Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Fajne forum
Jack
Quote Post
Oczytana Osoba
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 809

Witam zajmuję się magią od 6 lat i mam parę propozycji
1. Wywalcie zaklęcia i tą całą księgę zaklęć i czarów bo one nie działają i nigdy nie będą działać
2. Wywalcie wszystkie śmieszne rzeczy ze strony głównej typu "kociołek" po co mi przepis na surówki?? albo runy które odpowiadają na ciąg niezrozumiałych liter wróżbą. itp. itd.
3. Zmieńcie całkowicie działy typu Magia Wicca bo zostałem obrażony do żywego gdy przeczytałem o recytowaniu zaklęć podczas świąt i tym podobne. Ogólnie większość działów nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
4. Wyrzućcie działy odnoszące się wilkołaków bo to fragmenty jakiejś książki sensacyjnej w moim mniemaniu albo autor lubi sobie popić. To samo z wilkołakami.
5. Nie mam pojęcia po co jest dział o zielarstwie, ale to chyba wasz najlepszy dział bo ludzie sobie po tym spacerują po lesie nie niszcząc przy okazji przyrody(daliście wiele wskazówek co do tego) Mała uwaga te zioła nie zawsze działają i nie zastąpią terapii lekarskiej co powinno być dołączone do każdego tekstu a nie tylko w zasadach zbioru.
6. po co wam w dziale biblioteka horrory i romanse? do tej pory się zastanawiam a w filozofii macie niektóre fajne książki tylko brakuje mi fachowych książek o ezoteryce i NLP np o którym oczywiście nigdzie nie ma nawet wzmianki.
7. Wasze darmowe zasoby potwierdziły moją teorię co do komercjalnego charakteru tej strony która posiada nie przypadkiem także sklepik. Po co tapety na pulpit???
8. Dział o runach, gratuluje, bardzo obszerne choć wiele informacji niepewnych i naciaganych, szczerze mówiąc wiekszość bliżej mi znanych ezoteryków ma powazne wątpliwości co do ich działania
9. Sklepik. O k...... to mnie rozwaliło. Wy zdajecie sobie sprawę że te różdżki nie mają żadnego zastosowania? może fajnie by się kiełbaski na nich piekło, tylko za krótkie:/
10. Antyki.... yyy widzę że prowadzicie też działalnośc ochrony dóbr kultury
11. Przejdźmy do tego czego brakuje. gdzie jest NLP, LD, OOBE, teoria, filozofia, rozwój duchowy, medytacja, praca z energią itp.?
12. Co do forum, powyższe i tam nie istnieją, nie rozumiem dlaczego nie można rozmawiać o sataniźmie itp. Jeśli ktoś się z tym nie zgadza argumentuje swoje poglądy i prowadzi dyskusje. Większość tematów jest dziecinna typu łowcy.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
PMEmail Poster
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

Ad 1
Skoro podchodzisz do tego z przeświadczeniem "to i tak nie zadziała" to jakim prawem ma to zadziałać ?

Ad 2
Spox
idź do fast-food'ów a potem narzekaj na dziwny głód jakieś dziwne zmiany w organizmie i psychice, a najlepiej zapisz się do "klubu zmutowanych" i jedz plastyk popijając to wodą nasyconą CO 2 z dodatkiem barwnika oraz łyżeczką cukru ;)
Brachu - a jak sądzisz - jak działa audiotele ? Wierzysz że tam wróże i wróżki siedzą ? :D
Runy są sprawdzone i sprawne, nie chcesz nie używaj.
Dla ciebie: specjalna usługa pt. osobista wróżba runiczna powiedzmy za jakieś 120 pln wg. stawki branżowej - pasi ? czy wolisz za darmo ?;)

Ad 3
A tym masz coś wspólnego z rzeczywistością czy tylko kompleksy lub jakieś fobie się u ciebie ujawniły ? Ktoś cię zmusza do czytania ?

Ad 4
Wyrzuć to sobie tą gąbkę z głowy :) Czy ty czegoś nie brałeś ?
Autorka książki od kilkudziesięciu lat jest po tamtej stronie, a ty widać nieco nierozgarnięty, zaś książka to biblia wilkołaków, szkoda że chyba dla takich jak ty zbyt szczegółowa i specjalistyczna...

Ad 5
A doczytałeś do końca czy też coś przeoczyłeś ?

Ad 6, 7, 8, 9, 10, itp
Co oznacza słowo Biblioteka ? kącik rozmów o makulaturze ?
Dziecinadą jest oburzanie się na komerchę skoro nie musisz płacić za czytanie. A jak chcesz coś extra to wyłóż kasę a się pojawi. Ach, zapomniałem, runy są złe bo nie są wedle kanonu New-Age [czytaj: nie ma rękodzieła pt. frezarka, polerka i masówka made in China "z dna bałtyku"]. Mistrzu - jak umiesz zrobić sam różdżkę wedle własnego wzorca to się pochwal a jak nie to morda w kubeł i w kąt zanim różdżkę się na kołek naostrzy :P

Darmowe tapety nie pasi ? Może się marzy biżuteria rozdawana za friko ?
Jak ktoś jest leń to niech spada jak nie pasuje mu projekt Współpraca...

"Dlaczego nie można rozmawiać o sataniźmie itp."
Ależ możemy, o debilizmie także tylko nie ta działka wierzeniowa i nie tobie narzucać tematyki jaką się zajmuje portal...
Idź na portal o rybkach narzucać tematy o chomikach :D

Ad 11
Spox - Załatw kasę i dorzuć ludzi do pracy a się pojawią, są ważniejsze rzeczy niż zabawy w New-Age [piramidki, etc].
Fajnie widzieć jak sam przyznajesz że nie przejrzałeś zasobów a narzekasz...
Filozofia... przecież się oburzałeś odnośnie Biblioteki...
heh, patrzysz w knigu, widzisz figu...
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Grupa: Opiekunowie Forum
Nr użytkownika: 49

Słuchaj no bubek nie Ty decydujesz o strategii publicystycznej.
Nie pasi ,nie czytaj -idź sobie do księgarni i kup sobie książki o jakich marzysz.
Wolnosć Tomku w swoim domku kminisz ?
Reszta komentarza zbędna :patykiem:
PMEmail Poster
Jack
Quote Post
Oczytana Osoba

Ad. 1 No właśnie tu chodzi o autosugestię i zmianę nastawienia, czym zajmuje się magia chaosu, tylko bez specjalnych zaklęć a za pomocą kontaktu z podświadomością
Ad. 2 A kto nie powiedział że jem w domu? Po prostu myślałem że na stronie o magii nie znajdę przepisu na sałatkę i sposobu czyszczenia zastawy stołowej w dziale antyki.
Ten programik raczej nie działa i nie jest sprawdzony, a runy działają dopóki... nie przestaną działać, myślisz że dzwonię na audiotele?
Ad. 3 Nie wiem o co chodzi z kompleksami i fobiami. Kompleksy tworzą się na wskutek niedowartościowanie i nie widzę związku z moim postem, fobie w obawie przed czymś i też nie za bardzo "kminie". Pytasz czy ktoś mnie zmusza do czytania. Wydawało mi się że niektóre sprawy są warte przedyskutowania, typu działanie zaklęć. Przeczytałem i wyraziłem swoją opinię, ale Ty nie przyjmujesz jej do wiadomości.
Ad. 4 Myślałem że istnieją jakieś kulturalne zasady na tym forum, ale przechodząc do tematu. Przeczytałem tą książkę o autorze nie wiedziałem że nie żyje, ale nie wiem jak zasób wiedzy ma się do intelektu, jest dość szczegółowa i specjalistyczna owszem, szkoda tylko, że w żaden sposób nie udokumentowana
Ad. 5 nie był to jednolity tekst więc przeczytałem 5 tematów wstępu i wybrane artykuły o ziołach.
Ad. 6,7,8,9,10 Biblioteka to wypożyczalnia książek jeee:D ale zważywszy na stronę na jakiej się znajduje spodziewałem się czegoś innego a temat tego podforum zawiera "propozycje, opinie" myślę że dobór lektur nie zależy od zasobów finansowych.
Po pierwsze nie należę do New Age co niejako zasugerowałeś, obrażając przy tym zwolenników tego ruchu religijnego, po drugie nie wiem skąd posiadasz o nich takie informację i czemu przypisujesz mi kupowanie takich przedmiotów, co do różdżek troszkę źle mnie zrozumiałeś to dla mnie bezużyteczne bo nie ma żadnej energii, w sensie ma jak każdy przedmiot, gdybyś zajmował się psioniką( a może się zajmujesz?) to byś to wyczuł
Co do tapet, wydaje mi się że strona traci na powadze przez tego typu dodatki
Nie widzę związku satanizmu z debilizmem, można potępiać satanizm jeśli takie macie życzenie, zresztą to faktycznie nie moja sprawa jak zawężacie tematykę okrajając ją z poważnych tematów ok. chomiki nie wiążą się z rybkami a satanizm z magią dość ściśle w niektórych (4 mi znanych) odmianach.
Ad. 11 Dlaczego uparłeś się na to new Age? We wcześniejszych odpowiedziach pisałeś o fobiach... jakie są te ważniejsze rzeczy od piramidek? Różdżki? Poza tym wystarczy rozszerzyć o pare działów dać podstawowe teksty np. "traktat o projekcji mentalnej" a resztę niech pisza użytkownicy po weryfikacji przez administratorów. Zacytuj fragment w którym napisałem że nie przejrzałem zasobów siedzę tu już 3 dzień i sobie czytam. Odnośnie biblioteki oburzałem się na romanse i horrory. Filozofia jest owszem dobra ale mało jest filozofii stricte ezoterycznej typu "buddyzm"

A teraz do Sari Arisa
Dział nazywa się opinie, propozycje
reszta komentarza zbędna
PMEmail Poster
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

A teraz do Sari Arisa
Dział nazywa się opinie, propozycje
reszta komentarza zbędna

No tak tak konstruktywna krytyka jak najbardziej a nie dopierdalanie się i szukanie dziury w całym .Odnośnie księgi czarow i zaklęć to opiera się ona odnosnie wierzen wicca, a nie o magię chaosu. Stosowne nastawienie i przeświadczenie jest podstawą wiary a ta podstawą każdej ścieżki , a bez podstaw / doktryny żadna ścieżka, wiara, religia i magia istnieć nie może :)

co do różdżek troszkę źle mnie zrozumiałeś to dla mnie bezużyteczne bo nie ma żadnej energii, w sensie ma jak każdy przedmiot, gdybyś zajmował się psioniką( a może się zajmujesz?) to byś to wyczuł

Różczka jak każdy zdążył już poznać jest tylko przedmiotem rytualnym / wspomagaczem. To narzędzie rytualne, i do zastosowania w rytuałach (a dokładniej w rytuałach wicca). Hmm czy różczka to elektrownia że ma mieć energię ? ;)

dziury przez "u"

Już dawno zostało poprawione :jezyk:
PMEmail Poster
Mrooczek262
Quote Post
...
*

Z jedzeniem a dokładniej z dietą jest związana wiara, zasady religijne etc - przykład ? wegetarianie, hinduizm, islam, buddyzm, jarosze etc.
Podano uniwersalny zestaw - może się komuś przyda, może nie - czas pokaże.
Dział antyki dotyczy konserwacji rzeczy typu rytualne.
Srebra chyba nie będziesz czyścił Dosią czy innym paskudztwem ? :D

Kwestia działania programiku jest prosta: ćwiczenie - czyli pomoc w zajarzeniu jak się wróży runami i o co biega w wróżbach runicznych.

Ad 4
Autorka co prawda nie żyje, lecz prawa publikacyjne danego tłumaczenia są naszą własnością, i nie powiesz że lepiej że zdecydowaliśmy się zamieścić do publicznego czytania niż zmuszać do kupowania w formie drukowanej za kilkadziesiąt zeta ? ;)

Portal jest tematyczny, wchodząc na samym tytule [title] widać chyba czym się zajmuje... Dobór lektur zależy od planu wydawniczego. Że plan wydawniczy jest zawalony na najbliższe kilka lat i kolejka długa nie nasz problem - zawsze możemy przyjąć zlecenie na publikację specjalną i zatrudnić extra zespół wydawniczy - kwestia wiadomo czego.

Satanizm nie będzie omawiany. W regulaminie o tym piszę, aczkolwiek przypomnę: wierzenia judeo-chrześcjańskie - czyli "to co narzucili naszym przodkom najeźdzcy ogniem i mieczem siejący miłość i pokój".
Szajtan = wierzenia judeochrześcjańskie.
Miejsce dyskusji o tym: jewish.org lub satan.pl ew. jakieś katolickie etc.
A debilizm = pseudo satanizm...
Idź buddystów namów na omawianie satanizmu - życzę powodzenia :)

Małe pytanie: czy nie zaświtało ci tak przypadkiem że satanizm współczesny [egzystencjonalizm chrześcijański la Vay'a] wywodzi się z zdegenerowanego wraz z czasem motywu Diabła w kulcie wiedźm ?
Była o tym kiedyś pisana praca naukowa dot. przemian kulturowych jakim uległo postrzeganie kapłanów pogańskich przez chrześcijan.
Motyw greckiego Pana, motyw rogatych wikingów (siejący lęk berserkowie) oraz mieszkańców podziemia [kulty Cthon'iczne] wraz z czasem uległa miksowi z wizerunkiem kozła ofiarnego i wyskoczył Diabełek ]:->
A trójząb diabełka ? Motyw neptuna - pogańskiego boga ;)

"Traktat o projekcji mentalnej" jest szufladkowany jako zachodnio-europejska magia i New Age. My zajmujemy się czymś nieco innym, ale może kiedyś, za kilka lat, jak przerobi się to co mamy już zaklepane w grafiku wydawniczym :)

Co do New Age - nie mam zamiaru rozwijać dyskusji pt. czy New Age / eklektyzm / jest złe czy dobre portal zajmuje się czym innym.
Dla przypomnienia: NP, wierzenia i genezy wierzeń...
Jack
Quote Post
Oczytana Osoba

dziury przez "u" opiera się to bardzo szerokie słowo, ja bym tak nie szalał bo w magii wicca nie ma mowy o zaklęciach na pieniądze i przyjaciół. Piszesz o nastawieniu i o wierze, właśnie w tym tkwi problem jak dla mnie. Ludzie wierzą, że to działa i to działa przynajmniej odnośnie spraw na które mamy wpływ typu "udany dzień" Można zrobić wykres wiara w rytuał-> rytuał-> efekt Ja stosuje tą oto metodą wiara w efekt-> efekt dużo prościej i skuteczniej dlatego iż istnieje coś takiego jak utrata energii przez pośrednictwo, te zaklęcia nie działają same z siebie a wy nic o tym nie piszecie, napisalibyście tam zaklęcie na miłość "odpal 7 czerwonych świec i powiedz Mój amorze, niech go zaleje miłości morze" i działało by tak samo przez ich nastawienie a to zła metoda ponieważ należy upatrywać przyczyn i zająć się sferą duchową ale takiego działu już nie macie. Dobra kontrola energii pozwala na różne dużo szersze i poważniejsze rzeczy. pozdrawiam i jeszcze jedno "Mistrzu - jak umiesz zrobić sam różdżkę wedle własnego wzorca to się pochwal a jak nie to morda w kubeł i w kąt zanim różdżkę się na kołek naostrzy" to złamanie regulaminu: "Prosimy o poszanowanie i kulturę w swych postach i unikanie wszelakich kłótni tudzież nieużywanie wyzwisk."
A teraz zapraszam do zapoznania się z resztą moich opinii jeśli łaska
PMEmail Poster
BloodHead
Quote Post
Zywa Biblioteka
Grupa: Szwadrony Moderacyjne
Nr użytkownika: 576
Grupa: Szwadrony Moderacyjne

i znowu kłutnia
PMEmail PosterAOL
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (BloodHead @ Jun 5 2007, 09:46 PM)
i znowu kłutnia

Uważaj jak piszesz kłótnia :D
Zadna kłótnia Blood poprostu rozmowa która i tak nic konkretnego tu nie wniesie ,bo kazdy ma swoje racje .Dlatego kiedyś było już pisane by swój ciągnął do swego i nie zawracał dupy innym.
PMEmail Poster
Jack
Quote Post
Oczytana Osoba

Z jedzeniem a dokładniej z dietą jest związana wiara, zasady religijne etc - przykład ? wegetarianie, hinduizm, islam, buddyzm, jarosze etc.

tak szczególnie sos musztardowy do kiełbas
co do antyków to "Ten dział to miejsce poświęcone sposobom i metodom czyszczenia i konserwacji biżuterii, przedmiotów ozdobnych, jak także i przedmiotów rytualnych używanych w magii." czyli magia gdzieś przy okazji.
Co do programiku może mała wzmianka typu "to nie działa ale jest do ćwiczeń" bo po wpisaniu "ch... ci w d...." wyskoczyło mi "Choć zbliża się zwycięstwo, trzeba postępować rozważnie. Sukces lub porażka leżą obok siebie. Symbolem runy Sowelo jest piorun.
Przed jego uderzeniem trzeba się zabezpieczyć mimo ładnej pogody. Działaj w harmonii z naturą."
Ad. 4
Dobrze tylko że znam setki nieopublikowanych książek i co z tego? Skoro tematyka jest fantasy moim zdaniem.
Hmmm plan wydawniczy? Czyli koncentrujecie się na horrorach i romantykach, super. proszę cię skończ temat pieniędzy, bo znam ludzi którzy piszą książki i arty za free na fora tego typu, wy płaciliście za te horrory i romantyki?
Co do buddystów znam paru którzy z chęcią omawiają tą kwestię, szczerze mówiąc buddyści są otwarci na dyskusje o każdej religii, znasz może jakiegoś czy tak sobie gadasz?
Co do satanizmu to mówisz o tym który nazwałeś "debilizmem" ten la Vay`a dotyczy egocentryzmu jako natury ludzkiej
O traktacie: po co szufladkować? Poza tym nie wiem co masz do zachodniej magii.
Widzę właśnie jak zajmujecie się NP i wierzeniami a co do kłótni to skoro to nic nie wnosi to może przestańmy w ogóle wymieniać poglądy? "by swój ciągnął do swego" tyle że niektórzy są otwarci na różne rzeczy.
PMEmail Poster
BlackLilith
Quote Post
Unregistered

O fuck...... że też wam się chciało tyle szkrobać...... :wacko: Ja mam konkrecika........ Trza by było tu na stałe jakiegoś kogoś, kto by pilnował tu chaosu..... (koniec kuźwa z ze sztywniackim porządkiem!) Proponuję mgiełkę oczywiście! Mgiełka wracaj........ :wub:
QaDo
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*
Nr użytkownika: 857

Ale rozgrzebałas temata :P Jacka już nie ma, po sprawie... :lol:
PMEmail PosterIntegrity Messenger IMAOL
BlackLilith
Quote Post
Unregistered

QUOTE (QaDo @ Dec 5 2007, 11:20 PM)
Ale rozgrzebałas temata :P Jacka już nie ma, po sprawie... :lol:

Nie gadał aż tak źle......... tylko ciut przydługo, jak dla mnie......... :blink:
:piwo:
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

Jacka już nie ma, po sprawie...

Właśnie ,choć bana nie dostał :plask:
PMEmail Poster
Mrooczek262
Quote Post
...
*

QUOTE (BlackLilith @ Dec 5 2007, 06:35 AM)
O fuck...... że też wam się chciało tyle szkrobać...... :wacko: Ja mam konkrecika........ Trza by było tu na stałe jakiegoś kogoś, kto by pilnował tu chaosu..... (koniec kuźwa z ze sztywniackim porządkiem!) Proponuję mgiełkę oczywiście! Mgiełka wracaj........ :wub:

<_< :blink: Ordnung must sein
MGIEŁKA
Quote Post
Sztorm Kosmiczny
*
Grupa: Gość
Nr użytkownika: 984
Grupa: Gość

USUŃ PROSZE MOJE TEMATY I "MOJE" FORUM.
NIE MAM ZAMIARU WPISAĆ TU ANI JEDNEGO SŁOWA WIECEJ!!!
BEZ POZDROWIEŃ TYM RAZEM!!!
ŻAŁUJE Z CAŁEGO SERCA KAŻDEJ CHWILI, KTÓRĄ TU STRACIŁAM BEZPOWROTNIE!!!
USUŃ RÓWNIEŻ MOJE KONTO!!!
ŻEGNAM!!!

---------------------------------

sis za duża czcionka zminimalizowałam ją .

Pozdrawiam.

Edytowany przez Sari_Aris Dec 28 2007, 01:24 AM
PM
QaDo
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*
Nr użytkownika: 857

ah jo.. co tu sie wogole dzieje, masakra :blink:
PMEmail PosterIntegrity Messenger IMAOL
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (QaDo @ Dec 28 2007, 02:28 AM)
ah jo.. co tu sie wogole dzieje, masakra :blink:

Będzie dobrze ,damy radę odbudowac to co zostało zniszczone. :buum:
PMEmail Poster
Kalen
Quote Post
Unregistered

Bardzo fajna strona, jaka znalazlem do tej pory.
Kazdy administrator woli miec obszerna strone. :P
Miej szacunek do Wielkiej Księgi Czarów i Zaklęć !
Zaklęcia nie działają, może jakieś dowody, że naprawdę nie działają??? Mi np. działają. :ph34r:
liam
Quote Post
Wstepujacy
*
Nr użytkownika: 7.089

Myślę, że internet jest tak wielką "przestrzenią", że każdy może znaleźć w nim miejsce dla siebie. A jeśli forum się nie podoba to zawsze można założyć własne. ;-)
PMEmail Poster
Mrooczek262
Quote Post
...
*

To czy działają czy nie, to naprawdę osobista sprawa.
Jeśli w coś wierzysz to zadziała, ale nie ma nic na zasadzie "stoliczku nakryj się" ;)
Czyli jeśli rękami nie wesprzesz sprawy to nie można oczekiwać że stoliczek sam się nakryje ;) magia TYLKO pomaga ;)
Byłbym oszustem i kłamcą gdybym twierdził że zawsze i wszędzie działają, więc wolę uczciwie napisać "mogą ale nie muszą zadziałać" :)
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll