Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(2) [1] 2  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Regress, BioFeedBack, Hipnoza, Autohipnoza, osprzęt i / lub metody dokonywania
frida
Quote Post
Osoba która juz cos wie
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 733

Czy tylko w stanie hipnozy można sobie przypomnieć przeszłe wcielenia?
JAk sprawić żeby wydobyć te zapomniane umiejętności?
PMEmail PosterAOL
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

QUOTE (frida @ Apr 18 2007, 03:09 PM)

Autohipnoza i kombinowanie, czyli dostajesz tylko teorię a praktykę musisz sobie od nowa wyrobić. [jeśli na forum są osoby siedzące w elektronice to można by omówić sposób budowy czegoś pomocnego do auto-hipnozy, prosty bio-feedback który można sobie samemu zbudować].
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
hefajstos
Quote Post
Osoba która juz cos wie
Nr użytkownika: 689

znalazlem w necie program BrainWave Generator, ktory w darmowej wersji ma wbudowany preset do autohipnozy... jeszcze tego nie probowalem... zastanawiam sie tylko jak np zaprogramowac sie, zahipnotyzowac sie, zeby potem pamietac ta teorie?... moze by tak polacyc to z jakims nagrywaniem... :unsure:

a o jakim sprzecie elektronicznym myslisz Mrooczku??
PMEmail PosterAOL
Mrooczek262
Quote Post
...
*

mini-mikrofon, wzmacniacz operacyjny, generator z mieszaczem [można praktycznie na TTL lub mikro (na mikro potrzebny byłby programator i pojemny USC :/)] słuchawki.
W zależności od tego na ile nas stać można to zrobić wielkości zapalniczki [scalak z bateriami klasy pastylki] lub paczki papierosów [czyli TTL lub tranzystory]. Ew. można zaszaleć i droższy scalak by pomieścił bardziej skomplikowany program i użyć prostego algorytmu na detekcję stanu hipnotycznego.
Jest to podobne do rozwiązania napotykanego przy systemach BF typu Sita, ew. do scalaka można dopisać zabawę pt. multi/demultiplexer na wyjścia [np. w chwili detekcji wpadnięcia w stan, scalak puszcza na wejścia słuchawek zapis z mp3 playera (tekst zrzucamy na mp3 za pomocą syntezatora mowy / w wersji ekonomicznej odpalenie przekaźnika lub bramki tranzystorowej włączającej odtwarzacz magnetofonowy)].
Jeśli zaś były fundusze w miarę sensowne to miesiąc pracy nad siecią neuronową i skompilowanie jej z syntezatorem i zabawę można zaczynać.
Szczegółów technicznych nie podaję, bo jak ktoś ma czas i ochotę oraz siedzi w branży, to może to prosto wg. podanego opisu zrobić [wystarczy np. w laptopie z poziomu asm się pobawić na portach i opracować algorytmy].
W ramach ciekawości - przyjrzyj się aktywności mózgu u graczy w trakcie grania w grę komputerową - nośnik / induktor stanu hipnotycznego nasuwa się sam ;)
Nefthis
Quote Post
Unregistered

a po co ombinować jak wystarczy nagrac i odsluchac odpowidnia kolejnosc sugestii? A co do poprzednich wcielen dobrze sprawedza sie magia luster
Mrooczek262
Quote Post
...
*

Kombinowanie jest po to by nie tracić czasu na słuchanie z kasety, czasami takie słuchanie wygląda tak że ładowanie wiedzy z kasety trwa w czasie sprzątania domu gdy jesteśmy rozkojarzeni, zabiegani lub coś innego nam myśli zawraca.
Hipnoza i regres to stany z zakresu "dostępu technicznego" [czyli coś na wzór windows włączającego się w stanie awaryjnym z dostępem roota / trybu programowania] i cała zabawa polega na tym że na czas trybu programowania jednostka traci zdolność świadomego i szybkiego reagowania, więc trudno się w odsłuchiwanie samej kasety bawić (czasochłonne). Po prostu najtrudniejszy jest start czyli faza przejścia w tryb podatności hipnotycznej.
Najprościej tego dokonywać w pół-śnie lub metodą "na przeciążenie" [w skrajnych stanach organizm wpada w swoisty tryb awaryjny, np. efekt przemęczenia, znużenia itp - zbliżony do transu]. Wtedy to kaseta itp ma większą skuteczność niż gdy jesteśmy wypoczeci itp "trudni do uśpienia" :)
Nefthis
Quote Post
Unregistered

No tak, racja.
mmarek
Quote Post
Oczytana Osoba
Grupa: Bywalec
Nr użytkownika: 923

QUOTE (frida @ Apr 18 2007, 03:09 PM)

Jaki masz cel poszukujac pamieci poprzednich wcielen.Chcesz byc zebrakiem,albo krolem?Sprawdz to w tym zyciu.To co bylo to bylo.Co bedzie SAM stworzysz.
PMEmail Poster
RedRainbowedMyst
Quote Post
Unregistered

QUOTE (mmarek @ Sep 21 2007, 11:50 PM)
Jaki masz cel poszukujac pamieci poprzednich wcielen.Chcesz byc zebrakiem,albo krolem?Sprawdz to w tym zyciu.To co bylo to bylo.Co bedzie SAM stworzysz.

cel: najpredzej ciekawosc pobudzana jakims czynnikiem

mmarek spokojnie, jesli nie myslales kiedys by to sprawdzic...
mmarek
Quote Post
Oczytana Osoba

QUOTE (RedRainbowedMyst @ Sep 22 2007, 12:20 AM)
QUOTE (mmarek @ Sep 21 2007, 11:50 PM)

cel: najpredzej ciekawosc pobudzana jakims czynnikiem

mmarek spokojnie, jesli nie myslales kiedys by to sprawdzic...

Sprawdzilem.
PMEmail Poster
RedRainbowedMyst
Quote Post
Unregistered

QUOTE (mmarek @ Sep 22 2007, 01:40 AM)
Sprawdzilem.

rozczarowales sie??
opisz wrazenia jesli mozesz...
czy dowiedziales sie czegos wiazacego?
czy odkryles zwiazek poprzedniego z tym??
prosze :) pisz
QaDo
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*
Nr użytkownika: 857

ja bym sie z checia dowiedział... odkrył pewne tajemnice i wzbudził to co przez pokolenie czesciowo ugaszone...
PMEmail PosterIntegrity Messenger IMAOL
mmarek
Quote Post
Oczytana Osoba

QUOTE (Czu-Lung @ Sep 22 2007, 06:21 PM)
mmarek już wiem o co chodziło ci w tym teksie w tamtym poście... heheh
ok nie chodzi wcale o takie fizyczne rzeczy, jedynie o samą ciekawość, istnieje bowiem zasada, ktora mówi, że osoby związane z magią kontynułują inkarnacje i zawsze zwiazane są z czarami, magią czy mocą. Dlatego jeśłi jesteś wstanie przypomnieć sobie wiedze poprzedniego wcielenia będą powiedzmy alchemikiem to będziesz wiedzieł więcej i nie popełnisz tych samych błędów.W wypadku poprostu poprzednich wcieleń jest to tylko ciekawość.

Hipnoza sie nie baw,ona uzaleznia.Jesli chodzi o poprzednie wcielenia mysle,ze jezeli gora uzna,ze jest to potrzebne dostaniesz je.Ja uwazam,ze dwa razy nie wchodzi sie do tej samej rzeki.Sproboj lepiej jak juz tego pragniesz regresingu.
PMEmail Poster
mmarek
Quote Post
Oczytana Osoba

QUOTE (Czu-Lung @ Sep 28 2007, 08:18 PM)
QUOTE (mmarek @ Sep 28 2007, 07:46 PM)
ok nie chodzi wcale o takie fizyczne rzeczy, jedynie o samą ciekawość, istnieje bowiem zasada, ktora mówi, że osoby związane z magią kontynułują inkarnacje i zawsze zwiazane są z czarami, magią czy mocą. Dlatego jeśłi jesteś wstanie przypomnieć sobie wiedze poprzedniego wcielenia będą powiedzmy alchemikiem to będziesz wiedzieł więcej i nie popełnisz tych samych błędów.W wypadku poprostu poprzednich wcieleń jest to tylko ciekawość.

Hipnoza sie nie baw,ona uzaleznia.Jesli chodzi o poprzednie wcielenia mysle,ze jezeli gora uzna,ze jest to potrzebne dostaniesz je.Ja uwazam,ze dwa razy nie wchodzi sie do tej samej rzeki.Sproboj lepiej jak juz tego pragniesz regresingu.

Spoko stary żadna hipnoza czy regres nie są mi potrzebne, poza tym "góra" ( w odniesieniu do Boga) to w moim wypadku i innych forumowiczów to raczej złe określenie.

Mowiac gora myslalem o tych,ktorzy sa a czekaja.Mysle o tych co juz znaja swoje poprzednie.
PMEmail Poster
mmarek
Quote Post
Oczytana Osoba

QUOTE (mmarek @ Sep 28 2007, 08:30 PM)
QUOTE (Czu-Lung @ Sep 28 2007, 08:18 PM)
QUOTE (mmarek @ Sep 28 2007, 07:46 PM)

Spoko stary żadna hipnoza czy regres nie są mi potrzebne, poza tym "góra" ( w odniesieniu do Boga) to w moim wypadku i innych forumowiczów to raczej złe określenie.

Mowiac gora myslalem o tych,ktorzy sa a czekaja.Mysle o tych co juz znaja swoje poprzednie.

Stan sie mistrzem,co w tej branzy nie jest proste.
PMEmail Poster
mmarek
Quote Post
Oczytana Osoba

QUOTE (Czu-Lung @ Sep 28 2007, 09:37 PM)
Hmmm tobrzmi ciekawie mmarek... ale branża jest podzielona na sekcje, ktore nijak sie mają do siebie :P

No widzisz.
PMEmail Poster
sol
Quote Post
Unregistered

:ph34r: ciekawe jest to co piszecie aleja bym się chyba bała że się nie obudzę czy coś nie znam się na tym zupełnie zamiast kombinować już wolę iść do osoby która się tym zajmujesz ;) jestem ciekawa ile by to kosztowało :blink:
QaDo
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

sol, hipnoza to naprawdę nic takiego.. jeśli jestes w miare podatna to nawet ja amator byłbym w stanie wprowadzić Cię w ten stan :) Raczej nie ma takowej mozliwosci, że sie ktos nie obudzi hmm wiele by o tym pisać, ale to po prostu zintegrowanie półkul mózgowych, wyłączenie miesni (choc w niektowych hipnozach i tak sa uzywane) ogolnie poddanie sie w pełni "odbiorowi" w tym wypadku od hipnotyzujacego. Po prostu stan w którym mózg łyka wszystko :D bez obaw.. ale autohipnozy ciut trudniejsze do wykonania trzeba byc bardziej im podatnym :)
Mrooczek262
Quote Post
...
*

Sol - nieco pracy a sama możesz samą siebie wprawiać w stan bliski hipnozy. Przykład ? Kontrolowane przemęczenie organizmu lub monotonne czynności [trans szamański zw. z biciem w bęben]. Cała zabawa polega na tym że hipnoza to nie bajery z kosmosu do których potrzebne nie wiadomo co za zdolności tylko stan podobny do stanu między znużeniem a zapadaniem w sen. Zmęczenie / przemęczenie / wycieńczenie często stanowi swoisty próg za którym przez kilka kroków jest trans podobny do hipnozy a później sen, dlatego też tego rodzaju wprowadzenia były kiedyś powszechnie stosowane [auto-hipnoza / trans szamański].
(Szczególnie autohipnoza która pojawia się przy czynnościach monotonicznych - trans wywołany np. ciągle powtarzającym się obrazem pasów na jezdni itp). Trudno to opisać ale w autohipnozę wpaść można nawet w codziennych sytuacjach (czyli między znużeniem a snem - taka jakby to można by rzec faza pośrednia).
Nie ma niebezpieczeństwa drogi bez bezpiecznego powrotu: gdyby cię zahipnotyzować i pozostawić to po prostu wraz z czasem weszłabyś dalej - czyli sen :) a to raczej szkodliwe nie jest. Pod kątem "mechaniki" podobne jest to do medytacji, niemniej wyciąganie info z samego siebie to już "wyższa szkoła jazdy" [ryzyko wstrząsów emocjonalnych wskutek auto-regresu itp] chodź także możliwe i w miarę łatwo osiągalne. W praktykach auto-regresji bardzo przydają się techniki świadomego śnienia [LD].

Z technologicznych zabawek to znane jest to od dawna jako bio-sprzężenie zwrotne stosowane np. w Sita itp urządzonkach.
Hipnoza nie uzależnia (innaczej uzależniać musiałoby wchodzenie także w inne stany świadomości). Uzależnia (od stanu psychicznego) co najwyżej słabość lub brak opanowania osób które ją przeżywają (tęsknota za "rajem utraconym" etc. psychologiczne wątki sprawy).
Nefthis
Quote Post
Unregistered

W stan hipnozy można również wejść poprzez relaksację i skupienie wzroku na jakimś przedmiocie, np wahadle, kwestia tylko tego, aby oczy się zmęczyły oraz współpracy hipnotyzera z osobą hipotyzowaną. Jest masa metod hipnozy jak i autohipnozy. Pomocne jest również jednostajne wykonywanie tych samych ruchów.
sol
Quote Post
Unregistered

:) aha już wiem o co chodzi wydaje mi się że to właśnie stan zbliżony do stanu podczas medytacji tylko no właśnie są różne stany świadomości ;) czasami wpada się w za głęboki i wtedy człowiek nie kontroluje i na ogół nic nie pamięta i chyba to właśnie będzie to bo człowiek który jest w stanie hipnozy to on chyba nie wiem że jest :ph34r: dobrze rozumiem :rolleyes: hmmm no tak mogła bym się sama w to wprowadzić ale bezsensu bo i tak nie miał by kto ze mnie informacji wydobywać a samemy z siebie to nie wiem czy się da chyba .Co do LD to mam ale :/ niestety nie kontroluje swojego swojego umysłu jeszcze na tyle by ,,ciągnąć '' sen bo jak już wiem że wiem że śnie to się budzę buu :(
sol
Quote Post
Unregistered

:ph34r: już wiem mogę się sama nagrać hmm :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
QaDo
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

Mozna by, ale musiałabys znać kilka podstawowych zasad jak brak używania kombinacji słow typu "nie będę " bo one są interpretowane przez mózg bez tego "nie".. Jeśli chcesz mogę Ci zarzucic z dwie MP3 z pełną kontrolą, że możesz w każdej chwili otworzyc oczy i sama decydujesz co się będzie działo. Jeśli zechcesz napisz i nawet zamieszcze tu lna forum link dla każdego :) Jest to autohipnoza połączona z medytacją
sol
Quote Post
Unregistered

:P oki
mmarek
Quote Post
Oczytana Osoba

QUOTE (Mrooczek262 @ Oct 8 2007, 11:36 PM)
Sol - nieco pracy a sama możesz samą siebie wprawiać w stan bliski hipnozy. Przykład ? Kontrolowane przemęczenie organizmu lub monotonne czynności [trans szamański zw. z biciem w bęben]. Cała zabawa polega na tym że hipnoza to nie bajery z kosmosu do których potrzebne nie wiadomo co za zdolności tylko stan podobny do stanu między znużeniem a zapadaniem w sen.  Zmęczenie / przemęczenie / wycieńczenie często stanowi swoisty próg za którym przez kilka kroków jest trans podobny do hipnozy a później sen, dlatego też tego rodzaju wprowadzenia były kiedyś powszechnie stosowane [auto-hipnoza / trans szamański].
(Szczególnie autohipnoza która pojawia się przy czynnościach monotonicznych - trans wywołany np. ciągle powtarzającym się obrazem pasów na jezdni itp). Trudno to opisać ale w autohipnozę wpaść można nawet w codziennych sytuacjach (czyli między znużeniem a snem - taka jakby to można by rzec faza pośrednia).
Nie ma niebezpieczeństwa drogi bez bezpiecznego powrotu: gdyby cię zahipnotyzować i pozostawić to po prostu wraz z czasem weszłabyś dalej - czyli sen :) a to raczej szkodliwe nie jest. Pod kątem "mechaniki" podobne jest to do medytacji, niemniej wyciąganie info z samego siebie to już "wyższa szkoła jazdy"  [ryzyko wstrząsów emocjonalnych wskutek auto-regresu itp] chodź także możliwe i w miarę łatwo osiągalne. W praktykach auto-regresji bardzo przydają się techniki świadomego śnienia [LD].

Z technologicznych zabawek to znane jest to od dawna jako bio-sprzężenie zwrotne stosowane np. w Sita itp urządzonkach.
Hipnoza nie uzależnia (innaczej uzależniać musiałoby wchodzenie także w inne stany świadomości). Uzależnia (od stanu psychicznego) co najwyżej słabość lub brak opanowania osób które ją przeżywają (tęsknota za "rajem utraconym" etc. psychologiczne wątki sprawy).

Ja jestem pewien ,ze hipnoza uzaleznia.I nie jest to wazne kogo od kogo.Powiazanie dwoch czakr wywoloje zwiazek.A co potem.Bawic sie mozna bez hipnozy.Lub poznac zasady............nie mow ze wiesz B)
PMEmail Poster
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll