Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(4) [1] 2 3 ... Ostatnia » ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pulapki Duchowosci, czy ludzie moga stac sie pozerami?
Atenae
Quote Post
Unregistered

Kiedys ktos mi grozil przez GG, niedawno dostalam tez na GG, ze ktos rzycił klątwę.
Coś takiego dostałam od wróżki Elwiry i zapewnienie, że jak wyslę sms,a to klątwa nie podziala.
Czy tak jest w rzeczywistosci? czy aby ludzie nie straszą innych naiwnych dla korzysci.

Tu znalazłam na ten temat ciekawy artykuł, pozwolicie, że zacytuję :

Zainteresowanie magią jest bardzo duże, bo to jest mroczna strona naszego życia przepełnionego techniką, pośpiechem i brakiem romantyzmu.Odchodzi się powoli od rozwoju duchowego na korzyść dóbr doczesnych i pędem za pieniędzmi. Magia daje nam wytchnienie od szarej rzeczywistości.
Z magią wkraczamy w tajemny świat, pełen niespodzianek i Nieznanego.
Magia jednak rodzi też niebezpieczeństwa, w które wpada zwykle młody człowiek.
Rozwój duchowy zwykle zaczyna się od poszukiwań swojej drogi życiowej i sposobu na szybki i doskonały rozwój. Gdzie są takie informacje? zwykle w internecie, bo to jest wiedza szybka do zdobycia. Fora ezoteryczne są pełne rad i sposobów na zdobycie zdolności magicznych, ale w plątaninie wiadomości trudno oddzielić prawdę od fałszu. Fora są pełne "magów". którzy w realu są zwykłymi, szarymi ludźmi, a na forach ezoterycznych mogą wykreować siebie na Nadludzi.. Net ma to do siebie, że zachowuje anonimowość i trudniej odróżnić kłamstwo od prawdy, trudno zweryfikować to , czy ludzie piszą prawdę, czy wierutne bzdury. Net chroni i daje poczucie bezpieczeństwa i bezkarności. Są ludzie, którzy piszą straszne brednie, wykorzystują niewiedzę i młody wiek czytelników. Stają się dla nich guru wiedzy okultystycznej. Tacy "magowie" z czasem poznają techniki manipulacji świadomością innych ludzi i im wmawiają różne rzeczy. Manipulacja, sugestia, albo proste chamskie wmawianie czegoś, co nie istnieje, w praktyce nieraz działa. Tworzy się wtedy taki krąg "magów", którzy prześcigają się w zdobywaniu umiejętności. Ten, który pochwali się zdobyciem największej jej ilości staje się dla pozostałych wyrocznią, guru, "chrystusem".
Oczywiście wiemy, że niektóre bzdury pisane na forach okultystycznych wynikają z niewiedzy, ale przecież takie osoby powinny szukać dalej, uczyć się i rozwijać duchową. Po pewnym czasie dostrzegą swój błąd, bo znajdą na tyle wiedzy, aby zweryfikować swoje poglądy, a sposób myslenia naprowadzić na tą właściwszą ścieżkę. Najczęściej to są młodzi ludzie, dla których świat okultyzmu i magii oznacza od razu wejście w zaczarowany świat swoich marzeń i myślą, że są "czarodziejami" z bajki. Uważają, że od razu osiągną OOBE, będą lewitować i przesuwać przedmioty wzrokiem. Gdy się tak nie dzieje, dalej udają, że jednak to jest możliwe i udowadniają otoczeniu, że potrafią tego dokonać. Takie zachowanie jest spowodowane tym, że taki młody "mag" czuje się dobrze w tej sferze iluzji. To świat mrocznej magii i tajemniczości, bo to odmiana od codziennego, szarego życia, przepełnionego nauką i pracą. Poza tym nie chce być gorszy od innego maga, który mu wmawia, że udało mu się osiągnąć takie czy inne magiczne zdolności. Stereotypy jakie istnieją na forach tematyce ezoterycznej,są bardzo szkodliwe, bo dzieci niejednokrotnie czuja lęk przez innym,"wielkim Magiem, bo myślą, że ów zrobi mu krzywdę. W ten sposób robi się jego internetowym sługą i niewolnikiem.
Nie można zabić w astralu mieczem czy kastetem^^. Nikt do Was we śnie nie przyjdzie. Przez GG czy inny komunikator też nikt nikomu krzywdy nie zrobi. Może tylko nagadać bzdur, zmanipulować, narzucić swój pogląd, czy spojrzenie na świat, ale tylko wtedy, jak na to pozwolicie. Nie ma osób, które na odległość zrobią Wam krzywdę.
Nikt! nikt nic Wam złego nie zrobi!!!
Ze smutkiem można przeczytać posty młodych ludzi na forach ezoterycznych,którzy chwalą się, że posiedli umiejętności takie,jak sam Budda, czy Jezus.
Narażają się tym samym na śmiech ludzi, którzy znają mechanizmy, którymi kieruje się świat magii.
W pułapkę duchowości wpadają nieraz ludzie, którzy myślą, że medytacja i trochę wiedzy ezoterycznej zrobią z nich, po półrocznej praktyce,supermagów mogących wszystko. Jednak tak się nie dzieje, bo to za krótki czas, a umiejętności magiczne tez są dla nas ograniczone. Ale okazuje się,że chwaląc się przed swoim otoczeniem tym , że posiadł to czy owo, wywołują podziw i to po pewnym czasie go "nakręca" Chwali się dalej, a ludzie w dalszym ciągu "pieją z zachwytu". Czuje się wtedy wielki, doskonały,podziwiany, zwraca na siebie uwagę, ..........przynajmniej w necie, bo w realu zwykle prowadzi zwyczajne życie.
To w moim przekonaniu jest bardzo destrukcyjne, bo niejednokrotnie taki człowiek sam sobie wmawia na zasadzie autosugestii, że jest taki doskonały. Szybko po pewnym czasie staje się pozerem, który chwali się coraz bardzie i coraz to większymi umiejętnościami, a realia i racjonalizm w swoich poczynaniach po pewnym czasie u niego się zaciera.
Uzależnia się od tego stanu "doskonałości", bo jest mu z tym dobrze.Świetnie jest przecież czuć się nadczłowiekiem i dobrze jest swoje najbliższe otoczenie utwierdzać w tym przekonaniu. Miło jest czuć podziw i respekt, którą przejawiają inni ludzie.
Świadomość, że jest się autorytetem dla wielu ludzie, nadmuchuje ego jak balon. To wszystko uskrzydla, uwalnia arogancję i dążenie do bycia podziwianym jeszcze bardziej. Staje się fanatykiem w bronieniu swojej iluzji wielkości.
Ale....
Ale jest bardzo cienka granica między uduchowieniem a ośmieszeniem się.

Słowa mają wielką moc. To nasze słowa, którymi możemy operować na zasadzie autosugestii, sugestii, czy afirmacji, są wyznacznikiem naszej wielkości.
Znajomość psychologii, empatia i intuicja jest naszą magią, naszym wnętrzem, które tylko wystarczy pobudzić, wzmocnić.Ludziom, którzy popadli w pułapkę duchowości polecam medytację, jogę i trans jako formę doskonalenia, a nie klepanie na forach, jakimi to są wielkimi magami.
by Simisti
yavanna
Quote Post
Doswiadczona Osoba
*
Grupa: Bywalec
Nr użytkownika: 1.956

Ooo witaj S... :rolleyes:

Tak, rzeczywiście indywidua typu Wróżka Elwira to żałosne zjawisko <_< Też na gg dostałam coś w tym stylu... Grunt to mieć poukładane w głowie i nie wierzyć w brednie :)

No a wielcy magowie... Cóż to zjawisko odkąd istnieje okult-net było jest i będzie. Po prostu warto do wszystkiego co się czyta podchodzić z dystansem i mieć na tyle własnego rozumu by wszystkiemu nie ufać.

A rola Prometeusza wśród dzieci-okultystów i tak jest bezcelowa <_< Niektórzy WOLĄ wierzyć, że mają nadprzyrodzone moce...
PMEmail Poster
Atenae
Quote Post
Unregistered

Nie jestem S, ale Girlvampire :ph34r: Witaj yavanna, chyba się znamy z forum I. ;d
Chodzi mi o to, że ludzie nieraz myślą, że mogą wszystko, skoro zajmują się magią.
Dla mnie to jest dziwne.
Rozwój duchowy w końcu nie polega na tym aby komuś grozić, czy niszczyć, ale doskonalic siebie.
Przeczyta ktoś jakąs ksiązkę okultystyczną i myśli, że jest cool.
Smutne ;d
Meeron
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 1.798

To głupia prowokacja, ja także dostałem kilka razy taka wiadomość na gg. Niektórzy po prostu znaleźli sobie sposób na łatwy zarobek. Ludzie boja sie klątw, dlatego wiele osób wysle ten sms za 4 zł, żeby tylko uzyskac wyimaginowaną pewność, że sa bezpieczni.
Jeśli dostaniesz taka wiadomośc, to odpisz nadawcy, że także rzucasz na Elwirę klątwe :czarodziej:
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

Nieetyczne praktyki marketingowe (zastraszanie lub wywieranie zakazanej presji na klienta w celu wymuszenia skorzystania z usługi / zakupu), jak ktoś ma czas i humor można do rzecznika praw konsumentów przesłać w ramach dowcipu ;)
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Atenae
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Mrooczek262 @ Apr 2 2009, 11:38 PM)
Nieetyczne praktyki marketingowe (zastraszanie lub wywieranie zakazanej presji na klienta w celu wymuszenia skorzystania z usługi / zakupu), jak ktoś ma czas i humor można do rzecznika praw konsumentów przesłać w ramach dowcipu ;)

Zawód wrózki jest na liście zawodów, awantura nawet o to była wśród naukowców.
Jest kryzys, ludzie się boją
Niepewność wiedzie do wrózki, która chyba tez dziala na zasadzie psychoterapeuty ;d
Są uczciwe i życzliwe, ale są i takie, dla których klient sie nie liczy.

Nefthis
Quote Post
Unregistered

Nie ma ludzi doskonałych a oszustów jest nawet więcej niż ludzi faktycznie znających się na rzeczy itp.
Lewis_Hamilton
Quote Post
Stary Wyga
**
Nr użytkownika: 2.014

oszustów i złodzei jest najwięcej ale tylko w polsce, bo w niemczech już nie, to spuścizna po prl, przykre to, może się zmieni...
PMEmail PosterUsers Website
Meeron
Quote Post
*

EEE..Wróżki to bagno :D A tych fałszywych jest więcej nizby sie miało wydawać :czarodziej:
Meeron
Quote Post
*

Zaczyna się od wiary w horoskopy, wróżki it. Potem człowiek uważa że wsyztskei rozumy pozjadał bo przeczytał jakąs ksiązke z zaklęciami. Nastepnym etapem jest pojawienie sie dużej ilości zwłok w prosektorium. Resztki te należą do dzieci ( niekoniecznie młodych), które chcac naśladowac Harego i wierzac w swoje nadprzyrodzony moce, skacza z 10 pietra wierzowaca, uważając że potrafią latać :czarodziej:
Całe to działanie wróżek opiera się na sugestii...Wrózka coś wmawia, a człwoiek sam dąży do tego, poprzez wiare w prawdziwość jej słów :czarodziej:
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Hmm sądzę że warto tu napomknąć że nie wszystkie wróżki czy wróże tak robią ;). Wszędzie w każdych kręgach można znaleźć marginesy jak i ooby podchodzące na serio do tego czym się zajmują :)
Swoją drogą kiedyś wpadł na mój blog koleś który miał szeroką ofertę swoich usług od wróżenia po jasnowidzenie i żądał sobie za to nie lichą kasę. Najzabawniejsze w tym wszystkim było że koleś zupełnie nie wierzył w to co robi i robił to tylko dla kasy z braku laku - a co jeszcze śmieszniejsze sam się do tego otwarcie przyznał ;) A w sumie to mógłby chociaż pozory stwarzać co by być choć troche wiarygodnym dla zwykłych ludzi.
Mrooczek262
Quote Post
...
*

QUOTE (Meeron @ Apr 5 2009, 02:59 PM)
Zaczyna się od wiary w horoskopy, wróżki it. Potem człowiek uważa że wsyztskei rozumy pozjadał bo przeczytał jakąs ksiązke z zaklęciami. Nastepnym etapem jest pojawienie sie dużej ilości zwłok w prosektorium. Resztki te należą do dzieci ( niekoniecznie młodych), które chcac naśladowac Harego i wierzac w swoje nadprzyrodzony moce, skacza z 10 pietra wierzowaca, uważając że potrafią latać :czarodziej:
Całe to działanie wróżek opiera się na sugestii...Wrózka coś wmawia, a człwoiek sam dąży do tego, poprzez wiare w prawdziwość jej słów :czarodziej:

Zamiast 10tego piętra wieżowca można dać utonięcie spowodowane maniakalna wiarą że jak Jezus mogą chodzi po wodzie ;)
Nie do końca wszystkie wróżki bazują na sugestii, raczej jest podział na rzemieślników (patrzących za kasą / fuchą) a artystami ;)
Belladona
Quote Post
Szpieg z krainy Dreszczowców...
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 2.050
Grupa: Użytkownicy

Szkoda tylko ze coraz wiecej pozerow, panie ktore maja talie kart i swieczke, myslac ze cos wiedza, a tak naprawde nie rozumieja sensu i wiekszosc z nich pewnie sama nei wierzy w to co robi. Coz takie realia.

Moja znajoma pracuje w jednej z warszawskich "infolinii wrozbiarskich", ma sterte gazet i czyta ludziom horoskopy przez telefon, albo odpisuje na smsy, oczywiscie kazdy z ta sama trescia. Swoja droga niezla kase za to ma.
PMEmail Poster
Meeron
Quote Post
*

Hmm sądzę że warto tu napomknąć że nie wszystkie wróżki czy wróże tak robią . Wszędzie w każdych kręgach można znaleźć marginesy jak i ooby podchodzące na serio do tego czym się zajmują
Swoją drogą kiedyś wpadł na mój blog koleś który miał szeroką ofertę swoich usług od wróżenia po jasnowidzenie i żądał sobie za to nie lichą kasę. Najzabawniejsze w tym wszystkim było że koleś zupełnie nie wierzył w to co robi i robił to tylko dla kasy z braku laku - a co jeszcze śmieszniejsze sam się do tego otwarcie przyznał  A w sumie to mógłby chociaż pozory stwarzać co by być choć troche wiarygodnym dla zwykłych ludzi.

Kolwjny facet co za kilkadset sł przepowie przyszłość :czarodziej:
Tak się własnie zarabia na ludzkiej naiwnści :czarodziej:
Mrooczek262
Quote Post
...
*

QUOTE (Belladona @ Apr 6 2009, 04:51 PM)
Szkoda tylko ze coraz wiecej pozerow, panie ktore maja talie kart i swieczke, myslac ze cos wiedza, a tak naprawde nie rozumieja sensu i wiekszosc z nich pewnie sama nei wierzy w to co robi. Coz takie realia.

Moja znajoma pracuje w jednej z warszawskich "infolinii wrozbiarskich", ma sterte gazet i czyta ludziom horoskopy przez telefon, albo odpisuje na smsy, oczywiscie kazdy z ta sama trescia. Swoja droga niezla kase za to ma.

Kwestia podejścia, na hurtową obsługę obecnie stosowane są już nawet algorytmy do SMS (czyli petenci wysyłają sms i dostawają odpowiedź wygenerowaną przez komputerów z odp. algorytmem [słowa kluczowe itp techniki]) tudzież małe call center, wróżka z reklamy cudem się roztraja i interes się kręci (tak właśnie działają owe sławne 0700) niemniej niewiele to ma wspólnego z rzeczywistym wróżeniem i magią.
Kuglarstwo i iluzjonistyka bardziej niż magia :P
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Generalnie nie mam nic przeciwko zarabianiu na tym kasy o ile w tym wszystkim nie zatraca się siebie oraz sensu tego czym się człowiek zajmuje. Robienie czegoś dla siebie i dla innych za kasę jest w porządku choćby dla tego że z jednej strony nie pozwala się wypalić tak jak to jest w działaniach czysto społecznych. Spalać się - ok ale wypalić - niekoniecznie. Dlatego w tym wszystkim powinno się podchodzić indywidualnie do każdego a nie działać na komercję. Wszystko powinno zachowywać swoją równowagę i nie prowadzić nas do samowyniszczenia tak z powodu innych jak pieniędzy.
Meeron
Quote Post
*

Zawód wróżka...Żeby było ciekawiej został wpisany na listę zawodów. Nie mogą sie tym pochwalis prostytutki, któe walcza od dawna żeby wpisac je na listę zawodów...Durny kraj. Z tych dwóch grup i tak lepiej wychodza prostytutki, poniewaz one zarabiają uczciwie, poprzez ciężką prace, w wróżki?? Leserstwo, oszustwo i nieuczciwość... :czarodziej:
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Grupa: Opiekunowie Forum
Nr użytkownika: 49
Grupa: Opiekunowie Forum

Dziś wlączam kompa odpalam gg a tu :

4119560 4:36:50
Wróżka Elwira donosi: Twój los może się odwrócić! Klątwę można zdjąć! Więcej:
http://tighturl.com/d22

:buum: :woot:

Bez komentarza hihi ,a swoja droga ciekawe co zrobi jak trafi na kogoś w fachu kto zajmuje się tym na poważnie a nie bawi się w straszaka ,odechce jej sie tego typu zabaw .
Oki tyle mego na temat tej psiani frani.
PMEmail Poster
yavanna
Quote Post
Doswiadczona Osoba
*
Nr użytkownika: 1.956

Taaa do mnie przyszło dokładnie to samo od tej samej wróżki... <_<

Heh... rzeczywiście jej współczuję, gdy napisze do kogoś kto będzie akurat w złym humorze i będzie dobrze orientował się np w modlitwach śmierci <_<

A właśnie... mam pytanko. Gdzie zniknął temat "modlitwy śmierci"?? Bo ciekawe, że temat o rozstępach chyba doczeka się przyszłego pokolenia a to zniknęło bez śladu...
PMEmail Poster
Kalen
Quote Post
Unregistered

Mi też zostało to wysłane na komórkę o tej głupiej Elwirze, aż nie chcę mi się jej włączać
komórki <_<

P.S. Temat modlitwy śmierci został usunięty. Mroczek na pewno usunął, bo mówił, że nie będzie wystawiał żadnych sztyletów w sklepiku ani klątw w księdze zaklęć dla ,,naszego dobra'' :unsure:
I być może usunięto ,,Modlitwy Śmierci''.
Sindonay
Quote Post
Unregistered

Elwira... Idealny biznes... Wyciskac kase z frajerów którzy są na tyle naiwini by wysłac głupi sms... Heh... Szkoda tylko odrobinke reputacji którą okult dostaje za to ale cóz... Jeśli ktoś jest tak głupi by wysłac tego sms to niech i tak lepiej trzyma sie od okultu z daleka ;)

P.S. Temat modlitwy śmierci został usunięty. Mroczek na pewno usunął, bo mówił, że nie będzie wystawiał żadnych sztyletów w sklepiku ani klątw w księdze zaklęć dla ,,naszego dobra'' 
I być może usunięto ,,Modlitwy Śmierci''.

Oj... Ale zauwaz że to był temat do teoretycznych rozmów na temat modlitw śmierci... Nawet go umiesciłem w dziale magia teoria... Ba, nawet zaznaczyłem do czegośli służy temat... ;)
Nefthis
Quote Post
Unregistered

To ja mam pomysła :lol: załużmy temat "kółko różańcowe" i "pomódlmy" się trochę w intencjii wróżki Elwiry :blink: albo zacznijmy masowo wysyłać do niej maile pod hasłem "zmarnowałaś swoją karmę - jeśli nie powrócisz na właściwy jej tor czeka cię powtórka z rozrywki" :ph34r: :czarodziej:
Kalen
Quote Post
Unregistered

Nieee tam. Ja bym jej klątwę wysłał :rolleyes:
Meeron
Quote Post
*

A sam byś nie chciał klątwy dostać? :czarodziej: "Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe" kolego :czarodziej:

Swoja drogą, czy któreś z was wzięło kiedyś jakies pieniądze lub inna zapłate za praktyke okultystyczną?:D
Kalen
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Meeron @ Apr 8 2009, 02:27 PM)
A sam byś nie chciał klątwy dostać? :czarodziej: "Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe" kolego :czarodziej:

Swoja drogą, czy któreś z was wzięło kiedyś jakies pieniądze lub inna zapłate za praktyke okultystyczną?:D

No nie, ale takim wróchom i pseudookultystom by się naprawdę przydało.

Tak, ja wziąłem i wróżba się spełniła.
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (4) [1] 2 3 ... Ostatnia » Reply to this topicStart new topicStart Poll