Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(3) 1 2 [3]  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Medytacja, jak to zrobić
QaDo
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 857

dzięki za miłe słówko.. ;)
PMEmail PosterIntegrity Messenger IMAOL
mmarek
Quote Post
Oczytana Osoba
Grupa: Bywalec
Nr użytkownika: 923

QUOTE (QaDo @ Oct 12 2007, 11:28 PM)
dzięki za miłe słówko.. ;)

To jak,lubisz walke?
PMEmail Poster
mmarek
Quote Post
Oczytana Osoba

:czarodziej: czy cytaty :czarodziej: :czarodziej:
PMEmail Poster
mmarek
Quote Post
Oczytana Osoba

QUOTE (QaDo @ Oct 12 2007, 11:01 PM)
Marku mam nadzieje, że twoje tarcze są dość silne by stawić opór energi która może Cię tknąć.. :ph34r:

Joga jest praktyką
Joga zawiera ćwiczenia
Jogi są praktykanci - Jogini
Jogę mozna ćwiczyć i rozwijać
Joga jest zajęciem i praktyką
Joga dla niektórych jest życiem

ot co finito

Sory. :)
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Co do medytacji...

1. Każdy powinien pozycje dopasować do tego jak mu jest najwygodniej, bo przecież o relax tu chodzi

2. Układanie rąk to też indywidualna sprawa, każdy jest inny

3. Róbta co chceta byle było wam wygodnie i byle byście osiągali to co chcecie, czyli w tym wypadku właściwy dla was przepływ energii
Neff
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Nr użytkownika: 1.622

Ja osobiście preferuje, technikę oddechową Gouranga.
PMEmail PosterIntegrity Messenger IMAOLYahooMSN
dorothea1989
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Nr użytkownika: 1.993

Witam, uczę się od jakiegoś czasu medytować , relaksacji oddychania itp jak do tej pory nie udawało mi sie znaleźć się w transie . Wczoraj jak zwykle cwiczyłam następnie wieczorem gdy połozyłam sie spać i zamknełam oczy mimowolnie zaczełam się skupiać i po chwili czułam się jakbym nie czuła własnego ciała a czegoś takiego jak czas, minuty godziny by nie istniało . Z wszystkich źródeł które przeczytałam wynika że tak własnie tp ma wyglądać ale czy to mozliwe i dlaczego akurat wtedy kiedy się o to nie starałam a pozatym zaczełam sie skupiac mimowolnie. Czy to się zdarza? i czy ja sie przypadkiem poprostu nie myle . Prosze jesli to możliwe by ktoś mi to objaśnił.

Pozdrawiam
PMEmail PosterAOL
Meeron
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 1.798

Sen jest bardzo ciekawym zjawiskiem...Podczas niego człowiek doświadcza wielu stanów, w tym hipnozy. Podczas snu człowiek może czuć rzeczy, których na jawie nawet nie zauważa... To wszystko skutek działania naszego mózgu :)
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Angelika
Quote Post
Zywa Biblioteka
Grupa: Szwadrony Moderacyjne
Nr użytkownika: 1.260

Apropo! Powiedzcie mi co to za stan kiedy czlowiek przy medytacji badz zasypianiu zaczyna sie krecic w kolko, badz wirowac? Alpha? Czy juz dalej? Bo u mnie sie pojawia w roznych stadiach i nie moge sama stwierdzic! Wiecie cos o tym?
PMEmail Poster
Meeron
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Nr użytkownika: 1.798

Stawiam na problemy z błędnikiem ;)
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Angelika
Quote Post
Zywa Biblioteka

Niestety to nie blednik! Mam to od kad pamietam i mialam juz badania pod tym katem! To wystepuje tylko tuz przed snem lub podczas medytacji ale tez nie zawsze!
PMEmail Poster
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

Zassysanie / wirowanie (tzw. 'wyczepianie' / odlatywanie) ? I jaki skutek wtedy wywołuje sztuczka pt. pamiętajmy o nogach ?
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Nr użytkownika: 1

QUOTE (dorothea1989 @ Feb 19 2009, 12:59 PM)
Witam, uczę się od jakiegoś czasu medytować , relaksacji oddychania itp jak do tej pory nie udawało mi sie znaleźć się w transie . Wczoraj jak zwykle cwiczyłam następnie wieczorem gdy połozyłam sie spać i zamknełam oczy mimowolnie zaczełam się skupiać i po chwili czułam się jakbym nie czuła własnego ciała a czegoś takiego jak czas, minuty godziny by nie istniało . Z wszystkich źródeł które przeczytałam wynika że tak własnie tp ma wyglądać ale czy to mozliwe i dlaczego akurat wtedy kiedy się o to nie starałam a pozatym zaczełam sie skupiac mimowolnie. Czy to się zdarza? i czy ja sie przypadkiem poprostu nie myle . Prosze jesli to możliwe by ktoś mi to objaśnił.

Pozdrawiam

Autohipnoza ?
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Nefthis
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Angelika @ Feb 25 2009, 04:33 PM)
Apropo! Powiedzcie mi co to za stan kiedy czlowiek przy medytacji badz zasypianiu zaczyna sie krecic w kolko, badz wirowac? Alpha? Czy juz dalej? Bo u mnie sie pojawia w roznych stadiach i nie moge sama stwierdzic! Wiecie cos o tym?

To moment przejścia w głęboką medytację czyli stan idealny do rzucania zaklęć etc. N pewno wyższy niż alfa jednak jaki dokładnie to już jest zależne od stopnia skupienia oddechów i rytmu serca. Jednak ja stawiałabym tutaj na Theta.

Alfa - Od 8 do 13 Hz, zmienna amplituda – spoczynkowy, charakterystyczny dla stanu relaksu, odprężenia, gdy leżymy z zamkniętymi oczami, przed zaśnięciem i rano po przebudzeniu. Wykorzystywany w technikach szybkiego uczenia się.

Theta - Zakres o częstotliwości 4-7 Hz. Fale theta są najczęściej występującymi falami mózgowymi podczas medytacji, transu, hipnozy, intensywnego marzenia, intensywnych emocji. Świadomość przy tej częstotliwości pozwala na kontrolowanie bólu fizycznego, a w skrajnych przypadkach nawet krwawienia. Dla tej częstości tok myśli staje się niespójny i zanikają związki logiczne, co wyraźnie widać na przykładzie myślenia w czasie marzeń sennych.

Delta - Od ok. 0,5 do 3 Hz, wysoka amplituda – występują w stanie najgłębszego snu, podczas głębokiej medytacji, także u małych dzieci i w przypadku pewnego rodzaju uszkodzeń mózgu (np. lezji).

Może będzie to dla Ciebie jakaś wskazówka - ja przy Delcie schodzę do ok 2-5 oddechów/uderzeń serca na minutę.
Angelika
Quote Post
Zywa Biblioteka

No wlasnie tak mi sie wydawalo, ze jest to Theta, ale nie bylam pewna. Jak juz pisalam pojawia sie w roznych stadiach, tak zasypiania jak i medytacji. Dziekuje Ci Nefthis za odpowiedz i wskazowki! Zastosuje sie :D
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Nie ma za co. Po prostu im głębsze stadium tym bardziej spada liczba oddechów etc
Interfectorem
Quote Post
Wstepujacy
*
Nr użytkownika: 6.936

Jestem nowicjuszem, jak na razie latam tu i tam po działach i czytam, jednak przedwczoraj ku mojej radości udało mi się "zamedytować", trwało to dosyć krótko, czułem się jakbym powoli odlatywał, dalsze medytowanie przerwała mi niestety latająca z góry na dół powieka, latała tak mocno, że nie mogłem jej powstrzymać i na tym się skończyło, serce po tym waliło mi jak głupie, nie mogłem zasnąć przez jakiś czas. Jednak pierwsze wrażenie super :czarodziej:
PMEmail Poster
Rosalietta
Quote Post
Osoba która juz cos wie
Nr użytkownika: 6.948

Ja podczas medytacji, zawsze mając jakąś wizję, widzę siebie ale z takiej perspektywy, jakbym stała za swoim ciałem. Tak jakbym nie była w swoim ciele tylko obserwatorem. W snach nigdy czegoś takiego nie miałam...
PMEmail PosterAOL
wokos22
Quote Post
Osoba która juz cos wie
Nr użytkownika: 6.950

Nie uważałem tego za medytacje dłuższy czas ale jednak teraz tak o tym myślę...
Podczas jazdy na orbiterku (rowerze do ćwiczeń) z zamkniętymi oczami i słuchając muzyki wyobrażałem sobie swoje marzenia itp. Jednak po krótkiej chwili wyobrażania sobie (wizualizacji) otwierałem oczy a na czasomierzu zamiast 1 min (według mnie) było 10 min. I to mnie zadziwiało.
:blink: :ph34r:
PMEmail PosterUsers Website
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (3) 1 2 [3]  Reply to this topicStart new topicStart Poll