Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(12) 1 [2] 3 4 ... Ostatnia » ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Żywioły, Powietrze, Ogień, Woda, Ziemia, Duch
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Podstawa magii natury i nikt się nie wypowie w tak ważnym temacie?
Róża
Quote Post
Zywa Biblioteka
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 678

Ja sie wypowiem jak ze szkoły wróce :D
PMEmail PosterAOL
sol
Quote Post
Unregistered

:czarodziej: Ogień rządzi ... hmm co ja mogę się tu powiedzieć ..chyba każdy ma żywioł z którym pracuje mu sie najlepiej ...ja mam własne metody jeśli chodzi o ogień nie tylko doskonale oczyszcza ale także dodaje energii i poczucie bezpieczeństwa . Muszę przyznać że woda też bardzo dobrze oczyszcza ...
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Żywioły...trwają w nieustającej symbiozie ze sobą, bez jednego nie byłoby innych, mimo że cztery różne, to jednak wszystkie tworzą jedność. Każdy z nich potrafi zarówno tworzyć jak i niszczyć. Wszystkie są kombinacją pierwotnej energii. Bez nich nie byłoby nas, nie byłoby naszego świata, nie byłoby tego piękna, które można odnaleźć w każdej jednej drobnej nawet rzeczy. Żywioły, to wszystko to, co znajduje się wokół nas, wystarczy się tylko rozejrzeć i patrzeć uważnie. Gdyby nie Ziemia, nie byłoby gruntu po którym stąpamy, nie byłoby drzew ni żadnej rośliny, nie byłoby prawa bytu dla żadnej żyjącej istoty, nie byłoby nic, co poprzez nią mogliśmy osiągnąć, nie moglibyśmy żyć. Ziemia daje i zabiera, buduje i niszczy. Woda, bez niej nic by nie urosło, nie moglibyśmy pić, bez jedzenia można jakiś czas przeżyć, bez wody niestety zbyt długo nie, nie mogłoby rozwijać się nic, ni człowiek, ni zwierzę ni żadna roślina. Powietrze, tu chyba nie muszę mówić jak jest dla nas ważne, bez powietrza, bez roślin, nie byłoby życia w ogóle, nie mógłby zajść ani jeden proces mający na celu wymianę gazową, nie byłoby po prostu oddychania...Ogień, bez niego nie byłoby ciepła, nie można byłoby jeść tak smacznych potraw jakie możemy przyrządzić na ogniu, nie można by budować, nie można by wytwarzać naczyń. Każdy jeden z żywiołów nieustannie wpływa na drugi. Człowiek w swym pędzie ku cywilizacji jednak zgubił gdzieś po drodze szacunek do tego, co jest mu najbliższe i najpotrzebniejsze do tego, aby przeżyć. Natura daje dużo, bierze to co jej się należy. Jednak człowiek winien uważać, by nie zaczęła brać więcej niż dawać, bo jak na razie wszystko do tego dąży. Natura nie lubi być spychana na margines, człowiek ją niestety w swym ślepym pędzie spychać zaczął dawno. Spowodował i powoduje nadal śmierć tego, co żyć powinno, bo życie dawało i nam. Cóż będzie jeśli całkowicie się od niej oddzieli? Co się stanie, jeśli to, co wytwarzamy zostanie gwałtownie zahamowane? Jeśli zepchniemy całkiem to, co dla nas najważniejsze, cóż się z nami stanie? Żywioły tworzą nasze otoczenie, naszą Naturę, to nie tylko symbole, którymi posługujemy się w praktykach magicznych. To coś znacznie więcej. To coś, co pozwala nam żyć. Każdy z nas ma możliwość, małą czy wielką, przyczynienia sie do tego, aby było lepiej, aby zachować to, co dla nas tak cenne. Wszyscy jesteśmy dziećmi Natury, czy nam się to podoba, czy nie, i wszyscy powinniśmy stać na jej straży, a wystarczy tak mało, chociażby nie śmiecić w środowisku, które nam życie daje. Czasami wystarczy wspomóc poprzez swoje magiczne działania jej odnowę, jej wzrost, to wbrew pozorom jest potrzebne. Nie można cały czas tylko brać, czasami trzeba też od siebie coś dać.
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Wygląd pentagramu idealnie oddaje wszystkie procesy zachodzące w Naturze. Wystarczy się tylko przyjrzeć.
Róża
Quote Post
Zywa Biblioteka
Nr użytkownika: 678

No Oluś po tym co napisałaś ja juz chyba nie mam nic do dodania...
PMEmail PosterAOL
Nefthis
Quote Post
Unregistered

To wbrew pozorom bardzo obszerny temat :D
ABADDON
Quote Post
Zywa Biblioteka
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 998

QUOTE (dina @ Jun 10 2007, 01:30 PM)
Piorun kulisty to zwyczajne wyładowanie, piorun, jak sama nazwa mówi - jak umiesz bić piorunami to piorun kulisty łatwo zrobić, mieszasz energię w kulę i już. Pozdrowienia.

Nie prawda. Piorun kulisty nie jest wyładowaniem - to potoczna i przez to myląca nazwa "kuli" silnie zjonizowanych gazów o ładunku dodatnim bądź ujemnym, utworzone poprzez silne oddziaływania między atomowe. Oczywiście zetknięcie z taka kulą dla człowieka oznacza takie same skutki jak z piorunem [ wyładowaniem pomiędzy chmurą a ziemią ]. Oczywiście można wywoływać różnego rodzaju zjawiska atmosferyczne. Ja jednak staram sie bardzo uważać bo skutki takiego działania sa bardzo ogólne i nie da się ich ukierunkować tylko na daną osobę o którą nam chodzi. Dlatego też ważę czy cena jaką trzeba zapłacić w danym wypadku jest usprawiedliwiona innymi okolicznościami. Tak więc dlatego nawet ostatnio w chwili uruchomienia pewnych żywiołów przemyślałem sprawe w trakcie i odwołałem badź dalej nie podsycałem pewnych zjawisk. Co sie odwlecze to nie uciecze. Osobnym zagadnieniem jest jak to zrobić. Otóż jest wiele sposobów. Ja uzywam swoistego sposobu myślenia, który tworzy albo tzw. byty czasowe, albo skupia żywioły rozproszone w jednym miejscu wraz z ich energią albo inicjuje tzw. reakcje łańcuchową - zjawisko wówczas przebiega aż do samoistnego wyczerpania wewnetrzej energii. Jest też myslenie wynurzające poza czasoprzestrzeń odnoszące się do określonych miejsc i osób i czasu ale jakby z góry z ponad tego świata i wtedy wszystko układam jak klocki lego. daje to mozliwość powodowania zjawisk w kilku miejscach jednocześnie i róznego rodzaju zjawisk w każdym z tych miejsc. Można też w podobny sposób wywołać zjawiska wewnątrz danej osoby ale ten temat jest niedostepny. Mozna też złączyc kilka osób by przezywały jednocześnie te same rzeczy w tym samym czasie. Kombinacji jest wiele. Nic wcale nie musi osłabiac naszgo serca - zależy jak to sie robi. Można przynieść wiadra węgla w rękach a można im kazać sie przenieść - tylko w jednym przypadku się zmachamy. Zgadnijcie w którym. :-) To taka dygresja na koniec tego rozważania.
PMEmail PosterUsers WebsiteAOL
ABADDON
Quote Post
Zywa Biblioteka

QUOTE (dina @ Jun 13 2007, 09:31 AM)
Odpowiedź na pytanie pierwsze - skąd pioruny? Jest różnica potencjałów elektrycznych między ziemią a chmurami [poczytaj sobie podręczniki, tam jest to dokładnie napisane] i chmury zwykle są na niebie, stąd łatwo o wyładowania atmosferyczne. Odpowiedź na pytanie drugie - tego w laboratorium nie zbadasz, do tego trzeba innego podejścia. Odpowiedź na kolejne kwestie - bawienie się pogodą, uspokajanie i wywoływanie tornada, zmienianie biegu poruszania się mas powietrza [fronty burzowe, duże opady, inne zjawiska] są możliwe, ale bardzo niebezpieczne dla użytkownika tego rodzaju energii - działa bardzo źle na serce i układ krążenia, innymi słowy, nawet po kilku lekcjach takiego działania samodzielne czynności tego rodzaju dają zawał serca [mistrz reiki myślał, że sam da radę], wylewy krwi podskórne i inne zaburzenia, odradzam samodzielna zabawę i proszę, jeżeli ktoś to robi, niech bardzo uważa na siebie i współuczestników zabawy. Pozdrowienia.

Słonko kochane. Pioruny to również wyładowania pomiędzy chmurami i masami powietrza odmiennie zjonizowanymi - nie tylko pomiedzy ziemią i chmurkami :-)
Barboss
Quote Post
Doswiadczona Osoba
*
Nr użytkownika: 658

Pioruny...A raczej blyskawice...Hmmm...
wystepuja miedzy chmurami a ziemia, oraz miedzy róznie naładowanymi dipolowo chmurami... Jest jeszcze jeden piekny wyjatek...Tzw blyskawica wędrująca, potocznie nazywana piorunek kolistym...Piekna sparawa...Porafi przeleciec wiele km, zawisnoąć w powietrzu, a potem wrócis w chmury...
PMAOL
ABADDON
Quote Post
Zywa Biblioteka

QUOTE (Barboss @ Dec 24 2007, 11:43 PM)
Pioruny...A raczej blyskawice...Hmmm...
wystepuja miedzy chmurami a ziemia, oraz miedzy róznie naładowanymi dipolowo chmurami... Jest jeszcze jeden piekny wyjatek...Tzw blyskawica wędrująca, potocznie nazywana piorunek kolistym...Piekna sparawa...Porafi przeleciec wiele km, zawisnoąć w powietrzu, a potem wrócis w chmury...

Coś i sie wydaje, że piszesz o ty co ja juz napisałem o "piorunie kulistym" ale to nie jest błądząca błyskawica tylko wiązka w kształcie kuli silnie zjonizowanego gazu.
Czu-Lung
Quote Post
Unregistered

Ok, jak już coś ma być ciekawego to może spróbujemy wyjaśnić oddziaływanie żywiołów na ludzi, ale chodzi mi o żywioły człowieka. Bo np czyimś żywiołem jest przykładowo woda, jaki ma wpływ na niego, jego "moce" czy szczególne zdolności. Bo np. moim jest ziemia i jakoś długo sie z tym nie godziłem, bo uważałem, że to taki nudny żywioł, a okazał sie zaskakująco ciekawy, okazało sie że z ziemią związane jest moje opiekuńcze stworzenie, bo to porostu żywiołak ziemi. Co dodacie ciekawego :)
Nefthis
Quote Post
Unregistered

W przypadku oddziaływania powietrza na organizm niezłe wiatry idą :haha:
Czu-Lung
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Nefthis @ Dec 30 2007, 02:06 AM)
W przypadku oddziaływania powietrza na organizm niezłe wiatry idą :haha:

No to jest zastanawiające, czy faktycznie miałby "wiatr" wpływ na organizm w takim stopniu.
janus
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Nr użytkownika: 1.035

QUOTE (Czu-Lung @ Dec 28 2007, 07:33 PM)
Ok, jak już coś ma być ciekawego to może spróbujemy wyjaśnić oddziaływanie żywiołów na ludzi, ale chodzi mi o żywioły człowieka. Bo np czyimś żywiołem jest przykładowo woda, jaki ma wpływ na niego, jego "moce" czy szczególne zdolności. Bo np. moim jest ziemia i jakoś długo sie z tym nie godziłem, bo uważałem, że to taki nudny żywioł, a okazał sie zaskakująco ciekawy, okazało sie że z ziemią związane jest moje opiekuńcze stworzenie, bo to porostu żywiołak ziemi. Co dodacie ciekawego :)

moim żywiołem też jest ziemia :P
a poważnie być może dlatego sie nie godziłeś bo nie potrafiłeś do końca siebie zaakceptować???
PMEmail PosterAOL
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Poważnie mówiąc tak faktycznie jest w przypadku oczyszczania wiatrem
Czu-Lung
Quote Post
Unregistered

QUOTE (janus @ Dec 30 2007, 01:36 PM)
QUOTE (Czu-Lung @ Dec 28 2007, 07:33 PM)

moim żywiołem też jest ziemia :P
a poważnie być może dlatego sie nie godziłeś bo nie potrafiłeś do końca siebie zaakceptować???

:) wtedy... oj tak, obecnie już nie. A sam żywioł ziemi jest super uważam.
Czu-Lung
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Nefthis @ Dec 30 2007, 04:23 PM)

Hmm ciekawe, a czy sam wiatr ma coś związanego z ziemią bo zauważyłem zbieżność między tymi żywiołami?
ABADDON
Quote Post
Zywa Biblioteka

QUOTE (Czu-Lung @ Dec 30 2007, 10:11 PM)
QUOTE (Nefthis @ Dec 30 2007, 04:23 PM)

Hmm ciekawe, a czy sam wiatr ma coś związanego z ziemią bo zauważyłem zbieżność między tymi żywiołami?

Nie wiem Czu trudno mi stanąć w waszej sytuacji. jesli chodzi o żywioły czuje je wszystkie a w szcególnosci ogień, wodę i wiatr a ziemia jest moja bazą - na niej stoje gdyu pozostałe zywioły są mi posłuszne na Jego rozkaz. Nie klasyfikowałem ich nigdy bo jak zaklasyfikować mróz, światło i ciemność, które przenikaja te zywioły. natura jest jak plastelina w reku wykonawcy zadania zleconego przez Niego - Boga Stwórcy. sam jestem zarówno pyłem jak i poteżnym Duchem - czym więc jestem ? Dzieckiem niepooradnie wznoszacym raczki do Ojca. dziwne, kto to zrozumie?
Barboss
Quote Post
Doswiadczona Osoba
*

To czym jesteś można podsumować jednym słowem: "proch"...A dusza? Czy tylko chrześcijanie trafiają do nieba? Bóg powiedział, że wybacza wszystkim, wiec dlaczego tylko im daje miejce w niebie? Na ZIemi jest np wiecej wyznawców buddyzmu niż chrześcijan, ich dogmaty są na dobrą sprawę podobne, a awet przekraczają chrześcijańskie ideologie o wiele lat świetlnych. Wg praw chrześcijańskich nie spełniaja tylko jednego aspektu:1 przykazanie...Ich religia opiera sie na zyciu w harmonii ze światem, a z czym sie wiąże, z prymitywnymi ludzmi...Czy uważasz że oni sa gorsi od ciebie czy od jakiegoś innego chrześcijanina?
PMAOL
Barboss
Quote Post
Doswiadczona Osoba
*

Czu...Wszystkie żwioły są ze soba powiązane :)
PMAOL
ABADDON
Quote Post
Zywa Biblioteka

QUOTE (Barboss @ Dec 31 2007, 08:20 AM)
To czym jesteś można podsumować jednym słowem: "proch"...A dusza? Czy tylko chrześcijanie trafiają do nieba? Bóg powiedział, że wybacza wszystkim, wiec dlaczego tylko im daje miejce w niebie? Na ZIemi jest np wiecej wyznawców buddyzmu niż chrześcijan, ich dogmaty są na dobrą sprawę podobne, a awet przekraczają chrześcijańskie ideologie o wiele lat świetlnych. Wg praw chrześcijańskich nie spełniaja tylko jednego aspektu:1 przykazanie...Ich religia opiera sie na zyciu w harmonii ze światem, a z czym sie wiąże, z prymitywnymi ludzmi...Czy uważasz że oni sa gorsi od ciebie czy od jakiegoś innego chrześcijanina?

Ależ ja nigdy nie stwierdziłem ze tylko Chrześcijanie ale pisałem o tym zupełnie gdzie indziej i staram sie trzymać podziału na tematy. ;)

To kim jestem zadziwia mnie mówię ci - tak jestem prochem ale to co mogę w Nim i Dzięki Niemu jest czymś niesamowitym . Jego Duch połączony z moim ....

Mówie o tym bo jak gdzies tam pisałem o ukryciu sie w Bogu zarzucono mi tchórzostwo ale to jest równoznaczne z komunia czyli takim połaczeniem, wzmocnieniem. Nie moze to jednak oznaczać anarchii ale czuje sie w tym wolny - to piekne.
ABADDON
Quote Post
Zywa Biblioteka

QUOTE (Barboss @ Dec 31 2007, 08:21 AM)
Czu...Wszystkie żwioły są ze soba powiązane :)

Dokładnie - przenikaja sie.
Czu-Lung
Quote Post
Unregistered

Ale "wszystko" nie jest wyjaśnieniem, no choć generalnie to doskonałe spojrzenie na świat. W takim układzie tak jak żywioły każda cząstka światła i mroku spaja sie w całość. Mrok nie jest żywiołem, światło tak samo, są jedynie powypadkowymi genialnej teorii ISTNIENIA - życia.
Barboss
Quote Post
Doswiadczona Osoba
*

Ale "wszystko" nie jest wyjaśnieniem, no choć generalnie to doskonałe spojrzenie na świat. W takim układzie tak jak żywioły każda cząstka światła i mroku spaja sie w całość. Mrok nie jest żywiołem, światło tak samo, są jedynie powypadkowymi genialnej teorii ISTNIENIA - życia.

Świat tworzy doskonale zespoloną całość...Zło jest pewnym uzupełnieniem dobra, ogień, ie oże istnieć bez podycającego go powietrza ( pomijając niektóre reakcje zpalaia w organicznych kwasach :czarodziej: ), woda, niemoze tnieć bez ziemi, ponieważ to ona skupia cząsteczki wody w centrach aktywnej kodensacji, tworząc w ten sposób ciecz...TO z chemicznego punktu widzenia...Jeśli chodzi o energie...Wszystko pocodzi z jednego źródła, energia twory materie, materia tworzy cały śiat...Gdzieś tam u korzeni naszej egzystencji spoczywa pierwota energia, z której wszystko powstało;) Skoro jestesmy czastka tego samego, to dlaczego nie ma to a wszystko oddzialywać??:)
PMAOL
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (12) 1 [2] 3 4 ... Ostatnia » Reply to this topicStart new topicStart Poll