Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> !, !!!!!!!!!!!!!!
mcaffey
Quote Post
Wstepujacy
*
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 1.962

W tym temacie piszę to co napisałem już w temacie "Czy wiecie" ale tam nikt nie odpowiedział więc piszę jeszcze raz mam nadzieje, że te wykrzykniki zwrócą uwagę kogoś przeglądającego forum i ktoś odpowie. Mianowicie mam pytanie czy wiecie co to jest patent tutorski"?
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Rzecz opatentowana przez opiekuna nauczyciela.
mcaffey
Quote Post
Wstepujacy
*

Dzięki...
PMEmail Poster
mcaffey
Quote Post
Wstepujacy
*

Mam kolejne pytanie do kogoś doświadczonego ale tym razem nie byłem pewien w jakim dziale je załączyć więc postanowiłem przypiąć do tego tematu.Mianowicie mam przyjaciela który mi się zwierzył, że czasami ma jakieś takie przeczucie. Tego typu jak ostatni przykład mianowicie ostatnio nagle zainteresowały go światła na sali gimnastycznej i chwile potem bach zdechło oświetlenie. Wiecie może jak rozwijać takie przeczucia?? I czy to wogule jest możliwe?
PMEmail Poster
yavanna
Quote Post
Doswiadczona Osoba
*
Grupa: Bywalec
Nr użytkownika: 1.956

Ja bym to nazwała zbiegiem okoliczności.... ale cóż najlepiej przypisać wszystko siłom nadprzyrodzonym <_<
PMEmail Poster
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

Jeżeli coś wydarzy się raz jest to zbieg okoliczności.
Jeśli wydarzy się trzy razy, jest to zbieg okoliczności.
Jeśli wydarzy się sto razy jest to zbieg okoliczności.
Jeśli dzieję się zawsze, jest to intuicja i zjawisko nadprzyrodzone ^^
mcaffey
Quote Post
Wstepujacy
*

Przede wszystkim dziękuję, że tak szybko dostałem odpowiedź... Chmm.... może to faktycznie były same przypadki...
PMEmail Poster
adam
Quote Post
Szpieg z krainy Dreszczowców...
Nr użytkownika: 3.460

Wiele ludzi ma różne moce np. kiedyś słyszałem że kobieta która została porażona piorunem przeżyła, ale od tej pory gdzie się nie ruszyła czasami gasły światła, wyłączały się komputery itd. Jak można pozyskać takie moce hm... okultyzm lub czarna magia albo biała. Ludzie którzy widzą duchy i porozumiewają się z nimi to medium, ludzie którzy widzą to co się wydarzyło, pomagają policji to jasnowidzący(jasnowidz) jest wiele niezbadanych zjawisk których człowiek jeszcze nie wyjaśnił :)
PMEmail PosterUsers Website
Lewis_Hamilton
Quote Post
Stary Wyga
**
Nr użytkownika: 2.014

czesc, oto co myślę o "gaszeniu świateł" na odległość- zgodnie z wiki, cyt.: "Myślenie magiczne – pojęcie z zakresu psychologii określające taki tok rozumowania, w którym (w przekonaniu podmiotu) myślenie jest tożsame z działaniem. Na przykład życzenie komuś śmierci powoduje, że ten ktoś umiera (zobacz też: myślenie życzeniowe) lub: Kiedy przechodzę koło latarni, powoduję, że ona gaśnie).

Myślenie magiczne może skutkować np. wymyślaniem mowy, poezji albo "swojego świata". Osoby przewlekle "myślące magicznie" mogą np. wymyślić, że są czarodziejami, bo "przepowiedziały przyszłość".

Myślenie magiczne jest charakterystyczne dla myślenia przedoperacyjnego u dzieci, cywilizacji prymitywnych oraz schizofrenii."

Te urojenia-gaszenie lamp mogą prowadzić do schizofrenii rezydualnej - to taka choroba psychiczna ;)
PMEmail PosterUsers Website
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1
Grupa: Admin

QUOTE (Lewis_Hamilton @ Dec 14 2009, 09:25 PM)
czesc, oto co myślę o "gaszeniu świateł" na odległość- zgodnie z wiki, cyt.: "Myślenie magiczne – pojęcie z zakresu psychologii określające taki tok rozumowania, w którym (w przekonaniu podmiotu) myślenie jest tożsame z działaniem. Na przykład życzenie komuś śmierci powoduje, że ten ktoś umiera (zobacz też: myślenie życzeniowe) lub: Kiedy przechodzę koło latarni, powoduję, że ona gaśnie).

Myślenie magiczne może skutkować np. wymyślaniem mowy, poezji albo "swojego świata". Osoby przewlekle "myślące magicznie" mogą np. wymyślić, że są czarodziejami, bo "przepowiedziały przyszłość".

Myślenie magiczne jest charakterystyczne dla myślenia przedoperacyjnego u dzieci, cywilizacji prymitywnych oraz schizofrenii."

Te urojenia-gaszenie lamp mogą prowadzić do schizofrenii rezydualnej - to taka choroba psychiczna ;)

Ale zanim się wystawi żółty papierek, dla samej satysfakcji że naprawdę zdiagnozowano trafnie warto by użyć miernika pola magnetycznego itp dla świętego spokoju machnąć detektorem pola, jak nic nie wykaże to luz ;]
bo na zasadzie podpinania pod myślenie magiczne można praktycznie dojść do punktu w którym można hurtowo diagnozować 'schizofrenie bezobjawową' ;]

Najprostszy przykład kłamstwa odnośnie myślenia magicznego - używamy polskie karty do badań zdolności PSI (4 figury) i bierzemy petenta do pustej sali, tasujemy odwrócone i każemy mówić co na której jest. By było uczciwie - karty w zamkniętej kopercie wprost z magazynu / nieużywanej przedtem. Jeśli przez ileś tam prób (min. 10-20, idealnie byłoby seria 100) z różnymi kartami i różnymi badającymi petent dojdzie do >50% trafności to psychologa wysyłamy przed sąd wojenny a z petenta mamy kandydata na szpiegulca... Jeśli mniej niż 30% to petent niestety urojenia ma...

Magnetyzm i zaburzenia pola są zjawiskami potwierdzonymi, ALE... to wymaga licznych obiektywnych testów (obiektywnych a nie że 'coś mi się zdawało czyli na pewno posiadam taką zdolność' czyli wyraźnie i często naruszających rachunek prawdopodobieństwa, powtarzalnych i zdolnych do powtórzenia w warunkach laboratoryjnych).

Magią zdolności PSI nie nabierzesz - podobna dziedzina ale to jak z pływaniem statkiem a pływaniem - też poruszasz się po wodzie ale jedno drastycznie różni się od drugiego...

A jasnowidze pomagający policji ?
Hmmm... naprawdę musieli być pod ścianą lub na jakiejś małej wiosce, bo jakby ktoś realny poszedł na posterunek i rzucił tekst że jest jasnowidzem i chce pomóc rozwikłać zagadkę kryminalną... tymczasówka i oskarżenie o współudział tudzież utrudnianie czynności operacyjnych na dzień dobry albo cichy tel po sanitariuszy by niebezpiecznego paranoika odizolować od społeczeństwa - zależnie od humoru oficera dużurnego (w najlżejszym przypadku narko-testy)...
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll