Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(8) 1 2 [3] 4 5 ... Ostatnia » ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zapraszam do rozmowy, uwagi, opinie i inne sugestie
lucius
Quote Post
Unregistered

Tak szczerze to juz duzo blizszych prawdzie rzeczy zostalo napisane w necie, takze nie musze. Mi chodzi przede wszystkim o to, byscie przestali podpisywac wasze fantazje jako dzial "wampiryzm" na waszej stronie.
Jk.
Quote Post
Unregistered

QUOTE (lucius @ Jan 28 2007, 04:15 PM)
Tak szczerze to juz duzo blizszych prawdzie rzeczy zostalo napisane w necie, takze nie musze. Mi chodzi przede wszystkim o to, byscie przestali podpisywac wasze fantazje jako dzial "wampiryzm" na waszej stronie.

Pozwole sobię zacytować
Jesli kolega taki oswiecony, to moze tak cos od siebie?

No... Bo ciekawość mnie zżera, czemuż to tkwie w tak wielkim kłamstwie, gdzież prawda? Lucius, ja chcę wiedzieć! Chcę poznać, czym jest Prawdziwy Wampiryzm. Albo przynajmniej poznać twoją opinię, bo jak narazie NIC nie powiedziałeś <_<
Więc, bądź tak łaskaw, przedstaw swoje przekonania, dodaj do tego źródła może, przedstaw swój punkt widzenia, a chętnie przeczytam i ocenie. Być może nawet przekonasz mnie.
angie
Quote Post
Unregistered

No... Bo ciekawość mnie zżera, czemuż to tkwie w tak wielkim kłamstwie, gdzież prawda? Lucius, ja chcę wiedzieć! Chcę poznać, czym jest Prawdziwy Wampiryzm. Albo przynajmniej poznać twoją opinię, bo jak narazie NIC nie powiedziałeś 

I ja, i ja!!!!!!!!!!!! :hahaha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Jk.
Quote Post
Unregistered

Ty się śmiejesz a ja poważnie chciałbym się dowiedzieć o co mu właściwie chodzi. :/
angie
Quote Post
Unregistered

Mysle, ze on sam nie wie, o co mu wlasciwie chodzi. Moim zdaniem to jakis dzieciak, ktory z wypiekami na twarzy czekal na rewelacje, a tu lipa. I co on teraz kolegom bedzie opowiadal?? Jesli jednak ma cos do powiedzenia, to do dziela! :uczen:
BloodHead
Quote Post
Zywa Biblioteka
Grupa: Szwadrony Moderacyjne
Nr użytkownika: 576

:blink: hahahahaha.........................................................................ajj spadłem z krzesła ze smiechu <_< nie no lucius zabawiłęs mnie códownie.....wprost musze podziekowac za dawke niezłego humoru. a moje zdanie to ....,,Gó****o żes widział i całego h***a słyszał wiec fuck off ''............ ( przy okazji przepraszam adminie za wulgaryzmy
PMEmail PosterAOL
lucius
Quote Post
Unregistered

Wejdzcie na JAKAKOLWIEK stronie o wampiryzmie a dowiecie sie czegos, ale z pewnoscia szukaliscie, a to, ze wybraliscie to zrodlo swiadczy o waszym marzycielskim podejsciu do sprawy. Oswiecic was? Nie ma krzty prawdy w opowiesciach na tej stronie(mowie o wampiryzmie oczywiscie, bo reszty nie czytalem). A co do mojego wieku, to pewnie jestem starszy od wiekszosci z was, skoro wierzycie w bajki. Nie przekonam was, wiem, sygnalizuje tylko: nie wierzcie w te bajki. Chociaz w cos musicie wierzyc...
Nefthis
Quote Post
Unregistered

lucius...ty trójnogi psie, ile ty masz lat? co? 15? na jakiej podstawie tak twierdzisz? a kogo ty się uważasz? może za wampira co? hahaha :haha: na pewno nim nie jesteś, owszem, może i jesteś ale pijawką, pokaż mi więc co wiesz o wampirach, udowodnij mi że widziałeś czasy przeszłe, ja widziałam w przeciwieństwie do ciebie, jesteś zwykłym parszywym prostakiem który sam nie wie kim jest i zapewne czyta harrego pottere czy jak mu tam...
Barboss
Quote Post
Unregistered

Lucius
Na tym forus spotykaja sie osoby, ktore chca zaczerpnac wiedzy o roznej tematyce. Wymieniaja sie pogladami, dyskotuja, szukaja prawdy.
Są tu osoby mlode, w srednim wiemu i starsze, doswiadczone.
Byl bym Ci wdzieczny, jakbys nie osadzal ludzi, ktorych nie znasz.
Jesli chcesz cos komus uswiadomic, zrob to w nalerzyty sposob. Obelgi, zarzucanie mowienia klamstw i zlosc, prowadza tylko do konfliktow. Napisales ze jestes tu chyba najstarsza osoba...Nie wiem ile masz lat, mozesz sobie miec nawet 100, ale posrod nas sa osoby, ktore chc innym przekazac wiedze i wskazac odpowiednia droge. Rzucajac pochopne oskarzenia mozesz obrazic tych, ktorzy duzo wiedza. Moze nie wszystkie teorie na temat wampiryzmu sa prawdziwe...Na kazdej stronie mozna znalezc wiele informacji na ten temat. Sa one czest sprzeczne, lub chakteryzuja sie komercyjnoscia. sa kluby dla wampirow...Ale czy aby na pewno chodza do nich wampiryt?? Zapewniam ze wiekrzosc osob, ktore tak uczeszczaja z wampiryzmem ma wspolego tylko to, ze chca w nim uczestniczyc.Czy to jest moralne czy tez nie, to temat tabul. Wykrzykiwanie ze sie jest wampirem, ne robi z nikogo prawdziwego "pana nocy". mampiry, wilkolalaki i inne istoty zamieszkujace nasza planete zyja w ukryciu. przyjmuja maski ludzkie, zchowuja sie jak ludzie, zyja jak ludzie, egzystuja wspolnie z ludzmi. Kiedy maja potrzebe, kzystaja z tego ze sa dla zwyklych smiertelnikow "niewidoczne". Swiat jest obecnie tak skonstruowany, ze ciezko jest sie dopatrzec co jest prawda, co fikcja, a co zwykla zabawa.
Są jednak osoby, ktore potrafia zdjac tą zaslone iluzji i dostrzegaja prawde o kazdej istocie. Wampir...wysysacz krwi, drapiezca, z umiejetnosciami opetywania ludzi, a moze istota pokrzywdzona przez los, bozbawiona duszy, samotna, nie spelniona w milosci... "Kazdy kij ma dwa konce"...Posrod ludzi zyja rowniez medrcy, ktorzy powstaja jak feniks z popiolu, rodza sie, dokonuja pewnych rzeczy, umieraja, po czym znow sie rodza...Taki cykl trwa od niepamietnych czasow."Medrzec prawde Ci powie"...Ma do wykonania powierzone mu zaanie, ktore rozciaga sie przez dlugi okres czasu, przekraczajacy jedno wcielenie. Jesli chcesz poznac prawde o wampirach, to zacznij dyskutowac z innymi...Ale zachowaj zasady kultury i oglady. Moze uda Ci sie posrod nich znalezc medrca, ktory odpowie na Twoje pytania i uleczy bolaczki...Tak na marginesie, zapewniam ze nie jestes njstarszy na tym forum...Pozdawiam i zycze poprawy relacji z innymi
lucius
Quote Post
Unregistered

Moje obelgi byly tylko odpowiedzia na obelgi innych. Sluchajcie, nie wiem, jaka jest dla was "jedyna sluszna droga". Pamietajcie jednak o sile sugestii. Nie obnosze sie z tym, ze jestem wampirem, ale nie moge tez zniesc naiwnych prob wywyzszania sie nad innymi poprzez klamstwa. "pokaż mi więc co wiesz o wampirach, udowodnij mi że widziałeś czasy przeszłe, ja widziałam w przeciwieństwie do ciebie" - widzialas kochanie? Nic nie widzialas, nie wazne ile razy zabawialas sie w hipnoze. Jesli chcecie trwac w tym, to spoko, nie moj biznes. Barboss, ja nie uwazam sie za medrca i nie odmawiam wam prawa do tego. Pomyslcie jednak, drodzy potomkowie Kaina, jaka krzywde czynicie mlodym ludziom, wchodzacym na to forum, czyniac z wampiryzmu tak cudowna rzecz, takie wyroznienie. Czy moze wmawiacie im, ze wampirem kazdy "moze sie stac"?
"jesteś zwykłym parszywym prostakiem który sam nie wie kim jest i zapewne czyta harrego pottere czy jak mu tam..." Ja czytam, a ty glosisz tresci w nim zawarte w troche zmienionej formie. I zaprzeczaj tym, stylizowanym na dialogi z gier rpg jezykiem ze tak jest.
Nefthis
Quote Post
Unregistered

lucius...tak do twojej wiadomości, harego pottera nie czytam a i w rpg tez nie gram, ani też nie wmawiam nikomu że ot tak sobie pomysli i juz jest wampirem, bo tak nie jest ani być nie może, poza tym ludzkie zabawy w tzw wampiryzm energetyczny, picie krwi bez potrzeby jest co najmniej nie na miejscu, nie wnikam już że być może i chorobą psychiczną. Ani nie głoszę żadnych bzdurnych twierdzeń. Mówisz że nie widziałam, więc mi pokaż, wyjaśnij, zaprzeczasz wielu twierdzeniom, więc wskaż błędy, a nie unoś się od razu, bo jak sam widzisz to prowadzi jedynie do obopólnych konfliktów. Nie sądze aby wampiryzm był jakimś wyróznieniem, tak myśla zauroczone filmami 13 letnie panienki, w których w większości jest sama fikcja, ani tym bardziej nie mówie że "wampirem każdy stać się może" bo to raczej nie tak działa.
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

QUOTE (lucius @ Jan 28 2007, 11:06 PM)
Wejdzcie na JAKAKOLWIEK stronie o wampiryzmie a dowiecie sie czegos, ale z pewnoscia szukaliscie, a to, ze wybraliscie to zrodlo swiadczy o waszym marzycielskim podejsciu do sprawy. Oswiecic was? Nie ma krzty prawdy w opowiesciach na tej stronie(mowie o wampiryzmie oczywiscie, bo reszty nie czytalem). A co do mojego wieku, to pewnie jestem starszy od wiekszosci z was, skoro wierzycie w bajki. Nie przekonam was, wiem, sygnalizuje tylko: nie wierzcie w te bajki. Chociaz w cos musicie wierzyc...

heh...
bajka ?... może tak może nie... któż to wie...
nie stać cię na nawet skrawek pamięci...
dlatego też małe lądowanie na ziemi:
wampiryzm - czyli wg. ciebie wampiryzm = chlanie, chlastanie i pozerowanie ?
może pokoik na czarno, trumienka, kły do podłogi itp ?
heh...
takie coś to tylko nędzne naśladownictwo bez krzty zrozumienia...
małpa coś zobaczyła, małpa naśladuje...
i będziemy mieli paradę snobów, itp, itd.
typowo ludzkie...

Oświece cię, żaróweczko emocjonalna...
nie za wiele ciekawostek, niemniej taki mały pokaz tego co wybadano odnośnie genezy wampirów:

primo
słowo Kain
nie chodzi o liczbę pojedyńczą

secondo
słowo wąż
wiesz że motyw węża pojawił się w judaizmie dopiero w czasach niewoli żydów w Babilonie ?

tetrio
słowo krew
wraz z późniejszymi tłumaczeniami uległo pewnemu przekształceniu kontekstowemu

Podsumowanie:
Nikt nie ma zamiaru wykłucać się o dogmat jedynej, niepodważalnej prawdy. Może i masz jakis bunt w sobie ale zrozum jedną prostą rzecz:
To nie dział wampiryzm !!! [złożę donos agentce morderatorce i dokonamy nad tobą forumowego sądu kapturowego, po czym zamienimy cię w ropuchę i oddamy znajomym z wydziału zoologi ]:->].

Ja wiem swoje, ty wiesz swoje, wszystcy wiedzą wszystko.
Wierzymy w to że jesteś średnio silnie promieniującym źródłem energii jaką wydzielasz swym gniewem, więc skończ zadymy robić, ok ?.

Bajki to możesz sobie nazywać jak udowodnisz mi że biblijna linia Kaina zanikła :]
A jak zdołasz poprawnie wytłumaczyć prawdziwe znaczenie [pod kątem antropologi jako mitu] konfliktu Kain-Abel i wyjaśnić genezę tej legendy oraz wskazać na konkretne relikty to dostaniesz status moderatora.
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Barboss
Quote Post
Unregistered

Wampirem nie moze byc kazdy.
Wampiryzm, to nie jest gra ani zadna zabawa. Niestety w obecnych czasach doszlo do tego ze ludzie szukaja innej, alternatywnej drogi ucieczki od rzeczywistosci. Jak juz wczesniej wspomnialem, na kazdym kroku mozna spotkac ludzi podajacych sie za wampiry...To jest przede wszystkim wina komercji...
To ze ktos ubiera sie na czarno, nierze udzial w orgiach i gryzie sie ze znajomymi, pijac ich krew, to nie objaw wampiryzmu, tylko przejaw ludzkiej proznosci i krotkowzrocznosci. Kazdy chce byc orginalny, pragnie zmienic swoje zycie na ciekawsze i to go wlasnie pcha ku takim zachowania. To zwykla sprawa psychuki. Brnac w swiat uludy, czlowiek nie zauwaza tego co sie wokol niego dzieje. Jest jak kon, z klapkami na oczach.Nie widzi prawdziwego swiata. Prawdziwe wampiry nie obnosza sie z tym kim sa i co robia.
Jesli to Ciebie interesuje to znam kilk osob, ktore maja wiele cech prawdziwego wampira. Ale nie biegaja one po klubach w czarnych strojach, gryzac sie z innymi na pokaz. Przez dlugi okres czasu opracowaly one metody skutecznego komuflarzy...Upodobnily sie do ludzi, nauczyly nie zwracac na siebie uwagi.
Prawdziwy wampir nie ujawnia sie bez potrzeby, niz zdejmuje maski iluzji.
Robia to jedynie osoby bawiace sie w wampiryzm.
Jeszcze jedna rzecz, nie tylko Ty widziales wczesniejsze czasy i nie tylko Ty byles swiatkiem dziejacych sie w nich wydarzen. Wiwlu ludzi zna przeszlsc, jest wiele osob, ktore od dana wedruja poprzez kolejne wcielenia, dazac do wykonania zadania ktore zostalo im nadane. Nestety, osoby te "medrcy", nie sa niesmiertelni jak inne istoty. Gina i za kazdym razem musza sobie na nowo wszystko przypominac.
Moi drodzy, proponuje zebyscie wszyscy zaczeli rozmawiac na spokojnie. Moze wtedy dojdzie do jakiegos porozumienia. Na sile nie probujcie zmieniac niczyich przekonan.
Mrooczek262
Quote Post
...
*

Na razie Zgromadzenie nie wydaje zgody na publikację Ks. Pamięci więc dział wampiryzm będzie jako tako w niezmienionej formie. Przyczyna ? 99,9% osób źle odbierze pewne treści kluczowe i całkowicie mylnie zacznie podchodzić do najważniejszych zagadnień; prace nad przekompilowaniem trwają....

Co pytania o Kaina i Abla - to klucz do zrozumienia czemu wampiryzm o jakim ja tu obecnie mówię jest czymś całkowicie odmiennym od wampiryzmu jaki ty masz na myśli. Ja mam na myśli najdłuższą wojnę w ludzkiej historii...
lucius
Quote Post
Unregistered

Oczywiscie nie potrafie prawidlowo wytlumaczyc genezy ZADNEGO mitu(w tym kaina i abla), bo nie jestem antropologiem, poza tym mity wymyslono tak dawno temu, ze PRAWIDLOWO nikt ich wytlumaczyc nie potrafii, choc moze byc blisko prawdy.
Poza tym, nie ubieram sie na czarno, nie slucham metalu i stronie od ksiag fantasy(kto z was moze mi zawtorowac w tym twierdzeniu?), wiec nie czyncie ze mnie pozera, bo nie biegam z brzytwa po klubach. Mowicie mi, zebym udowodnil, wiec prosze, wy na spokojnie udowodnijcie mi ze jestescie dziecmi kaina. Nie latwo tak przez neto co?
Jk.
Quote Post
Unregistered

Poza tym, nie ubieram sie na czarno, nie slucham metalu i stronie od ksiag fantasy(kto z was moze mi zawtorowac w tym twierdzeniu?)

A co to ma wogóle do rzeczy? -.-

Mowicie mi, zebym udowodnil, wiec prosze, wy na spokojnie udowodnijcie mi ze jestescie dziecmi kaina. Nie latwo tak przez neto co?

Nie jestem dzieckiem Kaina. Albo przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

Zresztą... z powodu powodów i tak ta dyskusja nie dąży do niczego konkretnego...

Ah, Lucius, ja staram się mieć otwarty umysł, więc może poświęć się kapinke dla mnie i wyprowadź mnie z, twoim zdaniem, iluzji, która panuje na tych stronach. Poważnie.
Mrooczek262
Quote Post
...
*

Metaforycznie mówiąc: Każdy alchemik i każdy naukowiec jest na swój sposób dzieckiem Kaina.
Zresztą, z podobnej beczki:
Co wiadomo o poszukiwaniach Troi jakie dokonywał mr. Schliemann ?
Troja

A oglądasz Pokemony ? :blink:
(Zapraszam do dyskusji każdego kto chciałby się nieco podładować wypływającymi z owej dysputy emocjami )
:ut2: ;)
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Lucius, co ty chcesz nam udowodnić? Choć pytać nie muszę bo wiem kim jesteś, już nie wspomne że sam się gubisz w tym co piszesz, a jak ci się nie podoba to forum to je po prostu zmień, albo szanuj to co inni mają do powiedzenia, bo zapewne mają więcej niż ty. Póki co, na razie nic mądrego nam tu nie powiedziałeś. Więc albo bądź tym kim jesteś faktycznie, albo zostań w swoim świecie i jak nie masz nic do powiedzenia czego nie potrafisz w żaden sposób uzasadnić to się po prostu nie udzielaj i nie warcz na wszystkich dookoła, bo jak na razie robisz sobie tylko wrogów, więc nie obrażaj naszych przekonań, a jak masz coś do powiedzenia to po prostu to powiedz i uzasadnij, o ile potrafisz...
lucius
Quote Post
Unregistered

Dobrze, uzasadinam. Pytam tylko wampiry z tej strony, ok? Bo na skoczyc grupa na kazdego kazdy moze, ale ja pragne teraz uslyszec cos od was, wampiry. Po pierwsze: czym jest dla was wampiryzm? Wiem, ze znajde to na stronie, ale tak w skrocie, ok? Potem: dlaczego mowicie o wszystkim co twierdzicie jako o rzeczach p"prawidlowych", "zgodnych z prawda", po trzecie, dlaczego oskarzacie mnie o obnoszenie sie z wampiryzmem, skoro to nie ja zalozylem forum, majace wynosic mityczne ujecie wampiryzmu pod niebiosa? Przepraszam, ze w formie pytan, ale tak najlepiej przeciez prowadzic dyskusje. Jesli tego oczekujecie, odpowiem rowniez na wasze pytania.
lucius
Quote Post
Unregistered

O i zapomnialbym: mrooczek, umiesz zywic sie emocjami przez internet? Coz... Ja zadko przejawiam emocje sam z siebie.
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Lucius...nikt tu nie wychwala wampiryzmu pod niebiosa
dlaczego oskarzacie mnie o obnoszenie sie z wampiryzmem, skoro to nie ja zalozylem forum, - owszem, nie ty to forum założyłeś, ale obnosisz się jakbyś był niewiadomo kim, i niewiadomo co chciał osiągnąć tutaj, bo kimże jesteś jak nie zwykłym człowiekiem? tylko człowiek by się z tym obnosił. Poza tym to forum nie tylko dla wampirów ale przede wszystkim dla magów i czarodziejek, do których i ja należe. Jednak zanim zaczniesz tu znów wygłaszać jakieś swoje domniemania, najpierw poczytaj troche, bo widzę że żyjesz w świecie ułudy...
Barboss
Quote Post
Unregistered

Troja...Panstwo - miasto, ktore swoja swietnisc zdobylo dzieki handlowi...Troja...Dumna, cicha ostoja dla wedrowcow, ale rowniez miejsce cierpien, okrutnych mordow i kadzi...Przynajmniej 7 razy byla niszczona, zeby powstac jak feniks z popiolow.
Lucius...Nie jestem wampirem ale wiem z doswiadczenia wiem kim te i inne stworzenia sa. Niektorzy sa wampirami, inni magami, czarodziejkami, jeszcze inni lykanami, ludzmi i innymi istotami. Świat jest bogaty w rozn stworzenia. Pewne jest tylko to, zadne z nich, opraocz ludziktorych jest najwiecej, nie ukazuje zbyt czesto swego prawdziwego oblicza. Dlaczego jest tak a nie inaczej? Mysle ze odpowiedz na to pytanie kazdy zna. Nie twierdze ze nie jestes wampirem, wszak przez internet mozna czasem poznac troche prawdy o czlowieku, jego podejscie do zycia, moze troche zdefiniowac charakter...Ale nie pozna sie do konca innych...Siec pozwala na ukrywanie wlasnych emocji, sprawia ze ludzie sa odwazniejsi.Jwesli chcesz przekonac forumowiczow, mozesz sie opisac, swoje zachowania, poglady...Oczywiscie nie musisz tego robic, jesli nie masz ochoty...
Proponuje kontynuowac dyskusje na temat wampiryzmy...
lucius
Quote Post
Unregistered

Nie musze wam udowadniac niczego, bo wiem, kim jestem, nie to mialem na celu, wierzcie. Nie mam nic do ludzi ktorzy bawia sie w okultyzm, ale bycie wampirem to nie kwestia wyboru. Wiec pytam kazdego z was, ktory jest na tej stronie zaangazowany w wampiryzm. Skad macie zrodla, te ksiegi, cala ta fantastyke? Powiedzcie, ze nie chcecie badz nie potraficie mi odpowiedziec, a odejde, bede przynajmniej wiedzial, o co tu chodzi. Wy zamiast tego atakujecie moja osobe, podczas gdy ja nie atakowalem bezposrednio zadnego z was.
BloodHead
Quote Post
Zywa Biblioteka
Nr użytkownika: 576

moze to tak z konteksu wyrwane:P ale o ile sie nie myle Moim ojcem ma na imie Mirosław. Chyba ze mnie mamuska w bambuko zrobiła:P a tak na powaznie. Trwaj i wierz w co tylko chcesz lecz pozwol wierzyc innym. Wszytsko jest inne. Swiat kazdy z nas widzi inaczej. Inaczej ty ja barboss admin Nefthis i wiele wiele innych. Cierpliwośc jest wspaniałym darem. Sądze iż powinienes czekać na swa prawde a wtedy i tylko wtedy ja otrzymasz. Osoba która awantura ( sory za słowo według mnie pasuje ale wiem ze niektózy sie z nią nim nie zgodza ) bądź krzykiem stara sie dowiedzieć wiele tak naprawde ni nie dostaje. Moja rada spokój. Myśle że z czasem wszystko sie ulozy:) bedziesz miał to co chcesz i my bedziemy mieli to czego my chcemy . Możesz mnie atakowac. zadawac pytanie retoryczne które mają na celu budzić we mnie domysły. Ja wiem swoje . Juz starszyzna od dawien dawna uczyła wszzystkich których miała pod opieka że droga do wszystkeigo to spokój.....
PMEmail PosterAOL
lucius
Quote Post
Unregistered

i tylko to chcialem wiedziec, nie macie argumentow. zegnam.
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (8) 1 2 [3] 4 5 ... Ostatnia » Reply to this topicStart new topicStart Poll