Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Choroby, A Amulety I Talizmany
Vabu
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 1.247

Nie wiem czy dobrze zakładam temat, ale jestem ciekawy waszego zdania:
Czy amulety i talizmany mają jakiś widoczny wpływ na leczenie chorób? Mówię tu zarówno o tych pospolitych jak i takich jak epilepsja chociażby...
PMEmail PosterAOL
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Grupa: Opiekunowie Forum
Nr użytkownika: 49
Grupa: Opiekunowie Forum

Na pewno tak jeśli wierzy się w skuteczność ich działania :)
Niestety sa choroby których sama wiarą nie wyleczysz ,jednak mozna zaleczyc .....
PMEmail Poster
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

Najpierw musielibyśmy zdefiniować pojęcie amuletu...

Jako, że wiemy co to jest to uznaje ten punkt za zbedny w mojej wypowiedzi, tych których nie wiedzą wysyłam do specjalistycznej literatury.

Następnie musimy rozpatrzyć możliwość oddziaływania amuletu na psychikę... jasnym powinno być dla wszystkich, że amulet nie działa za sprawą fantastycznej magii niczym z Harrego Pottera, wszystko polega na odbiciu w podświadomości... dlatego przy magii związanej z amuletami, jedną z najważniejszych cech adepta jest podatność na autosugestię a nawet hipnozę.

Podsumowując, amulat działa w sposób widoczny jedynie dzięki odpowiedniemu odciśnięciu się w podświadomości... W ten sposób można również leczyć, tak samo jak leczy się za pomocą hipnozy.

Jednak owe leczenie dotyczy przeważnie chorób na tle emocjonalnym, psychicznym. Gdyż głupi amulet jak mocno wryty w podświadomość nie da rady zasklepić rany ciętej :)

Dlatego magię leczniczą preferuję jedynie jako dodatek do leczenia konwencjonalnego. No chyba, że używamy ziół wtedy leczenie konwencjonalne można (ale nie trzeba) odstawić.
Vabu
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Nr użytkownika: 1.247

Co to amulet / talizman to ja wiem, zarówno to, że nie posiadają one żadnej mega mocy i nie mogą nas uzdrowić jak to jest w grach.

Jak niby jednak stworzyć taki amulet, który wspomagałby w chorobach? Na przykład ja mam epilepsję i pomyślałem, że może oprócz stosowania konwencjonalnych metod walki z chorobą, mógłbym choćby powstrzymać ataki poprzez noszenie amuletu...
PMEmail PosterAOL
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

Można by spróbować stworzyć amulet bidrunowy.

Można by stosować magiczny trójkąt ABRAKADABRA.

Krzyz Ankh

Pentagram

A ponadto bardzo skutecznym moze byc stworzenie sigilu.
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Spróbuj doprowadzić do równowagi poszczególnych czakr tak aby były one stabilne jak i procesów zachodzących w twoim mózgu - wizualizacja wzajemnie oddziaływających na siebie półkul mózgowych które są w równowadze ze sobą. Ponadto zamontuj sobie trwałe uziemienie negatywnej energii. Co do amuletu abrakadabry to noś go przez 9 dni a następnie wyrzuć do rzeki lub innej bieżącej wody (nie zapomnij go wcześniej ukierunkować na pochłanianie choroby). Bidruna i sigil jak najbardziej też pasują. Jednak ja na twoim miejscu najbardziej skupiła bym się na wizualizacji i postaraniu się aby uzyskać równowagę energetyczną.
vvel3s
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Nr użytkownika: 6.940

Podobnie jak wyżej, wydaje mi się, że świetnie nadają się do tego runy, które w istocie same są sigilami. Ja sam ostatnio zrobiłem dla siebie amulet, używając kawałka drewna znalezionego w lesie, mocząc go w mieszaninie własnych płynów ustrojowych. Całego rytuału nie będę opisywał, ale napiszę tyle, że wyryłem na nim własne imię w Futhark po czym wypełniłem krwią. Ta więź ma stanowić o mocy ochronnej amuletu, m.in. przed chorobami
PMEmail PosterAOL
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll