Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(3) 1 2 [3]  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bulimia, Anoreksja i Bulimia Anorektyczna, wasze doświadczenia i przeżycia
janus
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 1.035

QUOTE (Joiselle @ Feb 10 2008, 05:11 PM)
nie chodziło mi o to, że linczujecie szczupłe dziewczyny. Czytam uważanie;P

heh nie denerwuj sie przecież cie nie atakuje
:(
PMEmail PosterAOL
Joiselle
Quote Post
Oczytana Osoba
Grupa: Bywalec
Nr użytkownika: 1.047
Grupa: Bywalec

Nie wiem czemu myślisz że jestem do ciebie negatywnie nastawiona............. :unsure:
PMEmail PosterAOLMSN
janus
Quote Post
*

QUOTE (Joiselle @ Feb 11 2008, 03:47 PM)
Nie wiem czemu myślisz że jestem do ciebie negatywnie nastawiona............. :unsure:

heh wiem ze nie atakujesz heh
PMEmail PosterAOL
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Grupa: Opiekunowie Forum
Nr użytkownika: 49

No i ja mam problema ,bardzo schudłam ostatnio z 54 kilo na 40 kilo koszmar :zly:
Zna ktoś jakies sposoby by szybko przytyć ,lub słyszał lub brał lek na przytycie o nazwie Peritol ?Jak tak będę wdzięczna za informacje wszelakie i dużo.
Na necie cos tam wyczytałam ale mało tego jest.
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Może jak palisz to rzuć palenie i po prostu zamiast palić zacznij jeść?
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Nefthis @ Mar 4 2008, 06:04 PM)

Nie palę tylko pykam a to róznica jeśli mozna nazwać czasami pykanie paleniem i to od miesiąca no cóż ......
Heheeeee nabiorę ciała jak tylko wyniosę się z tego bagna czyli od Mrooka ,przy nim 100 kilowa baba by schudła w ciagu miesiąca 5O kilo .Z resztą co ja tam będę pisać ,mogę tylko dodać ze nie zazdroszczę kobiecie która kiedyś się wprowadzi na moje miejsce :clam:
Już za 3 dni mnie tu nie będzie ULGA dla duszy i ciała .
Wiwat rewolucja :czarodziej:
PMEmail Poster
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

Już się podtuczyłam ważę 50 kilo jeszcze z 3 kilo i będzie luzik :vampire:
PMEmail Poster
janus
Quote Post
*

QUOTE (Nefthis @ Mar 4 2008, 05:04 PM)

e tam palenie wcale nie przeszkadza tyciu wiem po sobie :haha:
PMEmail PosterAOL
Fantasy
Quote Post
Unregistered

Nie palenie przeszkadza plucom, piwo powoduje tycie, wodka glupote , a tyjecie bo lubicie jesc nie dlatego ze jetescie glodni
Setnefer
Quote Post
Szpieg z krainy Dreszczowców...
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 1.197

W którejś z powyższych wypowiedzi doczytałam się, że osoba chuda się nie głodziła. Nie sugeruje by kobieta o której mowa była dotknięta anoreksją. Wszak teraz chudośc, czy nawet często szczupłośc okrzykiwana jest anoreksją, a tak na prawdę ludzie nie wiedzą o niej zbyt wiele, często patrzą na to stereotypowo.
Wracając jednak do aspektu nie-głodzenia się.
Przestaje się czuc głód. Mówi się, że wcale się nie głodzimy. Bo to prawda, nie odczuwamy tego uczucia. Sama popadłam w skrajnośc i gdyby nie interwencja pewnych osób, które oczywiście zasypywały mnie stereotypowymi tekstami, doszukując się winy we wszystkim. Potrafiłam nie jeśc nic przez cały dzień, i nie czuc głodu. Teraz zmuszam się do spożywania pokarmu, z rozsądku, nie dla smaku. Nie czuję przyjemności ze spożywania pokarmu.
Nie podążam za pop kulturą. Nie fascynuje mnie moda, czy też wybiegi, modelki etc. Nie wmawiałam sobie 'jestem gruba' pomimo mojej nadwagi, nie miałam z tym większych problemów. Nie mówiłam sobie: nie panuję nad niczym w życiu, zapanuję więc nad swoim ciałem.
To po prostu przyszło, stopniowo. Dużo stresu, bardzo dużo. Jadłam coraz mniej, chudłam. Obecnie jestem na krawędzi wagi normalnej i niedowagi.
Śmieszyło mnie dopatrywanie się przez krewnych różnych przyczyn tego, obarczali winą każdego z osobna, byle nie siebie.
Nie wiem czy mój przypadek rzeczywiście zalicza się pod 'anoreksję'. Żołądek kurczy się stopniowo wraz z dostarczaniem mu coraz mniejszej ilości pokarmu. Nie głodziłam się. Mimo to zostałam od razu skwalifikowana do osób chorych. Zawsze staramy się wyszukac dziury w całym, i obarczyc swoimi problemami innych. Podpiąc je pod jakąś kategorię, co może niektórym pomaga w poradzeniu się z własnymi problemami. Można się poczuc na pozór jak w polskim zakładzie zamkniętym.
Pamiętam, że mój przyjaciel można rzec, na próbę zamknął się na tydzień do takiego zakładu. I z jego relacji wynika to, czego domyślec się można było. Gdy trafisz tam, wmówią Ci wszystkie choroby świata. Pomimo jego zdrowia psychicznego w jak najlepszym porządku, wmuszali w niego psychotropy przypisując wiele dolegliwości. Spuszczał je w toalecie.
PMEmail PosterUsers Website
janus
Quote Post
*

heh ja od czasu do czasu mam okresy nie jedzenia czasem po prostu sie nie chce aległodzić sie na siłe to już inna sprawa
PMEmail PosterAOL
alvedans
Quote Post
Osoba która juz cos wie
Nr użytkownika: 6.814

z łaciny anorexia to "jadłowstręt", a bulimia to "żarłoczność"
PMEmail Poster
vvel3s
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Nr użytkownika: 6.940

Napiszę coś od siebie, od 9 roku cierpię na zaburzenie obsesyjno-kompulsywne. Anoreksja i bulimia bardzo je przypominają, szczególnie z dążeniem do "perfekcji" - przy czym przy tych pierwszych jest to perfekcja moralna, kompetencja, (a także inne formy obsesji , np tzw. "need to know") a przy anoreksji i bulimii obsesją jest wygląd.
PMEmail PosterAOL
alvedans
Quote Post
Osoba która juz cos wie

chodziło mi o to, że anoreksja prowadzi do wyglądu szkieletu, a bulimia do otyłości
PMEmail Poster
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1
Grupa: Admin

Bulimia też do prowadzi do szkieletu bo przy bulimi organizm ma wywoływane sztucznie wymioty.
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
alvedans
Quote Post
Osoba która juz cos wie

przetłumacz sobie co oznacza bulimia z łaciny, to anorektyczki wywołują sztucznie wymioty, żeby wyglądać według swojego wymarzonego wzoru
natomiast jest wielce niesprawiedliwe pomijanie otyłości jako choroby, i nazywanie ją efektem końcowym, a straszenie "anoreksją" czyli jadłowstrętem

Edytowany przez alvedans Oct 25 2011, 10:02 AM
PMEmail Poster
Lunaris
Quote Post
*
Nr użytkownika: 20

Akurat z tego co ja wiem anorektycy czują tak silny wstręt przed jedzeniem, że po prostu go nie biorą w ogóle do ust przy zaawansowanej chorobie, bo myślą, że się odchudzają.
Z kolei bulimicy tak jak mówi Mrooczek wywołują wymioty, aby nie przytyć, po napadzie obżarstwa. W efekcie może pojawiać się u nich czasem efekt jo-jo, ale mania odchudzania doprowadza też w końcu do pewnego spadku wagi i podobnie jak w anoreksji wyniszczenia organizmu głównie niedoborem składników odżywczych. No i w odróżnieniu od anoreksji nie jest to choroba wyłącznie ludzi młodych, nastolatków.
PMEmail Poster
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll