10:06 PM
Jack
Quote Post
Oczytana Osoba
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 809

Zacznę od końca może
Ad.3 pewnie można to robić w każdej pozycji, wystarczy że nie masz dziwnie napiętych mięśni w sensie żeby wszystkie partie były równomiernie rozluźnione, bo przy grawitacji nie ma szans na stuprocentowe rozluźnienie zawsze jakieś mięśnie mimowolnie pracują.

Ad.1
Ja wyróżniam dwa rodzaje medytacji, taki własny podział nie poparty niczym.

1. medytacja szaleńcza, dobra jest ostra lub psychodeliczna muzyka, albo przytłaczająca cisza. Kładę się i zaczynam mysleć o stu rzeczach naraz tworze sam sobie halucynacje, wizualizuje szybkie sceny, demony, duchy, otchłań, wszystko trzeba tworzyć jak najszybciej, szybko zmieniać obrazy przed oczami aż w końcu rozum peknie i zacznie to przyjmować mimowolnie. wtedy zaczynamy rozmowę ze sobą na różne tematy bez wczesniejszych doświadczeń, niewypaczoną religią i poglądami. Pomaga w rozładowaniu emocji i poznaniu swojej zwierzęcej natury. ostrzegam że grozi chorobą psychiczną i podzieleniem jaźni, ale jak ktoś się pilnuje to nawet lepiej z tym żyć, przynajmniej dla mnie.

2 medytacja spokojna, jak dla mnie bez muzyki ewentualnie z jednym rytmicznym dźwiękiem, najlepiej właśnie w pozycji leżącej, wizualizujemy sobie schody po których schodzimy uspokajając się i licząc stopnie, 10 na piętro najlepiej, uspokajamy oddech i rytm serca(jeśli ktoś ma z tym problemy niech ćwiczy najpierw z otwartymi oczami "na sucho") i wchodzimy powoli w trans oczyszczając umysł, aha nie zdziwćie się jak na któryms piętrze kogoś spotkacie, bez obaw to projekcja waszego mózgu proponuje z tym kimś porozmawiać a opowie wam w czym problem, ja zazwyczaj spotykam takie wyrzuty sumienia które tłumie za dnia, w końcu schody się skończą, rozmyją i będziecie w transie, a co później zależy od wyobraźni:D Aha co do wychodzenia z transu, bo wiele osób tego się własnie boi, jeśli jesteś w stanie sam wejść w trans to wyjdziesz tak samo zapewniam

To moje osobiste metody, a nie wykładnia prawdy, ale jeśli ktoś pragnie może spróbować
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Pierwsza zgodnie z instruktarzem M. Piaseckiej, gdzie do każdej runy dobierało się specjalną sekwencję czynności i uzyskiwało tym samym niekiedy ciekawe efekty o jakich wspomniałam chociażby przy temacie o przyzywaniu zwierzęt.
Druga, testowana również po części na tarocie polegająca po prostu na intensywnym wpatrywaniu się w kartę, lub runiczną mandalę, odprężeniu i z zamkniętymi oczami próbie wniknięcia w ten wizerunek i ujrzenia obrazów, które wybrany symbol prezentuje. Przy runach efekt był porażający.

Lunaris, możesz opisać tą metode?
Lunaris
Quote Post
*

QUOTE (Nefthis @ Oct 2 2007, 09:30 PM)

Lunaris, możesz opisać tą metode?

Wizualizacja z runą Uruz na podstawie książki "Medytacyjna moc run" M. Piaseckiej.

1. Usiądź lub połóż się wygodnie i skup na spokojnym oddychaniu.
2. Zamknij oczy i wyobraź sobie, że jesteś na łące. Wczuwaj się w to co Cię otacza wszystkimi zmysłami.
3.W pobliżu tej łąki jest las lub grota będąca mieszkaniem twojego zwierzęcia.
4. Możesz je przywołac lub sama wejśc do jego kryjówki. Myśl, że w tym świecie jest ono przyjazne i rozumiecie się nawzajem.
5. Porozmawiaj z nim. Kiedy będziesz już gotowa zaproś go do tańca, aby uświęcic mądrośc instynktu, siłę przetrwania, zdrowie, wytrzymałośc.
6. Po skończeniu (sama ustalasz czas) powróc do oddychania i powoli otwórz oczy.

PMEmail Poster
Jk.
Quote Post
Zywa Biblioteka
Nr użytkownika: 672

QUOTE (Lunaris @ Oct 3 2007, 10:05 AM)
4. Możesz je przywołac lub sama wejśc do jego kryjówki.

<czep czep> A czy wy chcielibyście, żeby nagle i bez zapowiedzi ktoś wam wszedł do domu? :P
Ja bym nie chciał. Lepiej usiąść przed i poczekać aż przyjdzie lub zaprosi do środka.
PMEmail PosterAOLYahooMSN
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Luna, dzięki serdeczne. :)
Lunaris
Quote Post
*

QUOTE (Jk. @ Oct 3 2007, 01:04 PM)
QUOTE (Lunaris @ Oct 3 2007, 10:05 AM)
4. Możesz je przywołac lub sama wejśc do jego kryjówki.

<czep czep> A czy wy chcielibyście, żeby nagle i bez zapowiedzi ktoś wam wszedł do domu? :P
Ja bym nie chciał. Lepiej usiąść przed i poczekać aż przyjdzie lub zaprosi do środka.

Ja akurat podałam znany mi opis jednej wizualizacji. Jak dokładnie ma przebiegac u każdej osoby to kwestia wyczucia. Gdy zaczynasz myślec o spotkaniu i poznaniu tego zwierzęcia możesz równie dobrze wysyłac zapytanie czy Ty się z nim spotkasz w jego domu czy ona zechce przyjśc do Ciebie. Jeśli nie jesteś pewny co to za zwierzę nie możesz też wiedziec, czy mieszka w jaskini czy lesie czy jeszcze w innej okolicy. Możliwe, że otrzymasz od niego przesłanie, gdzie mieści się jego siedziba jeśli będzie chciało Cię do niej wpuścic.
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Znacie jakieś inne zastosowania run przy medytacji? Co poszczególne z nich wywołują?
mmarek
Quote Post
Oczytana Osoba
Grupa: Bywalec
Nr użytkownika: 923

Tak.Jak widze pomalu portal Mroczlandia ewoluje,w kierunku Swiatlolandii.To dobrze,albo nie?
PMEmail Poster
mmarek
Quote Post
Oczytana Osoba

Wkrotce opisze prosty sposob na wejscie w stan medytacji.
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Już było o tym pisane, info jest wszędzie wiec nie widzę sensu sie powtarzać. Chyba że masz jakiś ciekawy sposób, który mógłby być jakimś urozmaiceniem...
mmarek
Quote Post
Oczytana Osoba

Nefthis,moze ktos jeszcze nie wie gdzie jest to wszedzie. :unsure:
PMEmail Poster
mmarek
Quote Post
Oczytana Osoba

Milo bylo was poznac.mmarek
PMEmail Poster
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Grupa: Opiekunowie Forum
Nr użytkownika: 49

QUOTE (mmarek @ Oct 6 2007, 01:19 AM)
Milo bylo was poznac.mmarek

:woot:

PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

No dobra, chcesz to pisz...
mmarek
Quote Post
Oczytana Osoba

Malo kto potrafi.
PMEmail Poster
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Nr użytkownika: 49

QUOTE (mmarek @ Oct 6 2007, 10:42 PM)
Malo kto potrafi.

Taaaaaa najlepiej wychodzi to mnichom tybetańskim ,ale............... oni w tym siedzą od dziecka wiec luzik :)
PMEmail Poster
mmarek
Quote Post
Oczytana Osoba

Dzieki.
PMEmail Poster
QaDo
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*
Nr użytkownika: 857

Dla mnie medytacja jest tak potęzna, że z reguły pękam po 12min... ;)
PMEmail PosterIntegrity Messenger IMAOL
Lunaris
Quote Post
*

Nefthis - W sumie do każdej runy w tej książce istnieje jakaś wizualizacja. Tylko kwestia tego jakie efekty uda się osiągnąc. Czasem zatrzyma się na zwykłej wizualizacji czyli tym co chcesz ujrzec poczuc, a czasem może coś wydobyc z głębi.

Czu-Lung - Nie zawsze wychodzi. Czasem możesz próbowac tygodniami i nic. Trzeba dobrac technikę, która pozwoli Ci się wyciszyc i uwolnic od wszystkich rozpraszających Cię myśli. Czasem pomaga odpowiednio dobrana muzyka inni robią to w zupełnej ciszy. Istotne też jest wybranie pozycji, która sprzyja rozluźnieniu, jeśli coś powoduje dyskomfort trudno osiągnąc głeboki stan. Poza tym medytacje mają też różny charakter. Może to by zwykłe, krótkie odprężenie, w którym kontrolujesz tylko oddech i próbujesz rozładowa stres, bądź pozbyc się jakichś zatorów energetycznych, a może byc coś na większą skalę wykraczające już poza cwiczenia i dosięgające stref nieznanego.
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

A z bębnami próbowałeś? Albo jakąś chaotyczną muzyką? Niektórym to się pozwala skupić. Spróbuj posłuchać się intuicji.

Nie wiem w czym wy widzicie problem...
sol
Quote Post
Unregistered

:blink: co wy macie z tą medytacją przecież to nie jest nic trudnego a zresztą nie wiem ja nie mam z tym problemów skupiam sie tylko na oddechu w pewnym momencie czuć że oddech sie zmienia i wystarczy tylko go utrzymać te samo tępo :ph34r: ale trzeba kontrolować ...mi niestety jeszcze to za bardzo nie wychodzi <_< ja mam tak że jak za bardzo wejdę w hmm jak to nazwać ,,stan" to póżniej ciężko mi się podnieść strasznie ciężka jestem niemiłe uczucie ;)
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll