Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(2) [1] 2  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kryształy, jak łączyć i wykorzystać
Czu-Lung
Quote Post
Unregistered

Jak magia naturalna to musi być coś o kryształach.

Kryształ górski jest naturalnym minerałem o szczególnych właściwościach energetycznych. Jest szeroko używany jako amulet lub narzędzie do oczyszczania.
W połączeniu z czarnymiu kryształami może potengować magię śmierci, chaosu lub jak symbol jin-jang.
Kryształy nineraów czewonych mozna stosować w czarach miłosnych i związanych z narządami, tak jak kryształy hematytu, krwawnika.
Turmalin i złoty topaz w postaci kryształu to dobry dodatek dla soób o zamiłowaniu natury i wicca.

Dobrze uformowane kryształy ze szpicą są najlepsze bo można nimi ukierunkować energię i są bardziej stabilne.
Co do ładowania to polecam "prysznic" pod bierzącą wodą, zakopanie w ziemi na noc w pełni, lub okadzenie szałwią.

A teraz co kto doda... zapraszam.

dina
Quote Post
Osoba która juz cos wie
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 776

Ja naładowałam kilka kamieni księżycem, kilka wybrałam dodatkowo i powiesiłam pod żarówką, razem robią dobrą atmosferę. To dobry sposób na zmianę w jakimś pomieszczeniu, dają wtedy takie efekty, jakie chcemy. Dlatego trzeba uważać z lampkami typu Tiffany bo naśladują kamienie i trzeba starannie wybrać ze względu na końcowy efekt. Pozdrowienia.
PMEmail Poster
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

Z prysznicem pod bieżącą wodą to bym uważał bo w kranie leci "zdezynfekowany płyn" / uzdatniana - chlorowana lub ozonowana woda czyli niezbyt szkodliwa chemia.
Lepszy byłby potok lub deszczówka lub najlepiej od razu spod destylatu [lustereczko + czajnik i mamy w miarę czystą wodę niemal identyczną z deszczówką ;)].

W razie wątpliwości czy "okazyjnie kupiony" kamień jest orginalny czy tylko szkiełko i nieco barwnika zawsze można wykonać prosty test - gęstość [wypierana objętość : masa - lub - kilkuwarstwowa mieszanina płynów o określonej gęstości i prowizoryczne określenie gęstości na podstawie stopnia zanurzenia w skali mieszanin] i oczywiście test odchylenia wiązki światła [polecam w przypadku sprawdzania kryształu górskiego (czasami zdarzają się odlewy / fałszywki ) - można zrobić z myszki komputerowej i kilku diód LED - wystarczy sprawdzić kąt zakrzywienia promienia światła przechodzącego przez próbkę (jak ktoś ma czas to może zrobić sobie prosty tester pryzmatyczny wielkości pudełka zapałek :) )].

Z czarnych minerałów nie ma nic lepszego niż obsian, produkt z głębiny ziemi, twardy, nie wykrywany przez detektory metali no i oczywiście baardzo trwały :)

Ładowanie zależy zazwyczaj od przeznaczenia lub rodzaju ścieżki magii do jakiej będzie stosowany. Ciekawostka: chcąc mieć ciekawe kryształy można stosować pioruny - energię wprost z nieba :) [oczywiście nie podam sposobu i odpowiadam za skutki zabawy w wabienie piorunów bo wiadomo co taki piorun może zrobić :P].
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Jk.
Quote Post
Zywa Biblioteka
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 672

O, lol. Ja nawet tego nie zauważyłem tylko przeczytałem 'obsydian'. Heheh. Obsyyyydian <3
PMEmail PosterAOLYahooMSN
Kwas
Quote Post
Oczytana Osoba
Nr użytkownika: 780

QUOTE (Mrooczek262 @ Jun 17 2007, 11:58 AM)
Ciekawostka: chcąc mieć ciekawe kryształy można stosować pioruny - energię wprost z nieba

Chodzi Ci o kamienie(Takie podłuzne z dziurką w środku) jakie powstają na skutek uderzenia piorunu w ziemie...?
PMEmail PosterAOL
dina
Quote Post
Osoba która juz cos wie

A znaleźć kamień piorunowy to bardzo trudno i nie wiem, czy ma aż taką moc, nie spotkałam sie jeszcze z takim [nie wyczułam jeszcze żadnego]. Pozdrowienia.
PMEmail Poster
Mrooczek262
Quote Post
...
*

Nie chodzi o belemity, tylko o "zgrzewkę" [gdy piorun uderzy w piasek powstaje szliwo / stopiony piasek itp przypalanka]. Czasami "zgrzewki" można próbować szukać przy drzewach które uderzył piorun. Na upartego można piorun ściągnąć ale to nieco pracochłonne i wymagające czasu [potrzebne pole jonizujące i coś co wytworzy wabik pt. elektryczność statyczna no i oczywiście materiał do produkcji zgrzewki].
Wyczuć nie wyczujesz "zgrzewki" chyba że masz gęstościomierz itp bajery dedykowane pod dany materiał.

A z "ładowaniem" minerału piorunem to prosta sprawa - od czego służą piorunochrony ? ;) ważne by minerał wytrzymał [czyli robimy odnogę by nie puszczać całej mocy przez skałę [przetopi lub rozpyli !! że o przerobieniu piorunochrona na bezużyteczny drut nie wspomnę - skutki rozczepienia obwodu] i czekamy spokojnie na burzę, w razie czego piorunochron można podrasować np. przypilnować by coś używało go jako elementu obwodu [kabla] lub anteny ;)].
dina
Quote Post
Osoba która juz cos wie

Piorun daje energię, ale nie wiem, ile z niej pozostaje w tej "zgrzewce", jak powiedziałam, nie spotkałam jeszcze takiego tworu. Pozdrowienia.
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Swoją drogą, nie wie ktoś jak i czym można wykonać lustro obsydianowe? Lub czy takie są gdziekolwiek dostępne?
dina
Quote Post
Osoba która juz cos wie

Musisz dostać kawałek obsydianu trochę większy, nie taki malutki, jak na korale czy wisiory, idź do zaprzyjaźnionego fachowca i na kole do ostrzenia noży spróbuj formować płaszczyznę. Musisz robić to powoli, z przerwami, bo chociaż obsydian ma twardość mniej więcej 7 w skali Mohsa, to jednak jest twardy jak kryształ górski, a zanieczyszczenia powodują kruchość. Muszą byc częste przerwy, bo obsydian sie rozgrzewa. Jest też możliwość pogadania z wytwórcą wyrobów z kamienia, który ma piłę ze sznura diamentowego [nie znam fachowej nazwy, chodzi mi o taką, która tnie włosem o twardości diamentu, chyba są tam drobniutkie diamenty jakoś przyczepione] i to łatwo przetnie z gładką płaszczyzną. A potem szlifowanie aż do polerowania, małe formy obsydianu można spróbować na tarczy boszki do cięcia metalu, ale trzeba uważać, bo obsydian zniszczy tarczę, która może strzelić w kawałki [i krew może się polać]. Ten sposób jest najłatwiejszy przy małych kawałkach, a lustro obsydianowe - jego siła nie zależy od wielkości, chyba tylko wyraźniej widać w dużym. Pozdrowienia.
PMEmail Poster
Mrooczek262
Quote Post
...
*

Lustro z obsianu prawdopodobnie powinno się udać zrobić podobnie jak obróbka granitu - czyli zlecenie u kamieniarza, tyle że z dostarczeniem surowca [obsianu]. Szlifierkami kątowymi raczej nie polecam bo koszty etc. a chłodzenia wodnego nie da się zrobić no i oczywiście czas...
Koszty ? mogą być znaczne - trzeba się popytać i znaleść takiego co ma sprzęt do obróbki i polerowania granitu i nie wyssie co do grosza kieszeni.
Na desperata biorąc pod uwagę iż to szkliwo wulkaniczne czyli nie straszny mu ogień... palnik wodorowy [np. H wprost z aparatu Kippa lub z elektrolizy wody] w dłoń i można by spróbować przetopić obsian palnikiem [oczywiście sukces zależy od dokładności procesu schładzania].

Szkliwo pometeorytowe ? chodzi o "zgrzewkę" w kraterze / zeszkliwioną masę skalną lub ziemię ? Raczej mało przydatne, prawie to samo co skutek odpalenia termitu wojskowego na w miarę piaszczystym podłożu.
Meteoryty zaś niestety mają to do siebie że często rdzewieją...
Nefthis
Quote Post
Unregistered

no a dałoby się jakoś "posklejać" kilka mniejszych kawałków w całość? Czy lepiej szukać obsydianu giganta?
Mrooczek262
Quote Post
...
*

Zamiast posklejać możesz próbować je stopić [czyli prawie tak samo jak szkło z piasku się robi ;)] w wspólną masę, ale nie wiem czy się uda za pierwszymi razami.
Jk.
Quote Post
Zywa Biblioteka
Nr użytkownika: 672

A może kulę z obsydianu? :P
PMEmail PosterAOLYahooMSN
dina
Quote Post
Osoba która juz cos wie

Jak potrzebujesz do odbić i do magazynowania energii [pracy z energiami] to wystarczy mała powierzchnia. Jeśli do wróżb - trudno... Pozdrowienia.
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

potrzebuje do patrzenia tak jak w szklaną kulę, obsydian pod tym względem jest lepszy
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Grupa: Opiekunowie Forum
Nr użytkownika: 49

QUOTE (Nefthis @ Jun 25 2007, 01:36 AM)
potrzebuje do patrzenia tak jak w szklaną kulę, obsydian pod tym względem jest lepszy

Ja tam wolę biały kryształ.
Nef po co się męczyć ze sklejaniem ,kup sobie kulę z obsydianu już gotową kosztuje tylko 60zł ;)
W końcu możesz ją oczyścić i też naładować swoją energy.
PMEmail Poster
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

Niop nie tylko na allegro mają te surowce jak Nef się zdecyduje to linki mozna będzie zamieścić.Aha Nef zażycz sobie kulę z obsydionu jako prezent urodzinowy np :czarodziej:
Sama kiedyś dostałam kryształową na urodziny :)
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Miałam juz urodziny, imieniny tez, mozecie zapodac te linki...
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Nefthis @ Jun 25 2007, 05:14 PM)
Miałam juz urodziny, imieniny tez, mozecie zapodac te linki...

No to na jakąś rocznicę np :D
Ja już sobie zażyczyłam wisiorek wahadełko :czarodziej:

http://www.magicznagaleria.pl/kategoria.php?id=16
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

no tylko ciekawe na jaką rocznicę...dzieki za linki
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Nefthis @ Jun 25 2007, 11:32 PM)
no tylko ciekawe na jaką rocznicę...dzieki za linki

Poznania Barbossa np:
PMEmail Poster
Justy
Quote Post
Szpieg z krainy Dreszczowców...
Nr użytkownika: 992

Cześć. Jestem nowa tutaj i mam kilka pytań. Wyczytałam na forum że kryształ górski w srebrze chroni przed złą energia. Czy to sie również tyczy ochrony przed urokami? Pozdrawiam wszystkich:)
PMEmail PosterAOL
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Czu, nie spotkałam się, ale mam nadzieję że kiedyś się spotkam, np z kulą z tego kryształu :).

Justy, kryształy i minerały służą do magazynowania oraz wydzielania zawartej w nich energii i w większości albo służą do celów zdrowotnych, albo do ukierunkowywania energii, co jedno drugiego nie wyklucza, a w zasadzie oba te czynniki występują razem. Przed urokami chronią amulety i talizmany oraz własne umiejętności, choć i tak to wszystko nie jest regułą...
ABADDON
Quote Post
Zywa Biblioteka
Nr użytkownika: 998

QUOTE (Nefthis @ Oct 26 2007, 06:30 AM)
Czu, nie spotkałam się, ale mam nadzieję że kiedyś się spotkam, np z kulą z tego kryształu :).

Justy, kryształy i minerały służą do magazynowania oraz wydzielania zawartej w nich energii i w większości albo służą do celów zdrowotnych, albo do ukierunkowywania energii, co jedno drugiego nie wyklucza, a w zasadzie oba te czynniki występują razem. Przed urokami chronią amulety i talizmany oraz własne umiejętności, choć i tak to wszystko nie jest regułą...

Osobiście bardzo cenie sobie kryształki soli. Są obojetne ale doskonale słuzą do magazynowania energi i oddawania energii. Zalezy jaką energia sie je naładuje i jakie kryształki sie "wyhoduje". Najmniejsze zanieczyszcenia maja te z morskiej soli. Doskonale nadaja sie do celów leczniczych.

Poza tym sól jest czynnikiem utrzymujacym życie na odpowiednim poziomie nie pozwala mu przyblednąć i tak jak w kuchni dodaje mu smaku.
PMEmail PosterUsers WebsiteAOL
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll