Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Mudry/mundry, działanie, pochodzenie
Lewis_Hamilton
Quote Post
Stary Wyga
**
Grupa: Bywalec
Nr użytkownika: 2.014

czesc
co sądzicie o tych prastarych gestach wielbiących boga? Przyznam się ze ostatnio byłem na pogrzebie i bardzo serce mnie bolało podczas ceremonii i 1 z nich mi pomogła i złagodziła objawy. Czy sądzicie że te gesty pomagają przebłagać czy uśmiechnąć się do boga-chyba indyjskiego bo stamtąd wywodzą się mundry?

Co się zas tyczy tej ceremonii pogrzebowej to była w innym stylu bo pogrzeb był w niemczech lecz teolog-prowadzący też czynił gesty do gwiaz (słońcu), z których pochodzą prawdopodobnie bogowie. (wtedy skojarzyło mi się z mitologią staroegipską)
pozdr
PMEmail PosterUsers Website
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Czy sądzicie że te gesty pomagają przebłagać czy uśmiechnąć się do boga-chyba indyjskiego bo stamtąd wywodzą się mundry?

Niet. Sądze że to po prostu efekty ucisku lub odpowiedniego ułożenia palców w odpowiednich im pozycjach pobudzające właściwie organizm i ciała astralne do działania a zarazem doprowadzające do ich precyzyjniejszego zjednania.
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Grupa: Opiekunowie Forum
Nr użytkownika: 49

Niet. Sądze że to po prostu efekty ucisku lub odpowiedniego ułożenia palców w odpowiednich im pozycjach pobudzające właściwie organizm i ciała astralne do działania a zarazem doprowadzające do ich precyzyjniejszego zjednania.

Czyli coś podobnego jak w akupresurze[chińska tradycyjna metoda leczenia ] ,przy naciskaniu odpowiednich receptorów odblokowujemy przepływ energii i doprowadzamy do wyrównania czyli równowagi energetycznej w naszym ciele .
PMEmail Poster
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

Primo: prosiłbym o zmianę nazwy tematu... otóż jakie to świadectwo daje forum okultystyczne, które w nazwach tematów mają nieprawidłowe nazwy...ludziska MUDRY a nie muNdry...

W rezultacie chodzi tutaj o odpowiedniej ułożenie rąk, tak by pobudzić energie w organizmie... :-D
Nie służą one by przebłagać bogów(bo bogowie, są wytworem naszej wyobraźni), a jedynie po to by pobudzić własny system energetyczny... (cuś jak zabawy z czakrami ;p)
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

Primo: prosiłbym o zmianę nazwy tematu... otóż jakie to świadectwo daje forum okultystyczne, które w nazwach tematów mają nieprawidłowe nazwy...ludziska MUDRY a nie muNdry...

Zwykła literówka już poprawiłam , każdemu się zdarzy popełnić błąd i nie widzę tu nic co by miało dawać złe świadectwo forum .

W rezultacie chodzi tutaj o odpowiedniej ułożenie rąk, tak by pobudzić energie w organizmie... :-D
Nie służą one by przebłagać bogów(bo bogowie, są wytworem naszej wyobraźni), a jedynie po to by pobudzić własny system energetyczny... (cuś jak zabawy z czakrami ;p)

Odpowiednie ułożenie rąk co daje ładny efekt wizualny też i co za tym idzie pobudza tez wyobraźnię, dlatego wykorzystuje się je w niektórych rytuałach etc : blablaaa
PMEmail Poster
Lewis_Hamilton
Quote Post
Stary Wyga
**

QUOTE (Mefistofeles @ Mar 9 2009, 09:53 PM)

gwoli ścisłości to obie nazwy są wymienne, wpisz sobie w google mundry to zobaczysz co ci się pojawi :czarodziej:
pozdr
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

Sanskryckie słowo mudra w dosłownym tłumaczeniu oznacza "to, co przynosi radość".

Stosuje się je w tańcach i jodze, no i hinduistycznej sztuce sakralnej ;p

"Stworzono również cały szereg pozycji dłoni i palców o działaniu terapeutycznym i leczniczym. Mechanizm działania mudr polega na kierowaniu przepływem energii i usuwaniu blokad energetycznych. Ten rodzaj terapii jest prosty, skuteczny i bezpieczny. Nie wymaga żadnych specyficznych predyspozycji. Jednak osoby o zwiększonej percepcji energetycznej (np. adepci Reiki) mogą wykorzystać mudry bardziej efektywnie. "
Lewis_Hamilton
Quote Post
Stary Wyga
**

słuchałem wykładu pewnej jasnowidzki w itv i ona wyraźnie używała słowa muNdry a nie mudry, moze jest starej daty i używa zaklęć katolickich, ale tak to słowo zapamiętałem i wydaje mi się ,że w języku polskim jest wymienne, w każym razie w necie funkcjonuje :czarodziej:
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Mefistofeles @ Mar 9 2009, 11:08 PM)

"Stworzono również cały szereg pozycji dłoni i palców o działaniu terapeutycznym i leczniczym. Mechanizm działania mudr polega na kierowaniu przepływem energii i usuwaniu blokad energetycznych. Ten rodzaj terapii jest prosty, skuteczny i bezpieczny. Nie wymaga żadnych specyficznych predyspozycji. Jednak osoby o zwiększonej percepcji energetycznej (np. adepci Reiki) mogą wykorzystać mudry bardziej efektywnie. "

Swietnie tylko zapomniałes podac z jakiego źródła to przekopiowałeś :clam:

Co do nazewnictwa to rzeczywiście na necie widnieją dwie nazwy ,,mudry '' i mundry'' tak więc w temacie założonym przez Lewis_Hamiltona niech widnieją sobie nazwy dwie.
Osobiście nie spotkałam się z mundrami tylko mudrami ale zeby było sprawiedliwie niech sobie dwa znaczenia widnieją .
PMEmail Poster
Lewis_Hamilton
Quote Post
Stary Wyga
**

a co z waszą fantazją i polotem? nie lepsza jest teoria dotycząca mundr dotykająca boskość?tak nawet łatwiej zapamiętać, bo są naprawde skuteczne, tu mówię jako praktyk :P
pozdr
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

ŹRÓDŁO

Wybacz zapomniałem... zajęty jestem i to dlatego (w międzyczasie pisze raport xD)
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Lewis_Hamilton @ Mar 9 2009, 11:29 PM)
a co z waszą fantazją i polotem? nie lepsza jest teoria dotycząca mundr dotykająca boskość?tak nawet łatwiej zapamiętać, bo są naprawde skuteczne, tu mówię jako praktyk :P
pozdr

No stary ale to jeszcze zalezy jakie bóstwo /bóstwa wyznajesz w końcu nie będziesz mudrował Odynowi lub Swarogowi .
PMEmail Poster
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

W ogóle po cholere dorabiać sobie jakieś fantazje i kłamstwa, skoro mamy jasną i czystą "prawdę" ? -.-
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (Mefistofeles @ Mar 9 2009, 11:35 PM)
W ogóle po cholere dorabiać sobie jakieś fantazje i kłamstwa, skoro mamy jasną i czystą "prawdę" ? -.-

Bo niektórzy tak lubią i nikt im tego zabronić nie może ,w końcu nie ma jedynej słusznej prawdy.
PMEmail Poster
Lewis_Hamilton
Quote Post
Stary Wyga
**

QUOTE (Mefistofeles @ Mar 9 2009, 10:35 PM)

ty masz swoją prawdę a my mamy wyobraźnię i polot słowiański, a bóg jaki ...to dorób do swojej wiary, lecz to chodzi raczej o bogów indyjskich, czyli znów mieszanka magii, ale choć skuteczna....
lepiej żyć w bajce niż w szarym realu, który niejedni nazywają papierem toaletowym z czasów peerelu
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

Specjalnie zaznaczyłem słowo PRAWDA w cudzysłowie, bo prawda jest relatywna.

Jedynym bogiem, jesteś Ty sam... proponuję literaturę renesansową i zapoznania się z hasłami typu
"Człowiek jest kowalem swojego losu"
"Człowiek jest miarą wszechrzeczy"
itp ;p
Lewis_Hamilton
Quote Post
Stary Wyga
**

QUOTE (Mefistofeles @ Mar 9 2009, 10:54 PM)
Specjalnie zaznaczyłem słowo PRAWDA w cudzysłowie, bo prawda jest relatywna.

Jedynym bogiem, jesteś Ty sam... proponuję literaturę renesansową i zapoznania się z hasłami typu
"Człowiek jest kowalem swojego losu"
"Człowiek jest miarą wszechrzeczy"
itp ;p

po 1 juz mi sie kiedys tak wydawło ze jestem bogiem ale nic z tego dobrego nie wyszło, a po 2 mówisz jak ta sekta masonów z usa, którym sie wydaje ze wszystko mogą i dzięki temu jest taki dobrobyt w usa (najbogatsze mocarstwo na świecie) bo w końcu god bless america, żywy bóg-człowiek i tam gdzie jest ten bóg/bogowie jest najlepiej :(
wolę uważać się za szarą wiedźmę-faceta...
pozdr
Mefistofeles
Quote Post
Unregistered

I jeszcze naucz się czytać ze zrozumieniem =.=
Bo mnie zaraz tu szlag trafi...

Nie chodzi o to, że jesteś bogiem - istotą której wszystko wolno i ma moc twórczą decydowaniu o wszytskim i wszystkich...

Tylko o to, że sam decydujesz o sobie, że jesteś swoim bogiem, że nikt nie podejmuje za Ciebie decyzji, nikt nad Tobą nie czuwa, ani się Tobą nie opiekuje... o wszystko musisz zadbać sam, jeśli coś olejesz, poczujesz tego konsekwencje... bo modlitwa do wyimaginowanego bożka nic nie daje...

Ale powróćmy do tematu....

Jak masz jakies wątpliwości, pytania to na PW!!!
Lewis_Hamilton
Quote Post
Stary Wyga
**

QUOTE (Mefistofeles @ Mar 9 2009, 11:03 PM)
I jeszcze naucz się czytać ze zrozumieniem =.=
Bo mnie zaraz tu szlag trafi...

Nie chodzi o to, że jesteś bogiem - istotą której wszystko wolno i ma moc twórczą decydowaniu o wszytskim i wszystkich...

Tylko o to, że sam decydujesz o sobie, że jesteś swoim bogiem, że nikt nie podejmuje za Ciebie decyzji, nikt nad Tobą nie czuwa, ani się Tobą nie opiekuje... o wszystko musisz zadbać sam, jeśli coś olejesz, poczujesz tego konsekwencje... bo modlitwa do wyimaginowanego bożka nic nie daje...

Ale powróćmy do tematu....

Jak masz jakies wątpliwości, pytania to na PW!!!

hehe przyganiał kocioł garnkowi w innym z topików też napisałem ci podobnie i to chyba w tym samym czasie...
pozdo
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Mefisto ogarnij się w końcu...
Meeron
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 1.798
Grupa: Stali Użytkownicy

Ludziska...Gesty pobudzaja układ nerwowy, który jest naszym narzędziem do regulacji potencjału energetycznego "wewnątrz nas". Układ wysyła impuls, który przekierowuje potoki energetycze w danym kierunku. Proste i logiczne :)
Mefistofeles
Nie ma sie co bulwersować, każdy kiedyś odnajdzie swoją drogę i się dowie co jest jego "prawdą":)

Nefthis...
Weź cyfrówkę i zrób sobie jakieś porządne zdjęcie, bo od wczoraj jeść nie mogę...
A jesli nie masz aparatu to wrzuć jakiś awatar, może byc nawet czarownica na miotle, wszystko będzie leprze od tego klątwowego image :czarodziej :haha:
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Nefthis...
Weź cyfrówkę i zrób sobie jakieś porządne zdjęcie, bo od wczoraj jeść nie mogę...
A jesli nie masz aparatu to wrzuć jakiś awatar, może byc nawet czarownica na miotle, wszystko będzie leprze od tego klątwowego image :czarodziej hahaha.gif

Niet. Spodobało mi się to że tak to na ciebie działa dlatego zostawie. ;)
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll