Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Amulety
czarodziej wody
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*
Grupa: Bywalec
Nr użytkownika: 6.944

Witam, nie wiedziałem gdzie ten post napisać więc postanowiłem w tym dziele go ustanowić. Otóż mam pytanie czy gdy będę nosił talizman Krzyż Celtycki i Talizman Klucz Salomona to czy nie będą tworzyć chaosu i czy one się ze sobą kłucą?
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IMAOLYahooMSN
Lunaris
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 20

Nie stosowałam akurat tych symboli, więc trudno mi się wypowiedzieć czy współpracują ze sobą czy nie. Osobiście jednak zaczęłabym ocenę od podstawowej rzeczy czyli od tego, co ma Ci zapewnić dany amulet, a potem z wszystkich oferujących pożądane rzeczy wyczuła, który najbardziej Cię pociąga i sprawdziła jak się z nim będziesz czuł, który najbardziej będzie wydawał się z Tobą związany. Jeśli praktykujesz jakieś techniki wróżbiarskie czy używasz wahadełka dla pewności mógłbyś jeszcze tak zweryfikować te najbardziej pożądane po dokonaniu wyboru pytając o każdy z nich czy jest dla Ciebie odpowiedni.
PMEmail Poster
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

Najważniejsze to nie przywiązuj się nadmiernie do przedmiotu.
Moc jest w tobie a nie w symbolach i przedmiotach świata zewnętrznego ;)
Działanie zaś amuletów to kwestia wiary i tego "jak one się kojarzą w twej podświadomości" ;)
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
czarodziej wody
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

Amuletów i talizmanów używam do ochrony czy zdrowia, wiem, że moc jest we mnie. Amulet mi się przyda np gdy będę wywoływał ducha to taki idealny do ochrony to się przyda amulet Salomona. On będzie idealnie się do tego nadawał. Dlatego się pytałem czy nie będą się kłucić gdy będę nosił dwa.
Lunaris
Quote Post
*

"Krzyż celtycki z równymi ramionami - Chroni przed złymi energiami i wpływa na rozwój zdolności paranormalnych".

"KLUCZ SALOMONA - magiczne koło przeciwko strachowi, mające chronić przed nagłym pojawieniem się ducha i zaskoczeniem, zwłaszcza osoby próbujące kontaktów z magią- ale i osób nawiedzanych. Pentagramy na rogach mają strzec wszystkich kierunków wiata, gdyż nie wiadomo skąd duch przybędzie. Bezpieczeństwo jakie daje ten amulet służy wzmocnieniu wiary w siebie, dużej pewności, pogody ducha i optymizmu. Sprawia, że dostrzega się głównie rzeczy dobre, a nie zwraca uwagi na złe".

Oba według opisu mają pewną funkcję ochronną podobnie jak cała masa innych, więc może zamiast 2, 3 czy 10 amuletów wybrać ten, który najbardziej odpowiada ochronie jakiej Ci w danym czasie potrzeba i zmieniać jeśli potrzebujesz różnych ochron w zależności od okoliczności.
Mnie zdarzyło się tylko łączyć jeden symbol z kamieniem czy własnoręcznie zrobionym znakiem runicznym. Ale też na wyczucie.

Jednak jeśli mowa tu o ochronie do rytuałów to radziłabym lepiej się przygotować całościowo. Po co chcesz wywoływać duchy skoro potrzebujesz do tego tylu amuletów ochronnych, czyli spodziewasz się z ich strony wysoce wrogich zamiarów. Do magii warto nie ograniczać się tylko i wyłącznie do szumnie prezentowanych ozdób ze sklepów magicznych, które cudownie rozwiążą wszystkie problemy, ale zacząć też od popracowania nad tworzeniem osobistych barier ochronnych, zabezpieczeń i dwa razy się zastanowić przed spirytystycznymi eksperymentami na jakim poziomie w tej dziedzinie jest twoja wiedza. Bo jeśli masz problem z wiedzą na temat ochrony to nie wiem czy nie próbujesz wypływać na zbyt głębokie wody.

Edytowany przez Lunaris Nov 11 2014, 12:24 PM
PMEmail Poster
czarodziej wody
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

,,Do magii warto nie ograniczać się tylko i wyłącznie do szumnie prezentowanych ozdób ze sklepów magicznych, które cudownie rozwiążą wszystkie problemy"[I]

,,zacząć też od popracowania nad tworzeniem osobistych barier ochronnych, zabezpieczeń"[QUOTE]

Co masz na myśli mówiąc o tym pierwszym cytacie. Ja zakupuję amulety lub talizmany, lub inne przedmioty z takich sklepów jak ezosfera.pl czy czarymary.pl

A mówiąc o drugim cytacie to bym mógł prosić byś mi coś opisała na temat tej ochrony i bariery osobistej?

Dla tego używam amuletów do ochrony.

Edytowany przez czarodziej wody Nov 11 2014, 02:50 PM
Lunaris
Quote Post
*

QUOTE (czarodziej wody @ Nov 11 2014, 01:47 PM)
Co masz na myśli mówiąc o tym pierwszym cytacie. Ja zakupuję amulety lub talizmany, lub inne przedmioty z takich sklepów jak ezosfera.pl czy czarymary.pl

Dokładnie to co napisałam, że jeśli szukasz ochronnego amuletu ponieważ chcesz zająć się praktykami magicznymi, które niosą z sobą zagrożenia to postawić na jakoś, a nie na ilość.
Poczytać więcej na temat symboli ochronnych i wybrać jeden konkretny, który najbardziej przemówi do Ciebie. Takie sklepy mają duży asortyment, bo są różne zapotrzebowania. Energia takich symboli może być różna i ilość nie musi zapewniać większego bezpieczeństwa.
Po co chcesz równocześnie używać ich obu? Nie wystarczy jeden z nich skoro sugerowany jest podobny efekt czyli ochrona?

QUOTE (czarodziej wody @ Nov 11 2014, 01:47 PM)
A mówiąc o drugim cytacie to bym mógł prosić byś mi coś opisała na temat tej ochrony i bariery osobistej?

To też kwestia przed czym się próbujesz ochronić. Prześladowaniem ze strony innych osób posługujących się magią, energiami czy czymś innym. Podstawowe to wizualizacje różnych kokonów, luster etc. Inne to rysowanie kręgów, tworzenie symbolicznych przestrzeni. Tego wszystkiego jest sporo w zależności czym się kto zajmuje.
Jeśli nie masz sprecyzowanego celu tylko szukasz dopiero odpowiedniej dla siebie techniki polecałabym przejrzeć w wymienionych przez Ciebie sklepach dział z książkami, poradnikami. Osobiście jak napisałam nie zajmuję się wywoływaniem duchów by rzucać tu dokładną recepturą jak się przygotować krok po kroku. Jeśli się nawet z kimś kontaktuję to rzadko na tak niepewnym gruncie.
PMEmail Poster
czarodziej wody
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

Dziękuję Ci za pomoc spróbuję czegoś poszukać z jednej kultury (chodzi o amulety) i coś poszukam z książek może coś znajdę. I mam pytanie mam bardziej książek szukać pod ochroną psychiczną czy ochroną duchową ?
Lunaris
Quote Post
*

Ochrona psychiczna jest ważna, bo wiele zagrożeń może atakować ta sferę, jeśli jest osłabiona, ale styl życia i praktyki decydują na co kłaść największy nacisk.
PMEmail Poster
czarodziej wody
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

Masz racje Lunaris ale gdy tak przeglądałem sklepy ezoteryczne za książkami stwierdziłem, że za nim ochrona psychiczna to trochę mi się przyda uzdrawianie, więc mam postanowienie sobie kupić na święta książkę ,,Rozwijanie mocy parapsychicznej" tam nie tylko jest uzdrawianie ale wiele innych zdolności, które chciałem wykształcić. I stwierdziłem że ta książka będzie idealna. A wywoływanie duchów sobie poczeka. W końcu święta to idealna czas na ćwiczenia magiczne. I też zakupię sobie amulet Pentagram biały on pomoże mi ogarnąć zdolności paranormalne ale też ochrania przed złymi bytami.
Lunaris
Quote Post
*

Myślę, że do dobry wybór. Klasyczny pentagram jako amulet jest najbardziej klasyczny uniwersalny, a tego typu literatura dla początkujących pozwoli Ci lepiej odnaleźć się w tym świecie i wyczuć w jakim kierunku chcesz się doskonalić.
PMEmail Poster
czarodziej wody
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

Tak myślałem, po co mi to będzie potrzebne np uzdrawianie i stwierdziłem, że kiedyś moje dzieci może odkryją że tata potrafi uzdrawiać :) :rolleyes: :czarodziej: i będę miał kogo wtedy uczyć. Wtedy będzie dobry czas na ujawnienie się przed rodziną (tj:. żona, dzieci). :) Tak sądzę. Dzięki uzdrawianiu będę mógł wyleczyć siebie ale i swoich bliskich z ciężkich chorób dlatego to jest dla mnie ważna umiejętność a symbolika i moc amuletu krzyża celtyckiego i białego pentagramu będą idealnie tu grały odpowiednią rolę. Mam pytanie czy stop z którego ma być np amuket ma wpływ na jego działanie i czy to jakoś trzeba na to zwracać uwagę.
Lunaris
Quote Post
*

Sam symbol już ma swoiste znaczenie, chociaż w przypadku wymienionych ja bym mając taki wybór (finansowo, technicznie) preferowała srebro, któremu też przypisuje się dobre właściwości.
PMEmail Poster
czarodziej wody
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

Finansowo niestety u mnie krucho. Więc. Mam jeszcze jeden problem, ponieważ no nie ukrywając chodzą do szkoły katolickiej, ponieważ jest to jedna w mojej miejscowości najlepszych szkół. I gdy wych. Pytała nas się czym się interesujemy wtedy każdego spytała. Moja szkoła nie toleruje mojej idei i wiary jak to określili cuda niewidy. Uczniowie tzn koledzy ze szkoły śmieją się i nie wiem jak sobie poradzić. Mam kłamać i wypierać się magii dla swojego dobra czy mam zaakceptować to co do mnie mówią itp. Jakuba mogła mi to jakoś wytłumaczyć objaśnić jak mam postępować w takiej sytuacji. Przychodzi z tym problemem tu, ponieważ zasadził em, że są tu osoby takie same jak ja i może mi coś. Poradzą w takiej sytuacji.
Mrooczek262
Quote Post
...
*

Przypowieść o talentach ;)
Czyli to ich / dziczy problem że nie akceptują niektórych darów :]
Olewać i tyle :]

Srebro zaś hmmm... dość łatwo pozyskasz, srebrne styki itp świat podejścia :]
Ogólnie to srebro jest stosunkowo tanie i łatwo dostępne, czyli bez paniki, ok 500 za kilogram szło chyba z dwa lata temu czyli nie jest aż tak tragicznie :]

Najprostsza opcja, targ staroci, tam a nie w sklepach jubilerskich szukaj, później strumyk żywej wody, zrób schowek w wodzie, tak by nikt nie znalazł i nie wykradł, niech woda oczyści, zanurz i schowaj na jakiś czas, by się oczyściło. Zyskasz przedmiot z duszą, pro forma w ramach bhp strumienia siłą oczyszczony :)
Lunaris
Quote Post
*

QUOTE (czarodziej wody @ Nov 18 2014, 12:13 AM)
Finansowo niestety u mnie krucho. Więc. Mam jeszcze jeden problem, ponieważ no nie ukrywając chodzą do szkoły katolickiej, ponieważ jest to jedna w mojej miejscowości najlepszych szkół. I gdy wych. Pytała nas się czym się interesujemy wtedy każdego spytała. Moja szkoła nie toleruje mojej idei i wiary jak to określili cuda niewidy. Uczniowie tzn koledzy ze szkoły śmieją się i nie wiem jak sobie poradzić. Mam kłamać i wypierać się magii dla swojego dobra czy mam zaakceptować to co do mnie mówią itp. Jakuba mogła mi to jakoś wytłumaczyć objaśnić jak mam postępować w takiej sytuacji. Przychodzi z tym problemem tu, ponieważ zasadził em, że są tu osoby takie same jak ja i może mi coś. Poradzą  w takiej sytuacji.

Przedmiot ładuje się również twoją mocą, więc jak dobrze Ci będzie służyć nie jest kwestią wyłącznie wydanej ceny, bo moc jest już w samym kształcie. Tak, więc nie martw się, jeśli od razu na akcesoria nie możesz wydać fortuny. Magia to dość kosztowna pasja (dość niedawno robiłam drobne zakupy :) ), ale dopiero zaczynasz, więc możesz sprawdzić na tańszych wersjach jak się w ogóle czujesz z daną wibracją. Pamiętaj tylko o ich oczyszczeniu i energetyzowaniu. Działanie zimnej płynącej wody jak pisze Mrooczek czy wystawienie na działanie burzy do podładowania.

Kwestia środowiska i jak sobie radzić to już inna sprawa. Stanowisko kościoła w tej kwestii znam doskonale i cóż na ich podwórku raczej nie wygrasz. Szczególnie jeśli dodatkowo w grę wchodzi szkoła czyli wychowywanie w odpowiedniej podstawie i poglądach na życie. Poza tym w takim miejscu może być również sporo osób, które wciąż żyją w duchu katolickim i słowa księdza to świętość i co potępiają trzeba piętnować. Może nie żyjemy w czasach inkwizycji i aż takie prześladowania Ci nie grożą, bo magia i fantasy są teraz modnym tematem, ale póki to fikcja, zabawa, a nie metoda na życie. Znam osoby, które nawet w dorosłym życiu musiały znosić niechęć ze strony ortodoksyjnych katolików starszej generacji, bo za wyraźnie się odznaczały od reszty otoczenia. Tak, więc możesz uparcie się z tym obnosić i spotykać się często z drwiącą lub inną niemiłą reakcją kolegów, albo nie koniecznie kłamać, ale w tym środowisku eksponować bardziej jakieś inne pasje. Odwrócić ich uwagę od tego czego nie rozumieją lub nie chcą zaakceptować. Czasem do tej pory niektórzy znajomi pytają mnie czy to czym im pomagam nie jest złe i nie mają grzechu, bo są z bardzo religijnego środowiska. Czasem jakaś moja odpowiedź zapędza kogoś w kozi róg. :) Jednak są też fanatycy i sceptycy, którzy zawsze wiedzą swoje i wtedy pozostaje nauczyć się sztuki przetrwania tam, gdzie musisz przez jakiś czas być i nie możesz pójść, gdy poczujesz się źle w tym gronie. Zgłębiać pasje w zaciszu domowym, a w szkole skupić się na nauce. Kiedyś zakończysz naukę i sam zaczniesz decydować o swoich przekonaniach i kręgu znajomych z jakimi chcesz iść przez życie. Wśród osób myślących podobnie jak Ty dasz sobie upust temu co musiałeś tłumić na co dzień.
PMEmail Poster
czarodziej wody
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

Lunaris świetne słowa. Próbuje ignorować to co mówi na temat mnie ale dzięki magii mam np dobre oceny. Zeby nie było że tylko zajmuje się magią dla ocen i że ja wykorzystuje. Wiele razy zauważyłem, że dzięki ,,metodą" które są w magii lepiej mi się żyje. Próbuje medytować wieczorami. Dzięki medytacji się wyciszam ale za to łatwiej też mi się przyswaja wiedza. CZekam tylko na klasę 3 gimnazjum. Potem idę do jakiegoś liceum a potem zamierzam iść do szkoły psychotronicznej, w której są osoby takie same jak ja. Tzn mają podobne zainteresowania itd. Myślę , że wtedy będę mógł na całe ćwiczyć magię. Gdy tylko skończę 18 lat (za dwa lata) to wypisuje się z kościoła a to dlatego, że katolicy znów są prześladowani i mordowani więc zamierzam zmienić.
czarodziej wody
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

A co do Amuletów. Gdy zakupiłem krzyż celtycki za 22 zł z brązu to świetnie mi pasuje ta wibracja którą amulet/talizman mi przekazuje. Zawsze na oczyszczenie amuletu/talizmanu wkładm do doniczki z ziemią ale wcześniej używałem wody z solą ale przestałem, ponieważ brąz mi zchodził. Chcę kupić biały pentagram a on jest z kolorowych metali. Nie zawiera metali ciężki np bizmutu itp.
Lunaris
Quote Post
*

Praktykowanie magii zwykle zaczyna się od takich podstawowych rzeczy, jak próba poprawy swojej sytuacji życiowej. Sama w szkole średniej czasem sobie pomagałam w nauce chociaż ja akurat bardziej programowaniem umysłu, pobudzaniem go do kodowania określonej dawki wiedzy. Ale można to robić dyskretnie, w domu jak się nie chce konfrontować z środowiskiem o innych przekonaniach.
PMEmail Poster
czarodziej wody
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

Tak naprawdę to w szkole mówię, że ,,tak kocham boga itd" a po za domem mam inne przekonania i operuje innym wyznaniem, nie chcę budzić niepotrzebnych kontrowersji.
Mrooczek262
Quote Post
...
*

Hmmm... to trucizna.
Dość niebezpieczna i podstępna, ale paskudnie niszcząca, zakłamanie, niczym słodki cukier ołowiany, pozornie nieszkodliwy ale wraz z czasem...
Ryzyko wzmocnienia efektu Cienia Schopehauera (ok, zrozumialej: zakłamanie prowadzi do konfliktu świadomości z podświadomością, w osi czasu grozi tym że podswiadomość zacznie stanowić w tobie beczkę prochu, nie tylko ryzyko że nagle myślokształty przestaną cię/twej świadomości/ słuchać lecz także ryzyko działań auto-destrukcyjnych (nieświadome działania z zakresu sam sobie zaczniesz niedostrzegalnie robić na przekór itp "bunt maszyn" podświadomości) ).
Uważaj na to bo to może dość poważnie skomplikować tobie korzystanie z magii.

Główna zasada jest taka że hmmm... w pytaniu o boga nie ma pytania o to jak się ów bóg nazywa / w tle obrazek greckiego Pana z dopiskiem Bóg :D / ale lepiej unikaj takiego czegoś / zaprzeczania i odrzucania itp. bo to działa jak powolna trucizna i może cię kaleczyć w pracy z magią.
czarodziej wody
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

Przepraszam możesz prościej, ponieważ nie rozumiem.
czarodziej wody
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

Tzn. Ja rozumiem tyle z tego, że kłamstwo i będąc katolikiem a wyznając inną wiarę i religię to samodestrukcja tak ?
Lunaris
Quote Post
*

QUOTE (czarodziej wody @ Nov 24 2014, 11:38 PM)
Tzn. Ja rozumiem tyle z tego, że kłamstwo i będąc katolikiem a wyznając inną wiarę i religię to samodestrukcja tak ?

Myślę, że tu nie chodzi o zmianę przekonań religijnych na inne, co bardziej odgrywanie dwóch ról na raz, które się wykluczają. Bowiem jeśli urodziłeś się katolikiem, ale odkrywasz nagle, że chcesz wyznawać inną religię i zaczynasz żyć według jej praw jak napisałeś (bez potrzeby tego zatajania) to programujesz się na inny system wartości odpowiedni do twojej nowej wiary. Nie widzisz wtedy powodu wracać o przeszłości, więc nie powinno to wtedy działać tak jak napisał Mrooczek.
PMEmail Poster
czarodziej wody
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

Tzn na razie będę odgrywał wiernego katolika, ponieważ chodzę do szkoły katolickiej, a nie unikne mszy. To nie możliwe. A w czerwcu na całego z magią, bo się wyprowadzał do Niemiec. Tam będę mugł w pełni praktykować magię. :) :czarodziej:
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll