Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ceremonie Pogrzebowe-zachodnie, opis, praktyka, jak na stronie mroczydła
Lewis_Hamilton
Quote Post
Stary Wyga
**
Grupa: Bywalec
Nr użytkownika: 2.014

dziś byłem na pogrzebie na cmentarzu przykościelnym w naszym cudnym kraju, zmarły był byłym pracownikiem mojego zakładu. Kaplica z freskiem katolickim, z nieproporcjonalnymi stopami i rękami postacie, w oknach fioletowe kotary, grabarze w czarnych pelerynach. Ów pracownik polecił skremować siebie, także nie było żadnego oglądania ciała. Na cmentarzu naszły mnie myśli i refleksje na temat kruchości ludźkiego życia i tego jak ono jest krótkie. Było dużo kwiatów. Ksiądz mówił bzdury o tym, że powinniśmy mieć nadzieję, że się z nim spotkamy w lepszym świecie, po sądzie ostecznym. Ja jako prawdziwa wiedźma nie słuchałem tych banialuków- wszak nadzieja jest matką głupich...Zastanowiło mnie tylko to, że mówił " z prochu powstałeś i w proch się obrócisz", a zgodnie z wolą zmarłego to stało się od razu, bo został spopielony, rękami ludźkimi została wypełniona myśl boga katolickiego...
1,5 tygodnia wcześniej byłem na innym pogrzebie w Niemczech, zmarł mój szwagier. Tam jest trochę inaczej. Ceremonia pogrzebowa odbyła się w kościele ewangelickim, bez żadnych obrazów i ozdób w kaplicy, ewangelikom nie wolno tworzyć obrazów boga i nie mają świętych. Kwiatów też prawie nie było, tylko 1 wieniec. Znajomi, przyjaciele zmarłego wysłali listy kondolencyjne wraz z pieniędzmi, wdowa uzbierała w ten sposób 600 euro. Czyli taka śmierć to w niemczech jest dobrym interesem. Psalmy i mowa pożegnalna były podobne jak w Polsce. Za bardzo tej ceremonii nie pamiętam bo serce mnie wtedy bolało i musiałem zastosować mundrę. Zmarły też polecił się skremować, taka była jego ostatnia wola.
Drodzy czytelnicy napiszcie podczas jakich pogrzebów wy byliście, co ciekawego zauważyliście. A jak chcielibyście być sami pogrzebani, według jakiego obrządku?
MEMENTO MORI
PMEmail PosterUsers Website
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Najczęściej byłam na katolickich - generalnie rzadko się zjawiam na pogrzebach.
Generalnie też chciałabym być spalona ale nie w krematorium. Chciała bym mieć pogrzeb słowiański

Obrzędy pogrzebowe Słowian - śmierć dla Słowian stanowiła przejście do innego świata: Nawii. Człowiek po śmierci był traktowany z należytą czcią i stosownie wyprawiany na tamten świat. Zmarłego ubierano w najlepsze szaty, ozdabiano biżuterią, nierzadko wyposażano w różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku, czasem nawet w broń. Ciało zmarłego kładziono na stosie by spłonęło w oczyszczającym ogniu. Prochy umieszczano w glinianych naczyniach (tzw. popielnicach) i zakopywano w grobach. Czasami były to płaskie, zwykłe groby, a czasami okazałe kurhany usypywane z ziemi.

Z tą różnicą że nie chciałabym aby moje prochy znalazły się potem w jakimkolwiek pojemniku ale żeby zostały rozsypane w 4 strony świata i poświęcone 4 żywiołom.

Z tym "z prochu powstałeś i w proch się obrócisz" to nie do końca takie banialuki. Dusza człowieka po śmierci przebywa na ziemi dopóki nie "obróci się w proch" czyli dopóki nie stanie się ponownie częścią Całości.
Meeron
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 1.798

Z tym "z prochu powstałeś i w proch się obrócisz" to nie do końca takie banialuki. Dusza człowieka po śmierci przebywa na ziemi dopóki nie "obróci się w proch" czyli dopóki nie stanie się ponownie częścią Całości.

Błąd. Dusza nie może "obrócić sie w proch", ponieważ nie jest materią, tylko energią. Przypominam taka prosta zależność:

energia --> materia

Dusza na Ziemi szuka sposobu na połaczenie się z pierwotna nadenergią, z której "dawno temu powstała".

Obrzędy pogrzebowe Słowian - śmierć dla Słowian stanowiła przejście do innego świata: Nawii. Człowiek po śmierci był traktowany z należytą czcią i stosownie wyprawiany na tamten świat. Zmarłego ubierano w najlepsze szaty, ozdabiano biżuterią, nierzadko wyposażano w różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku, czasem nawet w broń. Ciało zmarłego kładziono na stosie by spłonęło w oczyszczającym ogniu. Prochy umieszczano w glinianych naczyniach (tzw. popielnicach) i zakopywano w grobach. Czasami były to płaskie, zwykłe groby, a czasami okazałe kurhany usypywane z ziemi.

Nie ma znaczenia czy bęziecie spaleni, czy was zakopia... To jest tylko ciało, zewnętrzna powłoka, dzieki której "dusza" porusza się po świecie materialnym.
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Grupa: Opiekunowie Forum
Nr użytkownika: 49
Grupa: Opiekunowie Forum

Nie ma znaczenia czy bęziecie spaleni, czy was zakopia... To jest tylko ciało, zewnętrzna powłoka, dzieki której "dusza" porusza się po świecie materialnym.

Podobno po śmierci dupa nie wierci jak to mawiał mój dziadek ,jednak mi się ''wydaję''
ze znaczenie ma, może mniejsze może większe ale ma ,bo źle dobrany ceromoniał pogrzebowy może utrudnić duszy przejście w odpowiednie dla niej miejsce.Ehhhh wszystko zależne od wierzeń i przekazywanych tradycji oraz naleciałości karmicznych.
Tyle mego wywodu ,umrę to się przekonam co i jak a na razie puki co mozemy sobie jedynie snuć domysły ;)
PMEmail Poster
Meeron
Quote Post
*

Ehhhh wszystko zależne od wierzeń i przekazywanych tradycji oraz naleciałości karmicznych.

Tradysja zakorzeniona w poszczególnych wiarach. jedni palili, inni zakopywali...
Kwestia indywidualnego postrzegania.
Lewis_Hamilton
Quote Post
Stary Wyga
**
Nr użytkownika: 2.014

QUOTE (Meeron @ Mar 31 2009, 06:05 PM)
Błąd. Dusza nie może "obrócić sie w proch", ponieważ nie jest materią, tylko energią. Przypominam taka prosta zależność:

energia --> materia

Dusza na Ziemi szuka sposobu na połaczenie się z pierwotna nadenergią, z której "dawno temu powstała".

po 1. to zgodnie z równaniem einsteina E=mc^2 to energia może przechodzić w materię i na odwrót, nie uczyli na fizyce w podstawówce?
po 2. to jeśli jest prawdą teoria, że dusza powstała z większej całości, to skoro istot ludzkich na świecie jest coraz więcej to ta "wyższa energia" rozrzedza się, przez co duchowość osobników jest coraz mniejsza, jak i siły magiczne (to nie to samo co za czasów starożytnego Egiptu, ówczesnych magów- wtedy na ziemi było pare, pareset milionów ludzi, a teraz ok. 7 miliardów). Być może niektóre są stare dusze (jeśli ktoś wierzy w reinkarnacje), ale większość to muszą być "świeżaki".
PMEmail PosterUsers Website
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1
Grupa: Admin

Może też rozproszyć się jako energia tła o ile no właśnie - nie jest "czarną materią" lub jeśli w teorii hiperstrun nic o tym nie powiedziano ;).

Kiedyś ludzie żyli bliżej natury a nie jak obecnie w betonowych domkach wypełnionych plastikowymi kwiatkami i ubrani w syntetyczne włókna jedząc chemiczne żarcie (chleb z spulchniaczami lub smar techniczny /margarynę lub wysokoprzetworzone wynalazki "identyczne z naturalnymi").
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Nefthis
Quote Post
Unregistered

energia --> materia

Meeron a znasz pojęcie METAFORA ???
Alsigard
Quote Post
Unregistered

1. Energia (niefizyczna) to rzec względna... to, co dla jednych jest energią dla innych może być schematem myślowym. :)
2. Jeżeli ktoś wierzy w reinkarnację, to i tak mu zwisa jak go pochowają.
3. Po śmierci i tak będziesz lał na to, co się z Twoim ciałem dzieje -.-
W końcu będziesz MARTWY!
4. Myślę, że któraś ze stron może się zdziwić... albo zrobią to ateiści, albo wierzący w różne dziwy... myślę, że w kwestii śmierci i życia po życiu, mogą się zdziwić Ci którzy wierzą... :-)
Śmierć może być ostateczną destrukcją jednostki... ;]

Nie mówię, że wówczas nic nie istnieje... ale jeżeli energia jednostki miała by się scalić ze Źródłem, to jednostka, nie byłaby jednostką...nie byłaby odrębna, byłaby Źródłem, czyli zatracili byśmy JA :D
Czyli śmierć ->destrukcja jednostki -> przetworzenie na energie -> produkcja kolejnej jednostki niezwiązanej z poprzednia... :P
Meeron
Quote Post
*

Meeron a znasz pojęcie METAFORA ???

Tak, ale nie zauważyłem żebys jej uzywała. :P
Meeron
Quote Post
*

1. Energia (niefizyczna) to rzec względna... to, co dla jednych jest energią dla innych może być schematem myślowym.

Człowieku, a mysli czym niby są? Cały swiat opiera się na róznych typach energii, które Tworzą materię, z niej powstałes min. Ty. Twoje mysli także sa energią ( fale muzgowe, o odpowiednim zakresie, kodowane w ośrodkach przechowywania "pamięci" ).

2. Jeżeli ktoś wierzy w reinkarnację, to i tak mu zwisa jak go pochowają.
Tu raczej rzecz lezy w tradycji kultury z której pochodzi dana jednostka.

4. Myślę, że któraś ze stron może się zdziwić... albo zrobią to ateiści, albo wierzący w różne dziwy... myślę, że w kwestii śmierci i życia po życiu, mogą się zdziwić Ci którzy wierzą... :-)
Śmierć może być ostateczną destrukcją jednostki... ;]
Nie do końca.
Twoje ciało jest materią, po śmierci wchodzi w proces przetworzenia ( robaczki Ciebie zjedzą), lecz materia jest w ciągłym łańcuchu życia. Więc w sferze cielesnej nie znikniesz:D jesli chodzi o energię...Przechodzi ona w eter, część jako energia cieplna, a część i innych postaciach energii. Jak by nie patrzeć, nie znikasz :czarodziej:

Nie mówię, że wówczas nic nie istnieje... ale jeżeli energia jednostki miała by się scalić ze Źródłem, to jednostka, nie byłaby jednostką...nie byłaby odrębna, byłaby Źródłem, czyli zatracili byśmy JA 
Czyli śmierć ->destrukcja jednostki -> przetworzenie na energie -> produkcja kolejnej jednostki niezwiązanej z poprzednia...

Każda dusza dąży co scalenia z "Jednościa". Na tym polega nasze życie.
Alsigard
Quote Post
Unregistered

Meeron nie wiem, czy zdołałeś zauważyć, ale ja=Mefisto xD :D
Nie musisz mi tłumaczyć tych głupot jak małemu dziecku i tak mi to zwisa, bo ja nie posługuje się systemem energetycznym i uważam to za błazenadę xD

Umysł jest potęgą, a nie jakaś energia, którą sobie zmyślasz podczas wizualizacji. :)
Meeron
Quote Post
*

Wiem mefisto :czarodziej: Ja tu mówię o tym, że generalnie wsyztsko opiera sie na różnego rodzaju energii:) Apropo, wizualizacje wcale nie sa potrzebne :czarodziej:
Alsigard
Quote Post
Unregistered

Niekoniecznie, zapoznaj się z innymi modelami magicznymi ;]
Meeron
Quote Post
*

Zalezy od kwestii postrzgania :rolleyes:
yavanna
Quote Post
Doswiadczona Osoba
*
Nr użytkownika: 1.956

Meeron, jego nie przekonasz... Zawsze wie lepiej <_<

Pozdrowionka Mefisto :P
PMEmail Poster
Meeron
Quote Post
*

Ja go wcale nie zamierzam przekonywać :czarodziej: Doskonale wiem co on mówi :czarodziej:
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll