Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(2) [1] 2  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wicca, Wicca
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Grupa: Opiekunowie Forum
Nr użytkownika: 49

Ten dział założyłam po to, aby osoby ,które interesują się lub zajmują wicca na codzień mogły tu prowadzić dyskusję tudzież polemikę , wymieniać poglądy, oraz dawać wskazówki i udzielać informacji nowicjuszom. Mile widziana osoba która zajmie się moderowaniem tego działu :)
PMEmail Poster
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

Witomir
#1 Napisano: Czwartek, 24 Sierpnia 2006, 22:24:23, z adresu: Przeglądarka EdytujCytuj
Gość

W kwestij szmanizmu jestem laikiem i chciałbym nieco zgłebic ten temat moze powiecie mi jak zaczac praktyke jako szaman....prosze o szybka odp

Mrooczek262
#2 Napisano: Czwartek, 24 Sierpnia 2006, 22:44:26, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Witaj
Niestety - na forum nie zajmujemy się zazbytnio szamaństwem.
Polecam stronę Hagala [jest w linkach na www].

Witomir
#3 Napisano: Wtorek, 29 Sierpnia 2006, 21:14:25, z adresu:Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

thnx za pod powiedz:)
PMEmail Poster
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

wierzaca
#1 Napisano: Niedziela, 07 Maja 2006, 4:26:59, z adresu:EdytujCytuj
Gość

Jestem bardzo ciekawa kto tak naprawde z was wszystkich wierzy w te wszystkie rzeczy a kto nie ??? ja wam poiwiem ze ja tak wierze nie wiem dlaczego ale jakos tak wyszło zaczełam sie tym bardziej interesować itp

(prosimy o rozważne stosowanie BBcode - błędne BBcode usunięte admin)

Ostatnio modyfikowany przez Mrooczek262

Dzik
#2 Napisano: Wtorek, 09 Maja 2006, 1:15:52, z adresu:, Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Ja tesz wieze :twisted:

Zmora_perza
#3 Napisano: Piątek, 19 Maja 2006, 16:41:45, z adresu: , Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Wiara czy wiedza jest to dylemat wielu osób. Ludzie wierzą w to czego w żaden sposób nie mogą zrozumieć ani doświadczyć. Gdy nic nie robimy w jakiejś dziedzinie a chcemy uchodzić w oczach innych za znawców mówimy że wierzymy w to. Dylemat ten dotyczy wiary w Boga, w magie życie wieczne, duszy itd.Magie możemy doświadczyć przez praktyke i różne ćwiczenia i wtedy nie będzie potrzeba wiary. Przykładem może być druga osoba na tym forum, rozmawiamy wirtualnie a czy wierzymy w to że rozmawiamy czy też wiemy.

Mrooczek262
#4 Napisano: Niedziela, 21 Maja 2006, 13:33:52, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Gdzie nie ma wiary tam nie ma magii
gdzie nie ma magii tam nie ma wiary
o ile kamień podlega prawom fizycznym które potrafią go opisać jako przedmiot fizyczny,
o tyle też dusza i moc podlegają prawom magicznym które potrafią je opisać jako przedmioty duchowe.
Magia ma wiele imion i nazw, mimo wszystko pozostając nadal jednym i tym samym ;)
To tak jak z czasem - fizycznie nie udowodnisz bezwzględnie istoty czasu, lecz jednocześnie nie zdołasz zaprzeczyć jego istnienia - wszędzie i nigdzie. I na tym polega cała esencja potęgi ;)

Ullbena
#5 Napisano: Sobota, 27 Maja 2006, 15:53:57, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Też wierzę:)Ale żeby faktycznie być pewnym trzeba samemu się przekonać!Ja jeszcze nie używałam czarów ale powiem że moje własne rutuały się sprawdziły i wiem jak to działa! :colors: :)

Darkness
#6 Napisano: Piątek, 16 Czerwca 2006, 13:45:01, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Też wierzę... W koncu magia wiąze się z wiarą

Cu_ik
#7 Napisano: Wtorek, 20 Czerwca 2006, 15:19:21, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

A ja niewierzę! Ja mam pewność! 8) , praktykuję magię już od dawna i wiem, że wiara dodaje siły przedmiotom/istotom w które się wierzy, przez co stają się bardziej realne.
Ale... (zawsze jest jakieś "ale") istnieją także pewni ludzie, którzy, mają specjalną własciwość magiczną/parapsychologiczną (jak zwał tak zwał)
Mianowicie, wydzielają podczas pewnych rytuałów coś na kształt ...<samniewiem> mazi, czy czegoś takiego, z czego mogą siłą woli formować dowolne przedmioty. To jest dopiero, ak się coś takiego zobaczy, to już nie ma miejsca na wiarę, czy niewiarę, jest tylko PEWNOŚĆ!

Sari_Aris
#8 Napisano: Wtorek, 20 Czerwca 2006, 17:42:46, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Mianowicie, wydzielają podczas pewnych rytuałów coś na kształt ...<samniewiem> mazi, czy czegoś takiego, z czego mogą siłą woli formować dowolne przedmioty

To coś nazywa się ektoplazma. Zjawiskiem tym zajmował się w XIX wieku Ochrowicz ....

Ostatnio modyfikowany przez Sari_Aris

Ullbena
#9 Napisano: Wtorek, 20 Czerwca 2006, 18:59:00, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Hehe to ciekawe jest....:D

iatr
#10 Napisano: Czwartek, 22 Czerwca 2006, 21:02:00, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

A ja wypowiadając się na głowny temat chciałam powiedzieć, ze w czary itp wierzę mimo, ze niektórzy bardzo sceptycznie się do tego odnoszą.

Mrooczek262
#11 Napisano: Sobota, 24 Czerwca 2006, 13:22:48, z adresu:Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

W magii cała zabawa polega na tym że większości rzeczy nie da się dotknąć, zmierzyć, lub dogłębnie zbadać lub racjonalnie zrozumieć, bo wymykają się temu co nazywamy materialną rzeczywistością.
Zazwyczaj to się czuje, ale nie widzi - coś niczym doznania ślepca w tłumie.
Stąd taki kłopot z czarami - każdy reaguje i działa innaczej a w tej dziedzinie nie ma czegoś takiego jak książka kucharska, zamach zaklęcie i już są efekty - raczej jest zdawanie się na chybił trafił i szlifowanie własnych osobistych doświadczeń i umiejętności. Nawet gdyby napisać o tym całe tomy to nie da się słowami opisać coś co wymyka się opisowi czyli magię - dziedzinę tajemną i nieznaną.

czarodziej_Wojt
#12 Napisano: Sobota, 01 Lipca 2006, 19:58:13, z adresu:Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

ja wto wierze kilka czruw mi wyszło :thumright: sam niewiem dlaczeg mni to wciąga ale wciąga i już :cheers:

Mascarun
#13 Napisano: Poniedziałek, 10 Lipca 2006, 17:56:20, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Powiem wam jedno. W mojej rodzinie od zawsze opowiadane niestworzone opowieści o duchach, demonach, istotach astralnych i innych zjawiskach paranormalnych. I ja studiując magię od pięciu lat mogę powiedzieć (nie chcę nikogo obrażać, bo nie taki mój zamiar) jesteście zwykłymi profanami bo jest niemożliwe by rozprawiać o magii w sposób wiary czy niewiary, bo wierzyć lub nie to możecie sobie w Boga, a obecność i potęga magii powinna być wiadoma dla każdego, mimo że żyją ludzie którzy nie powinni o tym wiedzieć

Mrooczek262
#14 Napisano: Wtorek, 11 Lipca 2006, 11:38:31, z adresu:Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

masz rację szkoda ze nie wszystcy o tym wiedzą, że magia to nie zabawa... może kiedyś minie epoka rpg i potterowcow a wtedy znow bedzie spokoj.

jacq666
#15 Napisano: Wtorek, 11 Lipca 2006, 22:01:10, z adresu:Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Mrooczek262:
masz rację szkoda ze nie wszystcy o tym wiedzą, że magia to nie zabawa... może kiedyś minie epoka rpg i potterowcow a wtedy znow bedzie spokoj.

ja o tym wiem :study:

Ostatnio modyfikowany przez jacq666

jacq666
#16 Napisano: Wtorek, 11 Lipca 2006, 22:04:25, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

_Mascarun:
Powiem wam jedno. W mojej rodzinie od zawsze opowiadane niestworzone opowieści o duchach, demonach, istotach astralnych i innych zjawiskach paranormalnych. I ja studiując magię od pięciu lat mogę powiedzieć (nie chcę nikogo obrażać, bo nie taki mój zamiar) jesteście zwykłymi profanami bo jest niemożliwe by rozprawiać o magii w sposób wiary czy niewiary, bo wierzyć lub nie to możecie sobie w Boga, a obecność i potęga magii powinna być wiadoma dla każdego, mimo że żyją ludzie którzy nie powinni o tym wiedzieć

nie wiem co przez 5 lat zdązyles sie dowiedziec ale twoj nick jest chyba zaprzeczeniem twojej wypowiedzi przepraszam nie chcialem cie urazic tylko wypowiadam swe zdanie ja oddkad sie urodzilem hm .....moze jednak to omowimy przy jakims napoju pozdrawiam :study: :diabel:

Mrooczek262
#17 Napisano: Sobota, 29 Lipca 2006, 11:21:46, z adresu: , Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

_Mascarun:

powinna być wiadoma dla każdego, mimo że żyją ludzie którzy nie powinni o tym wiedzieć

Magia wymaga dojrzałości i silnej psychiki oraz twardego stania na ziemi, niemniej rozwiń wypowiedź bo chyba że czegoś w twoim zdaniu nie rozumiem.

To czy jesteśmy profanami, czy nie to oceni historia i los a nie ludzie.
Profanacją jest dopuszczanie do eklektyzmu który niszczy orginalne przekazy i zaciera ich sens, a także sprowadzanie magii do poziomu otoczki fabularnej w gierkach RPG.

Pozdrawiam
PMEmail Poster
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

Maciexx
#1 Napisano: Czwartek, 20 Lipca 2006, 14:52:20, z adresu: Przeglądarka EdytujCytuj
Gość

Wyjsśni mi ktoś na czym polega wicci? Bo jużsie pogóbilem jakie rużnice sa w zastosowaniu ruzdzki przez wicci a normalną magie itp.
Za błędy z gury przepraszam poniewarz jestem dyslektykiem.

Mrooczek262
#2 Napisano: Sobota, 29 Lipca 2006, 11:17:12, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

http://www.mrooczlandia.com/magia/wicca/index.php?wicca=26
Wicca jest połączeniem ezoteryki zachodnioeuropejskiej z motywami neo-pogańskimi, niemniej sama Wicca nie jest Neo-pogaństwem a w szczególności nie jest neo-pogaństwem celtyckiem.
PMEmail Poster
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

atina
#1 Napisano: Środa, 15 Marca 2006, 23:53:08, z adresu:, Przeglądarka EdytujCytuj
Gość

Witam wszystkich zainteresowanych , to milo ze tu zagladacie i piszecie swoje opinje.......Zlopus nie sadze zeby wiedzmy byly brzydkie............czasem uroda to ich atut.....Pozdrawiam Zywie i innych.........czekam na rostopy ;)
----- ------------------------------------------------------------------------------------------------
Isztar
#2 Napisano: Czwartek, 16 Marca 2006, 11:54:13, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

_atina:
....czekam na rostopy ;)

nadeszły :sunny:
------------------------------------------------------------------------------------------------
Zywia
#3 Napisano: Czwartek, 16 Marca 2006, 20:06:14, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

_atina:
Witam wszystkich zainteresowanych , to milo ze tu zagladacie i piszecie swoje opinje.......Zlopus nie sadze zeby wiedzmy byly brzydkie............czasem uroda to ich atut.....Pozdrawiam Zywie i innych.........czekam na rostopy ;)
--------------------------------------------------------------------------------------------------

yeah, ktos mnie pozdrawia;p hehe :compress:
i tu sie z Toba zgadzam Antina, nie.. Atina, tak.. w tej kwestii.
ktos tu twierdzi, ze wiedzmy sa brzydkie? jesli chodzi temu komus o powierzchownosc wiedzm, to prawdopodobnie przeczytal w dziecinstwie sporo bajek.. Jest taki bajkowy stereotyp, prawidlo czy jak to nazwac, ze wiedzmy sa stare, zgarbione, zakurzajałe i maja glos jak stare wrony.;p

mi blizsze jest juz wyobrazenie wiedzmy jako yennefer, or something.. ;p
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Zlopus
#4 Napisano: Czwartek, 16 Marca 2006, 22:06:05, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

wole was nazywac Wruzki jak zwal tak zwal :P
-------------------------------------------------------------------------------------------------
atina
#5 Napisano: Czwartek, 16 Marca 2006, 22:46:44, z adresu: , Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Hej wszystkim
mysle ze jest roznica miedzy wrozka a wiedzma i to duza. wrozka to chodzace dobro mile usposobienie zawsze da dobra rade,
lecz wiedzmy? dobro idzie w parze ze zlem , jak ty mi tak ja tobe, msciwe a mysle ze i sprawiedliwe :) dobre wynagradza dobrem a zle ,zlym
buziaki dla wszystkich :thumright:
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Zywia
#6 Napisano: Niedziela, 19 Marca 2006, 14:46:00, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

_atina:
Hej wszystkim
mysle ze jest roznica miedzy wrozka a wiedzma i to duza. wrozka to chodzace dobro mile usposobienie zawsze da dobra rade,
lecz wiedzmy? dobro idzie w parze ze zlem , jak ty mi tak ja tobe, msciwe a mysle ze i sprawiedliwe :) dobre wynagradza dobrem a zle ,zlym
buziaki dla wszystkich :thumright:

no i to jest wlasnie to o czym mowie.. ze wiedzmy sa utozsamiane ze zlosliwymi, skrzeczacymi babami, a wrozki z malymi, sympatycznymi stworzonkami ze skrzydelkami i gwiazdkami na kapeluszach...
Mrooczek262
#7 Napisano: Poniedziałek, 20 Marca 2006, 9:47:47, z adresu: , Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

To po prostu wynik wpływu RPG
w grach RPG i kabaretach typu "eklektyzm" mieszają wszystko
dodatek jeszcze doktryn z czasu gdy pisano "Młot na czarownice"

no i tak namieszali że teraz Wiedźmy mylą z Harpiami :D
Wicca = Witchcraft / Kunszt Wiedźm
w rzeczywistości... Czarodziejki ;)
jak ktoś oglądał serial w TV ten chyba zauważył pewną księge z której korzystały i wysoką zbieżność z motywem czarodziejek / wiedźm
[tyle że przejaskrawiono to w TV efektami specjalnymi]

;)
o wybrykach typu Gardenianie nie wspomnę

Zywia
#8 Napisano: Poniedziałek, 20 Marca 2006, 14:17:04, z adresu:Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Mrooczek262:
To po prostu wynik wpływu RPG
w grach RPG i kabaretach typu "eklektyzm" mieszają wszystko
dodatek jeszcze doktryn z czasu gdy pisano "Młot na czarownice"

no i tak namieszali że teraz Wiedźmy mylą z Harpiami :D
Wicca = Witchcraft / Kunszt Wiedźm
w rzeczywistości... Czarodziejki ;)
jak ktoś oglądał serial w TV ten chyba zauważył pewną księge z której korzystały i wysoką zbieżność z motywem czarodziejek / wiedźm
[tyle że przejaskrawiono to w TV efektami specjalnymi]

;)
o wybrykach typu Gardenianie nie wspomnę

i z ty sie zgodze.. pewnie niewele jest osob ktore nie graly (przynajmniej widzialy) heroes'ow... ;p;p tam tez bylo cos o harpich wiedzmach, czy cos... do polowy jakis ptak z kurzymi lapami, a druga polowa to jakas baba...;p
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Zlopus
#9 Napisano: Niedziela, 26 Marca 2006, 15:26:54, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

nie powiem ze nie lubie bo lubie RPG a heroesy to u mnie na dzielnicy tradycja wrecz ze kazdy gra w multiplayera.moge wam powiedziec ze w grze Gothic sa runy nie stety nie takie jak na prawde ale sa jedyny przypadek gdzie runy sa nawiazane do RPG.A wiedzmy..no coz sa jakie sa a media se moga plesc.magia to bardzo wazny element RPG uwazam ze powinien zostac
Zlopus
#10 Napisano: Niedziela, 26 Marca 2006, 15:28:28, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

sa tacy glupcy co mieszaja w to jeszcze Wiedzmina z uwagi na nazwe
Mrooczek262
#11 Napisano: Niedziela, 26 Marca 2006, 18:58:58, z adresuPrzeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość
-----cytat---------
moge wam powiedziec ze w grze Gothic sa runy nie stety nie takie jak na prawde ale sa jedyny przypadek gdzie runy sa nawiazane do RPG.A wiedzmy..no coz sa jakie sa a media se moga plesc.magia to bardzo wazny element RPG uwazam ze powinien zostac

Nie zmienia to faktu że RPG to jeden wielki syf
nie chodzi o wszystkie gierki - ale o te które bazują na mitologiach, wierzeniach, magii i dodają do tego fantazy po czym wychodzi jakiś niesmaczny mix.

Przykład ?
"Blood Omen - Legacy of Kain" po której "wielkie umysły" graczy RPG ukuły sobie farsę fampiryzmu energetycznego [bo w gierce pokazano że niby wampiry energią się żywią].
Szkoda że RPGowcy nie próbują swych sił w locie z wieżowców bo w gierce to działo ;)

RPG to odgrywanie jakieś roli / fantazy
ale NIE MA LITOŚCI wobec RPG'owców którzy nagrają się w gierki naoglądają filmów i już wielcy magowie bo w gierce [np. Diablo] grali postacią maga...

Inna rzecz że przy produkcjach gierek i filmów twórcy wciskają jakieś własne bzdury i potem są bzdury w głowach nieletnich debili...
Przykład ?
:D słowo Ocult i dziedzina zwana kiedyś Okultyzmem.
Nie ma okultyzmu w publicznej sieci bo :D

Ocult = wiedza ukryta / tajemna

a więc na pewno nie to co krzyczy po necie okultyzm
szczególnie że wiedza okultystyczna jako wiedza tajemna nie istnieje na stronach publicznie jawnych WWW, czatach itp
[przykład ?
wszystkie sekrety bogów za jedyne 9,99 PLN kup dziś a się nie zawiedziesz...]

Okultyzm to nie magia a magia nie okultyzm
okultyzm to nauka o rzeczach ukrytych
a magia to nauka o magii / zjawiskach nadprzyrodzonych którymi w Persji [Persji - a nie Polsce !!] zajmowali się magowie...
A nazywanie czegoś co jest publiczne,jawne, słowem okult [znaczacym niedostępny / ukryty w tajemnicy]
to dowód na stopień debilizmu lub nieznajomości terminu...

A co do występowania run w grach RPG...
są na świecie chore umysły które chciały w ten sposób zeszmacić runy...

Za dużo Harry Pottera, za dużo filmów, za dużo RPG i czasami dragów =
umysł 99% polskich "super-okultystycznych" nadaje sie do leczenia szpitalnego lub na przeszczepy innych organów.

Jeśli RPG wkracza na działkę magii to nie ma litości :> [wobec RPG'owców]...

Zlopus
#12 Napisano: Czwartek, 30 Marca 2006, 9:25:26, z adresu: , Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

nom.masz Racje ktos sie nagra w RPG puzniej bedzie przywolywal duchy itp. itd jakas nekromacja typu Xardas z gry Gothic a potem bedzie biegal po ulicach bo duchy mu spokoju nie dadza.Byly takie przypadki co dzieci chcialy ducha Hitlera przywzwac bo sie nie do wiary naogladaly.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Usagi
#13 Napisano: Piątek, 07 Kwietnia 2006, 16:31:21, z adresu: , Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Nie do wiary to dopiero syf. Przytaczaja jakies historie i tematy nie z tej ziemi, podsycaja je a nigdy jeszcze niczego nie probowali wytlumaczyc. Narobia sensacji, ludzie sie trzesa przed TV, potem kilka tajemniczych haselek, muzyczka, swiatelka i koniec programu. Porazka...
Co do wygladu wiedzm i czarownic, to ja jestem jedna z nich i jakos nie wygladam jak Baba Jaga z basni... Mozna sie zajmowac magia i wygladac normalnie, nie zeby niektorzy mysleli ze wszystkie dziwne elementy szwendajace sie po ulicy to czarownice lub magowie :)
Zlopus
#14 Napisano: Piątek, 07 Kwietnia 2006, 21:31:32, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

oczywiscie nie zaprzecze.
Selene
#15 Napisano: Niedziela, 07 Maja 2006, 17:46:47, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Witajcie...
kiedy znalazlam ta strone, jedna z niewielu, ktore mi sie spodobaly, bardzo sie ucieszylam.
Slychajcie... tak sobie czytam i czytam ten temat i ...no wy chyba zartujecie. Tak tylko dla pewnosci zapytam, zanim sie tu rozgoszcze (jesli mozna). Wszyscy wiemy czemu "Wiedzma" kojarzy nam sie z garbata starucha do tego uprawiajaca czarna magie. Od dziecka nam wciskano taki obrazek wiedzmy i czarownicy. A przeciez slowo wiedzma powstalo od WIEDZY. Czy nie?

Selene
Sari_Aris
#16 Napisano: Poniedziałek, 08 Maja 2006, 9:33:49, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość
-------cytat-------

A przeciez slowo wiedzma powstalo od WIEDZY. Czy nie?

Tak już o tym pisałam na forum .
Wiedzma=wiedząca.
Żeby było już raz na zawsze jasne znaczenie słowa wiedzma podaję link do definicji.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wied%C5%BAma

Selene
#17 Napisano: Poniedziałek, 08 Maja 2006, 14:54:07, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Czy okreslenie:"czarownica" jest takze Twojego autorstwa? jesli nie, moze mimo wszystko mozesz mi pomoc. Czy rzeczywiscie czarownica to kobieta parajaca sie wylacznie czarna magia?
Sari_Aris
#18 Napisano: Poniedziałek, 08 Maja 2006, 17:00:55, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

-----cytat-------

Czy okreslenie:"czarownica" jest takze Twojego autorstwa?

??
Powszechnie wiadomo skąd słowo wiedźma pochodzi ;)
Nie widzę tutaj bym coś sobie przypisywała, niemniej wiki-pedia to naprawdę przydatna rzecz.
-------cytat-----
Czy rzeczywiscie czarownica to kobieta parajaca sie wylacznie czarna magia?
----------

To stereotyp ,nie ma podziałów na białą i czarną magię jest tylko magia ,to w ludziach drzemie to co nazywa się dobrem lub złem

Ps.Na tym forum zamontowane są trzy wyszukiwarki ,więc w bardzo prosty sposób można poszukać czy dane zagadnienie nie było już tu poruszane[ na temat magii było :)]

Selene
#19 Napisano: Wtorek, 09 Maja 2006, 10:11:03, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Sari_Aris:
Czy okreslenie:"czarownica" jest takze Twojego autorstwa?

??
Powszechnie wiadomo skąd słowo wiedźma pochodzi ;)
Nie widzę tutaj bym coś sobie przypisywała, niemniej wiki-pedia to naprawdę przydatna rzecz.
-----

Nie to mialam na mysli. Ale moze zle Ciebie zrozumialam poprzednio :)

W wikipedii jest mozliwosc edytowania tekstow, poniewaz podalas link piszac, ze juz to wyjasnialas, zrozumialam, ze tekst jest Twojego autorstwa.
Pytam o te rzeczy, poniewaz jestem w trakcie tlumaczenia ksiazki. Nie moge tam wyjasniac swojego pogladu, moge jedynie tlumaczyc slowa autorki. Jezyk z ktorego tlumacze, nie posiada tylu okreslen dla jednej osoby, co polski (przynajmniej w przypadku czarownicy, czarodziejki, wiedzmy...).
Przepraszam jesli poruszam juz poruszane tematy. Brak czasu :(

Serdecznie pozdrawiam, Selene

Ostatnio modyfikowany przez Selene
Gość
#20 Napisano: Czwartek, 01 Czerwca 2006, 20:04:12, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

dziekuje za chec pomocy ;)

Jack_Rip
#21 Napisano: Sobota, 08 Lipca 2006, 20:53:05, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Mrooczek262:
moge wam powiedziec ze w grze Gothic sa runy nie stety nie takie jak na prawde ale sa jedyny przypadek gdzie runy sa nawiazane do RPG.A wiedzmy..no coz sa jakie sa a media se moga plesc.magia to bardzo wazny element RPG uwazam ze powinien zostac

Nie zmienia to faktu że RPG to jeden wielki syf
nie chodzi o wszystkie gierki - ale o te które bazują na mitologiach, wierzeniach, magii i dodają do tego fantazy po czym wychodzi jakiś niesmaczny mix.

Przykład ?
"Blood Omen - Legacy of Kain" po której "wielkie umysły" graczy RPG ukuły sobie farsę fampiryzmu energetycznego [bo w gierce pokazano że niby wampiry energią się żywią].
Szkoda że RPGowcy nie próbują swych sił w locie z wieżowców bo w gierce to działo ;)

RPG to odgrywanie jakieś roli / fantazy
ale NIE MA LITOŚCI wobec RPG'owców którzy nagrają się w gierki naoglądają filmów i już wielcy magowie bo w gierce [np. Diablo] grali postacią maga...

Inna rzecz że przy produkcjach gierek i filmów twórcy wciskają jakieś własne bzdury i potem są bzdury w głowach nieletnich debili...
Przykład ?
:D słowo Ocult i dziedzina zwana kiedyś Okultyzmem.
Nie ma okultyzmu w publicznej sieci bo :D

Ocult = wiedza ukryta / tajemna

a więc na pewno nie to co krzyczy po necie okultyzm
szczególnie że wiedza okultystyczna jako wiedza tajemna nie istnieje na stronach publicznie jawnych WWW, czatach itp
[przykład ?
wszystkie sekrety bogów za jedyne 9,99 PLN kup dziś a się nie zawiedziesz...]

Okultyzm to nie magia a magia nie okultyzm
okultyzm to nauka o rzeczach ukrytych
a magia to nauka o magii / zjawiskach nadprzyrodzonych którymi w Persji [Persji - a nie Polsce !!] zajmowali się magowie...
A nazywanie czegoś co jest publiczne,jawne, słowem okult [znaczacym niedostępny / ukryty w tajemnicy]
to dowód na stopień debilizmu lub nieznajomości terminu...

A co do występowania run w grach RPG...
są na świecie chore umysły które chciały w ten sposób zeszmacić runy...

Za dużo Harry Pottera, za dużo filmów, za dużo RPG i czasami dragów =
umysł 99% polskich "super-okultystycznych" nadaje sie do leczenia szpitalnego lub na przeszczepy innych organów.

Jeśli RPG wkracza na działkę magii to nie ma litości :> [wobec RPG'owców]...

Rzecz chyba w tym rzeby czlowiek odroznil gry/ksiazki/filmy od magii.ja na przyklad w zaden sposob nie lacze jakiegos tam harry'ego p. z prawdziwa magia.chyba kazdy kto 18-tke ma wie, ze gry/ksiazki/filmy sa robione dla zysku a przekazywac jakiekolwiek konkretne tresci poza tania sensacja[patrz dziennik na F. :] ] nie musi a czasami zamiarem tworcow wrecz nie powinien :scratch:

_ON
#22 Napisano: Środa, 12 Lipca 2006, 7:53:22, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

ot niestety bardzo popularny trend chyba nie tylko w Polsce - dodaj dodatkowo dzieciaki sluchajace BM i inego darcia mordy i wtedy masz "pradziwych" magow i czarownice :hmm:
-----------------------------------------------------------------------------------
jacq666
#23 Napisano: Środa, 12 Lipca 2006, 16:56:18, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Selene pomoge ..... :study: :diabel: sie ci przemienic...
PMEmail Poster
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

Mrooczek262
#1 Napisano: Piątek, 31 Marca 2006, 11:45:54, z adresu:, Przeglądarka EdytujCytuj

Czy nie zauważacie pewnej zbieżności w pogańskich świętach rolniczych [czas siewów / przyroda budzi sie do życia / "rolnicy do boju"] z tzw. Wielkanocą judeo-chrześcjan ?
Same symbole którymi się będą biedactwa otaczać, są zerżnięte od tzw. Pogan jak to 83.19.63.58, nas wyznawcy judeo-chrześcjaństwa nazywają. Przykład ?

Jajko - symbol życia [pod śniegiem / skorupką / osłoną zimy drzemało życie]
Bazie - przyroda budzi sie do życia [drzewa puszczają nowe pąki]
Zajączek - pogański symbol płodności [płodność zajęcy]
Kurczak - z Jaja [Hagal] rodzi się nowe życie [Dagaz / Sowelo topi Hagal]

o zwyczajach polewania się wodą w celu zapewnienia płodności wspominać chyba nie trzeba :)

A co wy sądzicie o tym ?
Czy będziecie także kultywować święta wg. Słowiańskiej Wiary naszych Przodków ?

Zlopus
#2 Napisano: Piątek, 31 Marca 2006, 12:17:41, z adresu: , Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

nom kilka zwyczai zostalo nawet w Krzyżakach przecież Żolnierze klaniaja sie sloncu wiele tradycji zostalo

Zywia
#3 Napisano: Sobota, 01 Kwietnia 2006, 10:51:09, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

_Zlopus:
nom kilka zwyczai zostalo nawet w Krzyżakach przecież Żolnierze klaniaja sie sloncu wiele tradycji zostalo

wiele zostalo, bo Kościół nie mogac ich wytępic, przyjął jako wlasne, niektore zostaly troche zmienione...

Mrooczek262
#4 Napisano: Sobota, 01 Kwietnia 2006, 13:35:43, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

najśmieszniejsze jest lanie wody o symbolistyce Krzyża Celtyckiego :D
po prostu wciskano ludowi tak by lud nie załapał co jest białe a co czarne ;)

Zlopus
#5 Napisano: Niedziela, 02 Kwietnia 2006, 10:19:33, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

racja, najgorsze u katolikow jest zniewolenie religijne dzieci :(

Zywia
#6 Napisano: Niedziela, 02 Kwietnia 2006, 15:28:56, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

a w innych religiach nie ma zniewolenia dzieci? oczywiscie, ze sa...
zrsezta połowa tych ,,zniewolonych,, katolickich dzieci, bierzmowanie, traktuje jako pozegnanie z Kościołem... :)

Zlopus
#7 Napisano: Poniedziałek, 03 Kwietnia 2006, 21:57:52, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Mlodziez corac bardziej unika kosciola a co do zniewolenia u innych wiar chodzi mi o polske ktora jest krajem katolickim i wogule te sciemy jak mi prali mozg w przedszkolu nigdy nie zapomne...a to bozia tamto cie ukaze!itp.uhhh...A i tak im to nic nie dalo bo wyrosłem na Wyrośniętego łysego kibola który pije i kożysta z życia. ma swoje Własne poglądy a najbardziej nienawidzi zdrady.Lecz jego drugą stroną jest pracowitość zainteresowanie wiedzą o której szaracy ludzie nie wiedzą mam jeszcze do tego charyzme. po co ktoś mi ma dyktować poglądy mam swoje wg.których sie kieruje w życiu i jest dobże.radze sobie nie jestem żulkiem jestemczłowiekiem własnowierca,przciwnikiem religijnego prania muzgu www.

[tu był link - usunięty przez admina - powód ?: nie związany z wypowiedzią]

Usagi
#8 Napisano: Piątek, 07 Kwietnia 2006, 15:05:01, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Zając był też symbolem Boginii Ostary. Tak samo jak chrześcijańska Najświętsza Panienka ma trzy oblicza, dziewicę, matkę oraz starą kobietę, takie same oblicza ma potrójna Boginii której kult jest bardzo rozpowszechniony w pogaństwie.
A co do zniewolenia religijnego to przykra sprawa. Ja, jak wiele innych osób, byłam jemu poddawana przez babcie (bereciara, i wszystko jasne), ale nie podziałało to na mnie. Mam swoją religię, nawet jeśli wielu osobom się to nie podoba.

Mrooczek262
#9 Napisano: Sobota, 08 Kwietnia 2006, 18:43:55, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

O ile baranek jest symbolem związanym z tradycją żydowską (czemu katolicy nie noszą jarmułek ??)
to obrzędy związane z jajkami są uniwersalne.
Oprócz zajączka symbolami były lokalne zwierzęta zw. z płodnością :)

Zlopus
#10 Napisano: Niedziela, 09 Kwietnia 2006, 12:26:25, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Tryska z ciebie nienawiesc do katolikow?wybacz jesliu cie urazilem ale tak to odbieram poprzez twoje posty

Mrooczek262
#11 Napisano: Niedziela, 09 Kwietnia 2006, 13:41:34, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Nienawiść ?
Ależ skąd :)
jakżebym śmiał mieć... emocje ;)

Dark_Angel
#12 Napisano: Poniedziałek, 10 Kwietnia 2006, 1:23:11, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

z religia katolicka to jest tak ze bardzo wiele ma z poganstwa jak nie wszystko np. skoadanie ofiary i masz ...poganskie rytualy...przeistocznie i takie tam to wszystko jest zaczerpniete z poganstwa nawet wizerunek Boga...a co do nakladanie sie swiat poganskich z chrzescijanskimi na siebie to prawda a dzieje sie to dlatego ze katolicy probowali zniszczyc-zastapic poganstwo lecz zbyt gwaltowne zmiany mogly by to utrudnic lub calkowicie zniweczyc dlatego stare poganskie swieta zostaly zastapiane katolickimi odpowiednikami...np.Boze Narodzenie to w poganstwie Swieto Boga słońca Boga Re jak dobrz pamietam...Przeciesz w bibli pisze ze Jezus urodzil sie na wiosne czyli calkiem inny okres a tutaj widzimy co innego wiec daltego swieta sie pokrywaja aby ludzim latwiej bylo pogodzic sie z zmiana religi zebynie odbylo to sie tak gwaltownie,,dlatego tez Chrzescijanstwo tak bardzo starali i staraja sie odgrodzic do poganstwa bo wiedza jak wiele ich laczy...

Darkness
#13 Napisano: Sobota, 22 Kwietnia 2006, 15:44:59, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

w sumie zanim ludzie obrali wiarę w Boga byli poganami i pomimo przybraniu wiary w Boga, nie zrezygnowali ze swoich tradycji... według mnie beznadziejna była walka o przyjęcie wiary chrześcijańskiej przez pogan... zniewolenie ludzi

Gość
#14 Napisano: Poniedziałek, 26 Czerwca 2006, 13:44:47, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Jezus prawdopodobnie urodzil sie wg.obliczen ok. 2X a co do obrzedow to sie zgadzm ze nie mozna bylo ich wykorzenic nawet katedra Gnieznien stoi na miejscu starej slowianskie swiatyni mozna to zobaczyc w podzieamiach a co do nas to magia jest w nas trzeba ja ozywic i umiejetnie z niej korzystac nasz umysl to potega podswidomosc potrafi skorzystac z nadswiadomosci i to sa czary

Jack_Rip
#15 Napisano: Sobota, 08 Lipca 2006, 20:43:26, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

Katolicy za bardzo sie skupiaja na obrzadkach i calej rutynie przez siebie ustalonej...Na przestrzeni wiekow dosc chyba popelnili bledow[inkwizycja odpusty i takie tam], nie uczac sie na nich.Jesli chodzi o symbole to z poganstwa zostawili na co padlo i reszte wykleli i uznali za "szatanskie" np. rogi - symbol plodnosci i trojzab - atrybut posejdona przedstawili jako diabelskie.Kosciol gnije od srodka a na zewnatrz tez zaczyna byc to widoczne [ taki o.rydzyk na przyklad ;) ]

jacq666
#16 Napisano: Niedziela, 09 Lipca 2006, 0:37:37, z adresu: Przeglądarka UsuńEdytujCytuj
Gość

:$: emocje -to onie chodzi w kazdej wierze tak krotko podsumowuje :study: :diabel:
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Hej. Jestem nowicjuszką, szukam kogoś, kto przekarze mi niezbędną wiedzę o wicca i wszystkim co się z tym wiąże, najlepiej gdyby była to osoba z Warszawy.
Barboss
Quote Post
Unregistered

Witam Nefthis...
Jesli masz jakies zapytania zwiazane z okultycmem, to z checia Ci pomoge...Wystarczy ze napiszesz z czym masz problem, lub czego chcesz sie dowiedziec...:) wiekrzosc nowicjuszy, stawiajac pierwsze kroki w magii popelnia rozne bledy, ktore czasem prowadza do nieciekawych sytuacji...W magii uczymy sie kozystac z poteznych energii, czasem zadania ktore sobie narzucimy, moga nas przeroznac, a z magia nie ma zartow;) dla tego warto wspolpracowac z innymi...pozdrawiam:)
Nefthis
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Barboss @ Nov 26 2006, 10:04 PM)
[COLOR=blue]Witam Nefthis...
Jesli masz jakies zapytania zwiazane z okultycmem, to z checia Ci pomoge...Wystarczy ze napiszesz z czym masz problem, lub czego chcesz sie dowiedziec...:) wiekrzosc nowicjuszy, stawiajac pierwsze kroki w magii popelnia rozne bledy, ktore czasem prowadza do nieciekawych sytuacji...W magii uczymy sie kozystac z poteznych energii, czasem zadania ktore sobie narzucimy, moga nas przeroznac, a z magia nie ma zartow;) dla tego warto wspolpracowac z innymi...pozdrawiam:)

właśnie między innymi dlatego nie chciałabym eksperymentować sama, ale raczej w czyimś towarzystwie. Ogólnie dobrze by było spotkać się i pogadać o wszystkim, najbardziej mnie ciekawi właśnie to co i jak powinno się robić, jakie miejsca są najlepsze i tego typu sprawy, bo w niektórych zaklęciach nie jest jasno to opisane. A głupio by było gdyby jakieś zaklęcie zwróciło sie przez jakiś błąd przeciwko mnie. Generalnie najbardziej interesują mnie klątwy, uroki rzucane na kogoś, odczynianie tychże, czary ochronne. W księdze zaklęć znalazłam dużo czarów ochronnych i odczyniania uroków ale nic o klątwach i urokach. Nie wiem na co powinnam zwracać uwagę, co jest ważne, co można pominąć, wogóle, czy jest możliwość eksperymentowania z żywiołami typu woda i ogień, np żeby rozpalić ognisko albo coś takiego. I czy np różdżka potrzebna jest do wszystkiego czy też nie i generalnie o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. I czy trzeba mieć jakieś konkretne predyspozycje ku temu....???
Barboss
Quote Post
Unregistered

Nefthis
Niektorzy uwazaja, ze miejsce na odprawianie czarow nie ma znaczenia... Ale w magii vicca jest ono scisle zwiazane z zywiolem, z ktorego uslug chcesz skorzystac...Zazwyczaj zywiol ten jest jedynie symbolizowany np.korzystajac z zywiołu wody, podczas odprawiania niektorych zaklec stawia sie naczynie napelnione woda...czasem wystarczy symbol w postaci niebieskiej swiecy...itd
Jednak, gdy chcesz wzmodz czar, proponuje wyjscie w plener;)
Widze ze interesujesz sie "mroczna magia":) Klatwy i uroki sa bardzo niebezpieczne...Klatwy obejmuja czasem swoim dzialaniem osobe, na ktora sa zucone i jak takrze zycajaca...Uroki za zwyczaj mozna latwo odczynic, ale zeby zdjac klatwe, nalezy wiedziec w jaki sposob zostala ona rzucona, czego dotyczy itp. Zdejmowanie klatw jest brdzo trudne, a czasem nawet niemozliwe...rozne typy klatw zdejmuje sie uzywajac rozmaitych , czesto odmiennych sposobow...Istnieje kilka syntetycznych rytualow pozbywania sie klatw, ale jak juz wspomnialem wczesniej, trzeba "poznac dana kletwe i jej intencje"... Jesli chodzi o to, kto powinien zajmowac sie czarami, to nie ma z gory okreslonych zasad, jednakze trzeba pamietac ze poprzez czary uczymy sie poslugiwac roznymi rodzajami energii...Nie jest to latwe, wiec trzeba byc wytrwalym, zeby osiagnac zalozony cel...Jest jeszcze jedna niepisana zasada...Musisz wiedziec do czego bedziesz uzywac czarow...Jesli do czynienia dobra (pomoc innym, czasem sobie) to wszystko jest ok:) ale jesli chcesz rzucac klatwy i robic krzywde innym, to wkraczamy wtedy w aspekt moralny:)Pozdrawiam
Nefthis
Quote Post
Unregistered

no może przegięłam z tymi klątwami, może nie do końca miałam na myśli klątwe samą w sobie, ogólnie miło jest czynić dobro, bo w pewnym sensie mój przyszły zawód jest z tym związany i chcę to robić, ale jest kilka osób które mają do mnie wielkie "ale" i tu rozmowy nie pomagają, a chce żeby to co o mnie mówią, robią, dążą i myślą obruciło się przeciwko nim. Fakt, słowo klątwa, to za mocne słowo. Problem też polega na tym że nie znam nikogo kto mógł by mnie nauczyć tego wszystkiego i przekazać odpowiednią wiedzę. Potrafię być wytrwała, ale skąd mam wiedzieć czy mi coś wyjdzie czy nie? Jak, co i do czego zastosować i ogólnie z czym to się "je". Bo moja wiedza w tym momencie jest w zasadzie żadna na ten temat. Teoria teorią, a co z praktyką? A i w teorii nie ma wszystkiego, co chciałabym się dowiedzieć, przynajmniej tutaj. Przewertowałam już niemal cały portal, ale ilość pytań która mi się nasówa przy czytaniu każdego tekstu jest zastraszająca a i nie jestem w stanie wszystkich spamiętać.... :(
Barboss
Quote Post
Unregistered

Nefthis
Na ludzi, ktorzy dzialaja przeciwko Tobie, czyniac Ci krzywde sa sposoby;) do rozwiazywania tego typu problemow nie trzeba nawet uzywac magii...A jesli chodzi o magiczne praktyki...pamietaj, ze jak i w szkole tak i w zyciu, musimy poznac podstawy, zeby zrozumiec dane zagadnienie:) Jesli na prawde bedziesz interesowac sie magia, to zglebianie jej zajmie ci cale zycie...Czy ktos zajmuje sie magia od 20 lat, od roku, czy tez moze dopiero zaczal sie nia interesowac, kazdy z nas ciagle sie uczy..."Nie od razu Rzym zbudowano":) To dobrze ze masz wiele pytan...Zglebianie magii polega na odnajdywaniu odpowiedzi...czesto bedziesz sobie zadawala pytanie:Dla czego jest tak, a nie inaczej?", lub: "czy nie mozna bylo temu zapobiec?" Zobaczysz, ze im bardziej bedziesz brnela w swiat magii, tym ciezsze cele bedziesz sobie stawiala...
Tak na marginesie:zawsze jest ktos, kto przeszkadza innym...Ludzie czesto kierujac sie zazdroscia doza do zadania krzywdy innym...Moj kierunek tez jest zwiazany z pomoca innym...Moim zadaniem w przyszlosci bedzie pilnowanie zeby ludzie nie doprowadzili do zaglady samych siebie jak i swiata w ktorym zyja;)
Nefthis
Quote Post
Unregistered

heh...tak dawno a niby tak niedawno... :wub: . To aż dziwne że ludzkie życie potrafi tak się odmienić w tak krótkim czasie, tak krótkim i jednocześnie tak długim...

Barboss...pamiętasz?
Barboss
Quote Post
Doswiadczona Osoba
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 658

Pamietam Nefthis... :) Tu sie wszystko zaczelo... :wub: Nawet nie podejzewalem ze w tak krotkim czasie dwie osoby moga przezyc tak wiele...Nie wierzylem ze moga one miec tak wiele wspolnych cech i zainteresowan :) Ale teraz juz wierze...
PMAOL
Nefthis
Quote Post
Unregistered

:love: i dobrze sie stało :)
Eileen
Quote Post
Szpieg z krainy Dreszczowców...
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 978

witam

czy wierzycie w przypadki...?
PMEmail Poster
Jk.
Quote Post
Zywa Biblioteka
Nr użytkownika: 672

Ja - przynajmniej chwilowo - ni ciut-ciut. Wszystko ma jakieś przyczyny. Niekoniecznie nam znane. Przypadek to tylko nazwa dla nieznanych(co nie znaczy, że takich, na które nie mamy wpływy) zdarzeń.
PMEmail PosterAOLYahooMSN
QaDo
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*
Nr użytkownika: 857

Teraźniejszość i splot wydarzeń

Akcja - reakcja, zawiązanie - Efekt

hmm sądze, że jedynie jakies zaburzenia i załamania wywołują przypadki, ale mimo wszystko są one efektem czegoś tzw następstwem czyli elminuje to możliwośc jak to nazywają ludzie "przypadku" :)
PMEmail PosterIntegrity Messenger IMAOL
Nefthis
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Eileen @ Oct 13 2007, 10:26 PM)
witam

Wierze tylko w związki przyczynowo - skutkowe.
Jk.
Quote Post
Zywa Biblioteka
Nr użytkownika: 672

QUOTE (Nefthis @ Nov 11 2007, 10:31 PM)
QUOTE (Eileen @ Oct 13 2007, 10:26 PM)
witam

Wierze tylko w związki przyczynowo - skutkowe.

przypadek = odległy i pozornie nie związany związek przyczynowo - skutkowy.
PMEmail PosterAOLYahooMSN
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Przykład.

Gdyby rodzice nie uprawiali sexu nie powstał by płód. To jest związek przyczynowo - skutkowy.

Jakby nie uprawiano sexu to nie byłoby przykładowo pękniętej gumki. To też związek przyczynowo - skutkowy.
mati-p
Quote Post
Wstepujacy
*
Nr użytkownika: 889

ja niewierzę w przypadki ani zbiegi okoliczności ...
PMEmail Poster
Róża
Quote Post
Zywa Biblioteka
Nr użytkownika: 678

A ja wierze...Po tym co mi sie kiedys przydażyło wierze:P
PMEmail PosterAOL
parloleki33
Quote Post
Wstepujacy
*
Nr użytkownika: 1.465

Nie będe pytał jak zacząć bo to bez sensu i tak mnie skrytykujecie. No więc tak mam takie pytanie :), Runy, las, natura, zywiołaki, duszki leśne, zjawiska atmosferyczne czy to wszystko wchodzi w skład wicca? I jeszcze jedno moglibyście polecić kilka książek o Wicca itp. Dla Początkującego?
PMEmail PosterIntegrity Messenger IM
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (parloleki33 @ Nov 26 2008, 08:27 PM)
Nie będe pytał jak zacząć bo to bez sensu i tak mnie skrytykujecie. No więc tak mam takie pytanie :), Runy, las, natura, zywiołaki, duszki leśne, zjawiska atmosferyczne czy to wszystko wchodzi w skład wicca? I jeszcze jedno moglibyście polecić kilka książek o Wicca itp. Dla Początkującego?

Runy i żywiołaki,zjawiska atmosferyczne to nie ta bajka ,nie wystarcza Ci na początek to co masz na portalu o wicca ? Zajrzyj do biblioteki na forum.
PMEmail Poster
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll