Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(3) 1 [2] 3  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kuchnia Eksperymentalna, dziwne, nietypowe aczkolwiek jadalne
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

QUOTE (Mefistofeles @ Mar 3 2009, 09:45 PM)
W to wierzę... hemoglobina(czerwony barwnik w krwi) wchłania tlen...

ALE KREW NIE JEST TRAWIONA ^^

W rezultacie powstają w żołądku lub w innym miejscu układu pokarmowego powstaje skrzep...

Czym grożą skrzepy można doczytać ^^

Powiedz to pijawkom lekarskim ;) albo... nietoperzom wampirom lub innym miesożernym zwierzętom ;)

Odradzam takich pomysłów z zwierzęcą a w szczególności z świńską krwią...
Powód ? Świnie są nosicielami chorób na które mogą zapaść ludzie (ścięta krew itp pozbawiona choróbsk w mięsie np. ugotowana kiełbasa itp jest bezpieczna ale płynna... załóżmy że świnię karmiono mączką kostną co dosyć często występuje w paszach... czyli małe różowe chrumkające BSE, motylica, włośnica, tasiemiec, pryszczyca, hormony wzrostu, chemia do tuczenia i diabli wiedzą co jeszcze (zależnie od warunków hodowli i naszego szczęścia w zaopatrzeniu sie w krew {a wątpię by ktoś miał dojście do świń hodowanych w celach experymentalnych które to są porządnie zbadane i nie karmione 'wynalazkami'} ) :]).

No i świnię tak de facto o czym mało kto wie, można nakarmić byle ssyfem łącznie z padliną i tym samym jeśli mamy pecha a dana sztuka nie została przebadana na choroby itp dopuszczona do spożycia wystarczy byle zadraśnięcie lub otarcie a ssyf może nam wniknąć do krwii - np. ranka na języku albo uszkodzenie dziąsła - stąd też powstały zakazy religijne {by nie jeść tuczonych padliną [lub zwłokami] świń i nie ryzykować jedzenia będącego nosicielem ludzkich chorób}. Za to już po ugotowaniu itp ubiciu większości potencjalnych choróbsk (w tym włośnicy co też jest możliwe) możemy się śmiało zajadać wieprzowiną :).

Co do namieszania - krew ma odczyn zasadowy, w układzie trawiennym zaś jest odczyn kwaśny czyli co najmniej przeczyszczenie lub zwymiotujesz na sam wstęp a co najmniej zadziała jak środek na zgagę :P

Jeśli już krew to najlepiej bycza krew uważana za afrodyzjak ;)

Mefistofeles - a jadłeś już tartara ?:D Skrzepy owszem są groźne ale... w krwiobiegu a nie w żołądku... [innaczej byś nie mógł jeść np. krupnioków czyli świńskiej krwii z kaszą :D]... W układzie pokarmowym to pokarm tak jak niedosmażony krwisty befsztyk ;)

Krew jest trawiona tak samo jak jajko na surowo też jest trawione ;)
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

Hm... z tego co słyszałem od znajomego lekarza skrzepy też mogą się tworzyć w układzie pokarmowym... O_o

A ponadto cytuję:

"Ludzki organizm nie jest w stanie przetrawić krwi w sposób uzasadniający jej spożywanie przez ludzi. Po spożyciu krew zostaje rozłożona na składniki które są raczej mało przydatne dla organizmu ludzkiego."

Jest to tekst z Mrooczlandii... ;]

http://www.mrooczlandia.com/wampiry/index.php?wampiry=29
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Nr użytkownika: 1

Tak zgadza się - krew ulega strawieniu ale stanowi - w porównaniu z innymi pokarmami np mięsem - mało wartościowe źródło substancji odżywczej. Po prostu w dużej mierze krew to woda czyli taka wysoce wodnista maź zawierająca głównie białka ale mało tłuszczów i cukrów - czyli po prostu na diecie krwistej raczej schudniesz [może będziesz miał dużo żelaza, ale żelazo można też czerpać... z sparzonych czubków świeżych pokrzyw]. Po prostu nie wyżyjesz z samej krwii jeśli popatrzysz pod kątem kaloryczności i dużej ilości a także rodzaju układu trawiennego człowieka (mamy pośredni czyli dłuższy niż czyste [czyste = żywiące się wyłącznie mięsem / dieta czysto mięsna] drapieżniki ale krótszy niż czysto roślinożerne zwierzęta a tym samym musiałbyś tej krwii pić mnóstwo by przeżyć a tym samym w porównaniu do np. schabowego krew jest pokarmem nieprzydatnym w sensie podstawy diety [weź kalkulator przelicz ilości odżywczych / % składowy / zapotrzebowanie dzienne / na kaloryczność oraz weź poprawkę wydatek energetyczny na pozyskanie i strawienie pokarmu itp a zrozumiesz widząc te litry krwii w porównaniu z kiełbaską lub frytkami przy czym zaznacz że nie da się wypijać codziennie kilkudziesięciu litrów krwi bo organizm może ulec zatruciu po dłuższym okresie czasu metanabolitami przy masowej ilości krwii że o zniszczeniu układu trawiennego (po jakimś czasie nastąpiłoby przyzwyczajenie do danego rodzaju pokarmu no i później trochę warzyw lub mięsa mogłoby wywołać szok dla organizmu tak jak dla czystych wegetarian którzy nie jedli mięsa od kilku lat schabowy też może być zagrożeniem z uwagi na szok pokarmowy) itp chorobach nie wspomnę ;)]).

Jeśli ktoś ma sprzęt to można rozdzielić krew i zmniejszyć procent wody ale to już przeróbka a tym samym nie wchodzi w rachubę. Prędzej i szybciej można się odżywić poprzez transfuzję o ile oczywiście nie nastąpi szok co jest bardzo możliwe jeśli chciałbyś żyć na zasadzie ciągłej wymiany na krew zaw. odpowiednio dużo glukozy itp [olbrzymia butla na plecy itp klimaty :D].
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Heh... a nie lepiej skoczyc do apteki po gukoze sól fizjologiczną elektrolity pare wenflonów i zestawów do przetoczen? Jak ktos sie chce doenergetyzować to to jest dużo prostszy sposób...
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

Żeby się do energetyzować to wystarczy wypić kawę i popić to redbullem ^^

Taki kop że hoho...
yavanna
Quote Post
Doswiadczona Osoba
*
Grupa: Bywalec
Nr użytkownika: 1.956

Niezłego kopa można też dostać kurczowo się trzymając dwóch gwoździ i umieszczając je w gniazdku
:D
Co za przypływ energii :haha:
PMEmail Poster
Angelika
Quote Post
Zywa Biblioteka
Grupa: Szwadrony Moderacyjne
Nr użytkownika: 1.260

Juz sama kawa wystarczy, tyle ze z czterech lyzeczek! Doba na pelnych obrotach gwarantowana... :)
PMEmail Poster
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

Taak Angelo... chyba jak od niedawna pijesz kawę xD

Dla osób które piją kawę z 20 albo 40 lat nieco to nie pomaga xD
Angelika
Quote Post
Zywa Biblioteka

Od paru ladnych lat pije i to w takich ilosciach, do ktorych sama przed soba sie nie przyznaje ;) Mow co chcesz, ale bardzo mocna kawa stawia na nogi!
PMEmail Poster
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Grupa: Opiekunowie Forum
Nr użytkownika: 49

Mnie natomiast na nogi stawia niskie ciśnienie i deszczowe dni wtedy mam największy przypływ energii :D a kawy nie znoszę już sam jej zapach doprowadza mnie do wymiotów ,tak jak i wysokie ciśnienie i słoneczne dni a ze w naszym klimacie więcej jest dni z wysokim ciśnieniem to umieram co dzień bleeeeeeeeee
PMEmail Poster
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

Weź o ciśnieniu mi nic nie mów xD
Ja w ogóle nie pije napoi energetyzujących, a łeb mnie codziennie boli... fucking ciśnienie xD
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Mefistofeles @ Mar 5 2009, 12:15 AM)
Weź o ciśnieniu mi nic nie mów xD
Ja w ogóle nie pije napoi energetyzujących, a łeb mnie codziennie boli... fucking ciśnienie xD

Akurat o bólu głowy to ja coś wiem ,choruje na migrenę więc u mnie to juz standard ze mnie głowa tez co dzień boli ,no z małą przerwą na niskie ciśnienie :buum:
PMEmail Poster
Angelika
Quote Post
Zywa Biblioteka

Na bole glowy polecam rewelacyjna i prosta metode, mianowicie Su-dzok! Przetestowalam i moge z czystym sumieniem powiedziec, ze dziala!
Chetnych zapraszam do lektury:
http://www.gwiazdy.com.pl/51_05/
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Kawa red bull i może jeszcze do tego alkohol? Taak bardzo mądre rozwiązanie tylko uważaj bo się możesz po tym przekręcić.
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Angelika @ Mar 5 2009, 01:49 AM)
Na bole glowy polecam rewelacyjna i prosta metode, mianowicie Su-dzok! Przetestowalam i moge z czystym sumieniem powiedziec, ze dziala!
Chetnych zapraszam do lektury:
http://www.gwiazdy.com.pl/51_05/

Tak metoda dobra ale dla osób ktore cierpia na zwykłe bóle głowy ,na migrene nie pomoże ,za soba mam juz nie jedna metodę i konwencjonalna i niekonwencjonalną ,teraz dostałam jakies prochy od neurologa 2 table 40 zł mało nie padłam trupem jak cene zobaczyłam ,i te table tez do bani co prawda pomogło na ból głowy ale skutek uboczny był w postaci alergii na nie tak wiec mnie to szczerze nie ma czym juz leczyc ,jedynie pomogłoby stałe niskie cisnienie ,i wilgotność w atmosferze a to niestety nie jest mozliwe ze wzgledu na nasz klimat wrrrrrrrrr

PMEmail Poster
Angelika
Quote Post
Zywa Biblioteka

Znam te tableteczki.... tez je zjadlam! Ale szukaj dalej! Musi byc cos co pomoze! A moze na tle nerwowym te migrenki sa?
PMEmail Poster
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

Moja znajoma wpieprza Ketonal xD (czy jakoś tak)
Na ból głowy... -.-

Ale przekracza już granice
W przeciągu 2 dni zjadła całe opakowanie (tj. 25 tabletek) O_o

-.-
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Angelika @ Mar 5 2009, 12:14 PM)
Znam te tableteczki.... tez je zjadlam! Ale szukaj dalej! Musi byc cos co pomoze! A moze na tle nerwowym te migrenki sa?

Niet ,nie na tle nerwowym tylko przez wysokie ciśnienie, już to mam zbadane ,po zatym to genetyczne, babcia chorowała na migrenę a teraz ja po niej odziedziczyłam ta przypadłość która de fakto trwa juz kawał czasu ,jedynie mogę miec pretensje do siebie o to ze zbyt późno wzięłam się za siebie .

PMEmail Poster
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Mefistofeles @ Mar 5 2009, 02:36 PM)
Moja znajoma wpieprza Ketonal xD (czy jakoś tak)
Na ból głowy... -.-

Ale przekracza już granice
W przeciągu 2 dni zjadła całe opakowanie (tj. 25 tabletek) O_o

-.-

Taa ketonal to był mój pierwszy lek od migreny który mi przepisała lekarka i to było chyba z 15 lat temu oczywiscie nic nie pomógł ,i odradzam jedzenia go bo bardzo wyniszcza organizm .

Kurcze z tematu o zarciu zrobiłismy temat sciezka zdrowia hhhhh ,chyba trzeba to jakoś zakończyć ,tak więc proponuję wrócic do tematu z jedzonkiem w roli głównej .
Moze jakis ciekawy przepis na zrobienie dobrego zdrowego jescia ktoś ma ? ;)
PMEmail Poster
Meeron
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 1.798
Grupa: Stali Użytkownicy

Bóle głowy...na migrenę najleprza jest:
- kubek czarnej herbaty z 1 łyżeczką cukry, dolewasz kilka oropli cytryny i łyżeczkę wyciągu alkoholowego z bursztyna. Bursztyn, jako żywica, ma własciwości regulacujne, usuwa także bóle nerwowe, poprzez działąnie na synapsy.
Polecam.
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Meeron @ Mar 5 2009, 09:08 PM)
Bóle głowy...na migrenę najleprza jest:
- kubek czarnej herbaty z 1 łyżeczką cukry, dolewasz kilka oropli cytryny i łyżeczkę wyciągu alkoholowego z bursztyna. Bursztyn, jako żywica, ma własciwości regulacujne, usuwa także bóle nerwowe, poprzez działąnie na synapsy.
Polecam.

Nigdy w zyciu akurat ten zestaw jest zabroniony dla migrenowców :D
Całkiem niedawno o tym czytałam aby unikac picia cherbaty i nie jesc cutrusów przy migrenie .

Ok poraz kolejny przypominam by ten temat kontynuowac w temacie ,,sciezka zdrowia''

PMEmail Poster
Lewis_Hamilton
Quote Post
Stary Wyga
**
Nr użytkownika: 2.014

a ja polecam zupę serowo-cebulową z ziołami (mieszanką bazylii i majeranku). Ogólnie to daje się wszystko do niej co ma się w lodówce, tzn. warzywa, oczywiście cebulę pokrojoną w krążki (kiedyś czytałem artykuł o wyższości krojenia cebuli w krążki niż w paski czy kostkę-podobno kształt owalny ma działanie terapeutyczno-smakowe), marchewkę, można groszek z puszki. Dodatkowo daje się makaronu, ryżu lub ziemniaków do zagęszczenia-to co się aktualnie posiada w kuchni. Ser żółty należy zetrzeć na tarce i dodawać etapami do wywaru. Można dodać kostkę rosołową-nie uznaję zup na mięsie i tłustych. Na końcu dodaje się ziół, najlepiej świeżych przez siebie wyhodowanych, ale jak ktoś nie ma to można dodać suszonych. Na końcu można dodać do zupy zasmażkę z masełka i cebulki przysmażonej- żeby była bardziej pożywna i miała lepszy smak.
Smacznego :)
Praktyk
PMEmail PosterUsers Website
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Hamilton ty potworze !! :placze: no i przez ciebie mi ślinka zaczęła cieknąć ułeee :rolleyes: . Nie bądź bestią zaproś wygłodzoną wiedźmę na obiad ;) :P
Lewis_Hamilton
Quote Post
Stary Wyga
**
Nr użytkownika: 2.014

QUOTE (Nefthis @ Mar 18 2009, 03:44 AM)
Hamilton ty potworze !! :placze: no i przez ciebie mi ślinka zaczęła cieknąć ułeee :rolleyes: . Nie bądź bestią zaproś wygłodzoną wiedźmę na obiad ;) :P

oczywiście, że zapraszam, ale tylko na talerz zupki, który będziesz mieć elegancko podany :P
PMEmail PosterUsers Website
Nefthis
Quote Post
Unregistered

No dobra :jupi: :jupi: :jupi:
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (3) 1 [2] 3  Reply to this topicStart new topicStart Poll