Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "przeklinam cię po trzykroć", czyli ile razy wymawiać formułę zaklęcia
violet_rain
Quote Post
Unregistered

-----------------

Edytowany przez violet_rain Nov 13 2006, 08:47 PM
Jk.
Quote Post
Unregistered

Cóż... ja to widze tak:
Nie ma znaczenia ile razy mówisz. Ważne jest, by dobrze na Ciebie oddziaływało. Tyle. Grunt to odpowiednia stymulacja umysłu;p
Ja czasem wcale nie mówię, wystarczy, że myślę. Czasem natomiast powtarzam wielokrotnie... wszystko zależy jakie mam 'opory' :P
...I działa ;p Albo przynajmniej dokonuje skutecznej masturbacji umysłu. Jakoś nie jestem w stanie powstrzymać mojej racjonalnej części umysłu :P
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

W klasycznych systemach magicznych liczba powtórzeń służy jako kolejny element łączący zaklęcie z rzucającym. Chodzi mianowicie o symboliczną liczbę i powtórzenia grają tutaj rolę nawiązania do danego symbolu wierzeniowego / kulturowego. Mógłbym się skusić na postawienie tezy iż liczba powtórzeń ma za zadanie wzmocnienia skutków zaklęcia / czaru / uroku poprzez nawiązania do sił wyższych a dokładniej konkretnych bytów lub bóstw.
Podstawą byłaby tutaj numerologia i powiązania / skojarzenia liczb z bóstwami itp.

Np.
2 - Dzień i Noc, Tao, Cykl Życia i Śmierci, Być albo nie być, Para kochanków
3 - Norny [Było, Jest, Będzie], Trójca, Piramida, 3 Rasy Bogów [Asen, Waesen, Jotna / Azowie, Wanowie, Jotnar]
4 - 4 Listna Koniczyna, 4 Pory Roku, 4 Przesilenia
5 - Ramion Pentagramu, Palców, Żywiołów
6 - Mars
7 - Annunaki, dni tygodnia
666 - cyfra Zysku i Chciwości; Symbol Podludzi; liczba człowieka

Najważniejsze to pamiętać iż powiązań "liczby - znaczenie liczb w kontekscie danej kultury" nie wolno swobodnie przenosić z jednej kultury / systemu do innej albowiem grozi to zatraceniem kontekstu i odwołanie staje się nieczytelne [nie wiadomo o co chodzi].
W innej kulturze i innym systemie dana liczba może mieć inne lub wręcz odmienne znaczenie więc ma znaczenie stosowanie tylko liczb zw. z daną ścieżką magii / kulturą / systemem wierzeniowym.
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
violet_rain
Quote Post
Unregistered

-------------------

Edytowany przez violet_rain Nov 13 2006, 08:49 PM
Nefthis
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Mrooczek262 @ Nov 11 2006, 10:22 AM)
W klasycznych systemach magicznych liczba powtórzeń służy jako kolejny element łączący zaklęcie z rzucającym. Chodzi mianowicie o symboliczną liczbę i powtórzenia grają tutaj rolę nawiązania do danego symbolu wierzeniowego / kulturowego. Mógłbym się skusić na postawienie tezy iż liczba powtórzeń ma za zadanie wzmocnienia skutków zaklęcia / czaru / uroku poprzez nawiązania do sił wyższych a dokładniej konkretnych bytów lub bóstw.
Podstawą byłaby tutaj numerologia i powiązania / skojarzenia liczb z bóstwami itp.

Np.
2 - Dzień i Noc, Tao, Cykl Życia i Śmierci, Być albo nie być, Para kochanków
3 - Norny [Było, Jest, Będzie], Trójca, Piramida, 3 Rasy Bogów [Asen, Waesen, Jotna / Azowie, Wanowie, Jotnar]
4 - 4 Listna Koniczyna, 4 Pory Roku, 4 Przesilenia
5 - Ramion Pentagramu, Palców, Żywiołów
6 - Mars
7 - Annunaki, dni tygodnia
666 - cyfra Zysku i Chciwości; Symbol Podludzi; liczba człowieka

Najważniejsze to pamiętać iż powiązań "liczby - znaczenie liczb w kontekscie danej kultury" nie wolno swobodnie przenosić z jednej kultury / systemu do innej albowiem grozi to zatraceniem kontekstu i odwołanie staje się nieczytelne [nie wiadomo o co chodzi].
W innej kulturze i innym systemie dana liczba może mieć inne lub wręcz odmienne znaczenie więc ma znaczenie stosowanie tylko liczb zw. z daną ścieżką magii / kulturą / systemem wierzeniowym.

W kontekście danej kultury...czyli?, np jakiej? O co chodzi z tymi kulturami? Co mają iczby do kultur? Jak wogóle można sprawdzić czy zaklęcie działa?
Mrooczek262
Quote Post
...
*

Każda kultura posiada własne, charakterystyczne wierzenia, mity, historię oraz zwyczaje z których wynika odrębność i unikatowość danej kultury.
Liczby są tutaj odnośnikiem do danego wątku w kulturze - np. trzykrotnie czyli np. do Trzech Norn - a więc odnoszą się do konkretnych rzeczy które są zakotwiczone w świadomości kulturowej.
W różnych kulturach i różnych rejonach świata te same liczby czasami mogą mieć różne lub wręcz przeciwne znaczenie i wymowę.
Czyli np. Chińczyk innaczej odbiera liczbę 6, innaczej ktoś z kultury morza śródziemnego a jeszcze innaczej ktoś z Afryki lub Australii.
Przykład ? Rozbieżność w odbiorze liczby 13 ;)
RedRainbowedMyst
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Mrooczek262 @ Nov 30 2006, 11:21 PM)
Każda kultura posiada własne, charakterystyczne wierzenia...

Ale jest jeszcze coś... ilośc powtorzeń czasem nic nie da dopóki nie pojawi się coś w stylu "ja tego chcę, chcę by się udało, chcę widziec skutek, pragnę", chodzi o to by w parze z ilością powtórzeń, która czasem bywa istotna idzie wola czynienia szczera i niezakłócona jakimis czynnikami z zewnątrz....ani tym, że robimy cos na przymus
Mrooczek262
Quote Post
...
*

czyli tzw. Wola Mocy :)
RedRainbowedMyst
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Mrooczek262 @ May 1 2007, 04:06 PM)
czyli tzw. Wola Mocy :)

tak dokładnie... Wola Mocy i wiara w Jej siłę...
Jack
Quote Post
Oczytana Osoba
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 809

I jak dla mnie to jedyny czynnik:D ja nie wymawiam żadnych zaklęż wizualizuję i pracuję z energią dużo efektywniejsze
PMEmail Poster
RedRainbowedMyst
Quote Post
Unregistered

Join to the club, jak to mowia................ :czarodziej:
Jack
Quote Post
Oczytana Osoba
Nr użytkownika: 809

Przykro mi, nie posiadam takich umiejętności, chyba że chodzi o osoby mi bliskie, ale to bardziej intuicyjnie, na wyczucie.
PMEmail Poster
Barboss
Quote Post
Doswiadczona Osoba
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 658
Grupa: Stali Użytkownicy

Pamietajmy jednak o to, ze zawsze chodzi o energie...kazdy rodzaj magii ma poprostu odpowiednio ukierunkowac energie. czy to sa zaklecia, czy skupienie, czy znoww wprowadzenie sie w odpowiedni stan, ktory pozwala na ukierunkowanie energii (tzw bioenergofaza). "Kazde narzedzie jest dobre, jesli spelnia swoje zaanie"...
PMAOL
dina
Quote Post
Osoba która juz cos wie
Nr użytkownika: 776

Czy chodzi Ci o to, żeby zlokalizować osoby po śladzie energetycznym? Po prostu wyczuj te zawirowania, które każdy zostawia po sobie i wychodząc częściowo z siebie [ale musisz część zostawić do obrony, nie wiesz przecież, czy ta osoba którą śledzisz jest przyjazna, czy wprost przeciwnie] idziesz śladem zawirowań. To jest skuteczne tak do dwóch, trzech godzin. Potem już inne metody, bardziej skomplikowane. Pozdrowienia.
PMEmail Poster
dina
Quote Post
Osoba która juz cos wie
Nr użytkownika: 776

No właśnie ta część, która idzie tropem [nie wiem, jak lepiej to określić] może działać na kilka sposobów - albo sam patrzysz, gdzie jesteś, albo podłączasz sie do osoby, którą szukałeś, albo patrzysz jej oczami, albo empatią uczucia odbierasz, w pierwszym przypadku to musisz czytać myśli, w drugim wystarczą uczucia, łatwo jest odbierać i stąd dochodzić, gdzie jesteście. A po zawirowaniach energii gdy idziesz, to wiesz gdzie sie kierowała osoba, której szukałeś. Pozdrowienia.
PMEmail Poster
Krostek
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Nr użytkownika: 813

Jeżeli można mi się wtrącić do dyskusji...
Jestem w tej tematyce "zielony", a bardzo potrzebuję nauczyć się tego o czym Wy tu teraz rozmawiacie (lokalizacja 2 osoby).
Nie znalazłem na Mrooczlandii o tym artykułu/poradnika.
Pomożecie mi? To dla mnie bardzo ważne.
PMEmail PosterAOL
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll