Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(2) [1] 2  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Tajemne znaczenie przedmiotów, symbole magiczne..
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Grupa: Opiekunowie Forum
Nr użytkownika: 49

Temat mówi sam za siebie ;

Pająk -Uważany jest za bardzo pomyślny symbol .Był używany przez starożytnych Etrusków jako talizman zapewniający sukces w interesach i we wszelkich sprawach pieniężnych .Pająk był poświęcony bogu Merkuremu ,opiekunowi handlu i nauki .W średniowieczu pająka ,zamkniętego w łupinie orzecha ,której połówki wiązano razem jedwabiem ,zawieszano na szyi,by chronił przed chorobami tego ,kto go nosił .
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Swastyka-Swastyka bedąca jednym z najdawniejszych i najbardziej uniwersalnych ze wszystkich symbolicznych przedmiotów magicznych ,występuje w Europie ,Azji , Afryce i Ameryce .Jej nazwa wywodzi się z sanskrytu i pochodzi od słowa svasti,czyli pomyślność .Uzywana jest do sprowadzania szczęścia ,długiego życia i rozwoju .W wielu krajach uwazana jest za symbol słońca lub za przedstawiciela potęgi czterech wiatrów .Nazywana bywa również Kołem Prawa albo Kołem Buddy
Można czasem spotkać swastykę w postaci trzech ,pięciu lub sześciu nóg.
--------------------------------------------------------------------------------------------------

Serce-Serce człowieka uważano za siedzibę duszy,a zatem i za miejsce,w którym powstają wszelkie uczucia.Odwzorowanie serca noszone jest często jako talizman przynoszący miłość i wszelką radość,natomiast dawniej używane było jako amulet zapobiegający rzucaniu na posiadacza zaklęć ''czarnej'' magii.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Feniks-O tym mitycznym ptaku mówiło się, że żyje przez bardzo wiele lat ,buduje gniazdo czy raczej stos pogrzebowy z traw i ziół ,odśpiewuje pieśń pogrzebową ,a następnie za pomocą trzepotania skrzydłami podpala stos.W ten sposób ptak spala się na popiół ,z którego jednak ma sie zrodzić nowy feniks ,który z resztą tak samo zakończy życie.W dawnych czasach uważano że feniks poświęcony jest słońcu .Do dziś używany jest jako talizman w Chinach i Japonii.W pierwszym z tych krajów nosi się go ,by pomagał żyć i osiągnąć szczęście w małżeństwie ,w Japonii stanowi on talizman uczciwości ,wierności ,sprawiedliwości i dobrotliwości.

----------------------------------------------------------------------------------------------------
Jaszczurka-Wizerunków tego gada używano w dawnych czasach zarówno jako talizmanu ,jak i amuletu,a zazwyczaj ten jest nadal praktykowany w niektórych krajach śródziemnomorskich .Magiczną moc jaszczurki uznawano za nieocenioną w zapewnieniu dobrego wzroku i pobudzaniu mądrości ,grawerowano ją więc na rozmaitych klejnotach ,a czasami malowano na ścianach domów,by przynosiły szczęście.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Lotos-Tak nazywano rozmaite gatunki roślin ,natomiast w przypadku talizmanu czy amuletu ta nazwa jest przypisana do tego pięknego kwiatu ze Wschodu ,który rośnie na wodzie .W Indiach rzeźbione lub grawerowane lotosy nosi się jako talizmany na szczęście ,a także jako amulety ochroniące przed chorobą i wypadkiem.Roślina ta stanowi wyobrażenie bogini Lakszmi ,która opiekuje się pięknem i szczęściem .Egipcjanie uważają lotos za alegorię słońca ,pobudzającą wnikliwość ,jasność myśli i mądrość.Z powodu swego czystego piękna lotos stał się także amuletem pomagającym zachować czystość oraz wyobrażenie bogini Izydy.

Pobrano z ,,Wielka Księga Wróżb'' -autor- Phlip Wilson.
PMEmail Poster
Ktoś
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 681

;) Pochwale sie; posiadam ślicznego skarabeusza z Egiptu, niestety martwego ;)
PMEmail Poster
Róża
Quote Post
Zywa Biblioteka
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 678

O amuletach to nawet nic nie mówcie.
Pomocy ! nie wiem co mam teraz zrobić...
Jak wiecie miałam całkiem niedawno chłopaka w którym byłam a w zasadzie to jeszcze jestem zakochana. Pewnej nocy zrobilam dwa woreczki milosne... jeden dla mnie drugi dla niego, trzymając te woreczki przyżekliśmy sobie miłośc do konca życia "na zawsze i na wieczność". Te woreczki są niezwykle naładowane naszą miłościa. Ja swój mam juz ponad pół roku on zreszta tez i naprawde wszystko między nami sie ukladało idealnie do jego skoku w bok :( Nie wiem co teraz mam zrobić z tym woreczkiem wyrzucic ?? spalić??
PMEmail PosterAOL
Róża
Quote Post
Zywa Biblioteka

Dzięki za rade ..:) No Nef może pomożesz
PMEmail PosterAOL
Róża
Quote Post
Zywa Biblioteka

?????????? czemu nic nie piszecie??????
PMEmail PosterAOL
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Ok już piszę. Nie było mnie tu trochę, ale już jestem :). Najlepiej by było jakbyś spaliła oba woreczki. Przed tym utwórz krąg <usyp go z rozdrobnioych wcześniej ziół: bazylia, tymianek, liście laurowe, ziele angielskie>, możesz też ustawić w kręgu wokół ogniska trójkąt z kadzidełek: mirra lub drzewo sandałowe. Kiedy rozpalisz ognisko, myśl o was o tym co było, ale i o tym, że tego już nie chcesz że to już przeszłość, że tego uczucia nie ma już ani w tobie ani w nim, wygasło tak, jak wygaśnie ognisko <nie ma sensu rozpalać dużego ogniska, wystarczy kilka szczap>. Nie ma też bólu ani cierpienia spowodowanego twoim związkiem z nim. Powinnaś poczuś się oczyszczona, odczówać ulgę, ponieważ cierpienie odchodzi. Wizualizuj przy tym, jak cała twoja miłość do niego, i jego do ciebie ulatuje z waszych serc i spala się w ognisku razem z woreczkami. Nie zapomnij podczas tego o otwarciu trzeciego oka. Poczekaj aż ognisko i kadzidła dogasną. Następnie zakop cały żar z ogniska ziemią, którą wcześniej wykopiesz i pozostawisz obok ogniska, a w utorzonym dole rozpal ognisko. Na koniec rozprosz krąg głośnym, histerycznym śmiechem. Trochę to chaotycznie chyba napisałam, ale powinnas sie połapać. Powodzenia.
Róża
Quote Post
Zywa Biblioteka

No dzięki Nef ogólnie to, co napisałaś nie jest trudne do wykonania. Gorzej z odzyskaniem drugiego woreczka, bo widzisz ja ze swoim byłym chłopakiem nie utrzymuje żadnego kontaktu...:( No, ale cos wymyślę jeszcze raz wielkie dzięki :*
PMEmail PosterAOL
Róża
Quote Post
Zywa Biblioteka

Wielkie dzięki Czu-Lung też właśnie myślałam o czymś takim, ale wolałam poprosić o rade żebym czegoś nie sknociła...heh napewno wykorzystam i Twoja i Nef :) :) :)
PMEmail PosterAOL
Róża
Quote Post
Zywa Biblioteka

No to juz praktycznie jeden kłopot mam z głowy...:)
PMEmail PosterAOL
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Róża, zrób tak, jak uważasz że będzie najlepiej. Nie musisz w zasadzie mieć drugiego woreczka, ani wypowiadać zaklęcia Chu-Lang. Wystarczy jak sama wszystko zobrazujesz, bo to w zasadzie chodzi tu tylko o ciebie a nie o teo faceta, ty go kochasz, on ciebie najprawdopodobniej nie. Zrób tak, jak uważasz za słuszne.
Róża
Quote Post
Zywa Biblioteka

Oj Nef masz racje... Ja teraz to się zastanawiam czy on w ogóle kiedykolwiek mnie kochał :( No ale to juz historia liczy się to co jest teraz. Chce sobie pomóc, szybciej o nim zapomnieć, dlatego szukam ratunku w magii. A myślę, że zniszczenie tego woreczka jakoś mi pomoże da taka wewnętrzna satysfakcje...
PMEmail PosterAOL
Róża
Quote Post
Zywa Biblioteka

:)
PMEmail PosterAOL
Róża
Quote Post
Zywa Biblioteka

Czu-Lung jaki ty drobiazgowy jesteś heheh:)
PMEmail PosterAOL
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Kwiatuszku...niuch niuch... :haha:
Eurynome
Quote Post
Doswiadczona Osoba
*
Grupa: Szwadrony Moderacyjne
Nr użytkownika: 795
Grupa: Szwadrony Moderacyjne

QUOTE (Sari_Aris @ Oct 9 2006, 10:41 AM)
------------------------
Feniks-O tym mitycznym ptaku mówiło się, że żyje przez bardzo wiele lat ,buduje gniazdo czy raczej stos pogrzebowy z traw i ziół ,odśpiewuje pieśń pogrzebową ,a następnie za pomocą trzepotania skrzydłami podpala stos.W ten sposób ptak spala się na popiół ,z którego jednak ma sie zrodzić nowy feniks ,który z resztą tak samo zakończy życie.W dawnych czasach uważano że feniks poświęcony jest słońcu .Do dziś używany jest jako talizman w Chinach i Japonii.W pierwszym z tych krajów nosi się go ,by pomagał żyć i osiągnąć szczęście w małżeństwie ,w Japonii stanowi on talizman uczciwości ,wierności ,sprawiedliwości i dobrotliwości.

Legenda mówi,że ptak czując zbliżającą się śmierć,budował gniazdo z aromatycznych ,żywicznych kawałków drewna,po czym wystawiał je na promienie słońca,aby się zapaliło i by samemu spłonąć w ogniu.Ze szpiku jego kości rodził sie nowy feniks.

W tradycji tureckiej nosi on imię Kerkes,w opowieściach perskich znany jest jako Simorgh.

Feniks symbolizuje periodyczne* niszczenie i odtwarzanie.

Periodyczny-okresowy; rytmiczny, regularnie się powtarzający; trwający pewien czas

"Słownik symboli"-J.E.Cirlot
PMEmail Poster
Róża
Quote Post
Zywa Biblioteka

Oj Nef hiihihi :P
PMEmail PosterAOL
sol
Quote Post
Unregistered

:) Ja tez mam Skarabeusza :D hyhy kiedyś nosiłam słonce ale po tym jak rzuciłam zaklecie na miłość spadał mi co chwila z szyi wiec teraz leży gdzies w innych szpargałach ;p B)
Neff
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Nr użytkownika: 1.622

QUOTE (sol @ Nov 12 2007, 03:30 PM)
Pająk -Uważany jest za bardzo pomyślny symbol .Był używany przez starożytnych Etrusków jako talizman zapewniający sukces w interesach i we wszelkich sprawach pieniężnych .Pająk był poświęcony bogu Merkuremu ,opiekunowi handlu i nauki .W średniowieczu pająka ,zamkniętego w łupinie orzecha ,której połówki wiązano razem jedwabiem ,zawieszano na szyi,by chronił przed chorobami tego ,kto go nosił

Z pająkami to mam coś takiego, że sie ich boje i brzydze. Więc raczej nie będe, miał takiego talizmanu, dopóki nie przezwycięże tego strachu. A swoją drogą może wiecie jak przezwyciężyć strach przed pająkami-Czytać o nich?
PMEmail PosterIntegrity Messenger IMAOLYahooMSN
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

A swoją drogą może wiecie jak przezwyciężyć strach przed pająkami-Czytać o nich?

Kup sobie ptasznika albo tarantulę ,maja takie fajne futerka i sa miłe w dotyku hihihi ,poważnie z fobiami trzeba stanąć face to face innego wyjścia nie ma :ph34r:
PMEmail Poster
Neff
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Nr użytkownika: 1.622

QUOTE (Sari_Aris @ Nov 22 2008, 09:09 PM)

Kup sobie ptasznika albo tarantulę ,maja takie fajne futerka i sa miłe w dotyku hihihi ,poważnie z fobiami trzeba stanąć face to face innego wyjścia nie ma :ph34r:

Taaaaa... fajne włochate to są pieski, albo kotki :D. Chyba musze sie poddać desensytyzacj, bo bez tego to z mojego praktykowania magii chyba nici.
PMEmail PosterIntegrity Messenger IMAOLYahooMSN
Forsetio
Quote Post
Osoba która juz cos wie
Nr użytkownika: 1.408

Pomysl tak jestes od nich wiekszy to one sie bardziej ciebei boja niz ty ich, one cie nei zgniota, a co do wiekszych sa super tylko z tarantula tzreba czesto to weterynarza chodzic na wyssanie jadu ale jak gryza to nie bardzo boli a w doyuku sa milutkie prawie jak kotki :)
PMEmail Poster
Meeron
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Nr użytkownika: 1.798

Pomysl tak jestes od nich wiekszy to one sie bardziej ciebei boja niz ty ich, one cie nei zgniota, a co do wiekszych sa super tylko z tarantula tzreba czesto to weterynarza chodzic na wyssanie jadu ale jak gryza to nie bardzo boli a w doyuku sa milutkie prawie jak kotki

Powiedz to indianą mieszkającym w okolicach Amazonki :D Wątpie czy do ich przyjemności należy deptanie gołą stopa po jadowitych tarntulach, może i pajaka zgniotą, ale pamietaj że te dziady maja sporo ciekawego jadu, który może zabic człowieka w dość szybkim czasie :rolleyes:
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Forsetio
Quote Post
Osoba która juz cos wie
Nr użytkownika: 1.408

A czy ja cos wspomnialem o deptaniu gola stopa?? Powiedzialem zgniesc a zgniesc mozna na wiele sposobow, a pozatym one nei atakuje bez powodu
PMEmail Poster
Meeron
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Nr użytkownika: 1.798

Żadne zwierzę nie atakuje bez powodu:)
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Meeron @ Nov 24 2008, 01:03 AM)
Żadne zwierzę nie atakuje bez powodu:)

Jak nie jak tak ,a człowiek ? ;) <------- no byleby z tego dyskusji nie było heheeee
PMEmail Poster
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll