Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Od czego zacząć??
anyanka
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 1.016

Od czego zacząć najlepiej??Jak sami zaczynaliście.Przeczytałam ostatnio książkę która dostałam od babci i mnie zaciekawiła.Chodziłam też po internecie i życie wicca jest bardzo zbliżone do mojego...Postanowiłam zacząć praktykować ale co najpierw powinnam zrobić??
Czy w krakowie są jakieś stowarzyszenia Wicca??
PMEmail PosterAOL
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

Nie wiem, aczkolwiek może osoby z forum lub też osoby z wicca.pl są bardziej zorientowane w sprawach lokalizacji skupisk w polsce. Obecnie wicca, jako religia nieoficjalna nie posiada własnych oficjalnych statystyk, chodź w przeciągu kilku lat może się to zmieni :)
Najważniejsze to określenie do jakiego rodzaju Wiedźmiarstwa chcesz wstąpić [każdy odłam / nurt ma nieco inne wierzenia i światopogląd] ?

Pobliski Temat
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
anyanka
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**

Nie zastanawiałam się nad tym.ale to w pewnym sensie jest zależne od tego jakie zgrupowania są w moim mieście...no nic...będę szukać w necie a jak zaglądnie tu ktoś to wie to proszę o wskazówki:)
PMEmail PosterAOL
Nefthis
Quote Post
Unregistered

białe/czarne...
anyanka
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**

to znaczy??
PMEmail PosterAOL
Nefthis
Quote Post
Unregistered

No...zanim się już przyłączysz do czegokolwiek to wypadałoby abyś określiła jakimi zasadami chcesz się kierować..Czy ma być to czynienie dobra czy bardziej ścieżka dark wicca...
anyanka
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**

<_<
PMEmail PosterAOL
Jk.
Quote Post
Zywa Biblioteka
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 672

QUOTE (anyanka @ Nov 23 2007, 09:06 PM)
<_<

Popieram. <_<

No ale nic... zgrupowań pewnie nie znajdziesz (albo przynajmniej nic na wyższym poziomie)... No, chyba, że wieeeele się zmieniło od kiedy przestałem się tym interesować(a było to kilka lat temu;p)
Ale mam lepsze pytanie. Skoro każde ugrupowanie ma nieco odmienne zasady/tradycje/wierzenia/światopogląd, to zamierzałabyś dostosować WŁASNY światopogląd do ugrupowania które znajdziesz? :P
Tak czy inaczej, Rozstaje pewnie będzie dla Ciebie znacznie lepszym forum.
PMEmail PosterAOLYahooMSN
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Nr użytkownika: 1

anyanka - raczej trudno takowe zgrupowania odnaleść chyba że same zechcą by je ktoś odnalazł. Polecam raczej polowanie na festiwalach kultury celtyckiej etc [tylko nie mylić wicca z NP celtyckim :P]
Powód ?
Nikła świadomość społeczna odnośnie Wicca, mylenie Wicca z zabawą w wiedźmy oraz co najpowszechniejsze - lęk przed prześladowaniami o podłożu religijnym (wiadomo - polska...).
Niemniej, może to co przeczytasz pod poniższym linkiem (Stara, dobra Wikipedia ;)) pomoże ci skonkretyzować twoje oczekiwania odnośnie wyboru konkretnej dziedziny Wicca: Wicca i jej Tradycje (Wikipedia)
(Podpowiem jeszcze że książkę słynnej Murray mamy na www - "Kult Wiedźm w Zachodniej Europie" ;))

Nef - Dark Wicca nie stanowi tzw. klasyfikowalnej gałęzi z powodu pewnych, dosyć drastycznych różnic światopoglądowych w stos. do klasycznej Wicca. DaVa / Dark Wicca jest raczej bardziej drapieżną, dynamiczniejszą, mroczniejszą i bliżej powiązaną z pochodzącymi z dawnych czasów (dokładniej mówiąc: moment w którym Gothi zaczęli się stawać Diabłami) wierzeniami niźli obecne pacyfistyczne wytwory. Można by rzec że Dark Wicca stanowi "wyklętą gałąź" Tradycji (np. z powodu odniesień do kultu duchów zmarłych, trzynaście świąt lunarnych, nawiazanie do zakazanych praktyk Nocy, praktyki Przemian, Dominacji, etc [ale bez kultu śmierci, ofiar z zwierząt etc "niegodnych / wykolejonych praktyk" - po prostu zamiast Dnia i Światła, w Dark Wicca jest Noc i Mrok]).
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Mnemosyne
Quote Post
Siewczyni Ładu i Kultury
**
Grupa: Gość
Nr użytkownika: 1.014
Grupa: Gość

Tradycja to coś co jest nie tylko naszym dziedzictwem lecz też i co my tworzymy swym życiem, sposób patrzenia na swiat, poglądy, itp. Przekazujemy je naszym dzieciom wraz z krwią i mlekiem; uczymy jej kazdego kto przychodzi w Noc nie lękając się ciemności naszych domów, nie lękając się pozorów ma siłę poszukiwać; to dzięki tradycji zachowujemy swoją odrębność i wolność. Tradycja to nasza wiara, to życie, to wieczność i misja z jaką przybywamy na świat aby ją wzbogacać naszym życiowym dorobkiem. Można stracić wszystko ale Tradycji stracić nie sposób :).
Dla Zgromadzeń / Covenów Dzieci Dnia Tradycja to tylko książki i wiedza martwa, sztuka dla sztuki, dla nas - Dzieci Nocy to życie, to wieczność, to każdy krok jaki wykonujemy w świecie Nocy, Tradycja to po prostu smak życia.
PMIntegrity Messenger IMYahooMSN
anyanka
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**

QUOTE (Jk. @ Nov 23 2007, 08:48 PM)
Ale mam lepsze pytanie. Skoro każde ugrupowanie ma nieco odmienne zasady/tradycje/wierzenia/światopogląd, to zamierzałabyś dostosować WŁASNY światopogląd do ugrupowania które znajdziesz? :P

Nie,szukam takiego ugrupowania które wyznawało by taki światopogląd jak ja.Ja się zmieniać nie mam zamiaru pod czyimś wpływem.
Mrooczek262 dziękuję za tę podpowiedź:)
PMEmail PosterAOL
janus
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Nr użytkownika: 1.035

QUOTE (anyanka @ Nov 25 2007, 04:55 PM)
QUOTE (Jk. @ Nov 23 2007, 08:48 PM)

Nie,szukam takiego ugrupowania które wyznawało by taki światopogląd jak ja.Ja się zmieniać nie mam zamiaru pod czyimś wpływem.
Mrooczek262 dziękuję za tę podpowiedź:)

heh ale zawsze nie swiadomie mozesz sie pod czyjs wpływ dostac
PMEmail PosterAOL
Pagoda
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Nr użytkownika: 1.968

A ja podepnę się pod ten wątek...
Gdzie mam znaleźć wiccanów?
Chciałabym dowiedzieć się więcej.
PMEmail Poster
Interfectorem
Quote Post
Wstepujacy
*
Nr użytkownika: 6.936

Chciałem zapytać gdzie mogę dowiedzieć się więcej o Dark Wicca, jak praktykować itp. może jakieś linki, podpowiedzi? Każda pomoc mile widziana, z góry wam dziękuję B)
PMEmail Poster
Kelen Havi
Quote Post
Stary Wyga
**
Grupa: Bywalec
Nr użytkownika: 6.813

Ja jestem z Krakowa :D i interesuje sie miedzy innymi wicca (praktykuje..) ale niestety zadnych stowarzyszeń nie ma

Edytowany przez Kelen Havi Oct 13 2013, 04:05 PM
PMEmail Poster
remczyslaw
Quote Post
Oczytana Osoba
Nr użytkownika: 885

Wiedźmy i stowarzyszenia są tylko dobrze się ukrywają :) czemu akurat Dark Wicca??
PMEmail Poster
janus
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Nr użytkownika: 1.035

w Krakowie i okolicach są co namniej 3 stowarzyszenia.. chociaż ostatnio rzadko bywam w Krakowie:)
PMEmail PosterAOL
namarox82
Quote Post
Szpieg z krainy Dreszczowców...
Nr użytkownika: 7.075

witam! Jestem Czarownicą wyznaje wicca od kilkunastu lat co do ugrupowań wicca nie trzeba należeć do konwenu aby praktykować tę wiarę. Są wiccanie którzy nie należą do zgrupowania czyniąc praktyki indywidualnie oczywiście przestrzegając w pełni zasad jakie nadaje ta wiara poszukajcie " solitary wicca".
PMEmail Poster
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll