Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wiedźmiarskie Imię, ...
Caroh
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 1.272

Mam kolejne pytanko. Kiedy tworzę Księgę Cieni mam napisać swoje wiedźmiarskie imię... czyli jakie? bo nie rozumiem i nigdzie nie mogę tego znaleźć... <_<
PMEmail Poster
astaroth
Quote Post
Oczytana Osoba
Nr użytkownika: 1.172

ja bym podpisał się swoim prawdziwym imieniem
PMEmail Poster
Caroh
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**

ok, dzięki, też o tym myślałam :*
PMEmail Poster
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

Chodzi o to, że niektóre wiedzmy podczas inicjacji przybieraja nowe, magiczne imie... zazwyczaj wlasnie owym imieniem podpisywalo sie KC :)
Caroh
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**

ale ja nie przechodzę inicjacji, więc dałam swoje ;p
PMEmail Poster
astaroth
Quote Post
Oczytana Osoba
Nr użytkownika: 1.172

no i git :D
PMEmail Poster
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

nie mowie o inicjacji ceremonialnej tylko wewnetrznej... jako ze stajesz sie wiedzma, tak jakby na nowo sie rodzisz... wiec przybierasz nowe imie...
Caroh
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**

może i tak, ale mogę przybrać takie samo ;p
PMEmail Poster
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

Mozesz choc wtedy taka wewnetrzna inicjacja nie miala by sensu... stajac sie adeptka/adeptem stajesz sie nowa osoba, jakby ponownie sie rodzisz wybierajac owa sciezke...
Mufasa
Quote Post
Oczytana Osoba
Nr użytkownika: 1.204

Ja natomiast gdzieś czytałem
ze magiczne imię to odpowiednik naszego (nie magicznego) imienia.

Moim Np. Ooni ;P

A kazde magiczne imię ma odpowiednik w żywiole.

Moj to Ogień ;D
PMEmail PosterAOL
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

A w jaki sposób wybrałeś owe imię Mufasa?
Caroh
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**

Też się chętnie dowiem ;)
PMEmail Poster
Mufasa
Quote Post
Oczytana Osoba
Nr użytkownika: 1.204

Nie pamiętam to było dawno
Poszujkajcie Na Necie Napewno Znajdziecie :)
PMEmail PosterAOL
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

QUOTE (Caroh @ Sep 9 2008, 05:47 PM)
Mam kolejne pytanko. Kiedy tworzę Księgę Cieni mam napisać swoje wiedźmiarskie imię... czyli jakie? bo nie rozumiem i nigdzie nie mogę tego znaleźć... <_<

Odpowiednik pseudonimu operacyjnego. Nie zdradza się go publicznie etc ponieważ staje się ono z nami powiązane - pewne wierzenia z bliskiego wschodu wiążą znajomość imienia czarownicy / czarownika z możliwością władzy nad nim [co możesz nazwać to możesz opisać, nadanie imienia to opanowanie, władanie, znane = bezpieczne i uległe, rzecz nienazwana, nieopisana, nieznana zaś budzi lęk ;)].

Magiczne imię jest także nazywane sekretnym imieniem / sekretną liczbą {w judeo-chrześcjańskiej magii zachodnio-europejskiej litery w jidish są także cyframi stąd można odczytywać ciąg znaków jako liczby lub cyfry - kwestia wyboru, każda litera może byc jednocześnie cyfrą etc etc szczególiki}. Stosuje się je w przywoływaniach itp. przykład ? W epoce Fausta i średniowieczu wierzono że przez poznanie imion i liczby {odpowiednik imienia - patrz: liczba a litera} demonów można przejąć nad nimi władzę. Dlatego też sekretne imię nie powinno być zdradzane nikomu by nie mógł przejąć nad nami kontroli - tak stanowiły zasady magii zachodnio-europejskiej.
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
ZielonoOkiOn
Quote Post
Wstepujacy
*
Nr użytkownika: 2.162

[Kiedyś gdzieś to znalazłem ale nie pamiętam gdzie. Pozwoliłem sobie trochę poprawić tekst.]

Magiczne imię jest nośnikiem mocy, wyraża nasze magiczne „ja”. Powinno być dla noszącej je osoby znaczące i sprawić, że nazwana nim czuje się czarownikiem lub czarownicą. Powinno łączyć się z myślami o magii i mocy.

Można przybrać imię pogańskiego bóstwa z którym się utożsamiamy, imiona z legend lub znaczące słowa (np. w roli magicznych imion mogą występować nazwy minerałów). Można także przybrać zwyczajne imię, które zawsze chcieliśmy nosić.

Jeśli ktoś nie ma imienia z którym czułby się od zawsze związany i ma problem z jego odnalezieniem może skorzystać z technik wróżebnych. Popularne jest dobieranie magicznych imion według klucza numerologicznego. Pozwala to na zachowanie harmonii nowego imienia ze zwyczajnym.

Liczbę imienia otrzymuje się sumując wartości cyfr przypisane kolejnym literom imienia, a potem sumując cyfry otrzymanej liczby tak długo, aż otrzymamy liczbę jednocyfrową. Liczbę imienia liczy się pełnej jego postaci np. Katarzyna a nie Kasia. Jeśli w imieniu występują litery alfabetu polskiego tj. ą, ę, ł należy traktować je jak zwykłe litery bez ogonków – a, ,e, l. ( równie dobrze możemy użyć nazwy przedmiotu lub zwierzęcia itd. :) )

Oto wartości liter:

1 TO – A, J, S
2 – B, K, T
3 – C, L, U
4 – D, M, V
5 – E, N, W
6 – F, O, X
7 – G, P, Y
8 – H, Q, Z
9 – I, R

PRZYKŁAD: Dla imienia Anna
1+5+5+1=12
1+2=3
Liczbą imienia Anna jest 3.

A oto właściwości poszczególnych liczb według cechy emocji, cechy umysłu, planety, żywiołu, koloru oraz cechy charakteru:

1 : Pogoda ducha, Perfekcja, Słońce, Ogień, Złoty - Posiada cechy przywódcy, energiczny, ambitny, niecierpliwy, ekstrawertyk, zdobywca, często nie uświadamia sobie własnej siły.

2 : Pokora, Wola, Księżyc, Woda, Biały - Wrażliwy, domator, emocjonalny z dużą wyobraźnią, kapryśny, lubiący wodę i muzykę, mający zdolności parapsychiczne

3 : Prawdomówność, Nadzieja, Jowisz, Ogień, Niebieski - Poszukujący, naukowiec, materialista, z poczuciem humoru, ufny, z intuicją, niestały w przekonaniach religijnych.

4 : Spokój ducha, Powrót do źródeł, Uran, Powietrze, Żółty - Ekscentryk, wyprzedzający swoje czasy, zainteresowany okultyzmem, sarkastyczny, umiejący korzystać z intuicji

5 : Brak przywiązania, Wszechwiedza, Merkury, Powietrze, Pomarańcz - Aktywny fizycznie, poszukujący, lubiący czytać i badać, dobry nauczyciel, uporządkowany

6 : Odwaga, Wiara, Wenus, Ziemia, Zieleń - Łagodny wyrafinowany, towarzyski, zazwyczaj atrakcyjny fizycznie, pokojowo nastawiony, dobrze sytuowany

7 : Wstrzemięźliwość, Pracowitość, Neptun, Woda, Fiolet - Przejawiający moce parapsychiczne, introwertyk, tajemniczy, zamknięty w sobie i nie popisujący się swoją wiedzą, hojny, uzdolniony w chemii

8 : Niewinność, Miłosierdzie, Saturn, Ziemia, Czerń - Zimny, pesymista, mało poczucia humoru, lubi ciężką pracę, lojalny, podejmujący trafne decyzje finansowe

9 : Czyn, Miłość, Mars, Ogień, Czerwień - Emocjonalny, zazdrosny, aktywny, impulsywny, podejrzliwy, ceniący rodzinę, bojący się nieznanego

To są jedynie wskazówki do wyboru magicznego imienia. Zastanówcie się bardzo dokładnie, przemyślcie w każdym szczególe znaczenie tych liczb...
Może pomóc wam skojarzenie sobie liczby z imieniem.. np. 7 kojarzy mi się ze zmianą, zmiany w Tarot to śmierć, śmierć kojarzy mi się z kłusownictwem, kłusownictwo kojarzy mi się ze żbikiem a żbik po łacinie to Felis Silvestris. Felis – imię gotowe. Pamiętajcie jednak ,że to są tylko liczby, nie mówią one o nas, lecz o charakterach naszych imion. Więc nie muszą być trafne. Tym oto sposobem natrafiłem na swoje magiczne imię.
Powodzenia w poszukiwaniu swojego. :)

PMEmail Poster
Lisa_C
Quote Post
Szpieg z krainy Dreszczowców...
Nr użytkownika: 2.163

Znalazłam taką symboliczną inicjację dla tych, którzy nie należą do żadnych zgromadzeń - Solitary Wicca. W trakcie tej inicjacji przybiera się nowe imię.
Rytuał Samopoświęcenia
PMEmail PosterAOL
Joiselle
Quote Post
Oczytana Osoba
Grupa: Bywalec
Nr użytkownika: 1.047
Grupa: Bywalec

QUOTE (ZielonoOkiOn @ Jul 21 2009, 03:03 AM)
[Kiedyś gdzieś to znalazłem ale nie pamiętam gdzie. Pozwoliłem sobie trochę poprawić tekst.]

Magiczne imię jest nośnikiem mocy, wyraża nasze magiczne „ja”. Powinno być dla noszącej je osoby znaczące i sprawić, że nazwana nim czuje się czarownikiem lub czarownicą. Powinno łączyć się z myślami o magii i mocy.

Można przybrać imię pogańskiego bóstwa z którym się utożsamiamy, imiona z legend lub znaczące słowa (np. w roli magicznych imion mogą występować nazwy minerałów). Można także przybrać zwyczajne imię, które zawsze chcieliśmy nosić.

Jeśli ktoś nie ma imienia z którym czułby się od zawsze związany i ma problem z jego odnalezieniem może skorzystać z technik wróżebnych. Popularne jest dobieranie magicznych imion według klucza numerologicznego. Pozwala to na zachowanie harmonii nowego imienia ze zwyczajnym.

Liczbę imienia otrzymuje się sumując wartości cyfr przypisane kolejnym literom imienia, a potem sumując cyfry otrzymanej liczby tak długo, aż otrzymamy liczbę jednocyfrową. Liczbę imienia liczy się pełnej jego postaci np. Katarzyna a nie Kasia. Jeśli w imieniu występują litery alfabetu polskiego tj. ą, ę, ł należy traktować je jak zwykłe litery bez ogonków – a, ,e, l. ( równie dobrze możemy użyć nazwy przedmiotu lub zwierzęcia itd. :) )

Oto wartości liter:

1 TO – A, J, S
2 – B, K, T
3 – C, L, U
4 – D, M, V
5 – E, N, W
6 – F, O, X
7 – G, P, Y
8 – H, Q, Z
9 – I, R

PRZYKŁAD: Dla imienia Anna
1+5+5+1=12
1+2=3
Liczbą imienia Anna jest 3.

A oto właściwości poszczególnych liczb według cechy emocji, cechy umysłu, planety, żywiołu, koloru oraz cechy charakteru:

1 : Pogoda ducha, Perfekcja, Słońce, Ogień, Złoty - Posiada cechy przywódcy, energiczny, ambitny, niecierpliwy, ekstrawertyk, zdobywca, często nie uświadamia sobie własnej siły.

2 : Pokora, Wola, Księżyc, Woda, Biały - Wrażliwy, domator, emocjonalny z dużą wyobraźnią, kapryśny, lubiący wodę i muzykę, mający zdolności parapsychiczne

3 : Prawdomówność, Nadzieja, Jowisz, Ogień, Niebieski - Poszukujący, naukowiec, materialista, z poczuciem humoru, ufny, z intuicją, niestały w przekonaniach religijnych.

4 : Spokój ducha, Powrót do źródeł, Uran, Powietrze, Żółty - Ekscentryk, wyprzedzający swoje czasy, zainteresowany okultyzmem, sarkastyczny, umiejący korzystać z intuicji

5 : Brak przywiązania, Wszechwiedza, Merkury, Powietrze, Pomarańcz - Aktywny fizycznie, poszukujący, lubiący czytać i badać, dobry nauczyciel, uporządkowany

6 : Odwaga, Wiara, Wenus, Ziemia, Zieleń - Łagodny wyrafinowany, towarzyski, zazwyczaj atrakcyjny fizycznie, pokojowo nastawiony, dobrze sytuowany

7 : Wstrzemięźliwość, Pracowitość, Neptun, Woda, Fiolet - Przejawiający moce parapsychiczne, introwertyk, tajemniczy, zamknięty w sobie i nie popisujący się swoją wiedzą, hojny, uzdolniony w chemii

8 : Niewinność, Miłosierdzie, Saturn, Ziemia, Czerń - Zimny, pesymista, mało poczucia humoru, lubi ciężką pracę, lojalny, podejmujący trafne decyzje finansowe

9 : Czyn, Miłość, Mars, Ogień, Czerwień - Emocjonalny, zazdrosny, aktywny, impulsywny, podejrzliwy, ceniący rodzinę, bojący się nieznanego

To są jedynie wskazówki do wyboru magicznego imienia. Zastanówcie się bardzo dokładnie, przemyślcie w każdym szczególe znaczenie tych liczb...
Może pomóc wam skojarzenie sobie liczby z imieniem.. np. 7 kojarzy mi się ze zmianą, zmiany w Tarot to śmierć, śmierć kojarzy mi się z kłusownictwem, kłusownictwo kojarzy mi się ze żbikiem a żbik po łacinie to Felis Silvestris. Felis – imię gotowe. Pamiętajcie jednak ,że to są tylko liczby, nie mówią one o nas, lecz o charakterach naszych imion. Więc nie muszą być trafne. Tym oto sposobem natrafiłem na swoje magiczne imię.
Powodzenia w poszukiwaniu swojego. :)

co za kosmiczne brednie.nie do wiary.
PMEmail PosterAOLMSN
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Nr użytkownika: 1

Semicka Numerologia (litera = liczba)...
W Tajnym Imieniu Wiedźmy nie chodzi o układanki numerologiczne (by nie było "witaj nazywam się JSYDMD" ;) ), tu raczej chodzi o imię jakie chcemy nosić w naszym ukrytym dziele (pseudonim itp). Jeszcze prościej mówiąc - jeśli magia to sztuka, to nasze tajemne wiedźmiarskie imię = pseudonim artystyczny.
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Xanarachne
Quote Post
Wstepujacy
*
Nr użytkownika: 2.090

Joiselle- wstrzymaj sie może z tego typu osądami, jeżeli nie wiesz skąd prezentowana Ci wiedza pochodzi.
To co zaserwował nam ZielonoOkiOn, znajduje się też w książce autorstwa popularnego i cenionego w Ameryce czarownika - Raymonda Bucklanda.Konkretnie z "Księgi czarostwa Bucklanda".
Słowem- nie są to brednie, a część "sztuki" zwanej numerologią ;p

Ogółem jeżeli ktoś szuka dla siebie imienia, polecam tą lekturę. Znajduje się tam dosć ciekawy rozdział w pełni wyczerpujący tematykę "imienia czarownicy/czarownika"
PMEmail Poster
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll