Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(3) [1] 2 3  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Astral, co to takiego? jak wejść?
Spike_unit01
Quote Post
Unregistered

Tak sobie pomyślałem że na forum jest mało napisane o OOBE a uważam żę to interesujący temat. OOBE podobno jest akceptowane przez naukowców. Są różne metode związnae z osiąganiem OOBE(out of body experince czy jakoś tak) transowe, wizualizacyjne, medytacyjne. Chciałbym żebyście opowiedzieli/ały swoje przeżycia związane z tą kwestią to znaczy, przygody i tym podobne. Temat uwarzam za ciekawy bo wkońcu dotyczy odmiennych stanów świadomości.
Zapraszam :)
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Grupa: Opiekunowie Forum
Nr użytkownika: 49

Spoko temacik ale odemnie nic nie wyjdzie ,niech inni zaczna sie udzielac <_<
PMEmail Poster
Lunaris
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 20

Ode mnie też chyba nie ma co za wiele wyjść, bo dopiero ściągnęłam i zaczynam czytać Monroe'a, więc trudno mówić o OBE.
Do tej pory zajmowałam się wyłacznie podróżami astralnymi w celach głównie dla odnalezienia odpowiedzi na nurtujace mnie pytania i poznania nieznanego.
PMEmail Poster
pirania11
Quote Post
Unregistered

czy ktos powie mi jak przesc w stan pozacielesnosci i czy to jest bezpieczne??
Ktoś
Quote Post
Unregistered

O OOBE możesz znaleźć wiele w necie(a także na portalu Mrooczlandia).....
pirania11
Quote Post
Unregistered

lunaris skad ty sciagnalas ksiazki monro'a??
Spike_unit01
Quote Post
Unregistered

O właśnie a po polsku? jak tak to też prosze o link
Lunaris
Quote Post
*

Posiadam to przełożone na język polski z wypożyczalni ezoterycznego portalu Focusa, gdzie byłam użytkownikiem jakiś czas. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Jednak później była reorganizacja i nie wiem jak jest teraz, więc jeśli ktoś chce mogę wysłać e-mailem.
PMEmail Poster
pirania11
Quote Post
Unregistered

a mozna by to umieścić na forum??
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

hmm..
tylko jeżeli jest do rozprowadzania jako darmowe
[innaczej byłoby wiadome ryzyko :/]
hmmm...
ale zawsze można zrobić stary trick - lotna biblioteka [czyli np. alias w prv.pl a same pliki co np. 7 dni z jednego darmowego serwera na inny darmowy serwer]
(stara ograna zabawa)

co do OOBE jest jedna podstawowa rzecz:
zabezpieczenie linkowania [czyli: to jest jak w matrixie {mechanizm systemu matrix jako np. świadome sny / astral} - jak was odetną to warzywko...]
warto też poćwiczyć zabezp. [czyli sytuacje awaryjne, np. wyskoki powrotne {czyli czerwony przycisk}]
po prostu czasem w walce spotyka się próby uwalenia odcięciem podczas OOBE
{stąd czasami można spotkać "zawieszonych pomiędzy"}
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Lunaris
Quote Post
*

QUOTE (pirania11 @ Nov 14 2005, 03:13 PM)
a mozna by to umieścić na forum??

Jakiś czas temu tego typu materiały wzbudziły już na jednej ogólnodostępnej stronie internetowej kontrowersje, więc nie mam pewności czy udostępnienie tego w postaci linka na forum nie będzie ryzykowne.
Ale już to rozwiązałam dla Ciebie i Spike'a ;)
PMEmail Poster
Spike_unit01
Quote Post
Unregistered

Dzięki Lunaris :kwiaty: mam nadzieje że to pomorze mi sie przebić do astrala i poszukać odpowiedzi :unsure:
pirania11
Quote Post
Unregistered

Wielkie dzieki Lunaris :)
pirania11
Quote Post
Unregistered

Kiedyś o tym troche czytałem na necie... w pewnym portalu pisało że twoja podswiadomosc jest połaczona liną astralną do swojego ciala na zawsze i nie ma ryzyka zeby sie przerwała... najgrozniejszym co moze ci sie przytrafic w astralu jest własnie twoja wyobraznia... widziałeś kiedys jakies potworki a one zachowaly ci sie w podswiadomosci... kidy wychodzisz i przypomnisz sobie o nich ze sie ich kiedys bales to one zjawia sie i beda cie probowaly atakawać... najwazniejsza podstawa w astralu to nie bac sie nieznajomego...
Mrooczek262
Quote Post
...
*

chodziło o tzw. pępowinę astralną [czyli klasyczny tunel pomostowy - np. w przypadkach ektoplazmy także występuje :)]

hhmmm...
niecałkiem
jest nieco inna zasada
widzieć i nie być widocznym ;)
pewne rzeczy z astrala to nie tylko straszaki więc nie warto za bardzo metodą 'na rambo' astrala skanować ...

Emocje to duże zaburzenie
najważniejsze nie tyle się nie bać co nie okazywać emocji
w astralu i innych poziomach największym naszym wrogiem jesteśmy my sami [chodzi o zaburzenia psychiki typu uwolnienie cienia (zmaterializowanych treści destruktywnej podświadomości / naszego pod-ja / podludzia / prymitywa itp...) i myślaki (czyli wytwory naszej wyobraźni które wraz z pozyskaniem mocy uzyskują pewien stopień cielesności)]

najczęstsze kłopoty to myślaki (egregory, byty zależne, samorodki itp. - kwestia nazewnictwa)
czyli zmaterializowane strachy o których wspominasz

tudzież pasożyty astralne [emocje powodują zaburzenia przepływu mocy - czyli okazując emocje karmisz je [pasożyty] - tak samo jakbyś do rzeki w której stoisz wlała trochę krwii (pasożyty jako piranie [sorry za zbieżność] - sama chyba jarzysz o co biega z słowami "emocje są trucizną" ?)].

a z kwestią myślaków wiąże się całkowity zakaz spożywania substancji zaburzających postrzeganie / psychoaktywnych w magii
po prostu np. gdyby ktoś się nażarł jakiś halucynogenów lub jeszcze gorszego baziewia i potem zabrał się na wyprawę w inne płaszczyzny w stanie 'po spożyciu'
to hmmm..
co by się tam zaczęło dziać gdy gościu nie panowałby w pełni nad swymi myślami ?
[:D horda myślaków i biedny właściciel na odlocie :D]
(oczywiście - Crowley (wielki propagator zabaw pt. "zażyć narkotyki i brać się za magię" )jako teoretyk (czyli taki oszołomek) magii namieszał wiele (np. ogłosił się biblijną bestią 666 [ciekawe czemu nie doczytał tego iż każda liczba jest literą w kabale ;) :D]) a koniec no cóż... przedawkował...)

a rośliny szamańskie ?
owszem - są
ale nie szukajcie bo wyciszone
bo i po co by było publicznie mówić o roślinach o tego typu działaniu ?
żeby potem jakieś znudzone narkusy miały zabawę pt. nadczułość / nadwrażliwość ??
rośliny szamańskie służą wzmacnianiu odczuwania boźdźców
ale to już tylko praktykują ci co naprawdę nie raz i nie dziesięć w astralu bywali
i przeważnie są po inicjacji szamańskiej [czyli nie wylądują u czubków po np. 4 godzinach świadomego użerania się z myślakami czy astralnymi stworkami]
takie coś to nie zabawa i nie ma o czym mówić
[a szałwią to sobie można zęby myć a nie próbować palić :D bo się dostanie Homara :P ]
ok - powracam z wyprawy po offtopie...

owa pępowina
chodzi o coś co mozna by nazwać "tunelem między tu a tam"
[czyli czymś jak połączeniem umysłu do systemu w matrixie]
Lunaris
Quote Post
*

QUOTE (pirania11 @ Nov 18 2005, 07:38 PM)
Kiedyś o tym troche czytałem na necie... w pewnym portalu pisało że twoja podswiadomosc jest połaczona liną astralną do swojego ciala na zawsze i nie ma ryzyka zeby sie przerwała... najgrozniejszym co moze ci sie przytrafic w astralu jest własnie twoja wyobraznia... widziałeś kiedys jakies potworki a one zachowaly ci sie w podswiadomosci... kidy wychodzisz i przypomnisz sobie o nich ze sie ich kiedys bales to one zjawia sie i beda cie probowaly atakawać... najwazniejsza podstawa w astralu to nie bac sie nieznajomego...

Jak słusznie stwierdził Mrooczek ostrożność nie zaszkodzi.
Z osobistych doświadczeń wprowadziłam kiedyś osobę w astral dla eksperymentu. Okazała się bardzo podatna na moje sugestie, jednak w pewnym momencie miejsce w jakim się znalazła i wydarzenia jakie zobaczyła zaczęły silnie oddziaływać na jej psychikę i przestała zastanawiać się co robi próbując iść w sobie wiadome miejsce, które w dodatku nie wyglądało na nic zachęcającego i nie było przeze mnie w żaden sposób wygenerowane jak sądzę. Chwilę trwało zanim ją ściągnęłam. Po powrocie przyjęła to z ulgą. Nie żałowała, że tam nie poszła.
Ja sama też spotykałam sytuacje, w których nie wszystko było takie jak się wydawało. W astralu jest pełno różnych bytów, więc myślę, że lepiej uważać, aby się w nim nie zgubić :)
PMEmail Poster
LukasDragon
Quote Post
Unregistered

Na samym początku chciałbym powiedzieć że jestem amatorem. Nie oczekujcie więc ode mnie znajomosci pojęc. A oto moje pytania

1.Co to jest astral i jak osiągnac ten stan? (przydałyby sie tez cwiczenia)
2.Jakie mozna miec z tego korzysci?

Za błedy ort. i iterpunkcyjne przepraszam
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Nr użytkownika: 49

Na samym początku chciałbym powiedzieć że jestem amatorem.

A ja jestem Sari.

A oto moje pytania

Moje są następujące :

1/ Umiesz czytać ?
2/ Czy kiedykolwiek czytałeś zawartość portalu ,biorąc pod uwagę oczywiście punk 1 ?

Za błedy ort. i iterpunkcyjne przepraszam

Zawsze można słownik ortograficzny zamieścić i temu podobne przydatne rzeczy.

Jak dobrze że mam nieograniczone zasoby cierpliwości :czarodziej:

PMEmail Poster
czarodziejkan
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 755
Grupa: Użytkownicy

ja też sama nie wiem co to są te podróże mam nadzieje że ktoś tu napisze i wreszcie bede wiedziala :D <_<
PMEmail PosterAOLYahoo
Jk.
Quote Post
Zywa Biblioteka
Nr użytkownika: 672

Patrz post Sari.
PMEmail PosterAOLYahooMSN
Mrooczek262
Quote Post
...
*

RedRainbowedMyst
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Lunaris @ Nov 20 2005, 09:54 AM)
QUOTE (pirania11 @ Nov 18 2005, 07:38 PM)

powiem tak, dla niedoswiadczonych smakoszy podrozy astralnych tzw. pepowina trzymajaca podswiadomosc z cialem moze nie wystarczyc.... Nie polecam... jak kazdy mialam swoje poczatki i od razu probowalam podrozowac, gdyz ciekawosc byla wieksza niz rozsadek.... Nie widzialam nic szczegolnego tylko empatyczne wizje powiazane z obrazami z niedalekiej przyszlosci... Innym razem jak juz umiejetnie zaczelam sie poslugiwac umiejetnoscia OOBE potrafilam swobodnie sterowac tym co chce widziec, nawet jesli wyobraznia platala roznorakie figle.... Cale szczescie, ze mialam dobrego nauczyciela...

Zastanawiam sie czy to normalne osiagac ten stan nie panujac nad czasem, ktory sie tam spedza :rolleyes:
Marika
Quote Post
Unregistered

Wykorzystam ten topic :)

Tak sie mowi, ze OOBE to doswiadczenie pobytu poza cialem ale tak w zasadzie nie jest LD w ktorym dokonujesz projekcji swiata rzeczywistego? Oczywiscie nie uda Ci sie np zniszczyc energetyki drugiej osoby po przez OOBE bo astral w ktorym sie ruszasz to tylko Twoj umysl. Z racji ze to zmienny stan swiadomosc to moze nam dostarczyc wiele ciekawych wrazen ale oczywiscie rowniez mozemy go wykorzystac w procesie autohipnotycznym aby wpoic w nasz umysl nowe struktury :) itd itp ale innego zostosowanie dla niego nie widze :)
sol
Quote Post
Unregistered

hmm no nie była bym taka pewna że to tylko nasz umysł ... jestem innego zdania
byłaś w astralu ? ..bo wiesz samo świadome wchodzenie jest bardzo ,,specyficzne ''.. B)
Marika
Quote Post
Unregistered

Same odczucia przy wychodzeniu o niczym nie swiadcza dlatego, ze chcesz wierzyc, ze to wyjscie z ciala to umysl produkuje Ci taka iluzje. Sam fakt ze jestes w transie jest juz wejsciem w astral.
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll