Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(3) [1] 2 3  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bulimia, Anoreksja i Bulimia Anorektyczna, wasze doświadczenia i przeżycia
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

Zaczynamy rozmowę na temat Bulimii, Anoreksji, Bulimia Anorektyczna :)
Czy znajdą się chętni do rozmowy o tych sprawach ?
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
simisti
Quote Post
Unregistered

Znajdą się chyba chętni do rozmowy . Są to bardzo ciężkie
choroby , chyba najpoważniejszą jest anoreksja czyli
jadłowstręt .Wszystkie te choroby mają podłoże psychologiczne
dlatego tak trudno je wyleczyć.
Ostatnio oglądałam program poswięcony zaburzeniom łaknienia
i był wywiad z kobietą która wygladała jak żywy trup, była
karmiona już dożylnie albo tylko bardzo rozwodnionymi zupkami.
Niestety wina lezy po stronie mediów propagujących modę na
bardzo chudych ludzi ( to jak wiemy już nie dotyczy kobiet
także mężczyzn , chociaż w mniejszym procencie) , chude
modelki - wieszaki.
Zauważcie w gazetach na jednej stronie są wymienione sposoby
na odchudzanie a na następnej przepisy na bardzo tłuste a tym
samym wysokokaloryczne jedzenie .A na to wszystko w tle
bardzo chuda modelka ... ;)
Anoreksja bardzo często doprowadza do wyniszczenia całkowitego
organizmu , zaniku mięśni , osteoporozi i na koniec do śmierci.
Lunaris
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 20

Też ogladałam wiele programów na temat anoreksji i bulimi i nie mogę do tej pory pojąć jak to jest możliwe, że tych ludzi nie da się wyleczyć i nieraz do tego wracają. Osobiście nigdy nie spotkałam osby z takim problemem. Ale zgadzam się z toba, Simisti, że zdecydowanie anoreksję napedza moda na przesadną szczupłość.
PMEmail Poster
simisti
Quote Post
Unregistered

Najstraszniejsze to jest to , że osoba bardzo chora na anorekcję ,
bardzo szczupła ( i dla wszystkich jest oczywiste , że ma
bardzo dużą niedowagę ) spoglądając w lustro widzie
siebie bardzo tłustą i brzydką .
Choroba sie jeszcze pogłębia.

Mrooczek262
Quote Post
...
*

czyli klasyczna pętla tyle że z zgubieniem momentu w którym powinno się przestać [a dokładniej - wyczuciem różnicy między gruba-szczupła-szkielet] ?
simisti
Quote Post
Unregistered

Tak samo straszna jest bulimia , chory jest głodny ma tzw.
wilczy apetyt ...je bardzo dużo a później ma wyrzuty sumienia
że zjadł i....zwraca jedzenie . To jest poprostu straszna choroba.
Do tego dochodzi koszmar polegający na ukrywaniu choroby
przed bliskimi....wstydzi się . :huh:
Nanncy
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*
Grupa: Gość
Nr użytkownika: 7

Ciężko było by powiedzieć która z owych chorób jest gorsza, obie należą do schożeń psychicznych.

Według moich informacji największe żniwa w Europie zbiera bulimia.
Powodem tego jest to iż jest bardzo póżno wykrywana, wtedy kiedy choroba jest już na bardzo zaawansowanym etapie i są ogromne spustoszenia w organiżmie.

Rodzice i bliscy prędzej zauważą co i ile zjada dana osoda (ponieważ ciągle jeszcze panuje moda na odchudzanie i są na to wyczuleni), niż zauważą co taka osóbka wyprawia w łazięce (trudno jest zaakceptować fakt że bliska istota wywołuje u siebie wymioty czy też faszeruje się środkami przeczyszczającymi).

Myślę, że jest to w dużym stopniu skutkiem ciągle jeszcze zbyt małej świadomości społeczeństwa. :( :unsure: :huh: :unsure:
PM
Shadow
Quote Post
Unregistered

Ciężko było by powiedzieć która z owych chorób jest gorsza, obie należą do schożeń psychicznych.

Według moich informacji największe żniwa w Europie zbiera bulimia.
Powodem tego jest to iż jest bardzo póżno wykrywana, wtedy kiedy choroba jest już na bardzo zaawansowanym etapie i są ogromne spustoszenia w organiżmie.

Rodzice i bliscy prędzej zauważą co i ile zjada dana osoda (ponieważ ciągle jeszcze panuje moda na odchudzanie i są na to wyczuleni), niż zauważą co taka osóbka wyprawia w łazięce (trudno jest zaakceptować fakt że bliska istota wywołuje u siebie wymioty czy też faszeruje się środkami przeczyszczającymi).

Myślę, że jest to w dużym stopniu skutkiem ciągle jeszcze zbyt małej świadomości społeczeństwa.   

Zgadzam się w zupełności z tym co napisałaś.Mam znajomą chorą na bulimie i sprawa wygląda dość poważnie, bo ta osoba nawet już nie wierzy w to, że jest w stanie się wyleczyć.Próbowałam jej jakoś pomóc, ale ona za każdym razem się poddawała i mówiła, że to nie pomorze, a nikt z najbliższych jej osób nie ma pojęcia, o tym, że ona jest chora.W Polsce praktycznie jednak nie mówi się o anoreksji i bulimi, ani też nie przeciwdziała się jej w żaden sposób.
Nanncy
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*
Nr użytkownika: 7

Najważniejszy jest pierwszy krok, tzn by osoba zrozumiała że jest chora i potrafiła sama poprosić o pomoc i przyznać ze jej potrzebuje
PM
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Grupa: Opiekunowie Forum
Nr użytkownika: 49

Tak to jest koszmar ale jest jeszcze bulimia anorektyczna czyli dwa w jednym to musi byc straszne zreszta mam przyjaciolke ktora wlasnie ma ta podwujna przypadlosc jako jednosc,naszczescie jak narazie sie z tego troche otrzasnela ale nie wiem co bedzie dalej z reszta najwaniejsze ze sie leczy :)
PMEmail Poster
simisti
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Sari Arisa @ Feb 27 2005, 12:16 PM)
Tak to jest koszmar ale jest jeszcze bulimia anorektyczna czyli dwa w jednym to musi byc straszne zreszta mam przyjaciolke ktora wlasnie ma ta podwujna przypadlosc jako jednosc,naszczescie jak narazie sie z tego troche otrzasnela ale nie wiem co bedzie dalej z reszta najwaniejsze ze sie leczy :)

Ponieważ to choroby o podłoży psychicznym bardzo trudne są
do wyleczenia. Są okresy poprawy a później nagłe ostre nawroty
które są związane z niską samooceną i kompleksami wynikającymi
z niekorzystnego wyglądu.( niestety dla wszystkich w koło
osoba ta może być uznawana za piękną i zgrabną a chora osoba
widzi w lustrze coś wręcz odwrotnego).
Życzę Twojej przyjaciólce powrotu do zdrowia .
Hera
Quote Post
Unregistered

Hmm... mnie wszyscy ostrzegają , że mogę wpaść w anoreksję( takie ciągłe wypominanie mi tego że jestem chudziutka kiedyś mnie wpędzi, ale w jakąś inną chorobę)... tak z uzewnętrzniania się jako że jest taki temat napisze coś o sobie... i jadłowstręcie. Miewam okresy że nie chce mi się jeść, jest to poniekąd związane z moim złym humorem, ale nigdy nie dotyczy samokrytyki. Wogóle się nie tyczy- ten napad złego humoru/depresji to raczej wynik pytań egzystencjonalnych i pesymizmu. Jestem osobą szczupła, przez niektórych uważana za chudą. Ale mnie mój wygląd nie przeszkadza, akceptuję siebie( no może trochę większy biust by się przydał i dupsko :P ) No i wszyscy na około mnie skacza i mi coś do jedzenia podtykają nie rozumiejąc że są ludzie którzy nie lubią jeść dużo i często... No i czasem miewam napady ochoty na jedzenie ale to żadko. No i w ogóle to ja chcem przytyć ale nie umiem... :( I to jest dziwne, że u osób zdrowych doszukuje się choroby, a u chorych jej nie zauważa...

W ogóle to nie rozumiem tej choroby... głodzić się by być szczypłym...chorobliwa mania grubości... z czego to może wynikać? Aby ją ( ją jak i bulimię)wyleczyć wydaje mi sie że najpierw trzeba by zerknąć do żródeł. Bo to samo z siebie się nie bierze... i napewno ma jakąś przyczynę ... no i jeszcze chyba brak wiary w siebie... brak samoakceptacji, może brak miłości...hmm...

Jedno jest pewne choroby te są straszne! Po obejrzeniu filmu dokumentlanego i po tym jak zobaczyłam do czego tacy ludzie się umieją doprowadzić, to aż się boje na samą myśl, że ktoś z bliskich mi osób mógłby na to zachorować...

Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

Hera jestem z tobą tzn: mam tak samo. Jeszcze do niedawna babcia latala za mną z talerzem wciskając mi to to, to tamto. Ostatnio mamcia ,a teraz nawet teściowa, koszmar........
PMEmail Poster
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

Się za szybko nacisnęło :zeby: Kurcze odchodząc od tematu ,a może i nie ,to dzisiaj poszłam sobie na zakupy mając w planach zakup nowych spodni.No i szok, najmniejszy rozmiar był za duży :wow: :rotfl: Dobra spadam bo zaczynam bredzić Pa :kwasny:
PMEmail Poster
ireth
Quote Post
Unregistered

ja osobiscie znam kilka przypadkow, w marcu lezalam w szpitalu , na moim oddziale byly 4 dziewczyny z bulimia i anoreksja, najgorszy stan to 164 wzrostu 24 kg wagi, dziewczyna miala juz 2 zapasci i po miesiacu pobuty w szpitalu przytyla zaledwie 200 gr.

rozwija sie u nas wiele stron typu proana czyli dziewczyny same sie zachecaja i staraja motywowac by jak najwiecej schudnac, takie internetowe grupy wsparcia. moim zdaniem to gorsze niz anoreksja czy bulimia bo tamte dziewczyny sa w pelni swiadome tego co robia i uwazaja ze kazde kg mniej uczynia je lepszymi od pozostalych ludzi
Nefthis
Quote Post
Unregistered

A po co sie tak katować? Bez sensu...
Niben
Quote Post
Oczytana Osoba
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 1.045

No często dla facetów :P dziewczyny widzą te wzory top anorektycznych modelek do których faceci się ślinia i proszę... no a poza tym chodzi o własną samoocene. Wydaje mi się, ze kobiety są bardziej krytyczne wobec siebie i zawsze znajdą w sobie jakąś niedoskonałość, wyszukują jej na siłe, a jak juz zajdą to nie ma bata, żeby od tego je odciągnąć, dążą do jakiegoś ideału. Niestyety te z mam dobre znajome, które podejżewam o bulimie... Jedna waży z 45 kg i odchudza sie pije jakieś herabtki i ćwiczy :/ inna brała tabletki... Teraz juz jest lepiej, ale to chyba zawzse w człowieku pozostaje
PM
Róża
Quote Post
Zywa Biblioteka
Nr użytkownika: 678

QUOTE (Niben @ Dec 19 2007, 05:08 PM)

No często dla facetów :P dziewczyny widzą te wzory top anorektycznych modelek do których faceci się ślinia i proszę... no a poza tym chodzi o własną samoocene. Wydaje mi się, ze kobiety są bardziej krytyczne wobec siebie i zawsze znajdą w sobie jakąś niedoskonałość, wyszukują jej na siłe, a jak juz zajdą to nie ma bata, żeby od tego je odciągnąć, dążą do jakiegoś ideału. Niestyety te z mam dobre znajome, które podejżewam o bulimie... Jedna waży z 45 kg i odchudza sie pije jakieś herabtki i ćwiczy :/ inna brała tabletki... Teraz juz jest lepiej, ale to chyba zawzse w człowieku pozostaje

Moje koleżanki też... :blink:
PMEmail PosterAOL
Mrooczek262
Quote Post
...
*

QUOTE (Nefthis @ Nov 11 2007, 10:10 PM)

Presja społeczna [ światopogląd typu "wyglad i cechy ciała kształtują byt i świadomość"] , dążenie do perfekcjonizmu wizualnego u kobiet [związane z poczuciem własnej godności i przyciągania partnerów]. Do tego wzorce z reklam.
Przykład ? Widziałaś gdzies np. reklamę z osobą o rubensowych kształtach ukazywaną w pozytywnym kontekście i nie ośmieszaną ?
Dbałość nie o to jak my sami siebie samych oceniamy ale o to "co ludzie powiedzą" czyli życie na pokaz, czasami będące desperacką chęcia przypodobania się społeczeństwu szukając akceptacji.
No i symbolistyka - szczupłe niby są sexi, im wiedzie się lepiej, są pożądane etc przypisywanie konkretnych cech wyglądowi i dążenie do powielenia wyglądu utożsamianego w umyśle z symbolem szczęśliwej i spełnionej kobiety.
To prawie ta sama działka zaburzeń co uzależnienie od kulturystyki u mężczyzn.
Czyli ciało jako coś na pokaz, by wzbudzić w innych zazdrość lub zyskać akceptację społeczeną.
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Dla mnie to tak czy siak jest bez sensu. Każdy powinien akceptować siebie takim jakim jest, odchudzać się można, ale aby z głową. Jak nie akceptuje się samego siebie to życie też staje się do niczego, a i inni też przestają cię akceptować. Na dobrą sprawę wystarczyłoby zmienić trochę tryb życia i wprowadzić lekkie zmiany w pożywieniu i poczekać jakiś czas na efekty, a na pewno będą. Nie od razu Rzym zbudowano. Warto by było zwrócić tutaj uwagę na zdrowie psychiczne takich osób, bo jakby nie było zaburzenia w tej sferze stanowią właśnie podłoże do rozwoju anoreksji czy bulimii, a w tym wypadku medycyna leczy zazwyczaj skutki, a rzadko przyczyny. Rodziny takich osób powinny je przede wszystkim wspierać...
Niben
Quote Post
Oczytana Osoba

To jest bardzo duża presja społeczeństwa. No już naprzykład dzieci w przedszkolu sa wyśmiewane, gdy są grubsze, a z wiekiem to potęguje. Każdy dąży do jakiejś tam akceptacji, nie chce być odtrącany, nie chce czuc sie gorszym, wszystko po to.

Rodzina często nawet nie wie o tym co się z dzieckiem dzieje. Sama znam takie przypadki, bo mam znajomych którzy cierpieli na bulimie. Nie widzą tego, a jak juz zauważa, to np krzyczą na swoje dziecko i próbują w taki sposób cos wytłumaczyć, a to przeciez beznadziejna metoda
PM
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Dokładnie.
janus
Quote Post
*
Nr użytkownika: 1.035

[/QUOTE]To jest bardzo duża presja społeczeństwa. No już naprzykład dzieci w przedszkolu sa wyśmiewane, gdy są grubsze, a z wiekiem to potęguje. Każdy dąży do jakiejś tam akceptacji, nie chce być odtrącany, nie chce czuc sie gorszym, wszystko po to.

Rodzina często nawet nie wie o tym co się z dzieckiem dzieje. Sama znam takie przypadki, bo mam znajomych którzy cierpieli na bulimie. Nie widzą tego, a jak juz zauważa, to np krzyczą na swoje dziecko i próbują w taki sposób cos wytłumaczyć, a to przeciez beznadziejna metoda

fakt beznadziejna ale skąd rodzic ma znac odpowiednie metody skoro jakos mało sie o tym muwi. za to o otyłości tak. a i jedno i drugie to skrajność. po prostu w pop kulturze mamy kult anoreksji opczajcie chłopczyków z tokio hotel :( . skąd ci rodzice mają wiedziec jak z tą chorobą postępować??? jak się zachowywac w stosunku do dzieci? dalej sie mało o tym muwi.
PMEmail PosterAOL
Niben
Quote Post
Oczytana Osoba

fakt beznadziejna ale skąd rodzic ma znac odpowiednie metody skoro jakos mało sie o tym muwi.

No fakt, jak już sie mówi to o skutkach i końcowych efektach a nie o tym jak rozpoznawać tą chorobę i co robić w jej przypadku. No jednej mojej kumpeli matka powiedziała, że powinna ją wyskrobać! rozumiecie takie coś?! jak ma tak "pomagać" to lepiej wogóle nie mówić o problemie...
PM
janus
Quote Post
*
Nr użytkownika: 1.035

nie nie rozumiem. ale wiesz ludzie są rózni i niektórzy są okrutni głupi ityle głupota
PMEmail PosterAOL
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll