Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(2) [1] 2  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Jezyki magii, starożytności i fascynujące frazy, Wpływ słów na magie... symbole/języki
Morriel
Quote Post
Unregistered

Poszukuje informacji na temat dostepnosci zrodel skad mozna by pobrac jezyk lacinski, hebrajski, grecki, staro anglieski, mimo swoich dlugich poszukiwan nie natrafilem na nic sensownego, moze wiecie gdzie mozna cos takiego zdobyc? Macie informacj na temat pozycji ksiazkowych (encyklopedie, slowniki, podreczniki), lub znacie linki do konretnych odniesien w scieci, bede bardzo wdzieczny.

Zapraszam rowniez do wypowiedzenia sie na temat zwiazany z uzywaniem konkretnego jezyka do konkretnego rytualu. Czy zgadzacie sie z tym ze rytual musi byc wypowiedziany w ojczystym jezyku czy pierwotnym. Czy uzywacie tak zwanej przeplatanki (kilka jezykow w jednym rycie) w celu zwiekszenia jego mocy/silywizualizacji/wplywu na astral.

Ja osobiscie stosuje tak praktycznie jak i teoretycznie przeplatanki laciny z angielszczyzna, niemieckim, francuskim i oczywiscie polskim (starym i nowym)
simisti
Quote Post
Unregistered

Co ty tak z tymi rytuałami ..... zastanów się czy masz
taką wiedzę na ten temat .
Do jakich ty chcesz użyć rytuałow tych języków
Wiemy wszyscy jakie to jest niebezpieczne i nie poruszamy tych
tematów na forum Mrooczlandii . ;)
Pisałam już jakie są skutki odprawienia rytuału niepoprawnie
wtedy ratuje tylko ksiądz - egzorcysta ....więc zastanów
się trochę bo wydaje mi się , że chcesz eksperymetować .

Co ty zrobisz np. z demonem .... jak nie będzie chciał odejść....
weźniesz z nim ślub? :P

Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

tak, tyle że jest jeszcze taka sprawa
ze egzorcyści to zabawki
i każdy poważny zna doskonale sposoby

i choć może zabrzmieć wysoce nieetycznie - są sposoby by w razie próby wykopania z ciała zabić i ezorcystę i nosiciela [ale to już nie temat do rozmów - Caergiańska magia to nie zabawa, ale takie rzeczy trzeba umieć gdy się wykonuje jakieś naprawdę ważne zadanie]
no i są jeszcze zabawy typu skakanie po ciałach nosicieli [czyli szybkie opętywanie na chwilę i przejęcie władzy nad ciałem, tyle że w sensie masowego - czyli 2 s pan X, 5 s pan Y itp - niczym agenci w Matrixie (mimo że mało osób by w to uwierzyło, lecz to jedynie przedsmak tego co uczy magia Caergiańska <wojenna>)]

pozdrawiam
Mrooczek262
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
simisti
Quote Post
Unregistered

Tak ....... zależy jaki to rodzaj demona ,
wiadomo , że są niektóre bardzo silne i wredne.
Ale są też mocni egzorcyści np. z klasztoru
dominikanów w Krakowie . Potrafią wygnać
demona z ciała nawiedzonego i ochronić siebie.

Mrooczek262
Quote Post
...
*

i na takich też są sposoby
pamiętać trzeba o jednym
nas granica nie ogranicza
żywych tak

lecz my jesteśmy martwi ciałem
lecz żywi umysłem...

czyż nie ?...
Morriel
Quote Post
Unregistered

Co ty zrobisz np. z demonem .... jak nie będzie chciał odejść....
weźniesz z nim ślub? 

od demonologii jest inny temat - zachecam do nie offtopicowania, zalozylem takowy w magii praktycznej - Demonologia

Co zrobie to chyba proste - zabije... I nie ma takiej mozliwosci by nie chcial odejsc.

Fascynujace jest to ze w kazdym moim temacie szerza sie offtopici. Prosil bym was o pworto do pierwotnych dyskusji w tematach na prawde ulatwi nam wsyztskim to zycie.

Co ty tak z tymi rytuałami ..... zastanów się czy masz
taką wiedzę na ten temat .
Do jakich ty chcesz użyć rytuałow tych języków
Wiemy wszyscy jakie to jest niebezpieczne i nie poruszamy tych
tematów na forum Mrooczlandii . 
Pisałam już jakie są skutki odprawienia rytuału niepoprawnie
wtedy ratuje tylko ksiądz - egzorcysta ....więc zastanów
się trochę bo wydaje mi się , że chcesz eksperymetować .

Droga simisti
Przemyslalem to wielokrotnie, nie jestem juz 15 latkiem ktory zaczyna wraczajac na mroczna i fascynujaca sciezke. Nie jestem tez starcem ktory wie wszytsko, inaczej by mne tu nie bylo, czyz nie? Co ja z tymi rytualami, wiesz chyba ja juz tak po prostu mam kieruje sie dewiza ze ciekawosc to pierwszy stopien do wiedzy, nie zas do piekla, mimo iz doskonale znam druga strone medalu.

Czy mam taka wiedze na ten temat? - nigdy takiej wiedzy nie bede mial.
Nie pomyslalas ze moze ja sobie zdaje sprawe jakie sa skutki?

Nie ma tego teamtu w zbanowanych tematach. Pytalem o jezyki i przeplatanke oraz slownictwo i wydzwiek jaki uzywacie. Wrocmy wiec do dyskusji. Wydaje mi sie ze uwazacie ze ja chce nie wiadomo co zrobic. Nie do konca prawdziwa teza, ja tylko sie ucze...
Mrooczek262
Quote Post
...
*

jezyk nie ma znaczenia
po prostu chodzi o zrozumiałe przesłanie
czyli świadome

[wiec wymawianie czegos w jezyku którego sie nie zna nie jest dobrym pomysłem w celach zabawy, bo zasada zaklęcia jest taka że wyraża ono wolę świadomości rzucającego zaklęcie]
a inny skutek ma wołanie "gibst mich" niż "daj mi" - chodzi o to by słowa wyrażały wolę świadomości/umysłu, a język ? to zależy od tego w jakim języku myślisz
w końcu na płaszczyźnie mocy wszystkie języki są równe [w sensie zrozumienia - telepatia itp]
simisti
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Morriel @ Feb 11 2005, 11:43 AM)
Co ja z tymi rytualami, wiesz chyba ja juz tak po prostu mam kieruje sie dewiza ze ciekawosc to pierwszy stopien do wiedzy, nie zas do piekla, mimo iz doskonale znam druga strone medalu.

Skoro tak ...to wywołuj sobie te demony ...życzę powodzenia
i oby nie zabrakło dla Ciebie w sklepie pampersów. :P

Morriel
Quote Post
Unregistered

Skoro tak ...to wywołuj sobie te demony ...życzę powodzenia
i oby nie zabrakło dla Ciebie w sklepie pampersów. 

skad ta kpina? Czyzbym poruszyl drazliwy temat? O pampersy sie nie przejmuj nie beda potrzebne. Powiedz mi jednak czemu tak bardzo zaslepilo Cie to ze zamierzam przywolywac demony, czyz gdzie kolwiek o tym napisalem, doprawdy nie mam pojecia skad te mysli.
Candyman
Quote Post
Zywa Biblioteka
Grupa: Gość
Nr użytkownika: 13
Grupa: Gość

Nie radzę przywoływać demonów, to nienajlepszy biznes.
PMAOL
Nezael
Quote Post
Unregistered

Zgodzem aię z Candymanem. W tych czasach magowie nauczyli się radzić bez demonów. Oczywiście mówiem o prawdziwych magach, a nie o dzieciakach które dorwały powiedzmy Goecje i dawaj byle potężniejszego przyzwać.
Morgana
Quote Post
Unregistered

Chyba mogę pomóc w dziedzinie łaciny, ucze się jej od lat dwóch, ubóstwiam od lat czterech i wiążę z nią przyszłość (filologia klasyczna); jednak zajmuje się bardziej sferą historyczną, a jak mniemam potrzebne Ci są słówka, frazy z nieco innej dziedziny, że się tak wyrażę.
W necie można znależć:

http://www.yp.pl/ca/354066/World/Lingua_Latina/
http://lacina.strefa.pl/?opcja=teksty
http://linguaeterna.com/bibl/sen.php
http://www.latina.hg.pl/
http://republika.pl/latin/
http://www.gutenberg.org/browse/languages/la
http://www.fh-augsburg.de/%7Eharsch/a_chron.html

Jakies gotowe teksty z interesujacej Cię Moriel dziedziny można znaleźć w ksiązce "Księga wiedzy magicznej" autor - Max Andler, czy jakoś tak

Ale tak od siebie dodam - zgadzam się z poprzednikami, nie sadzę by to był najlepszy pomysł, ale your life, yor jeans
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Grupa: Opiekunowie Forum
Nr użytkownika: 49

Użytkownik Moriel już nie uczestniczy w dyskusjach.Został zdjęty z forum za łamanie regulaminu.
PMEmail Poster
Morgana
Quote Post
Unregistered

Wybaczcie, jestem tu nowa, więc jeszcze nie wiem co i jak... Ale liczę na to, że znajde jakąś pokrewną duszę, ktora kocha łacinę tak jak i ja i przydadzą jej się te linki...
gc1
Quote Post
Unregistered

Ja bardzo lubię łacinę :) .
Niestety, nie umiem jej jeszcze doskonale. Linki oczywiście mi się przydadza. Dzięki :) .
Spike_unit01
Quote Post
Unregistered

W książce o schizofreni autor to był chyba ktoś Kępiński widziałem łacińską jakąś inkantacje mającą na celu poświęcenie sie szatanowi to znaczy swojej duszy i ciała. Miała być ze średniowiecza ale niedali tłumaczenia chyba.
Ale przypuszczam że to ściema bo miało to tylko 4 linijki po jakieś 5 słów średnio.
Nefthis
Quote Post
Unregistered

wie ktoś gdzie można znaleźć coś na temat magii Caergiańskiej? Byłabym dozgonnie wdzięczna <przynajmniej do śmierci obecnego ciała :D >
Nefthis
Quote Post
Unregistered

to że szukam informacji na ten temat nie znaczy że chce z miejsca przywoływać demony,żeby nie było, ale dodatkowa wiedza się przyda :)
nyneq
Quote Post
Szpieg z krainy Dreszczowców...
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 972

henochiański ! dziwie się że w takim temacie nikt nie wspomniał o nim, a może nie słyszeliście ? :P
PMEmail Poster
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (nyneq @ Oct 10 2007, 03:44 PM)
henochiański ! dziwie się że w takim temacie nikt nie wspomniał o nim, a może nie słyszeliście ? :P

Dziwne że jeszcze nikt Ci nie dał ostrzeżenia za powielanie się,jak na pierwszy post byłoby ciekawie :D

Henochiański nie wywodzi się z języka starożytnego jest sztucznym językiem [podobnie jak esperanto] :)
PMEmail Poster
Jk.
Quote Post
Zywa Biblioteka
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 672

QUOTE (nyneq @ Oct 10 2007, 03:44 PM)
henochiański

Skąd się wam to H wzięło? (pierwsza litera)
PMEmail PosterAOLYahooMSN
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Jk. @ Oct 10 2007, 07:12 PM)

Pisze sie albo Henoch albo Enoch to samo znaczy .
Pozatym znów tu śmierdzi więc bleeeeeeee :buum:
PMEmail Poster
Jk.
Quote Post
Zywa Biblioteka
Nr użytkownika: 672

QUOTE (Sari_Aris @ Oct 10 2007, 07:20 PM)
QUOTE (Jk. @ Oct 10 2007, 07:12 PM)

Pisze sie albo Henoch albo Enoch to samo znaczy .

Tak czy inaczej z tego co widziałem to używa się wersji bez 'h'. <czep>

Dobra, jak ci śmierdzi to uciekam zanim też poczuję ;p
PMEmail PosterAOLYahooMSN
Luka
Quote Post
Wstepujacy
*
Nr użytkownika: 1.004

QUOTE (Morriel @ Feb 10 2005, 02:28 PM)
Poszukuje informacji na temat dostepnosci zrodel skad mozna by pobrac jezyk lacinski, hebrajski, grecki, staro anglieski, mimo swoich dlugich poszukiwan nie natrafilem na nic sensownego, moze wiecie gdzie mozna cos takiego zdobyc? Macie informacj na temat pozycji ksiazkowych (encyklopedie, slowniki, podreczniki), lub znacie linki do konretnych odniesien w scieci, bede bardzo wdzieczny.

Zapraszam rowniez do wypowiedzenia sie na temat zwiazany z uzywaniem konkretnego jezyka do konkretnego rytualu. Czy zgadzacie sie z tym ze rytual musi byc wypowiedziany w ojczystym jezyku czy pierwotnym. Czy uzywacie tak zwanej przeplatanki (kilka jezykow w jednym rycie) w celu zwiekszenia jego mocy/silywizualizacji/wplywu na astral.

Ja osobiscie stosuje tak praktycznie jak i teoretycznie przeplatanki laciny z angielszczyzna, niemieckim, francuskim i oczywiscie polskim (starym i nowym)

Magia zaczęła się razem z cywilizacją ludzką czyli już w Sumerze.Popatrz na stronach archeologicznych w pracach analizujących teksty tabliczek z pismem klinowym.Wiem,że magistranci Archeologii śródziemnomorskiej pisali o szumeryjskiej magii.Poszukaj.Pozdrawiam
PMEmail Poster
Marika
Quote Post
Unregistered

Smiem stwierdzic, ze to lekkie przeklamanie

Szamanizm to system filozoficzno-magiczny. Ten system towarzyszyl czlowiekowi niemal od samego poczatku gdy jeszcze prowadzil koczowniczy tryb zycia

To o czym piszesz to juz cywilizacja, ktorej czlonkowie prowadzili osiadly tryb zycia. To pewna niescislość... magia w potocznym znaczeniu tego slowa juz siega dalszych czaso niz Sumeryjska cywilizacja.
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll