Forum Dyskusyjne Portalu Mrooczlandia
Witamy gościa ( Zaloguj się | Zarejestruj ) Wyślij ponownie potwierdzenie rejestracji

>

(5) [1] 2 3 ... Ostatnia » ( Idź do pierwszego nieczytanego posta ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wahadełko, co i jak
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Witam.Korzystając z tego iż mamy nowy dział, chciałabym zapytać was czy potraficie skonstruować poprawnie działające wahadełko i określić jego wszechstronne zastosowania?
Nefthis
Quote Post
Unregistered

nikt nie ma żadnych propozycji?
Ktoś
Quote Post
Unregistered

Kamyczek i łańcuszek ;) Znalazłam śliczny kamyczek ostatnio- jest wręcz idealny...ale cóż brak czasu na zrobienie wahadełka. Gdy tylko znajdę czas postram sie coś z tego złożyć- eksperymentujmy ;)
Mrooczek262
Quote Post
...
*
Grupa: Admin
Nr użytkownika: 1
Grupa: Admin

Na szybko można albo przewiercić albo klej silikonowy :) i powinno przykleić do łańcuszka, a na czysto to pierścionek np. obrączka i też łańcuszek.
PMUsers WebsiteICQAOLYahooMSN
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*
Grupa: Opiekunowie Forum
Nr użytkownika: 49

Moim wahadełkiem była zawsze obrączka. Cieki wodne lub własny poziom energetyczny mozna spokojnie nią sprawdzić.
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

ok, mała podpowiedź, która wymaga przejścia się do sklepu wędkarskiego: potrzebny jest ciężarek <z pętelką> i żyłka, ciężarek powinien ważyć do 30 gram, ale taki ważący 15 g w zupełności wystarczy, nie powinno się stosować materiałów sztusznych jak nylon czy platik, poniewaz nie działaj tak skutecznie jak metal, kamień czy drewno. Nie powinno się też stosowac nici plecionych, czyli zwykłej nitki, najlepsza jest żyłka czyli bez żadnych splotów. Pierwsze wykonanie wahadełka wiąże się z kupnem ok metra żyłki, aby dokładnie "dostroić" funkcjonowanie wahadełka, bo na początek należy dostroić "długoć fal" różnych rzeczy. O reszcie bedzie później....
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

Wahadełko należy zawsze trzymać pomiędzy kciukiem a palcem wskazujacym to też ważne.Natomiast jeśli chodzi o trzymanie wahadełka w ręce prawej czy lewej to już raczej bez znaczenia ,w końcu nie kazdy jest praworęczny .
PMEmail Poster
angie
Quote Post
Unregistered

Dlaczego nie powinno sie stosowac nici? Lancuszek tez jest pleciony.
Sari_Aris
Quote Post
Na emeryturze
*

QUOTE (angie @ Feb 6 2007, 04:37 PM)
Dlaczego nie powinno sie stosowac nici? Lancuszek tez jest pleciony.

Moim zdaniem każde tworzywo jest dobre byle by było naturalne.Jeśli się mylę
poprawcie mnie.
Podejrzewam że chodzi o to że żyłka jest gładka[a nawet jeśli łączona to wzdłuż siebie jedna obok drugiej] , a nici maja warstwy przeplatające się nawzajem co moze się wydawać jakby zaburzeniem przepływu energetycznego .Tearie na ten temat są podzielone ,mnie osobiscie nici nie przeszkadzały ,nie stwarzały zadnych problemów .
PMEmail Poster
Nefthis
Quote Post
Unregistered

ok już mówię, lepsza jest jednolita żyłka niż jakakolwiek nić czy tworzywo plecione ponieważ lepiej spełnia swoje zadanie i lepiej je "dostroić" do różnych rzeczy czy którymi chcemy się zajmować. Kiedy po raz pierwszy robisz wahadełko, użyj co najmniej metra albo dwóch żyłki, dzięki temu zdołasz dokladnie dostroić swoje wahadełko, do tego czego potrzebujesz. Najpierw należy określić "długość fal" różnych rzeczy. Wahadełko slużące do wróżb wykonuje jeden z dwóch rodzajów ruchów - w przód i w tył lub okrężne. Zawieszone na żyłce i trzymane nad dłonią mężczyzny wykonuje porusza się w tył i w przód, natomiast nad dłonią kobiety ruchem okrężnym <można w ten sposób np określić płeć nienarodzonego dziecka>. Np chcesz odnaleźć złoto, musi wziąć jakąś rzecz ze złota - obrączkę lub inna część bizuterii - i potrzymaj nad nią wahadełko. Najprawdopodobniej nic się nie stanie, teraz powoli zmieniaj długość żyłki, robiąc częste przerwy. Wcześniej czy później znajdziesz taką długość, przy której wahadełko zatoczy koło nad złotym przedmiotem. Mazakiem zaznacz te długość żyłki. Ważne jest aby nie starać się rozhuśtać wahadełka, wszystko powinno toczyć się własnym trybem. Wahadełka nie trzeba też trzymać bezpośrednio nad danym przedmiotem, aby wykryć jego obecność. Powodzenia :)
MYS
Quote Post
Unregistered

Wahadelko jest czyms od czego zaczynalem a dawno juz nie praktykowalem. Musze do tego wrocic :) wahadelko najprosciej zrobic z kasztana i welny. welna jest do tego bardzo dobra kasztan zreszta tez ;) warto spersonalizowac wahadelko oraz nie dawac go nikomu innemu pozniej bo znieksztalca to przekaz. Wlasnie dlatego nigdy nie mialem w reku potezniejszego wahadelka np dosc pospolity przyklad "ozyrysa" ale widzialem co te cudenka moga zrobic :rolleyes: Ja planuje zrobic wahadelko z drewna bo jest dosc wdzieczny material probuje sie jednak dowiedziec czegos wiecej o optymalnym ksztalcie. Wahadelko jest bardzo pasjonujace samo to ze potrafi nad innym materialem wykonywac rozne okregi lub linie dlatego warto eksperymentowac ;)
Jk.
Quote Post
Unregistered

No tak... a właściwie do czego się przydaje owo wahadełko?
Nefthis
Quote Post
Unregistered

najlepsze wahadełko to takie jak opisywałam wyżej, czyli kula i nie pleciona żyłka

Jk...do czego tylko chcesz, np do poszukiwań, do określenia kiedy np było twoje wcielenie poprzednie, do wykrywania chorób i innych
MYS
Quote Post
Unregistered

Wahadlko jest narzedziem a co z nim zrobisz to twoja sprawa ;) ja traktuje je troche jako katalizator. Ale w polaczeniu z dobrym czlowiekiem moze bardzo duzo kwestia jakie pytania bedziesz zadawal. Choc tu tez trzeba uwazac.
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Ale w polaczeniu z dobrym czlowiekiem moze bardzo duzo kwestia jakie pytania bedziesz zadawal.

he???
MYS
Quote Post
Unregistered

Sorry za slaba skladnie bo jakos zawsze pozno to trafiam ostatnio, ale to sie skonczy bo zaczyna mi sie drugi semestr od dzisiaj <_< A chodzilo mi o to ze wahadelko w dloniach roznych ludzi, roznie dziala.
Nefthis
Quote Post
Unregistered

jak każde mniej lub bardziej magiczne narzędzie, wszystko tak naprawde zależy od użytkującej owy przedmiot osoby. A wracając do wahadełka, jest ono właśnie kontaktem z naszą podświadomością, a dokładniej wykorzystywaniem informacji pochodzącej z prawej półkuli mózgowej, do uzyskania informacji niedostępnych zmysłom fizycznym. Czyli po prostu za pomocą wahadełka wzmacniamy swoje doznania intuicyjne.
Jk.
Quote Post
Unregistered

QUOTE (Nefthis @ Feb 16 2007, 08:59 AM)
jak każde mniej lub bardziej magiczne narzędzie, wszystko tak naprawde zależy od użytkującej owy przedmiot osoby. A wracając do wahadełka, jest ono właśnie kontaktem z naszą podświadomością, a dokładniej wykorzystywaniem informacji pochodzącej z prawej półkuli mózgowej, do uzyskania informacji niedostępnych zmysłom fizycznym. Czyli po prostu za pomocą wahadełka wzmacniamy swoje doznania intuicyjne.

O, to już lepiej mi wyjaśnia po co to wahadełko. Jednak nadal nie widzę tutaj nic, co by mnie przekonło do zrobienia takiego :P
Nefthis
Quote Post
Unregistered

Jk...powiedz może o co ci chodzi to łatwiej bedzie określić co by ci sie przydało. Wahadełko ma wiele zastosowań :)
Jk.
Quote Post
Unregistered

O nic mi nie chodzi. Nawet nie kwestionuje przydatności takie urządzenia. Poprostu nie mam bladego pojęcia w jaki sposób wachadełko może (np.) powiedzieć kiedy było twoje ostatnie wcielenie? :P Poprostu tego nie widze :)
Co powiedzieć na małe Wahadełko idiot-faq? :D
Nefthis
Quote Post
Unregistered

kiedy było twoje ostatnie wcielenie można okreslić na podstawie wskaźnika Powella
Jk.
Quote Post
Unregistered

Wiedzy nigdy za dużo, słucham z zapartym tchem Nef :>
Lunaris
Quote Post
Z Panteonu Opiekunów Wiedzy i Doswiadczen
*
Grupa: Stali Użytkownicy
Nr użytkownika: 20
Grupa: Stali Użytkownicy

Nefthis ma rację jest szereg specjalnych tablic, mierników za pomocą, których określa się różne rzeczy. Niektóre naprawdę ciekawe, jednak aby to opanować trzeba trochę popracować z nimi, żeby się nauczyć to wszystko czytać.
PMEmail Poster
hefajstos
Quote Post
Osoba która juz cos wie
Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 689
Grupa: Użytkownicy

jedno pytanie, bo mi sie cos nie zgadza... przeciez żylki sa przewaznie NYLONOWE, a tego chyba nie powinno sie uzywac... czy czegos nie zrozumialem? :unsure:
PMEmail PosterAOL
Nefthis
Quote Post
Unregistered

nie chodzi o materiał z którego jest zrobiona żyłka ale o to aby nie była to zwykła poskręcana nitka zrobiona ze splotów włókien, a pojedyńcza żyłka idealnie się do tego nadaje ponieważ nie masz szans na błędny wynik jak w przypadku zwykłej nitki, kapisz?
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options (5) [1] 2 3 ... Ostatnia » Reply to this topicStart new topicStart Poll