Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(2) [1] 2  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Chora Dusza, pomocy (?!)
skipi4444
Quote Post
Szpieg z krainy Dreszczowców...
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 1.765

Wierzę, że tutaj zrozumiecie o co mi chodzi i cos sensownego mi poradzicie...

Otóż...
Mam dziwne wrazenie, że moja dusza jest w jakiś sposób chora.

To znaczy czasami czuje się dziwnie pusta, albo wręcz przeciwnie wypełnia mnie coś czego nie jestem w stanie określić-jakiś chaotyczny zbiór emocji, uczuć, w każdym razie coś czego w żaden sposób nie da się uporządkować i jakoś logicznie sklasyfikować...

Najgorsze jest jedank to uczucie rozpadania się, tak jakbym nie mogła istnieć w całości, tylko fragmentarycznie, ba, czasem nawet czuję się jak gdybym istniała gdzieś indziej, byle nie tu i teraz. Tak jakby świat realny był w zasadzie nierealny,a wszystko to czego doświadczam było jakąś iluzją.

Uprzedzam, że to żadna depresja, tylko coś co towarzyszy mi już od dłuższego czasu. Chciałabym się dowiedzieć jak temu można zaradzić i co to wogóle jest ...

pozdrawiam
PMEmail Poster
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

Wypalenie się - najlepsza i najskuteczniejsza metoda to pogadać z jakimś znajomym psychologiem i może to coś pomoże. Domowym sposobem to można zajadać czekoladę i herbatkę z dziurawca popijać, lub po prostu - zaszaleć - jakieś nowe hobby więcej czasu z znajomymi itp zimę przeczekać z humorem :)
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Grupa: Opiekunowie Forum
Nr użytkownika: 49

QUOTE (Mrooczek262 @ Nov 19 2008, 10:32 PM)
Wypalenie się - najlepsza i najskuteczniejsza metoda to pogadać z jakimś znajomym psychologiem i może to coś pomoże.

Lepszy bioenergoterapeuta choć ani jednemu ani drugiemu nie ufam w 100% tyle ze jak juz cos to od spraw duszy sa własnie bioenergoterapeuci,szamani etc ;)
PMEmail Poster
Vabu
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Nr użytkownika: 1.247

No, w tym temacie to ja też mogę napisać, że miewam tamie dni, całe miesiące nieraz. Wówczas naprawdę na nic nie mam chęci, a czuję się fatalnie. Nie fizycznie, ale raczej wewnętrzne. W moim przypadku przyczyną jest odosobnienie pewnie i samotność ;] Trochę radości i uśmiechu w życiu, więcej spotkań z przyjaciółmi - to powinno pomóc.

W każdym razie to tylko teoria. ;]
PMEmail PosterAOL
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Jest na to pewien sposób ale biorąc pod uwagę to że dopiero co zaczynasz lepiej pójdź do bioenergoterapeuty bo sama nie dasz rady.
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

bioenergoterapeuty? jasne... masz za duzo pieniedzy i chcesz je zmarnotrawic? po co Ci bioenergo...ja Ci podam numer swojego konta i przeslesz ...

Sari tak się składa ze od spraw duszy i psychiki sa psychologowie...
(psychologia pochodzi od dwoch greckich slow psyche - dusza i logis- nauka)

Ponadto to co zostalo wyzej opisane to zwyczajny, czesty stan depresyjny lub pod depresyjny rozpoznawany nawet przez malo wykwalifikowanego psychologa...i moze was zdziwie ale to ma niewiele wspolnego z istota duszy... psychika, stany emocjonalne, plyny mozgowe :)
Nefthis
Quote Post
Unregistered

To jest bardziej złożone niż się może wydawać a jedno nie wyklucza drugiego.
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

bioenergoterapeuty? jasne... masz za duzo pieniedzy i chcesz je zmarnotrawic? po co Ci bioenergo...ja Ci podam numer swojego konta i przeslesz ...

Jakoś ja nie marnowałam pieniędzy i bardzo sobie chwalę wizyty u mojej bioenergoterapeutki choć podchodze do tego z lekkim przymruzeniem oka ,nie kazdy bioenergoterapeuta zrzyna kasiore .....

Sari tak się składa ze od spraw duszy i psychiki sa psychologowie...
(psychologia pochodzi od dwoch greckich slow psyche - dusza i logis- nauka)

Co Ty nie powiesz
:a9:
Nie wszystko da sie logicznie/naukowo wyjaśnić chocby sie zdawało ze sie da :jezyk:

Upieram sie mimo wszystko przy wizycie u szamana tudziez bienergoterapeuty ale decyzja należy i tak do skipi4444.
PMEmail Poster
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

Sari 98% bioenergoterapeutów wybrało ten "zawód" by zarobić bo jest to oplacalne w dzisiejszych czasach... mimo ze kazdy z nich pieprzy o pomaganiu itd... totalna bzdura i tyle :)

A zdajesz sobie ze czasem bioenergo sprawiaja jedynie wiecej problemow zdrowotnych ? :D
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Mefistofeles @ Nov 21 2008, 12:31 AM)
Sari 98% bioenergoterapeutów wybrało ten "zawód" by zarobić bo jest to oplacalne w dzisiejszych czasach... mimo ze kazdy z nich pieprzy o pomaganiu itd... totalna bzdura i tyle :)

A zdajesz sobie ze czasem bioenergo sprawiaja jedynie wiecej problemow zdrowotnych ? :D

No cóz kazdy chce żyć z czegoś ,w końcu psycholodzy tez mało nie zarabiają ,ale czy to o tym jest ten temat ?
Grunt ze mi pomogła moja bioenergoterapeutka .
Zaś kwestię sprawiania problemów zdrowotnych przez nich pozostawię dla siebie bo to nie poprawne politycznie powiedzmy było by tu to pisac :jezyk:
PMEmail Poster
Meeron
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 1.798

Od bioenergoterapeuty leprza jest polopiryna S B) Szybko stawia na nogi, podobnie jak magnez i witamina c :czarodziej:
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Vabu
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Nr użytkownika: 1.247

Meeron, my tu nie mówimy o chorobie ciała, lecz duszy. Wątpię by leki zrobiły coś więcej dla naszego umysłu poza uzależnieniem.

Skoro niektórzy z was twierdzą, że bioenergoterapeuta jest dobrym rozwiązaniem to warto spróbować (przynajmniej jak dla mnie jest to o wiele lepsze wyjście niż psycholog.)
PMEmail PosterAOL
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

tak tak... status "maga" zobowiązuje do odrzucania konwencjonalnych metod leczenia... nie badzcie smieszni... -.-
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Mefistofeles @ Nov 22 2008, 01:55 PM)
tak tak... status "maga" zobowiązuje do odrzucania konwencjonalnych metod leczenia... nie badzcie smieszni... -.-

Czy ktoś to napisał ?
Zdaje się ze jesli juz radzimy bioenergoterapeutów to chyba to wynika z doswiadczenia.
PMEmail Poster
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

śmie wątpić...
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Mefistofeles @ Nov 22 2008, 09:18 PM)
śmie wątpić...

No tak to było do przewidzenia ,ale kto by się tym przejmował :buum: :b1:
PMEmail Poster
Meeron
Quote Post
*

Poważnie mówiąc, bioenergoterapeuci sa dośc przydatni:) Oczywiście tzreba trafic na osobe która na prawde wie co robi ( ma dryg w fachu i nie ściaga mamony za darmo ) :rolleyes:
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Meeron @ Nov 23 2008, 11:23 PM)
Poważnie mówiąc, bioenergoterapeuci sa dośc przydatni:) Oczywiście tzreba trafic na osobe która na prawde wie co robi ( ma dryg w fachu i nie ściaga mamony za darmo )  :rolleyes:

Tak jest z kazdym zawodem czy tez darem który przeradza sie w zawód jak ktos robi cos z powołania i jest osoba o szczerym i czystym sercu to nie przyklada wagi do kasy.
Zawody wyuczone maja stałe dochody miesieczne wiadomo jesli maja pracę, a Ci co posiadaja dary i nic innego prócz wykorzystywania ich nie robia to zyc z czegoś muszą.
Pewnie ze teraz jest sporo oszustów ,ale i porzadnych ludzi nie brakuje w dziedzinie niekonwencjonalnej ,moja bioenergoterapeutka od lat bierze za wizyte 30 zł a nawet jak ktos nie ma to oko przymyka i pomaga mimo wszystko.
PMEmail Poster
Meeron
Quote Post
*

Z tego co piszesz widze że to musi byc porządna babka :rolleyes:
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Meeron @ Nov 24 2008, 01:13 AM)
Z tego co piszesz widze że to musi byc porządna babka :rolleyes:

Bo taka jest :)
PMEmail Poster
Meeron
Quote Post
*

Mnie osobiście rozbawia czasem naiwność ludzi, którzy korzystaja z usłóg wróżek i energoterapeutów ( oszustów ) mimo, że nic im to nie pomaga:) Znam ludzi którzy wywalaja po kilkaset zł za wizytę a potem kica:D Ale żeby było śmiesznie to wrajaja ponownie żeby wydac kase na nic :D Większośc ludzie nie potrafi odróżnic "zawodowca" od oszusta :rolleyes:
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Nr użytkownika: 1

W innych krajach medycyna niekonwencjonalna jest uznana.
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

I co w związku z tym? To wcale nie musi świadczyć o jej funkcjonalności... po prostu o naiwności ludzi.
Meeron
Quote Post
*

Konwencjonalna, czy niekonwencjonalna...Ważne jest tak na prawdę żeby pomagało:) Zresztą, morfina jest uzywana w każdym rodzaju medycyny :rolleyes:
Szaman
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*
Nr użytkownika: 1.079

jedną z największych głupot jaka słyszę wszedzie odnośnie medycyny to podział na "konwencjonalną i niekonwencjonalną"

co tam będę daleko szukał Wikipedia wystarczy: definicja

Medycyna (łac. medicina „sztuka lekarska”) – nauka empiryczna (oparta na doświadczeniu) obejmująca całość wiedzy o zdrowiu i chorobach człowieka oraz sposobach zapobiegania i leczenia. Za ojca medycyny uważa się Hipokratesa, a nowożytnej Paracelsusa. Ostatnio wprowadza się zasady medycyny opartej na faktach.

czemu zatem "całość" dla lekarzy znaczy połowa? pomyślmy..
hmm przemysł farmaceutyczny ? przynoszący giga zyski? operacje które noiosą to samo.. no dobra ale ne miejsce się tu rozwodzić dłużej... Wspominam o ty tylko aby zaznaczyć iż nieorzeczne jest dzielenie medycyny.
Tak jak napisał to przedmówca TO MA DZIAŁAĆ ;)

jednak wracając do problemu skipi4444... Odradzam w tej kwestii zdawanie się JEDYNIE na psychologów bioenergoterapeutów i innych takich. skoro jest tak jak piszesz to ja mam pewność że twoja dusza jest w jakimś stopniu chora. Ale ta choroba to nie coś co sie łapie z zewnątrz tylko to co siedzi wewnątrz ciebie. możęsz sobie iść do psychologów itd ale to cie będzie KOSZTOWAĆ;) a mozesz to zrobić sama i to szybciej a przedewszystkim da ci to więcej niż czyjaś pomoc.

To znaczy czasami czuje się dziwnie pusta, albo wręcz przeciwnie wypełnia mnie coś czego nie jestem w stanie określić-jakiś chaotyczny zbiór emocji, uczuć, w każdym razie coś czego w żaden sposób nie da się uporządkować i jakoś logicznie sklasyfikować...

Pustka wynika z wielu czynników a najcześciej z wewnętrznych blokad w podświadomości które sama wytworzyłaś. Mam dziwne wrażenie ze gdybym określił twój stan emocjonalny jako "ROBOT" to nie pomyliłbym sie bardzo :P
Wszyscy żyjemuy w społęczeństwie które wymaga od nas bycia takimi robotami wiecludzie często tłumia w sobie swoje uczucia, marzenia, namiętności i pasje. Przez to właśnie powstaje taki stan w któym wachasz sie pomiędzy pustką i suchym logicznym funkcjonowaniem robota a niezrozumiałymi już dla siebie odczuciami wewnętrznymi które stłumiłaś i klasyfikujesz jako "chaos".

Uczucia człowieka właśnie takie są :P chaotyczne tak jak cały świat, jak cząsteczki w atomach jak reakcja nuklearna :D. A nasz świat codzienny który sobie tworzymy z kolei dąży ciagle do wymuszonego na chaosie ładu i dostosowując sie do niego stajesz sie też taka uporządkowana.
Przeczysz swojej naturze :P

tak jak ktoś pisał wyżej. zrób coś co przeczy twojemu pojęciu świata poukładanego, nierealnego i sztucznego>> bo taki własnie jest świat uporządkowany.

a co to od ciebie zależy.. nieiwem.. wycieczka stopem do Francji? seks w parku? Koncert metalowy i pogo :D ?

Taki stan miewa dziś wielu ludzi. kolejna choroba "nowoczesnego stylu życia"
PMEmail PosterUsers WebsiteAOL
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll