Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(2) [1] 2  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Księga Cieni, pomysły oceny propozycje omówienia
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

Hmm...
co mozecie powiedzieć o księgach cieni [o ile takowe kto ma] ?
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
ireth
Quote Post
Unregistered

ja mam jedna recznie zrobiona, sama zszywalam wczesniej nadpalone kartki, zrobilam fajna okladke z czarnego materialu, do tego mam dodatkowo mala ksiazeczke poswiecona wrozeniu, wrozbom , przepisom kulinarnmym lub na kapiele itp itd

w ksiedze cieni mam tylko zaklecia i kalendarz
darkness
Quote Post
Unregistered

dopiero tworzę ową księgę.... co poza zaklęciami i kalendarzem należy w niej umieścic ??
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Grupa: Opiekunowie Forum
Nr użytkownika: 49

QUOTE (darkness @ Oct 13 2006, 07:36 PM)
dopiero tworzę ową księgę.... co poza zaklęciami i kalendarzem należy w niej umieścic ??

Spis przedmiotów potrzebnych do rytuałów ,spis Bogów i Bogiń ,spis ziół ,fazy księżyca etc: Wszystko zależy od tego jaką ścieżkę się wybierze....... :)( osobiście nie polecam eklektyzmu)
W tradycjonalnej ścieżce księga cieni jest dostępna tylko iwyłącznie dla właściciela, nie należy ,a wręcz nie wolno zdradzać innym co w niej sie znajduje.Wyjątkiem są osoby należące do tego samego kowenu...
PMEmail Poster
Enodia
Quote Post
Unregistered

No właśnie

mam problemy-tyle dróg i którą tu iść :diabel_grin:
NAMAROX
Quote Post
Unregistered

WITAM !!!!

KAŻDA PRAWDZIWA CZAROWNICA POWINNA POSIADAĆ TAKĄ KSIG. JA TAKĄ POSIADAM. TO MAGICZNE DZIENNIKI SPISYWANE PRZEZ KAŻDĄ ŚWIADOMĄ CZAROWNIC ZAPISUJE SI W NIEJ ZAKLCIA,INWOKACJE , RYTUAŁY,SNY PRZEPISY, OPIST ZIÓŁ,WYNIKI WRÓŻENIA,RELACJE Z RYTUAŁÓW I WSZYSTKO TO CO WIĄŻE SI Z MAGIĄ. KSIGE TĄ MOŻNA PISAĆ RÓŻNYMI RODZAJAMI ALFABETU NP.GRECKIM, RUNY MOŻNA WYMYŚLEĆ WŁASNY. :czarodziej:
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

RUNY MOŻNA WYMYŚLEĆ WŁASNY.

Nie można wymyśleć własnych run bo odkąd powstało pismo runiczne runy są niezmienialne. Pisma ludów północno-europejskich się nie zmienia :)

Dla przypomnienia podaję linki

http://www.mrooczlandia.com/magia/runy/index.php?runy=9

http://www.mrooczlandia.com/magia/runy/index.php?runy=1

Tak .....i dalsze dyskusje odnośnie run prosiłabym kontynuować w dziale do tego przeznaczonym.
Czemu zawsze musi powstać jakiś off topic :(
PMEmail Poster
NAMAROX
Quote Post
Unregistered

RUNY , MOŻNA WYMYŚLEĆ WŁASNY ALFABET. ZLE MNIE ZROZUMIAŁAŚ SORKI
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

MOŻNA WYMYŚLEĆ WŁASNY ALFABET

Własny alfabet można. Czyli takie tam swoje pismo.
Choć dalej nie rozumiem co mają do tego runy ? bo wspomniałaś o nich na początku posta powyżej :blink:
PMEmail Poster
NAMAROX
Quote Post
Unregistered

ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK PISMO RUNICZNE CO NIE! WIC KSIGE CIENI MOZNA NIM PISAĆ. :D
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (NAMAROX @ Nov 15 2006, 09:53 PM)
ISTNIEJE COŚ TAKIEGO JAK PISMO RUNICZNE CO NIE! WIC KSIGE CIENI MOZNA NIM PISAĆ. :D

No teraz napisałaś zrozumiale :)
Bo to co poprzednio napisałas to brzmiało mniej więcej tak :
,,Można sobie wymyśleć własne pismo runiczne i pisać nim księgę cieni ''
PMEmail Poster
Barboss
Quote Post
Unregistered

Witam
Uwazam ze ksiega cieni jest bardzo potrzebna kazdemu magowi...Jej zadanie mozna przyrownac do funkcji notatnika...Zapisywane sa w niej najwazniejsze dla nas rzeczy,np.zaklecia, kalendarz faz ksiezyca itd...Zgadzam sie z tym ze zawartosc ksiegi cieni jest dopasowana do potrzeb danego maga...Musze jeszcze podkreslic, ze owa ksiega jest jakby biografia, ktora ukazuje poczynania i rozwoj maga, ktoremu sluzy... :rolleyes:
Mrooczek262
Quote Post
...
*

(Odnośnie pisma runicznego)
Nie tak prosto...
Przykład ?
Sama znajomość pisma runicznego [brzmienie i metody zapisu] to nic w porównaniu z tym że pismo powinno być w języku w którym orginalnie zapisywano danym futharkiem [czyli germańskie lub celtyckie dialekty] bo żeby pisać runami po polsku to można sobie czcionkę zainstalować ale będzie to jedynie czcionka a nie pismo.
Przykład pisma runicznego ?
Kamień z Rök itp.
No i kolejna sprawa - czytanie jej dla osób nieobytych z zapisami runicznymi to mordęga [jeśli ktoś dekodował niemiecki gotyk to wie o czym mówię w sensie szybkie przeskakiwanie po alfabetach / systemach piśmiennych].

link odnośnie zapisów runicznych :
http://www.wsp.krakow.pl/whk/pismo/runy/index.html#05

Księga Cieni gra ogólnie mówiąc rolę taką samą jaką kiedyś odgrywały almanachy alchemików lub po prostu księgi zaklęć.
Callista
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 1.184

QUOTE (Sari_Aris @ Oct 13 2006, 06:46 PM)
QUOTE (darkness @ Oct 13 2006, 07:36 PM)

Spis przedmiotów potrzebnych do rytuałów ,spis Bogów i Bogiń ,spis ziół ,fazy księżyca etc: Wszystko zależy od tego jaką ścieżkę się wybierze....... :)( osobiście nie polecam eklektyzmu)
W tradycjonalnej ścieżce księga cieni jest dostępna tylko iwyłącznie dla właściciela, nie należy ,a wręcz nie wolno zdradzać innym co w niej sie znajduje.Wyjątkiem są osoby należące do tego samego kowenu...

A czemu to nie polecasz eklektyzmu.? Ja właśnie dzisiaj przechodzę Chrzest i zamierzam praktykować eklektyzm. Jednak moja rodzina nic nie wie... :(
PMEmail Poster
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

A czemu to nie polecasz eklektyzmu.?

Bo wrzucanie wszystkiego do jednego worka jest szkodliwe .
PMEmail Poster
Mrooczek262
Quote Post
...
*

Forum tradycjonalistów to złe miejsce na pytanie sie czemu ciężkostrawne i niczym nie uzasadnione mieszanki są postrzegane jako coś złego / regres...
To jak zmieszanie pokemonów z Iron Maiden oraz Shazą i Diodą w tle...
Tradycja to tradycja, każdy symbol ma swą genezę, historię, skojarzenia, wynikające z nich moc oraz wymowę. Eklektyzm zaś można porównać do sieroctwa kulturalnego...
Po prostu nie miesza się ścieżek innaczej powstają ładnie wyglądające miłe w użyciu ale nie posiadające duszy i "power of the blood line" plastykowe twory pod publiczność.
Taka jest odpowiedź na pytanie "dlaczego" - niestrawna mieszanka...
Callista
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**

Ja przesunęłam sobie chrzest na za miesiąc i chce praktykować Eklektyzm, jednak jeżeli odradzać tą ścieżkę, to jaką doradzacie osobie młodej i praktykującej samotnie.?
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Wybierz ścieżkę jak do niej dojrzejesz ;] . W ogóle to nie wiem po cholere ci inicjacja.
Callista
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**

Ja tych inicjacji nie kapuje, ale chciałabym przejść Chrzest. To dla mnie bardzo magiczny i tajemniczy moment, kiedy rodzi sie we mnie magia i moge sie nazwać Wiedźmą, nie zastanawiając sie, czy to prawda. Chce praktykować Eklektyzm.
Podobno Księge Cieni trzeba robić podczas zmniejszania sie Księżyca. Ale po co.? :huh:
PMEmail Poster
Mrooczek262
Quote Post
...
*

QUOTE (Callista @ Jun 19 2008, 06:52 PM)
Ja tych inicjacji nie kapuje, ale chciałabym przejść Chrzest. To dla mnie bardzo magiczny i tajemniczy moment, kiedy rodzi sie we mnie magia i moge sie nazwać Wiedźmą, nie zastanawiając sie, czy to prawda. Chce praktykować Eklektyzm.
Podobno Księge Cieni trzeba robić podczas zmniejszania sie Księżyca. Ale po co.? :huh:

Skoro chcesz praktykować eklektyzm to napisz do kogoś kto praktykuje eklektyzm i oni wszystko ci odpowiedzą bo znają swą ścieżkę.
Sama nazwa "Wiedźma" nic nie daje a w eklektyzmie tytuły to tylko złudzenie [kazdy może się obwołać arcy umiejąc tyle co zwykły szeregowiec], liczy się tylko "ścieżka mocy krwii" (BLP / dziedzictwo) oraz wytrwałość reszta to kwestia czasu.
Skoro jesteś młoda (liczę że pełnoletnia - bo regulamin rejestracyjny coś mówi o wieku) to sama wybierz. Opisy większych ścieżek są tutaj:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wicca

[Dianiczna jest opisana w Kulcie Wiedźm... na naszych stronach, Da-Va / Dark Wicca zaś nie jest i nie będzie głębiej omawiana].

Oraz przydatny link:
http://www.wicca.pl - może oni pomogą ci odnaleść Krąg Eklektyczny ?
Callista
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**

Dobrze, jednak nikt nie odpowiedział na moje pytanie. Napisałam wcześniej, że gdzieś czytałam iż Księge Cieni trzeba tworzyć podczas zmniejszania sie Księżyca. Ale czemu.? :huh:
PMEmail Poster
Fantasy
Quote Post
Unregistered

Sproboj to sie przekonasz
Callista
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**

Super, tylko ja już prawie skończyłam swoją Księge. Napisałam rytuał wtajemniczenia i tylko musze ją oblepić materiałem [na przód czarna satyna-tył, czerwona]. Więc raczej nie spróbuje. Chyba, że pisać runy.
PMEmail Poster
Lucy
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Nr użytkownika: 1.174

Widzisz kochana pytając nas o powody dla których nie powinnaś podążać eklektyzmem i to,że odwołałaś własny chrzest daje tylko dowód na to jak mało znasz ta ścieżkę i jak mało zdecydowana jesteś...Poznaj własne możliwości,pragnienia i potrzeby i później dokonuj życiowych wyborów.

Co do tematu w końcu...Księga zawiera to co jest dla nas ważne i nam potrzebne.
Podobno kiedyś często przekazywano księgę z pokolenia na pokolenie...a o tym,że tworzona powinna być podczas zmniejszania sie Księżyca wcześniej nie słyszałam.
PMEmail Poster
Sioigin
Quote Post
Szpieg z krainy Dreszczowców...
Nr użytkownika: 1.230

QUOTE (Mrooczek262 @ Jun 20 2008, 01:08 AM)
QUOTE (Callista @ Jun 19 2008, 06:52 PM)
[Dianiczna jest opisana w Kulcie Wiedźm... na naszych stronach, Da-Va / Dark Wicca zaś nie jest i nie będzie głębiej omawiana].
?

Dlaczego nie macie zamiaru tego omawiac? Portal nazywa sie 'Mrooczlandia' a o 'Nocturnal Wicca' nikt nie chce nic mowic.
Wszyscy zachowujecie sie tak jakbys cie wiedzieli wszystko, a prawda jest taka wiecie malo co. Wasze odpowiedzi sa aroganckie i egoistyczne.

Co do ekletyzmu, warto nim podazac bo jestes w stanie wybierac wlasna sciezke wedlug wlasnego uznania. Jesli zaczniesz podazac sciezka co do ktorej nie jestes do konca pewna to niegdy nie bedzie mialo sensu - nic nie wydarzy sie tak dlugo az w to uwierzysz.

Wtedy podarzasz sciezka zwana 'Solitary Witch' - nie glownymi sciezkami Wicca.

Jesli uwazasz sie za poganke i czarownice to tym bardziej nie wierz we wczesniej ustanowione zasady - byly zmieniane przez wieki, i malo co ma cos wspolnego z magia starodawna.

Wierz tylko w to co uwazasz za stosowne, poniewaz nie mozna odrzucac swoich zasad moralnych tylko dlatego ze ktos mowi Ci ze cos innego jest 'dobre' - tak wlasnie dzialaja sekty, a nie sadze abys ty chciala do sekty trafic.

Sekretem Wiedzminstwa jest wolnosc i jesli ktos stara Ci sie ja odebrac, narzucajac swoje wierzenia i zasady to znaczy ze cos jest nie tak - rownie dobrze mozna dolaczyc do jakiejkolwiek religii swiata, gdzie zasady sa na porzadku dziennym. Co do Wiedzmistwa zasada jest jedna 'do what you will, harm none' (przynajmniej tak to brzmi w moim covenie).

Dla wszystkich, ktorzy sadza ze wiedza lepiej - forum jest do wykazania swojej opinii a nie udowadniania komus ze nie ma racji, a tak zwane swietliki, tez sa tutaj aby ta opinie uzwierciedlic; wiec nie starajcie sie przekabacic reszty na swoja strone tylko dlatego ze uwazacie ze to wlasnie wy macie racje - wedlug nich jest inaczej, i nic tego nie zmieni.
PMEmail Poster
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll