Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(2) 1 [2]  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dusza I Demony
Mroczny
Quote Post
Oczytana Osoba
Grupa: Bywalec
Nr użytkownika: 6.826

Pogubiłem się, o czym w końcu jest mowa :blink:
PMEmail PosterAOLYahoo
Meeron
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 1.798

Niestety panie meeron , ale voodoo jest religią. Zawiera elementy filozofi , medycyny , posiada nawet własną mitologię , ale wciąż pozostaję religią.

Używa się słowa kult bo to się prościej wymawia , ale kult może być konkretnego boga/bóstwa a to jest cały system wierzeń + magia (hoodoo).

Kult religijny – wszelkie zachowania i praktyki religijne czynione wobec istoty bądź przedmiotu kultu.

Religia – system wierzeń i praktyk, określający relację pomiędzy różnie pojmowaną sferą sacrum (świętością) i sferą boską, a określonym społeczeństwem, grupą lub jednostką. Manifestuje się ona w wymiarze doktrynalnym (doktryna, wiara), w czynnościach religijnych (np. kult czy rytuały), w sferze społeczno-organizacyjnej (wspólnota religijna, np. Kościół) i w sferze duchowości indywidualnej (m.in. mistyka).

Zerżnąłem nawet to na chama z wkp żeby to lepiej uzasadnić.

Każda religia jest kultem, lecz nie każdy kult jest religią ( to tak na amrginesie ). Zamiast opierać się na wikipedii proponuję zajżęć do Słownika Języka Polskiego :czarodziej:

voodoo - syst wierzeń, loa, bóstwa, ryt tańce ect.
hoodoo - czary, zach-af magia ludowa(czary ze śladami stóp, klątwy dżinks, laleczki...ect)\

Czyli tak na zdrowy rozum to samo. Monolit, proponuje udać się do porzadnej księgarni i kupic kilka książek historycznych i religijnych. Te wszystkie nowe pozycje które kupujecie w sklepach okultystycznych nie nadają się nawet do rozpalania w piecu. :czarodziej:

Kolejna sprawa... Jeśli masz jakis pogląd to dobże, jesli jedna osoba twietrdzi że si mylisz, to moze nie niec racji, jesli dwie osoby zarzucaja Tobie bład tzn. że ktoś może się na Ciebie uwziął, lecz jesli 3 lub więcej osób twierdzi że nie masz racji w tym co piszesz, to warto si.e na nowo zastanowić nad własnym poglądem i zweryfikowac wiedzę :czarodziej:
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Azar
Quote Post
Unregistered

Jeśli jedna osoba nazywa Cię osłem olej. Jeśli dwie, olej. Jeśli trzy, olej. Jeśli więcej niż trzy osoby nazywają Cię oslem, kup sobie siodło.
Mroczny
Quote Post
Oczytana Osoba
Nr użytkownika: 6.826

QUOTE (Azar @ Mar 21 2011, 01:26 PM)
Jeśli jedna osoba nazywa Cię osłem olej. Jeśli dwie, olej. Jeśli trzy, olej. Jeśli więcej niż trzy osoby nazywają Cię oslem, kup sobie siodło.

YYYYYYY.... to ma mnie lub kogoś czegoś nauczyć?? :haha:

Edytowany przez Mroczny Mar 21 2011, 08:52 PM
PMEmail PosterAOLYahoo
Meeron
Quote Post
*

To podkreśla wasz problem z logicznym mysleniem :czarodziej:
Azar
Quote Post
Unregistered

Wasz?
Meeron
Quote Post
*

Ich :czarodziej:
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1
Grupa: Admin

QUOTE (Azar @ Mar 21 2011, 01:26 PM)

Zawsze jest też opcja że być może pomyliło się stół do gry, wszak każdy ma swą własną prawdę :]
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (2) 1 [2]  Reply to this topicStart new topicStart Poll