Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Czy To Da Radę ?
Star=Star
Quote Post
Szpieg z krainy Dreszczowców...
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 6.857

Mam znak zodiaku byk i wychodzi mi, że moim żywiołem jest ziemia, a bardziej pasuke do mnie woda czy da się zrobić tak, że będę praktykować magię wody zamiast ziemi... :czarodziej:
:czarodziej:
Z góry dzięki wam... :czarodziej:
PMEmail Poster
Azar
Quote Post
Unregistered

Nie ma czegoś takiego jak magia ziemi, bądź magia wody, ognia czy powietrza ew. ducha.

Na magię składają się wszystkie te elementy.

Chyba, że magia Ziemi w sensie magii naturalnej.
Ale wtedy tylko by była magia Ognia, w sensie magii wysokiej.

Zapoznając się z tematem, dowiesz się, że na magię składają się wszystkie te elementy + duch...

a może kiedyś ostatecznie, dowiesz się również, że wszystko to ma miejsce wyłącznie w Twojej głowie.
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

Takie ogólne zestawienia... mania tabelek (tablice odpowiedników) nazywane jest czasami formułkowaniem, na teorię nie patrz, tutaj praktyka gra zasadniczą rolę a teorię zawsze do magii możesz sobie niemalże dowolną dorobić :)
Formułkowanie nic nie wnosi bo model 12to znakówki / Zodiak współczesny/ jest modelem błędnym (model idealny opierał się o 13to znakówkę ale z pewnych powodów zaprzestano go używać, zaś 12to znakówka posiada narastający błąd więc tabelkowanie przy błędnym założeniu podstawowym / Zodiak 12/ powiela tylko błąd i wprowadza chaos w wynikach delikatnie mówiąc :)).

I błagam bez takich podziałów zależności bo z tego co pamiętam taki podział przypomina coś co wywodzi się z Heroes of Might&Magic 3, bo tam chyba po raz pierwszy w historii gier wprowadzono tak wyraźny podział :]
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Star=Star
Quote Post
Szpieg z krainy Dreszczowców...
Nr użytkownika: 6.857

No wiem że w tej grze jest wyraźny podział na cztery żywioły, ale ja tam nie gram w gry o tematyce magia bo w grach są same sterotypy.
Więc dzięki Azar i Mroczek...
PMEmail Poster
Azar
Quote Post
Unregistered

Mrooczek...
znaków zodiaku JEST 12...
gwiazdozbiorów na ekliptyce jest 13...

A to różnica. Nie myl pojęć.
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Nr użytkownika: 1

Ok
niemniej formułkowanie (opieranie czynności magicznych bardziej na suchej teorii i tabelkach niż na "wenie twórczej / powiewowi chwilowej woli i pragnień") nie jest zalecanym wzorem magii - w skrócie teoria teorią, teoria służy tylko wyjaśnianiu ale najważniejsza jest praktyka i to aby praktyka szła gładko i bez oporów tudziez dylematów pt. czy mogę dać 3 czy też 5 świec ?

Wszelaki opór, zahamowanie wynikające z formułkowania osłabia magię - to ma być niczym delikatne naginanie dłonią kierunku przepływu mocą - niczym w karate - nie walczyć z siłą / Mocą lecz ją wykorzystać do własnych celów ( w skrócie - delikatne i subtelne ukierunkowanie rzeki Mocy tak by płynęła oczekiwanymi przez nas korytami, zamiast próbować tworzyć tamy i spiętrzać Moc by ją później uwalniać w jednej chwili ;) ).

Najkrócej mówiąc - działaj tak jak ci najwygodniej, jak ci najlepiej się działa a to czy to nazwiesz magią ziemi czy też powietrza to już naprawdę gra rolę tylko gdybyś musiał to opisywać :) Magia jest tym potężniejsza im mniejsza istnieje różnica pomiędzy wolą maga a wolą którą on zawiera w swym czynie, jeśli zarówno wola jak i czyn są zgodne wtedy można rzec iż to prawdziwa Sztuka :)
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll