Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Alchemia, Co o tym myślicie??
Alchemik
Quote Post
Wstepujacy
*
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 732

Wewnętrzne znaczenie alchemii, to po prostu wszechkompozycja, oznaczająca stosunek całości do części, które się na nią składają. Tak więc alchemia, jeśli odpowiednio pojęta, zajmuje się świadomą zdolnością kontroli mutacji i transmutacji w obrębie Materii i energii, a nawet w obrębie samego życia. Jest to nauka mistyka i atut człowieka samozrealizowanego, który poszukując, osiągnął jedność z Bogiem i gotów jest odegrać swą rolę. To tyle o Alchemii :czarodziej:
Chciał bym poznac wasze zdanie na temat alchemii i prosić o podzielenie sie informacjami w tym temacie jeśli takie posiadaćie. Z góry dziękuje.
PMEmail Poster
Barboss
Quote Post
Doswiadczona Osoba
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 658

Alchemia...Hmmm....
Specyficzny dzial chemii zajmujacy sie "odkrywaniem nowych rzeczy", a scislej rzecz ujmujac, poznawaniem tego, co nie jest jeszcze znane czlowiekowi...Zlchemik zaklada sobie zawsze jakis cel...Poprzez kozystanie z tego, co nam oferuje natura, dazy do niego i chce go zrealizowac...Czy sa w zyciu rzeczy niemozliwe? Nie ma takowych...Czasem poprzez mieszanie roznych zwiazkow, mozna wywolac rozne niespodzianki... Ja np. zmieszalem kiedys w labolatorium nieodpowiednia zasade i podczas podgrzewania jej wszystko wylecialo z probowki i zalalo moje dokumenty...(dodam ze slady tego doswiadczenia po innej osobie zostaly na suficie i sa przestroga dla innych)... Wszystko co robimy, nalezy robic z glowa:) Pozdrawiam
PMAOL
Alchemik
Quote Post
Wstepujacy
*

to co opisujesz to tylko mały kawałek związany z alchemią, ja bardziej interesuje sie mutacja i transmutacją jest to o wiele bardzie pożyteczne choć i bardziej niebezpieczne :czarodziej: jeśli zbiore więcej informacji o sposobach transmutacji bende mógł spróbować coś zmienić albo stworzyć .....
dzieki za post mało ludzi sie tu interesuje alchemią chyba.
;)
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Ja bym to nieco inaczej odebrała, interesować może interesuje się wielu, ale niewielu tak naprawde jej spróbowało ani też niewielu może coś więcej napisać na jej temat :). Jeśli możesz, napisz coś więcej o transmutacji. Pozdrawiam :)
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

QUOTE (Alchemik @ Apr 2 2007, 06:27 AM)
to co opisujesz to tylko mały kawałek związany z alchemią, ja bardziej interesuje sie mutacja i transmutacją jest to o wiele bardzie pożyteczne choć i bardziej niebezpieczne  :czarodziej:  jeśli zbiore więcej informacji o sposobach transmutacji bende mógł spróbować coś zmienić albo stworzyć .....
dzieki  za post mało ludzi sie tu interesuje alchemią chyba.
;)

Rozwiń co nazywasz alchemią bo jeśli fizyko-chemiczne procesy, to po prostu być może część osób woli zaoszczędzić sobie zabaw pt. ołów, promieniowanie lub opary że o innych 'niespodziankach' nie wspomnę.
Barboss - nie ma tak źle... azydki, azotki itp lub kwas pikrynowy w metalowej puszce to dopiero coś choć bleknie przy zabawach pt. hydrazyna lana do silnika spalinowego ;)
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Alchemik
Quote Post
Wstepujacy
*

zakładając ten temat miałem nadzieje że ktos "bardziej doświadczony" niż ja pomoże, podpowie mi jak uzywać alchemii do transmutacji. Myślałem o bardzo praktycznym uzyciu alchemii w prostym życiu :D ale nie o przemienianiu nazwijmy to ołowiu w złoto, czy tworzeniu kamienia filozoficznego, najlepsze w tym wszystkim jest to że alchemia niema praktycznie ograniczeń bo w końcu to połonczenie magii z nauką. Ktoś kto perfekcyjnie opanował by tą trudną sztuke mógł by bardzo pomagać ludziom i niesamowicie ułatwic sobie życie ...
Ja narazie próbuje znaleźć jakieś info o sposobach transmutacji zanim zaczne z nią bardzie eksperymentować żeby nie zrobić krzywdy sobie lub innym, a póki co próbowałem użyć kręgu do transmutacji ale jedyne co mi wyszło to małe bum :blink:
odp. na pytanie Mrooczka
dla mnie alchemia to kontrola mutacji i transmutacji w obrębie Materii i energii
PMEmail Poster
Barboss
Quote Post
Doswiadczona Osoba
*

Barboss - nie ma tak źle... azydki, azotki itp lub kwas pikrynowy w metalowej puszce to dopiero coś choć bleknie przy zabawach pt. hydrazyna lana do silnika spalinowego

Mroczku...widze ze masz sklonnosci do robienia duzego BOOM :czarodziej:
Osobiscie proponuje uwazac na to co sie miesza, bo sam juz mialem kilka ciekawych zdazen, typu: latajace probowki, lub pekajaca kolba plaskodenna:D czasem tez cos moze wystrzelic ( niewlasciwe proporcje przy analizach ilosciowych ) :czarodziej:
Alchemik...

z wysokowartosciowej rteci i uranu ( pod wplywem energii ) mozesz otrzymac to, o co alchemicy walcza od zarania ziejaw...Pytanie...Skad wziac reaktor jadrowy, niezbedny do przemiany metali nieszlachetnych w zloto?
Ja interesje sie chemia, lachemia, biochemia ( w pomniejszym stopniu), ale to jest zwiazane z moim powolaniem i tym co wykonuje :) musze przyznac, ze w chemii jst wiele ciekawych dzialow, ktorymi warto sie zajac.
Obecnie dzialam z zastosowaniem ziol (a raczej substancji w nich zawartych ) w lecznictwie itp...proponuje na poczatek zainteresowac sie wlasnie tym zagadnieniem...w Ten sposob zrobisz wiecej dobrego, niz poprzez rozdawanie zlota ubogim...Pozdrawiam
PMAOL
Mrooczek262
Quote Post
...
*

Hmmm.... a nie prościej po prostu zrobić studia z chemi / fizyki pod kątem przemian izotopowych itp ? Tam przemiana materii pod wpływem energii to codzienność, że nie wspomnę o remomie pracy z której się wychodzi niemal "świecąc w ciemności" ;) Szczególnie że w polsce jest sprzęt ku temu by się bawić w produkcje izotopów. Plotka niesie że reaktor jest na pewnym wydziale doświadczalnym, gdzie produkują izotopy do szpitali itp tyle że nad tym odpowiednik ABW siedzi [więc "krótkiego spięcia" w stosie reaktora z okazji Zabawy Sylwestrowej tak łatwo się nie da w tym przypadku zrobić].
Co do rtęci i uranu - skupiłbym się na plutonie... Samo złoto przy tym to pestka, a jakie śliczne BUM robi pluton lub termojądrowa, ew. neutronowa [czystki w mieście, brak korków, ulice tylko dla ciebie, koniec kłótni z sąsiadami itp - ustawiasz zabawkę na stole warsztatu, jedziesz na urlop i zastajesz całe miasto nieco "przemeblowane"] :)
Odnośnie samego złota to w ramach kolejnego Prima Aprilis możnaby rozdać ludziom sztabki z np. pirytu lub tombaku [dociążony ołowiem wygląda i waży niemal jak złoto] ;).
Barboss
Quote Post
Doswiadczona Osoba
*

Piryt..."Złoto głupców" dla głupców...Rzezywiscie wyglada na pierwszy rzut oka jak zloto ( dla ludzi ktorzy nie maja doświadczenia w mineaarologii)...
Podsyce mroczku Twoje sklonnosci sadystyczne i Ci powiem ze mozna zrealizowac swoje marzenie o wlasnej bombce na choike, ktora robi wielkie bum i rysuje na niebie grzybka...Kilogram uranu mozna kupic za ok 350 - 450 dolarow amerykanskich (oczywiscie chodzi mi o rude nieprzerobiona, czyli swierzo po wydobyciu)...Jesli masz sprzet i laboratorium to mozesz sie pobawic w produkcje fajerwerkow radioaktywnych :czarodziej:
Z tym reaktowrem to sie zgadzam, tez slyszalem cos ze w polsce jest maly reaktorek :czarodziej:
PMAOL
Nefthis
Quote Post
Unregistered

z tego co wiem to chyba nawet gdzies koło wawy
monia
Quote Post
Osoba która juz cos wie
Nr użytkownika: 1.116

QUOTE (Alchemik @ Mar 29 2007, 12:45 PM)
Wewnętrzne znaczenie alchemii, to po prostu wszechkompozycja, oznaczająca stosunek całości do części, które się na nią składają. Tak więc alchemia, jeśli odpowiednio pojęta, zajmuje się świadomą zdolnością kontroli mutacji i transmutacji w obrębie Materii i energii, a nawet w obrębie samego życia. Jest to nauka mistyka i atut człowieka samozrealizowanego, który poszukując, osiągnął jedność z Bogiem i gotów jest odegrać swą rolę. To tyle o Alchemii :czarodziej:
Chciał bym poznac wasze zdanie na temat alchemii i prosić o podzielenie sie informacjami w tym temacie jeśli takie posiadaćie. Z góry dziękuje.

interesujące,hymm sama nie wiem...podobała mi się książka pt."Alchemik" :rolleyes:
PMEmail PosterUsers Website
Mrooczek262
Quote Post
...
*

Jedynym kłopotem złotego środka / kamienia filozoficznego jest istota życia. Odnajdując cudowny pośrednik tak naprawdę się umiera ponieważ życie polega na dążeniach i przezwycieżaniu niedogodności a układ doskonały jest układem śmierci.

Ok - prościej:
uzyskując doskonałość umarlibyśmy z nudów takie znudzenie wszystkim, brak nowych wyzwań itp brak możliwości rozwoju [wyżej się nie da] i samo-realizacji [dążenie do doskonałości w jakiś kwestiach lub dziedzinach]. Ideą życia jest przezwyciężanie oporów na naszej drodze i to stanowi o jego sensie - doświadczanie. Bez doświadczania mamy złotą klatkę i mimo wszech-, wszystko-, itp doskonałości mamy tak de facto układ martwy - punkt w którym nie da się rozwijać itp mur.

Dlatego też wg niektórych, odpowiedź na ostateczne pytanie [sens zycia itp] jest absurdalnie brutalna: esencją życia jest jego niedoskonałość i nasza zdolność adaptacji, a układ doskonały / Utopia to "śmierć" [w sensie braku możliwości dalszego rozwoju czyli możliwy tylko regres / zanik skoro osiągnęliśmy granice możliwego rozwoju / progresu]. Świat który uzyskałby doskonały poziom rozwoju musiałby prędzej czy później umrzeć właśnie z tego powodu [brak nowych bodźców rozwojowych].

Odkrywając kamień filozoficzny wszelaka nauka nie miałaby sensu bo skoro posiadamy uniwersalne tworzywo to po co uczyć się tworzyć niedoskonałe skoro mamy doskonały zdolny przemienić się w wszystko ?

Uran uranem (zdolni geolodzy amatorzy mogą spróbować w Polsce wykopać nieco "wsadu":D ) a białaczka białaczką... chyba że ktoś zechce brudną bombę zrobić (ale i wtedy też dopadnie go zemsta Curie ). Chodzi ci o reaktor doświadczalny do produkcji izotopów medycznych ? ;)
Azazello
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Nr użytkownika: 941

Nie można zapomnieć również o zasadzie "równej wymiany", co oznaczało, że zamieniając należy poświęcić coś o równej wartości, z pomocą kamienia filozoficznego możliwe było ominięcie zasady, jednak nikomu nie udało się go ani stworzyć, ani znaleźć.
PMEmail Poster
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll