Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(3) [1] 2 3  ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topic

> Rozpoczynamy dyskusję, literatura magiczna.
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1

Zapraszam do dyskusji
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Shadow
Quote Post
Unregistered

Mam pytanie dotyczące książek związanych z magią itp,narazie zaczęłam czytać "Wiedze Tajemną w praktyce"..,i tak może sformułuje pytanie..jakie książki należało by przeczytać jako "wprowadzenie"?
Nanncy
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*
Grupa: Gość
Nr użytkownika: 7

To zależy czy jesteś osobą początkującą, czy też nie, jaki kierunek cię interesują, co już wiesz itd...
PM
Shadow
Quote Post
Unregistered

raczej początkującą......
Mrooczek262
Quote Post
...
*

np ;) Murphy- "Potęga podświadomości" {stosunkowo łagodne wejście w tem. magii :) ?
Mrooczek262
Quote Post
...
*

i jeszcze jedno
dośc przydatna wskazówka
tytuly nie mówią o treści
zwłaszcza w dobie komercji :/
{byle sprzedaż była, mniejsza o to czy w środku jest text czytylko testklawiatury - tytuł taki że slinka ciecze {powiedzmy np. SuperPoradnik o Magii :D} a w środku poziom książki "mniej niż 0" +krypto reklama :/ }

Dobre książki to najczęściej przedwojenne wydania [Ochrowicz, Bławatska - choć Bławatska z New Age ma powiązania] - przedwojenne są super po prostu ["Okultyzm i magia w świetle parapsychologii" 1939 - czytałem ale autora nie pamiętam - choć książka wybitna :)]

Pozdrawiam
Mrooczek262
Shadow
Quote Post
Unregistered

Dzięki :) ..a o tym,że tytuł żadko jednak mówi o treści,to już się przekonałam nieraz..niestety..
Shadow
Quote Post
Unregistered

a i jeszcze jedno pytanie.. .Gdzie można tego typu książki dostać?(po za księgarnią ;) )
Nanncy
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

W niektórych bibliotekach, w antykwariacie lub na pchlim targu, też na targach ezoterycznych lub też poprostu spotkać odpow. osobę która Cię po tym świecie oprowadzi! :)
PM
Mrooczek262
Quote Post
...
*

co do dyskusji lepiej uważać...
[albo świty typu thelema albo nagonka do sekt - wicca się rzadko zdarza]
żeby być szczerym - portal jest powiązany z Kościołem Dzieci Nod [sekcja PL], Caerg/Caerg from Nifelheim Generation's oraz z BS {ale z BS chyba niebawem sie pożeganamy} tak że wiesz już na jaką nutę [wampirystyczna wicca {Kościół Dzieci Nod} demoniczna ścieżka {coś podobnego do Sithów z Star Wars ale prawdziwe i długą tradycją} oraz badawcza ścieżka [czyli PSI - bez doktryny, ideologii - psychotronika bez podłoża fabularnego :) ]]

książki ?
czasami na allegro albo aukcje24 lub iinych aukcjach na necie można upolować :)
ciekawostki tam także sie zdarzają :)

pozdrawiam
Mrooczek262
Shadow
Quote Post
Unregistered

Nanncy:dzięki :) Wątpie abym u mnie w mieście je znalazła...jeżeli już to w jakiejś większej miejscowości poszukam..

Mrooczek262 :tak na Allegro i innych akcjach czasem można coś znaleść.. :) dzięki(tak poza tym czym jest BS?O reszcie słyszałam,ale to akurat nic mi nie mówi)

Pozdrawiam
Nanncy
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

Shadow, nie byłabym taka pewna, bardzo często odpowiednich ludzi prędzej można znależć w małej osadce, niż w mieście. Ezoterycy potrzebują czystej natury, zwykle jest nam ona potrzebna do przeżycia. :)
PM
Shadow
Quote Post
Unregistered

Nanncy, nie miałam na myśli ludzi,tylko targi ezoteryczne i biblioteki w jakich takie książki można znaleść :) Ezoteryków nie szukam,ponieważ nie ma w tym za bardzo chyba sensu,wkońcu nikt nie ma na czole napisane,czym się zajmuje i interesuje..chociaż ;) Pozdrawiam
Nanncy
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

QUOTE (Shadow @ May 28 2004, 12:52 PM)
ponieważ nie ma w tym za bardzo chyba sensu,wkońcu nikt nie ma na czole napisane,czym się zajmuje i interesuje..chociaż ;)

No właśnie......:chociaż.......... !!!! :D :D :D .
PM
Shadow
Quote Post
Unregistered

no chociaz :D przeciesz kazdy ma na czole wydrukowane" jestem Ezoterykiem,albo i nie!!" ;) hm..no i wyobraz sobie cos takiego idzie jakis koles a tu ktos do niego podbiega:"jestes Ezoterykiem?a no wiec moze bedziesz mnie uczyl?i moze jeszcze dodajac tekst typu "no blaaagam zgudz sie" ;) hehe...zal by mi go bylo..
Nanncy
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

:huh: ;) :unsure: Będziesz jeszcze dłługo się uczyć, zbyt dosłownie postrzegasz pewne rzeczy
PM
Shadow
Quote Post
Unregistered

Możliwe..,jeżeli wogóle będę.Nie mam ostatnio zabardzo czasu,a do tego z pewnością czas jest potrzebny.W każdym razie zdaje sobie sprawę z tego,że będę uczyć się jeszcze długo(Wkońcu człowiek uczy się przez całe życie;) )
Fakt,czasem zbyt dosłownie postrzegam niektóre rzeczy..chociaż tu nie bardzo wiem co masz na myśli(ponieważ były to żarty),Byłabym wdzięczna gdybyś napisała mi co miałaś tu na myśli :)

Pozdrawiam
Mar
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Shadow @ May 28 2004, 10:12 PM)
no chociaz :D przeciesz kazdy ma na czole wydrukowane" jestem Ezoterykiem,albo i nie!!"  ;) hm..no i wyobraz sobie cos takiego idzie jakis koles a tu ktos do niego podbiega:"jestes Ezoterykiem?a no wiec moze bedziesz mnie uczyl?i moze jeszcze dodajac tekst typu "no blaaagam zgudz sie" ;) hehe...zal by mi go bylo..

hmm nie, nom wystarczy troszkę powagi... i poważnego podejścia, trochę optymizmu i cierpliwości :rolleyes: (mieszmay teraz ładnie..) - ja najciekaszych ludzi poznałam dzięki intuicji , kłania się ładnie tao i 'wszystko we właściwym czasie' - plus inicjatywa... by poznać kogoś 'kto wprowadzi w to i owo' można wykorzystać też środki pośrednie :P
pozdrawiam
Nanncy
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

:) Myślę, że nie muszę nic więcej dodawać B)
PM
Shadow
Quote Post
Unregistered

Nie,nie musisz ;) ...
Candyman
Quote Post
Zywa Biblioteka
Nr użytkownika: 13

QUOTE (Mrooczek262 @ May 25 2004, 11:24 PM)
np ;) Murphy- "Potęga podświadomości" {stosunkowo łagodne wejście w tem. magii :) ?

Książeczka murphyego "potęga podświadomości" jest okej... ale nie jeśli zamierzasz zajmować się magią na serio. Prezentuje raczej proste sztuczki oparte na zasadach kompensacji psychosomatycznej niż faktyczną magię. Jest to niewątpliwie przydatna pozycja, ale osobiście poleciłbym książeczkę "życie i szczęście" Romana Ostoi, tudzież inną jego pozycję. Oprócz działań na energii i prawdopodobieństwie wprowadza też w podstawy samoakceptacji, medytacji i leczenia. Pomaga też się odchudzić... :P .
PMAOL
Candyman
Quote Post
Zywa Biblioteka

QUOTE (Nanncy @ May 28 2004, 01:15 PM)
ponieważ nie ma w tym za bardzo chyba sensu,wkońcu nikt nie ma na czole napisane,czym się zajmuje i interesuje..chociaż ;)

Do mnie pijesz kochanie??? :ph34r:
PMAOL
Mrooczek262
Quote Post
...
*

a tak z ciekawości - podaj twoją definicję "prawdziwej magii" ?
jestem bardzo ciekaw...

[bo moja pochodzi z Wylęgarni Magów dana przez SUM i jest raczej techniczna i bezwyznaniowa...]
Nanncy
Quote Post
Osoba z dorobkiem
*

QUOTE (Ibrahir Tesserlin Rashtiss @ Jun 2 2004, 12:48 PM)
QUOTE (Nanncy @ May 28 2004, 01:15 PM)

Do mnie pijesz kochanie??? :ph34r:

:huh: A dlaczego pytasz?
PM
Candyman
Quote Post
Zywa Biblioteka

Moja definicja prawdziwej magii?
Otóż prawdziwą magią jest taka magia, która nie tylko daje pewność siebie i spełnia pragnienia. Prawdziwa magia UCZY. Uczy dlaczego działa świat, uczy jak zazębiają się o siebie siły, a także jak pozostawać w harmonii ze światem i sobą, jak pomagać i sobie i innym. Jak istnieć NIE TYLKO dla siebie! To jest prawdziwa MAGIA.
PMAOL
0 użytkownik(ów) czyta ten temat (0 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (3) [1] 2 3  Reply to this topicStart new topic