Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

Reply to this topicStart new topic

> Drobna kwestia techiczna
Kurt von Deihl
Quote Post
Unregistered

Czy nie lepiej byłoby materiały w bibliotece zamieszczać w formacie .pdf? Eliminuje to problemy z kodowaniem i jest wygodniejsze niż zipowany .html.

Jakby co moge sie podjąć w czynie społecznym konwersji na w/w format (przegladarka jest darmowa ale program do tworzenia takich dokumentów jest płatny)
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1
Grupa: Admin

nie wiem :(
sprawa jest taka że z jednej strony wszechstronność [czyli zarówno Unix, Windows, Macintoshe jak i inne systemy operacyjne] powinny móc odczytać zawartość, a pdf to nie wiem - po prostu jeszcze czystki nie zrobiłem [lovecraft na 90% prawie cały wyleci na rzecz nudnawych ale koniecznych rzeczy {bushido, koran, talmud, wedy, I-chin itp (to co będzie możliwe, to zamieszczę)}]

raczej opcja 'pobierz' zniknie
[w planach jest uruchomienie wyłącznie opcji 'czytaj' zamiast 'pobierz']
no i... pdf... mam pewne obawy zw. z pdf'am - chodzi o prawa autorskie dzieł literackich - lovecraft przekręcił się nie tak dawno temu więc... trudno by się przejechać z zabawą z ZAIKS'em :/

sprawa z pdf'ami które na 100% się pojawią jest dość zawiła - bo zostaną zamieszczone książki przedwojenne a dotyczące zarówno iluzjonistyki [sztuka z Lwowa :D] jak i okultyzmu [jedna pereła jest ale najwcześniej pod koniec roku - kłopoty techniczne], horrory i powieści wyłącznie w czytelnię polecą...

nie wiem - po prostu nie wiem - Kurt - przed zmianą serwera na kilkakrotnie większy na razie nic nie można planować [każdy pdf to miejsce na dysku...]
dziękuję za propozycję, ale przy obecnym stanie serwera na razie nie mogę ryzykować przeciażania pojemności na dysku :(

zmiana/ulepszenie serwera zaś bedzie około początku-środka listopada

przepraszam i pozdrawiam
Mrooczek262
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Kurt von Deihl
Quote Post
Unregistered

Ok, rozumiem, choć analogiczne wersje dokumentów w pdf. nie powinny (przy maksymalnym wewnątrz-formatowym "skompresowaniu") zajmować dużo więcej niż html.

Jedno pytanie apropo praw autorskich - dlaczego ZAIKS miałby sie przyczepić do .pdf'ów a do html'a nie?
no_name
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Kurt von Deihl @ Sep 24 2004, 08:18 PM)
Ok, rozumiem, choć analogiczne wersje dokumentów w pdf. nie powinny (przy maksymalnym wewnątrz-formatowym "skompresowaniu") zajmować dużo więcej niż html.

Jedno pytanie apropo praw autorskich - dlaczego ZAIKS miałby sie przyczepić do .pdf'ów a do html'a nie?

Pdf zajmuje wiecej bo po za trescia masz formatowanie i inne np w html pogrubienie tekstu to <b> a w pdf nie pamietam juz dokladnie ale 3-6 razy wiecej i ogolnie formatowanie zajmuje wiecej... z tego roznica w wielkosci plikow.. a co go praw autorskich to jesli udostepniasz ksiazke w pdf to pozwalasz ja sciagac.. a w html mozesz udostepniac fragmety tekstow a po za tym udostepniasz ja w formie do czytania lecz nie do pobrania i tu jest roznica.. (ale nie jestem pewien jak jest naprawde dokladnie z tymi prawami)
pozdro
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topicStart new topic