Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ptaki W Zaświatach
remczyslaw
Quote Post
Oczytana Osoba
Grupa: Bywalec
Nr użytkownika: 885

Witam mam takie pytanie jakie ptaki najczęściej występują w krainie umarłych i ogólnie w zaświatach w szamaniźmie i innych kulturach będę wdzięczny za pomoc:) najbardziej mnie interesuje jakie w szamaniźmie występują:)
PMEmail Poster
Lunaris
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 20
Grupa: Stali Użytkownicy

Z tego co tak z głowy na szybko kojarzę to z kwestiami umarłych łączy się min. kruki i sowy.
Natomiast inne i szamanistyczne to wilk, niedźwiedź, orzeł, puma czy jakiś podobny kot u którychś Indian Ameryki Południowej lub Środkowej. Generalnie to te zwierzęta bywają różne w zależności od kręgu kulturowego z jakiego dany szaman pochodził, ale na ogół bywają dzikie i drapieżne.
PMEmail Poster
remczyslaw
Quote Post
Oczytana Osoba
Nr użytkownika: 885

To wiem ale chodzi właśnie o coś innego niż kruk i sowa jakiegoś ptaka konkretnie związanego z podziemiami bo np żuraw czy kuropatwa to ptaki ogniste a chodzi o inne ptaki
PMEmail Poster
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1
Grupa: Admin

To już zależy od języka kodowania danej osoby, z czym się jej dane ptaki utożsamiają itp skojarzenia wobec poszczególnych gatunków (a te mogą być różne nawet w tym samym kręgu kulturowym, np. poprawka na jakieś zdarzenia z dzieciństwa).
Musiałbyś podac gatunek i związki skojarzeniowe w danym przypadku.
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll