Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Power melodic, nowy oddech w muzyce
deathorglory
Quote Post
Szpieg z krainy Dreszczowców...
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 977

Pozdrowienia od moderatora Witam was BRACIA I SIOSTRY , jestem nowy w tym dziale, więc z góry wybaczcie za potencjalne "Duble";)Mam 23 lata, uczę się i pracuję Jestem ciekaw nowych "tchnień"....
widzę że tu niezły rozrzut macie , black, gothic, nieco heavy.... czas na power...
Zaczynając słuchać metalu zaczynałem od różnych stylów... Lubiałem posłuchać Cradle of Filth, Dimmu Borgir, Mayhem, Limbonic Art, Emperor, Goatlord,Samael...z deathu lubiałem Behemoth, Vader, Death, Napalm Death, thrash Sepultura, Testament, Terrorizer..słuchałem gothic, doom, heavy...lubię sobie czasem posłuchać Mozarta, bądź L.V. Bethovena...Zacnymi byli twórcami..ooo tak...
Jednak zacząłem poznawać power melodic, i doszłem do wniosku że to mój świat, dość młody styl i jeszcze mało popularny u nas w Polsce... począwszy od Running wild, Helloween, Grave Digger Stratovarius, Angel Dust, Dream Theater, Iced Earth, Blind Guardian, Gamma Ray.... Z 90tych ubóstwiam Iron Savior, Edguy, Nocturnal Rites, Hammerfall,Kamelot, Dreamscape, Symphony X, NIGHTWISH/niektórzy uwazaja ze jest to gothic inni ze melodic;)), RHAPSODY OF FIRE, będącą ikoną memu sercu, polecam k ażdemu fanowi, bo mają charakterystyczny styl, teksty są w formie opowieści, zachaczają o wampiryzm, i inne aspekty.... KAMELOT,Metalium, Sonata Arctica, Zonata, Celesty, Kotipelto, DragonForce, Altaria,Cryonic Temple, Highland Glory, Pyramaze, Cellador.....Rzecz jasna jest wiele zespołów grających ten styl...
Cechą charakterystyczna power melodic, jest bardzo melodyjne granie (Nightwish, Sonata Arctica), teksty są oparte najczęściej na tematyce życiowej, historycznej, lub baśniowej, czego przykładem jest Rhapsody Of Fire. gdzie pojawiają się organy kościelne, lutnie,, chórki..podobnie w KAMELOT,czy BLIND GUARDIAN.
Pewna znajoma (liksomorg), kiedyś mi poleciła przeczytać Eddę poetycką...przeczytałem obie...poetycką i prozaiczną, jednak do mnie niedotarły treści zawarte tam...może jestem zbyt głupi, lub po prostu inna siła we mnie tkwi;)))
Moim ulubionym twórcą jest Steven Erikson i jego "Malazańska Księga Poległych".... jaki tam ukazany jest świat, moja ulubiona część to "Wspomnienie lodu"..Wszystkie książki przeczytałem po dwa razy, choć "Wspomnienie..." cztery razy...:))Michael Moorcock, Dave Duncan, Feliks Kres i jego trylogia o Egaheer..."Piekło i szpada", "strażniczka istnień, "Klejnot i wachlarz"...
Maja..Kossakowska, i jej "Siewca wiatru"(Gorąco polecam), czasami zachaczałem o Kyle Marffin, i jej "Gothicque", lub Anne Rice i "kroniki wampirów". Czasem zachaczałem o proste książki jak Grahama Mastertona..ale rzadko.
Lubię Epic fantasy głównie czytać....Jestem otwartym na różne czynniki...czekam na maiille..;))to tyle z mej inicjacji...
PMEmail Poster
QaDo
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*
Nr użytkownika: 857

No to fajna ta Twoja inicjacja i nie typowy styl :) Fajnie dużo z siebie naraz przestawiłeś, ale szczerze to raczej u nas żadnego fanstasy nie czyta :unsure: Ale jak kto tam lubi byle by sie z realnością nie popierdzieliło :D

pozdrawiam
PMEmail PosterIntegrity Messenger IMAOL
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll