Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(12) « Pierwsza ... 10 11 [12]  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Żywioły, Powietrze, Ogień, Woda, Ziemia, Duch
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

System zodiaku ASTROLOGICZNEGO :D

Baran 21.3 – 20.4
Byk 21.4 – 20.5
Bliźnięta 21.5 – 21.6
Rak 22.6 – 22.7
Lew 23.7 – 23.8
Panna 24.8 – 22.9
Waga 23.9 – 23.10
Skorpion 24.10 – 22.11
Strzelec 23.11 – 21.12
Koziorożec 22.12 – 20.01
Wodnik 21.01 – 18.2
Ryby 19.2 – 20.3
Lewis_Hamilton
Quote Post
Stary Wyga
**
Grupa: Bywalec
Nr użytkownika: 2.014
Grupa: Bywalec

wpływ innych planet , gwiazd nie wydaje mi się znaczący z powodu znacznych odległości i nie wierzę w astrologię za bardzo, może i jest oddziaływanie ale niewielkie w granicach błędu statystycznego.
PMEmail PosterUsers Website
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

QUOTE (Mefistofeles @ Mar 22 2009, 11:57 PM)
Hah, faktycznie moje niedopatrzenie... zamiast wkleić systemu astrologicznego, wkleiłem astronomiczny i stąd trzynaście znaków :P

Z tymi trzynastoma znakami zodiaku chodzi mi o jedna prostę sprawę - wraz z zanikiem kultu weża i tym samym jak symbol Smoka tracił na sile i stawał sie coraz mniej pożądany, wycięto po prostu ten symbol z zestawu ot i tyle - Tiamat - Niewolnicę Babilonu - usunięto w cień pragnąc aby została zapomniana ;) Tego rodzaju powody religijne miałem na myśli (czyli późniejszy okres w którym nastąpił nacisk na kult Marduka itp powolny zanik znaczenia symbolu węża / Ewy).
Z 4x13 zaś chodzi o kalendarz indiański czyli zw. z wierzeniami o kole czasu i słońcach. 12to znakówka jest sztuczna ponieważ pewne kultury bały się liczby 13, tym samym kapłaństwo w pewnym okresie czasu sztucznie nagięło system by pasował pod boskie 12 ot i tyle.

http://stalker.republika.pl/zodiak.html dla osób niewtajemniczonych czytających ten temat.
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

Po głębszej analizie stwierdzam, że mamy 13 znaków astronomicznych ale wyłącznie 12 astrologicznych... i zawsze tak było ;p
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Nr użytkownika: 1

QUOTE (Mefistofeles @ Mar 23 2009, 01:20 PM)
Po głębszej analizie stwierdzam, że mamy 13 znaków astronomicznych ale wyłącznie 12 astrologicznych... i zawsze tak było ;p

a ja dodam swoje iż zmiana została dokonana z powodów religijnych zw. z zmianami podejścia do węża i smoków czyli 'kwestia postrzegania' jest to czy naprawdę zawsze i wszędzie tak było (podobnie jak z płaską ziemią ;));)
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Gebo
Quote Post
Szpieg z krainy Dreszczowców...
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 7.087
Grupa: Użytkownicy

Moim oraz zdaniem światopoglądu magicznego któy jest był i będzie obecny ludzie którzy potrafią wprowadzić się w odpowieni stan świadomości zwany transem w którym wszystko jest naturalne odpowiednio głęboko są wstanie wywoływać takie zjawiska... Wymaga to pracy medytacyjnej i praktyki rytualnej np. Jeśli was to wyzwawcy światopoglądów materialistycznych nie przekonuje to popatrzcie sobie na mistrzów wschodu i tego co potrafią robić... :)

Każdemu z nas bliższy jest inny światopogląd, jednak osoba oświecona jest świadoma że one istnieją Równolegle tzn. transcendentalny, magiczny oraz materialny.

Kielich, twarze a może jedno i drugie?? ;)

[IMG]http://www.iluzje.piwko.pl/pliki/twarze/duze/19.html[/IMG]

Pewnie to sporu nie zażegna, ale spróbować można. :P
PMEmail PosterAOL
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (12) « Pierwsza ... 10 11 [12]  Reply to this topicStart new topicStart Poll