Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(3) 1 [2] 3  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Medytacja, jak to zrobić
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Nie przeginaj z tym, nie powinno się długo medytować.
sol
Quote Post
Unregistered

nie przeginam :) to powinno zależeć o de mnie ale jeszcze nie panuje nad tym ;/ a muszę na czymś ćwiczyć kontrole to moim zdaniem jest zaj tralala ważne

a tak się zapytam na marginesie jak Wy ręce układacie w czasie medytacji ? :ph34r: :ph34r:
QaDo
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 857

sol wszystko zależy jak medytujesz.. ogólnie jeśli oddziaływujesz na czakramy to jest fajna sprawa, ale nie możesz sobie dac dłoni i rak gdzie chcesz tylko zachowuje się ułożeniem przepływ energii. MI najprościej i najlepiej zawsze medytowało się na leżąco z muzyczką tybetanska np OM MAN NI PADME HUN (G) co oznacza mantrę wszystkich mantr itd..
Czysta indywidualność:) Ale najlepiej dłonmi ku górze z delikatnie połaczonym opuszkiem kciuka i malutkiego paluszka:)
PMEmail PosterIntegrity Messenger IMAOL
sol
Quote Post
Unregistered

:P no ja składam ręce na krzyż na klatce piersiowej nie wiem czemu ale tak mi lepiej nigdy nie układałam rąk tak jak niby należy :ph34r:
Lunaris
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 20
Grupa: Stali Użytkownicy

Zależy od medytacji. Przy bardziej tradycyjnych dłonie na kolanach otwarte ku górze na styl wschodni (ale bez pozycji lotosu, bo tego siadu nie udało mi się jeszcze opanowac). Przy innych głebszych i bardziej osobistych wariacjach również na kolanach, ale wierzchem ku górze (tak na długi dystans jest mi wygodniej się odprężyc).
PMEmail Poster
sol
Quote Post
Unregistered

:) Lunaris kiedyś ćwiczyłam joge ale nie siadam w pozycji lotosu .Wydaje mi się że chyba każdy dobiera sobie swój własny styl tak jak mu najwygodniej i chyba dobrze B) trochę kombinowałam przy pozycji i właśnie w nie każdej udaje mi się a są pozycję w ktorych bardzo szybko udaje mi się odpowiednio skoncentrować
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Grupa: Opiekunowie Forum
Nr użytkownika: 49

Na stojąco ,wpadam w trans na stojąco z zwieszonymi rękami i głową ku dołowi ,rewelacja :D
PMEmail Poster
sol
Quote Post
Unregistered

ja na stojaco jeszcze nie próbowałam :ph34r: kombinowałam w pozycji kleczącej siedzącej a na leżąco mi wcale nie teges :unsure: zasypiam ...
QaDo
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

hmm.. dziwne, na plecach nie da sie zasnąć :unsure: jeżeli ciało jest w pozycji prostej wszystkie miesnie sa rozluznione to za cholere nie zasniesz... ewentualnie gdy osiagniesz calkowity stan nieświadomości Delta.. :)
sol
Quote Post
Unregistered

jak się nie da jak da co próbuję na leżąco to kimam ehhh wydaje mi sie że ma to związek z zmęczeniem organizmu ...
sol
Quote Post
Unregistered

QUOTE (QaDo @ Oct 10 2007, 10:22 PM)
hmm.. dziwne, na plecach nie da sie zasnąć :unsure: jeżeli ciało jest w pozycji prostej wszystkie miesnie sa rozluznione to za cholere nie zasniesz... ewentualnie gdy osiagniesz calkowity stan nieświadomości Delta.. :)

:rolleyes: hmmmm
Kwas
Quote Post
Oczytana Osoba
Nr użytkownika: 780

ja kiedyś usnąłem w pozycji lotosu <_< tylko jak się obudziłem to niemogłem nóg rozprostować...;]
PMEmail PosterAOL
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Kwas @ Oct 11 2007, 10:09 AM)
ja kiedyś usnąłem w pozycji lotosu <_< tylko jak się obudziłem to niemogłem nóg rozprostować...;]

Dobrze że się wogóle wybudziłeś :)

Ps.Gdzie byłeś jak Cię nie było ? ,sporo Cie nie było na forum ;)
PMEmail Poster
Kwas
Quote Post
Oczytana Osoba

<hlip><Hlip> :P :P ktoś zauważył moją nieobecność, naprawde mi się miło zrobiło...;] Troszke Pracowałem, miałem kilka spraw osobistych które musiały zostać załatwione... ogólnie to też zwątpiłem i chciałem całkowicie zrezygnować z magii, ale okazało się że Magia to druga połowa mnie i zawsze będe szedł pod jej prąd...;] czeka mnie teraz sporo czytania...;] dużo się zmieniło??
PMEmail PosterAOL
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

Muszę mieć oczy dookoła głowy więc nie umknie mi nikt i nic hihi .
Z magią to jest tak jak już niejednokrotnie było to pisane ,jeśli przejdziesz pewien próg odwrotu już nie ma.
No zmieniło się i zmienia , postów i uzytkowników przybywa ;)
PMEmail Poster
Kwas
Quote Post
Oczytana Osoba

hehehehe...;] widze że nie mam szans się ukryć...;] widocznie przekroczyłem ten próg, teraz trza się zacząć wspinać po schodach... ;)
PMEmail PosterAOL
mmarek
Quote Post
Oczytana Osoba
Grupa: Bywalec
Nr użytkownika: 923

QUOTE (Czu-Lung @ Oct 7 2007, 09:27 AM)
Ja już chyba wszystkiego próbowałem Lunaris, ale nie wychodziło. Jedyne co mnie pociesza to to, że generalnie nie potrzebuje medytacji.

Uzyj drogiej polowy JIN. B)
PMEmail Poster
ijr
Quote Post
Osoba która juz cos wie
Nr użytkownika: 971

QUOTE (sol @ Oct 9 2007, 05:09 PM)
:P no ja składam ręce na krzyż na klatce piersiowej nie wiem czemu ale tak mi lepiej nigdy nie układałam rąk tak jak niby należy :ph34r:

Skoro wychodzenie z medytacji jest dla ciebie niemiłe to zmień rytuał, szczególnie jak sama zauważasz że nieukłasz rąk tak jan należy. Mnie osobiście sie bardzo dobrze zasypia ze skrzyżowanymi nogami w kostkach, ale skrzyżowanie części ciała bywa też używane jako blokada przed wchodzeniem w różne stany :D
PMEmail Poster
sol
Quote Post
Unregistered

QUOTE (ijr @ Oct 12 2007, 08:57 PM)
QUOTE (sol @ Oct 9 2007, 05:09 PM)
:P  no ja składam ręce na krzyż na klatce piersiowej  nie wiem czemu ale tak mi lepiej  nigdy nie układałam rąk tak jak niby należy  :ph34r:

Skoro wychodzenie z medytacji jest dla ciebie niemiłe to zmień rytuał, szczególnie jak sama zauważasz że nieukłasz rąk tak jan należy. Mnie osobiście sie bardzo dobrze zasypia ze skrzyżowanymi nogami w kostkach, ale skrzyżowanie części ciała bywa też używane jako blokada przed wchodzeniem w różne stany :D

yyyy ja nie powiedziałam że jest niemiłe ... jest tylko wtedy gdy za bardzo odlecę bo mam uczucie ciężkości i to już wtedy nie jest medytacja raczej...

a co do ułożenie rak ... a kto powiedział że musi byc tak jak wszyscy robią :blink: mi jest tak dobrze i nie zamierzam tego zmieniać.. ale dzięki za porade...
QaDo
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

Pozycja zależy od medytującego.. nie każdy musi kożystać z zastosowania gestykulacji ułatwiającej przepływ energii na poszczególne czakry.. Ale jak zostało wspomniane wyżej ważne jest samopoczucie i rozluznienie, odpowiedni przepływ energii daję odpowiednie podejście i wyprostowane plecy, nie ma wtedy zatorów ;)
mmarek
Quote Post
Oczytana Osoba

QUOTE (sol @ Oct 10 2007, 01:03 PM)
:)  Lunaris  kiedyś ćwiczyłam joge ale nie siadam w pozycji lotosu .Wydaje mi się że chyba każdy dobiera sobie swój własny styl tak jak mu najwygodniej i chyba dobrze  B)    trochę  kombinowałam przy pozycji  i właśnie w nie każdej udaje mi się a są pozycję w ktorych bardzo szybko udaje mi się odpowiednio skoncentrować

Jogi sie nie cwiczy,joge sie praktykuje.
PMEmail Poster
sol
Quote Post
Unregistered

QUOTE (mmarek @ Oct 12 2007, 10:33 PM)
:)  Lunaris  kiedyś ćwiczyłam joge ale nie siadam w pozycji lotosu .Wydaje mi się że chyba każdy dobiera sobie swój własny styl tak jak mu najwygodniej i chyba dobrze  B)    trochę  kombinowałam przy pozycji  i właśnie w nie każdej udaje mi się a są pozycję w ktorych bardzo szybko udaje mi się odpowiednio skoncentrować

weż człowieku daj mi spokój dzis mam paskudny dzień i mnie nie denerwuj .,.....

napisałam jak napisałam ... kazdy wie o co chodzi ... i zejdz z mojego tematu bo nie wytrzymam .... < nie lubię szpiegów > :bicz:
mmarek
Quote Post
Oczytana Osoba

QUOTE (sol @ Oct 12 2007, 10:41 PM)
QUOTE (mmarek @ Oct 12 2007, 10:33 PM)

weż człowieku daj mi spokój dzis mam paskudny dzień i mnie nie denerwuj .,.....

napisałam jak napisałam ... kazdy wie o co chodzi ... i zejdz z mojego tematu bo nie wytrzymam .... < nie lubię szpiegów > :bicz:

ok
PMEmail Poster
QaDo
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

Marku mam nadzieje, że twoje tarcze są dość silne by stawić opór energi która może Cię tknąć.. :ph34r:

Joga jest praktyką
Joga zawiera ćwiczenia
Jogi są praktykanci - Jogini
Jogę mozna ćwiczyć i rozwijać
Joga jest zajęciem i praktyką
Joga dla niektórych jest życiem

ot co finito
mmarek
Quote Post
Oczytana Osoba

Moje zycie jast bajka,ktora trwa.Jesli ja zakoncze to swiadomie.I niech tak bedzie.Przyjacielu.
PMEmail Poster
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll