Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Jak Zrobic Runy Z Kamieni?
Angelika
Quote Post
Zywa Biblioteka
Grupa: Szwadrony Moderacyjne
Nr użytkownika: 1.260

Z gory przepraszam za stworzenie nowego watku! Ale jeszcze nie umiem sie podlaczyc! Mam pytanie do Was: jak stworzyc runy kamieni? Mam je pozbierac i co? jakie beda najlepsze? Jaki musza miec ksztalt? Czym malowac?
Przepraszam, za glupie pytania, ale sie dopiero ucze! Prosze o wyrozumialosc :rolleyes:
PMEmail Poster
astaroth
Quote Post
Oczytana Osoba
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 1.172

http://www.mrooczlandia.com/magia/runy/
masz tu wszystko o runach pozdrawiam
PMEmail Poster
Angelika
Quote Post
Zywa Biblioteka

Dzieki serdeczne! :)
PMEmail Poster
Vabu
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Nr użytkownika: 1.247

Może i jestem ślepy lub głupi, ale sorry, naprawdę nie widziałem tam żeby było napisane o sposobach tworzenia run. Ja po wyczytaniu tego działu dowiedziałem się czym one są, do czego służą, jak z nich wróżyć, poznałem też ich historię, ale nie było o ile się nie mylę opisu ich tworzenia. chyba że wystarczą zwykłe kamienie i flamaster, czy też farba ;]
PMEmail PosterAOL
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

No cóż... od dłuta poprzez grawerkę, kwas, palnik wodorowy / odparowywanie za pomocą plazmy aż na laserach technicznych [ploter laserowy lub odpowiednie stanowisko pracy jeśli masz dojście do przemysłowych "zabawek" i elektrownia ci na to zezwoli].
Do tej listy można dodać klasykę: glina, piec i nieco tłuczki szklanej (chyba że wolisz chropowate szybko brudzące się, za to przepuszczalne i oddychające powierzchnie).
Flamastry i farbki to tylko prymitywne środki zastępcze dobre tylko na start, jeśli zamierzasz coś więcej niż zrobić exponat na półkę najlepiej o nich (syntetyki, plastyk etc) zapomnij - to jakbyś w pierścionku z platyny zamontował diament za pomocą butaprenu / kwiatek do kożucha...
Już lepszym rozwiązaniem jest baza z glinki pod porcelanę i grafit albo inne pigmenty mineralne (ochra etc) i zabarwianie wgłębień pigmentem przed wypaleniem - wyjdzie trwało i naturalnie.
Gdybyś rył - to polecam rysik traserski z węglikiem.
A grawerowanie ? - trochę ćwiczeń, odpowiednia końcówka i narzędzie (Dremel z wałem giętkim) i po sprawie :)
Niemniej zawsze można na porządnie, szybko i z sensowną jakością... sięgnąć po czajnik i modelinę ;)
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Vabu
Quote Post
Uczestnik Dyskusji
**
Nr użytkownika: 1.247

No i takiej właśnie odpowiedzi oczekiwałem od Mrooczka ;]

Dzięki za pomoc. Ostatnio planuję zrobić swoje własne runy, jednak nie miałem pojęcia jak... w każdym razie dzięki za wyczerpujące info.
PMEmail PosterAOL
Angelika
Quote Post
Zywa Biblioteka

A ja myslalam, ze to ja czytac nie umiem..... :lol:
PMEmail Poster
Mrooczek262
Quote Post
...
*

Po prostu najlepiej na modelinie poćwiczyć potem można już powoli na glinkę przejść. Gdzie to najsensowniej robić ? Domy Kultury etc jak zwał tak zwał... warsztaty garncarstwa itp tam łatwo dojście mieć do sprzętu typu piece no i podpatrzeć co i jak [np. jakbyś chciał bialo czarne runy z glazurą i w dodatku twoje własne wzorki to kółko kultury i ;)].

Dalsze ew. przejście z gliny na odlewnictwo / jubilerstwo to już po prostu bułka z masłem [dochodzi tylko kwestia formy i wychładzania etc obróbki cieplnej metalu ale jak odlewy na wosk tracony zaczniesz robic to modelina i ćwiczenia z glinką pokażą swe zalety ;)].
DMN
Quote Post
Wstepujacy
*
Nr użytkownika: 1.741

Normalnie
PMEmail PosterAOL
Mrooczek262
Quote Post
...
*

Jeśli ktoś ma dobrą rękę i konkretnej jakości bagnet [o domowych nożykach można zapomnieć bo się pognie w boki albo porysuje się tylko kamień stalą zamiast drapać] - końcówka typu gruby ostry jednostronnie naostrzony pazur, lub zagięte ostrze - i po prostu drapanie kamienia z pełnym przyłożeniem siły. Oczywiście trzeba nieco poćwiczyć bo pękanie kamieni lub "masowa wysyłka noży na recykling" to rzecz normalna [dlatego właśnie bagnet lub ostrze z węglika itp ostre i dobre do drapania w skale]. Można śmiało zaznaczyć ołówkiem (łatwo się ściera) zarysy i zetrzeć ołówek po dokonaniu rowków prowadzących ;) dobry materiał silne ręce i wytrzymały nóż = niezła zabawa.
Rosalietta
Quote Post
Osoba która juz cos wie
Nr użytkownika: 6.948

Wiem, że dość stary post ale jeszcze się udzielę.
Moja znajoma pozbierała po prostu takie nie dużej wielkości kamyczki, wyryła w nich znaki (nawet chyba cyrklem) i wypełniła wgłębienia farbką. Wizualnie prezentują się świetnie, a co do wytrzymałości to raczej nie ma zastrzeżeń. Jedyny problem to ilość poświęconego czasu aby je zrobić, ale dla chcącego nic trudnego. :D
PMEmail PosterAOL
Meeron
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 1.798
Grupa: Stali Użytkownicy

Wiem, że dość stary post ale jeszcze się udzielę.
Moja znajoma pozbierała po prostu takie nie dużej wielkości kamyczki, wyryła w nich znaki (nawet chyba cyrklem) i wypełniła wgłębienia farbką. Wizualnie prezentują się świetnie, a co do wytrzymałości to raczej nie ma zastrzeżeń. Jedyny problem to ilość poświęconego czasu aby je zrobić, ale dla chcącego nic trudnego.

Żeby sskrócić czas wykonania opisany przez Ciebie run, wystarczy wykonac je ze skamieniałego iłu zmieszanego z piaskiem. Taki "kamień" możena znaleźc w żwirowniach (także tych "dzikich"). Charakteryzuje sie on sypka, piaszczysta politurą.

Pozdrawiam
PMEmail PosterUsers WebsiteIntegrity Messenger IMICQAOLYahooMSN
Mrooczek262
Quote Post
...
*

Można też na alledrogo kupić glinkę do wypalania :] pozostanie jedynie kwestia pieca.

Co do rycia w kamieniu... Na upartego jest coś co się nazywa multiszlifierka (Dremel-opodobne zabawki) - dopinamy odpowiedni frez i lecimy z zabawą do przodu, później tarczka i przycinanie run na skalne prostokąty ot i wsio, gotowe :]
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll