Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(3) 1 [2] 3  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Święta wiccańskie - czy ktoś je tutaj obchodzi?
Lunaris
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 20

Hm... Może ma to związek z magicznymi właściwościami tych pór. Ludzie więcej wtedy próbują praktykować wiedzy tajemnej, nawiedzają nas istoty z innych stref, światów czy jak kto woli to określać. W takich przypadkach osoba związana z magią bądź posiadajaca predyspozycje może odczuwać rózne dolegliwości.
PMEmail Poster
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Grupa: Opiekunowie Forum
Nr użytkownika: 49

Zgadza się to co piszesz Luśka .
Sama zaczynam odczuwać wszystko coraz mocniej ,a najmocniej zawsze w noc duchów i pełnię. Przecież niedługo Samhain, a u osób wrażliwych na zjawiska paranormalne to standard :ge004:
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Wiem o tym, pytanie stanowi to, jak temu przeciwdziałać, bo nie można non stop lecieć na przeciwbólowych...
Jk.
Quote Post
Zywa Biblioteka
Nr użytkownika: 672

Może to trochę samobójstwo, ale można spróbować przestać brać jakiekolwiek leki i... zwiększyć próg bólu/przyzwyczaić się nieco.
Albo wytworzyć osłonę, która cię całkowicie/częściowo odizoluje... albo.. hm... może... jak to coś związanego z inną płaszczyzną to możesz próbować poszukać lepszej płaszczyzny dla swojej istoty niefizycznej(jej, czy ja już bredzę?:P)
Hmm... duchy opiekuńcze/zwierzęta, używasz(wybaczcie brzydkie słowo)? To zapytaj, poproś. Może pomogą.

PMEmail PosterAOLYahooMSN
Fantasy
Quote Post
Unregistered

Bol jest zecza nieodlaczna od naszego zycia wiec trzeba sie nauczyc go znosic
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Nefthis @ Sep 18 2007, 06:46 PM)
Wiem o tym, pytanie stanowi to, jak temu przeciwdziałać, bo nie można non stop lecieć na przeciwbólowych...

Po co przeciwbólowe ?
Rób tak dalej a staniesz się lekomanką :a9:
Chłopaki mają rację, do bólu mozna się przyzwyczaić. No nie, przecież żebym to pisała do faceta to mozna by to było jeszcze zrozumiec bo są biologicznie słabsi ,ale kobieta :rwewlosy:
Nef nie ma lekarstwa od duchów itp spraw,no chyba ze poddasz się lobotomi :redsmile:
PMEmail Poster
Fantasy
Quote Post
Unregistered

CO!!! Narazie z moich doswiadczen wynika ze jestem fizycznie jak i psychicznie bardziej wytrzymaly niz kobieta
RedRainbowedMyst
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Fantasy @ Sep 18 2007, 08:20 PM)
CO!!! Narazie z moich doswiadczen wynika ze jestem fizycznie jak i psychicznie bardziej wytrzymaly niz kobieta

pogadany jak urodzisz dziecko :P
:haha: :a9: :a9: :a9:
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Fantasy @ Sep 18 2007, 08:20 PM)

Ja piszę o biologocznym bólu nie fizycznym,i wiadomo nie od dziś ze kobiety są silniejsze biologicznie ,bo ból biologiczny oznacza ból na dłuższą skalę np : poród ,a fizyczny ból to ból krótkotrwały czyli walniesz gościa w nos on Ci odda poboli chwilę i jest po kłopocie.Co do psychiki to różnie bywa ,nie mam zdania na ten temat ,kazdy jest inny,są mięczaki i twardziele i to w przypadku obydwu płci.
PMEmail Poster
Fantasy
Quote Post
Unregistered

To jest raczej nie mozliwe a zarazem mozliwe. Nie powiem ze o tym nie myslalem, ale rozwazania na ten temat zostawie dla siebie.
RedRainbowedMyst
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Fantasy @ Sep 18 2007, 08:28 PM)
rozwazania na ten temat zostawie dla siebie.

smialo, smialo zaloz temat w innym dziale :lol:
Fantasy
Quote Post
Unregistered

niema mowy. Łatwo jest kogos urazic. Ja nawet ogolnego wgledu na ta sprawe niemam moje przemyslenia wydadza sie wam dziecinne i glupie. Żwby to wpelnji zrozumiec trzeba odczuc ten sam bol, mzoe kiedys naucze sie teleapatycznie dzilic bol o ile to jest mozliwe.
RedRainbowedMyst
Quote Post
Unregistered

niema mowy

no spoko
moje przemyslenia wydadza sie wam dziecinne i glupie

zdania sa podzielone, psychologowie twierdza ze jesli chodzi o bol to raczej glupich i dziecinnych mysli nie ma, sa chaotyczne itd. itp.
Żwby to wpelnji zrozumiec trzeba odczuc ten sam bol

kazdy z nas jes czlowiekiem i kazdy odczuwa indywidualnie cierpienie i dla kazdego jest on najgorszy no i sa rozne metody walki z tym wiec luzik

chyba zeszlismy na offtop topic

Fantastic :zeby: nie panikuj B)
Fantasy
Quote Post
Unregistered

Ja oddawana nie panikowalem, co mowie oddwana od lat jestem zbyt poukladany zeby sie czym kolwiek przejmowac. A jednak zadaza mi sie to nawet niezauwazylem
RedRainbowedMyst
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Fantasy @ Sep 18 2007, 10:37 PM)
Ja oddawana nie panikowalem, co mowie oddwana od lat jestem zbyt poukladany zeby sie czym kolwiek przejmowac. A jednak zadaza mi sie to nawet niezauwazylem

wszak czlowiekiem jestes
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Ale mi nie o ból idzie...ból to pal 6, chodzi mi o to, jak zrobić żeby zmniejszyć to co odczuwam podczas przesileń itp. Nie umie tego do końca wyjaśnić co ja wtedy w zasadzie czuję, nie wiem jak to opisać. No i to się zdarza tylko podczas świąt, najgorzej właśnie w okresie zimowym, a tarcze itp nic nie dają, bo ja to czuje w środku. Rany znowu się zamotałam, no ale może mnie jakoś zrozumiecie...To takie dziwne uczucie, w trakcie tego widzę taki jakby ogromny słup światła i dochodzą do tego emocje jak strach i idealny spokój na przemian, dreszcze i napady gorąca, czasami duszności. No nic, mam nadzieje że coś wam to mówi...
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

No mówi ,i nic z tym nie zrobisz, przyzwyczaj się bo to będzie wzrastać :rwewlosy:
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Ech...tak też myślałam...

Ok. wróćmy do tematu świąt, co szykujecie w tym czasie?
Jk.
Quote Post
Zywa Biblioteka

Czekamy aż nastanie czas, bo czas jest czasem przełomu, a w czasach takich jak ten czas czas jest... hm... ważny. Tak by to wyglądało. Mniejsza ze świętem czy planowaniem obchodzenia... jak się wydarzy co ma być to właściwe obejście święta(a raczej właściwego wydarzenia) narzuci się samo i nie będzie innej drogi....
lala... zaczyna mi odpierdalać...
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Nefthis @ Sep 19 2007, 06:20 PM)

Ok. wróćmy do tematu świąt, co szykujecie w tym czasie?

Ehhhhhhhh Nef jak to w czasie świąt ,szykuje się to co najlepsze i zależy tez jakie swięta .
W Yule [Asatru] ozdabia się stoły w zieloną roślinność lub na dworze stawia się zielone drzewko,przygotowuje strawę ,robi się swój chleb ,bułeczki ,ciasta itp: oby dużo i smacznie.To czas pełen zabawy ,tańców,rytów ku czci bogów . Yule jest bardzo zróznicowanym świętem i najdłuzszym ze wszystkich bo trwa 12 dni i najważniejszym ze wszystkich.
W tym roku przygotuję duży kosz jedzenia dla duszków i pójdziemy z nim do lasu ,a dla Elfa oczywiście ciasto i mleko [może się z duszkami nie pobiją o żarcie heheee]

O właśnie Nef na portalu jest opisane jak przebiega święto Yule ,i tak mniejwięcej wygląda to u nas :)

Ps .Co by było jasne dla wszystkich jeszcze Nie jestem Wiccanką

http://www.mrooczlandia.com/magia/asatru/index.php?asatru=4
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

ok, dzięki.
Jk.
Quote Post
Zywa Biblioteka

QUOTE (Sari_Aris @ Sep 19 2007, 07:31 PM)
Co by było jasne dla wszystkich jeszcze Nie jestem Wiccanką

Jesteś tego absolutnie PEWNA? :P
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

Jesteś tego absolutnie PEWNA?

TAK :a9:
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

A swoją drogą to ktoś tu praktykuje wszystko według wszelkich zasad wicca?
Jk.
Quote Post
Zywa Biblioteka

Raczej nie, za mało w Polsce kowenów. :P
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll